Epizody(7)

Bagdád, Irák 2003. Mise: nejasná. Nepřítel: nezjištěný. Délka mise: neznámá. Členové 1. rozvědky námořnictva nemohli předpokládat, co se v průběhu oněch prvních čtyřiceti dnů války v Iráku stane. Na každém kroku se potýkali s nedostatečnými zásobami, frustrací z nekompetentního velení a pochybnostmi o smyslu celé mise. Otevřený, zasvěcený pohled na výsledek moderní americké války byl natočen podle bestselleru Evana Wrighta v produkci Davida Simona a Eda Burnse, kteří se podíleli i na vzniku kriticky oceňovaného seriálu HBO The Wire. Generation Kill je nyní podobně úspěšnou sedmidílnou minisérii z dílny HBO Films. (Magic Box)

IrisHelenka

Je mi upřímně řečeno blbě, když tady čtu ostatní komentáře... Takže prosím, pro ty, kteří to doteď nepochopili, tento seriál je vytvořený podle knižní předlohy válečného reportéra, který tam doopravdy byl a sepsal jenom to, co viděl a slyšel. Co vlastně lidi čekají? ()

Inozuka

Hodně slabé. Je zde vidět snaha o znázornění mariňáků jako co největších pak a tomu je trochu podřízena celá dramaturgie. Snůška keců bez nějakého smyslu a kontextu, téměř žádný děj, skákání od jednoho k druhému. Dramaturgie vesměs žádná, napětí nulové, emocionální napojení minimální. Snaha o syrovou výpověď se naprosto míjí účinkem a je tam dost cítit názor s nímž to bylo točeno. Jediné, co stojí za zmínku je vybavení, výstroj a výzbroj a těch pár akčnějších scén. Zklamání ... ()

astraal

Celou dobu jsem doufal že někdo vyleze z Humvee a střelí kapitána Ameriku do hlavy. I když se tak nestalo patří tenhle seriál do skupiny těch kterých se jen tak nenabažím....a to nejenom proto že mám k Leathernecks tak trochu blízko. GET SOME! ()

LakiyL

Seriál sa nezapodieva bojmi jednotiek, ale v tomto prípade mi to vôbec nevadí. Veľmi dobre vykreslená atmosféra v Iraku, kde invázia neprebiehala úplne podľa plánov. ()

pupen

Mírně řečeno, jsem z toho zmatený. Spousta řečí, které hraničí s propagandou, zkrátka - pro mě NE. ()

Adrai

Další seriál na kterým je vidět že HBO na to má hlavně umí. Někteří píší že je tu hodně válčení, což mě osobně zase nějak nepřišlo. Po psychické stránce ale neskutečně dobře odvedená práce. PS: po prvním díle jsem byl přesvědčenej že v tom hraje Jesse Eisenberg - on Stark Sands je mu podobnej ... ()

Sollozzo

Ano, je to trošku rozvleklý, ale nemůžu si pomoct. Nedat mu 5 hvězd by byla chyba. Autoři dokazují, že 90% američanů bojuje ani neví za co, hlavně že někomu ustřelí palici (ať už je to člověk nebo velbloud...). Podobnost s Jarhead veliká. 90%. ()

Zl0

Naprostá paráda. Niektoré príhody týchto mariňákov som prežíval ako svoje vlastné. Podobnosť toho čo s nimi velenie robí a toho čo sa deje často aj v civile je až zarážajúca. Niekto pochopí čo myslím a niekto nie. Základom je čo? Predsa VYKAZOVANIE ČINNOSTI. Aj keď z nej nikto nemá reálny úžitok. ()

vozralec

Přehlídka amerických buranů a lumenů. Válka je svinstvo, ale proč se tak chovají? Oblíbená hláška: Jdu srát. Zajímavé postavy: plukovník (kmotr) Ferrando, pomatenec Trombley, Captain America McGraw, major (zastřihneme kníry) Sixta, překladatel Meesh. ()

Nekromacer

Zatím to vypadá dost zajímavě. Rozhodně těch 8 epizod dokoukám, zajímá mne jestli schrastí baterky, nebo FEDex doručí titanový, na zakázku dělaný, štít pro věž na H1 :-D Pamatujte, když jste v armádě vezete si všechno s sebou, když jste mariňák kupujete si všechno za svý :-D ()

schunjo

Ako klasicky serial s pribehom nic moc. Ale ako priblizenie sucasnej vojny z pohladu obycajnych marinakov dost dobre a celkom som tomu uveril. Samozrejme je to tocene z americkeho pohladu a teda urcite nie uplne objektivne, ale celkovo az prekvapivo kriticke k postupu Amikov v tejto vojne. Vahal som medzi 3* az 4* a aj kvoli nedostatku "konkurencie" v danej teme davam za 4*. ()

Jasper

Super seriál, pravděpodobně nejlepší, jaký jsem kdy viděl... Realistický pohled na invazi do Iráku, místy humorné, místy smutné, místy drastické, ale taková válka je. ()

herrbierer

Válečný seriál, jaký tu ještě nebyl. Vizuální stránka nemá obdoby. Boje jsou zpracovány tak poutavě a zároveň realisticky, že strkají do kapsy i Zachraňte vojína Ryana, resp. Bratrstvo neohrožených. Sledujeme skupinu amerických vojáků v Iráku a jejich osudy. Je jasné, že spíš než nějaké heroické opěvování ve stylu Bratrstva neohrožených se vyprávění ubírá stylem depresivního líčení zmateného konání vojáků ve stylu filmů o válce ve Vietnamu. Přesto bych řekl, že taková syrovost a nestrannost, jakou vidíme zde, tu ještě nebyla. Vojáci např. jednu chvíli nadávají na to, jak jsou Iráčané nevděční, když neoceňují americké snahy osvobodit irácký lid od vlády Saddáma Husseina, jindy však prohlašují, že si sem prostě přijeli zastřílet a ani je moc nezajímá, proč tu vlastně jsou. Hodně se mi také líbil psychologický vývoj postav. Tedy hlavně fakt, že byl ve své podstatě uveřitelný. Postavy se vyvíjí v souladu s tím, co prožívají, ale nejedná se o změny přehnané. Když je někdo na začátku jednoduchý blbeček se zálibou ve střílení do lidí, je jím i na konci (ano, mám na mysli Trombleyho). Čili tu máme další skvělý seriál z produkce HBO a zároveň asi první seriál, který ukazuje, jaká je ve skutečnosti válka. Nebo je tomu nejblíž. ()

Mr.Roman

Vojenské film, či seriály niesu zrovna moje hobby, to som tu už spomínal viackrát. No tiež som spomínal, že sem tam sa urodí niečo, čoho kvality musím uznať aj cez tento hendicap, ba ho dokonca dokáže prelomiť. Tomuto sa to podarilo. Páči sa mi čo napísal užívateľ Satan - citujem "To, co je pro Zachraňte vojína Ryana Bratrstvo neohrožených, je pro Mariňáka Generation Kill. ", vystihol to dosť presne, hoci to až tak jednoduché nieje. K tejto sedmidielnej mini-sérii od HBO som sa dostal skrz herca Alexandra Skarsgårda, ktorého som si veľmi obľúbil v True Blood a tak som bol zvedavý ako si viedol niekde inde. No a viedol si parádne, ako hlavná postava (avšak tradičná hlavná postava to nieje, ono to je celé natáčané s istým odstupom, čo dokonalo vystihlo pohľad redaktora magazínu Rolling Stones, ktorý prišiel do Iráku napísať článok a neskôr z tohto výletu vznikla aj kniha, na základe ktorej seriál vznikol, ono vlastne príchodom redaktora seriál začína a jeho odchodom aj končí) je dokonalý sympaťák a uveriteľný skúsený veliteľ. Proste aby som sa zbytočne nerozpisoval, Generation Kill je moc podarená mini-séria, ktorú môžem doporučiť komukoľvek, kto má rád kvalitu a HBO ani tentokrát nesklamalo. Idem si vyhliadnuť niečo ďalšie z ich produkcie. ()

matusb

Som ohromený. Pre tých ktorí majú ešte nejaké ideály o tom, čo sa v Iraku dialo a deje, je tento seriál povinnosť na získanie skutočného obrazu o krutej realite. Vo mne Generation Kill vyvolal dva pocity. Nenávisť k národu, ktorý si myslí že je ideál slobody a mieru, a dokáže vychovať takých psychopatov, a ľútosť k tým, ktorí museli vytriezvieť až pri pohľade na rozstrieľané decko a ľudí žobrajúcich o válium. Keď im nabudúce niekto zrazí lietadlom k zemi mrakodrap, aspoň už nemusia hľadať na mape miesto odkiaľ ten "niekto" prišiel. 100% ()

Scorp11

Vynikající seriál popisující konflikt v Iráku očima průzkumné roty. Moc by mě zajímalo jestli tvůrci na demenci některých důstojníků přidali nebo to tak opravdu bylo. Jestli jo, tak je to docela síla... ()