Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flanker.27
  *****

  Velmi dobrý seriál, jak je ostatně u originální HBO produkce zvykem. Realistické a objektivní zachycení doby, událostí i charakterů postav (velmi hezky byla zobrazena např. rozdílnost charakterů Johna Adamse a Benjamina Franklina), díky kterému se dílo může postavit vedle obdobných děl jako např. Francouzská revoluce apod. Po čtyřech dílech jsem velmi zvědavý na zbytek.(14.12.2008)

 • kinderman
  *****

  Vzorová ukázka žánru historického biografického dramatu, postavená na vypilovaném scénáři, přesvědčivých hereckých výkonech a výtvarné kameře, která na sebe občas kvůli hledání co nejneobvyklejšího úhlu strhává zbytečně pozornost. Ačkoli jde v jádru "jen" o dialogy (jediná akční scéna se odehraje na moři), evokace přelomu 18.a 19.století (ať už na poli politickém nebo v Adamsově soukromí) diváka pohltí. Plus za to, že se seriál v posledním díle nevyhýbá ani zobrazení nemoci, stáří a smrti. A ústřední (titulkové) hudební téma je opravdu chytlavé.(24.1.2014)

 • Anthony
  *****

  Výborný seriál z amerických dějin představuje druhého prezidenta USA, jehož jméno dnes asi není tak slavné jako Jeffersona nebo Franklina, přesto právě on měl stěžejní roli v událostech konce 18.století, kdy USA získaly nezávislost. Vynikající jsou herecké výkony všech zúčastněných, předevších Paul Giamatti v titulní úloze je dokonalý, ale i Tom Wilkinson jako Franklin, Laura Linney jako Adamsova žena nebo Stephen Dillane coby Jefferson jsou skvělí. Nejraději mám druhý díl, kdy se vyhlašuje nezávislost a pracuje se na Deklaraci o nezávislosti - scéna, kdy se Franklin, Jefferson a Adams baví o tomto dokumentu, patří k mým nejoblíbenějším. Je vidět snaha tvůrců o co největší přesnost, což dokazuje pečlivě volená výprava, ale třeba i scény, v nichž se provádí jistá lékařská operace apod. Mých pět hvězd je možná dáno i mým velkým zájmem o historii, ale třeba pro srovnání jiný seriál HBO Tudorovci jsem byl schopen zkouknout nejvýš jednu série a už mě přestal bavit. Je to dáno jednak volbou tématu - je mi větším potěšením sledovat moudré muže při boji za svá práva než náladového neustále řvoucího panovníka, a jednak je to dáno tím, že John Adams má svých sedm dílů a nepotřebuje se roztahovat na několik dlouhých sérií. To umožňuje tvůrcům vybrat skutečně nejzajímavější okamžiky a neukazovat každý otravný detail jeho života jako tomu bylo u Tudorovců. Mimochodem hudba Roba Lanea je výborná, především úvodní znělka.(5.2.2010)

 • Macejko
  *****

  Snáď duša skutočného Johna Adamsa už konečne odpočíva v pokoji. Slastný sedemdielny epos z produkcie HBO priniesol úchvatný príbeh tohto velikána americkej histórie (o ktorom však iba málokto vie), pred ktorým sa drvivá väčšina ostatných filmových životopisov môže len tíško zahrabať do hliny a tam aj zostať. Je to naozaj dokonalé po každej stránke. Šikovne napísaný scenár za prvé nepotrebuje polopatické časové údaje, aby bolo divákovi pri sledovaní tej-ktorej scény v okamihu jasné, že sa dej posunul o niekoľko rokov dopredu, a za druhé nám predostiera plejádu tak veľmi životných a mnohovrstevnatých postáv, až sa budete čudovať, ako je možné, že podobné charaktery skončili v učebniciach dejepisu iba ako zdanlivo nudné figúrky v toku dejín. Autori nám týmto seriálom ukázali, že za prostou vetou "Bola podpísaná deklarácia nezávislosti", sa v skutočnosti ukrývalo nezmerateľné úsilie, pot a slzy skutočných ľudí zapálených pre vec. A tie herecké výkony! Paul Giamatti je pán herec a jeho charizma, podporená fantastickým hlasovým prejavom, z obrazovky priam kvapká. Jeho Adams je postava vypiplaná do najmenších detailov. Budete s ním prežívať každý jeden úspech a neúspech, radosť či hnev. To isté (aj keď v menšej miere) platí aj o jeho manželke Abigail v podaní Laury Linney. Ani zvyšok obsadenia nezaostáva, ale chtiac-nechtiac hrá druhé husle (možno s výnimkou Toma Wilkinsona ako roztopašného nemravníka Benjamina Franklina - je škoda, že nemal viac scén). A čo sa týka vizuálu a technickej stránky obecne, nezostáva nič iné než konštatovať, že sú špičkové - či už po stránke kamery, kostýmov, dekorácii alebo hudby (úvodná znelka je skrátka geniálna!). Suma sumárum: "John Adams" je seriálové veľdielo.(13.11.2010)

 • Matty
  ****

  Syrová exkurze do mého oblíbeného historického období nesází na žádné masové scény, „pouze“ na (snesitelně) věrohodné vykreslení doby a osob, jež ji měnily. Moudré vybrání Adamse za hlavního hrdinu umožnilo dát prostor všem významným bojovníkům za nezávislost Spojených států amerických. Tom Wilkinson například učinil ze slovutného Benjamina Franklina mazaného dědulu, který má rád děvčata, o jejichž plnoletosti bychom mohli vést spory. Obdobná obyčejnost vdechla život také ostatním jménům z učebnic dějepisů. Výborní herci a solidní výprava k produkcím HBO neodmyslitelně patří, trochu rušila jenom kamera, s níž je to v rámci většího dramatického efektu občas poněkud nahnuté. V expresionistickém hororu bych s tím problém neměl. 85%(17.1.2009)

 • - John Quincy Adams byl prvním prezidentem, který nosil dlouhé kalhoty a také prvním prezidentem, který se nechal vyfotografovat. (JOHN.NY)

 • - Symbolem minisérie je had rozsekaný na 8 částí s podtitulem Join or Die. Během americké revoluce sloužil jako symbol jednoty kolonií proti Britům. Jeho autorem je Benjamin Franklin. (rybitvi)

 • - John Adams měl problémy s vyjadřováním a šišlal. (JOHN.NY)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace