Tak je to jasné - Tom Hooper je neoddiskutovatelně bravurní režisér, který se nebojí dotknout ani složitých historických témat. Má znalost a zainteresovanost v období vzniku Spojených států byla velice malá. Přesto jsem se k této minisérii HBO odhodlal (právě díky jménu režiséra) a dostalo se mi navýsost kvalitního díla. Nyní mohu říct, že zevrubně vím, kým a jak byly položeny základní kameny Spojených států. Paul Giamatti se role druhého prezidenta Spojených států zhostil neuvěřitelně, jeho emoce a vlastnosti zobrazil dokonale (ať už ty kladné či záporné) a stejně tak bych vyzdvihl Lauru Linney (jeho žena) a Stephena Dillaneho (Thomas Jefferson, který zemřel ve stejný den jako Adams - na 50. výročí podpisu Deklarace nezávislosti, tedy 4. července). Série popisuje období od prvních aktů proti britské monarchii, přes vznik Spojených států, rozpory v Kongresu až po zmíněný 4. červenec 1826. Divákovi ukazuje nejen politické konání a strádání v tomto období, ale i soukromí samotného Adamse na pozadí tehdejšího amerického života. Nikdy jsem netušil, že Spojené státy si procházely ještě hodně dlouho po svém vzniku těžkými porodními bolestmi a byly tak křehkým stvořením. Navíc jsem se na poslední díl série symbolicky dodíval v předvečer Dne nezávislosti. :)(3.7.2011)

Toto dielo ma uchvátilo. Po všetkých stránkach je to čistá filmová extáza. Od hercov, cez kameru, strih, dramaturgiou, hudbu, scenár. Každá epizóda ukáže dôležitú časť zo života Johna Adamsa a ukáže históriu oveľa realistickejšie a s väčším srdcom, ako hociktorá faktografia. Poslednú časť som sledoval so slzami v očiach a konečná katarzia už ani nebola o historickej lekcii, ale o živote a a tom, že nie je dôležité čo za sebou po smrti zanecháme, ale to, ako sme žili...Geniálne dielo na ktoré budem ešte dlho spomínať.(1.6.2008)

Famózní série TV filmů. Až mě mrzí, že u toho byl Budín s Peští a ne Praha. Ale kdo ví, jak by to u nás dopadlo. Hooper vypadá jako dobrá volba pro historické biografické filmy. Zajímavá byla kombinace Fujimota a Cohena, který má za sebou i spolupráci s Christopherem Morrisem (později s Hooperem King's Speech). Povedený casting hlavních rolí - Giamatti, Linney, Wilkinson, Dillane. Tom Hollander sice dostal jen pár minut a přesto jsem tam viděl sedět monarchu. Přestože některé události probíhaly ve skutečnosti jinak, celkový obraz vypadá velmi věrohodně. Určitě zapůsobí mnohem více, než knížka o americké historii, kterou jsem v mládí četl. Díky HBO, Hanksovi a spol. Chci vidět podobný seriál o vzniku Československa! Herci na to jsou, ale když si představím, že by to měla zastřešovat Nova, Prima, Jojka nebo Markíza ... snad ani ne.(27.11.2012)

Výborný seriál z amerických dějin představuje druhého prezidenta USA, jehož jméno dnes asi není tak slavné jako Jeffersona nebo Franklina, přesto právě on měl stěžejní roli v událostech konce 18.století, kdy USA získaly nezávislost. Vynikající jsou herecké výkony všech zúčastněných, předevších Paul Giamatti v titulní úloze je dokonalý, ale i Tom Wilkinson jako Franklin, Laura Linney jako Adamsova žena nebo Stephen Dillane coby Jefferson jsou skvělí. Nejraději mám druhý díl, kdy se vyhlašuje nezávislost a pracuje se na Deklaraci o nezávislosti - scéna, kdy se Franklin, Jefferson a Adams baví o tomto dokumentu, patří k mým nejoblíbenějším. Je vidět snaha tvůrců o co největší přesnost, což dokazuje pečlivě volená výprava, ale třeba i scény, v nichž se provádí jistá lékařská operace apod. Mých pět hvězd je možná dáno i mým velkým zájmem o historii, ale třeba pro srovnání jiný seriál HBO Tudorovci jsem byl schopen zkouknout nejvýš jednu série a už mě přestal bavit. Je to dáno jednak volbou tématu - je mi větším potěšením sledovat moudré muže při boji za svá práva než náladového neustále řvoucího panovníka, a jednak je to dáno tím, že John Adams má svých sedm dílů a nepotřebuje se roztahovat na několik dlouhých sérií. To umožňuje tvůrcům vybrat skutečně nejzajímavější okamžiky a neukazovat každý otravný detail jeho života jako tomu bylo u Tudorovců. Mimochodem hudba Roba Lanea je výborná, především úvodní znělka.(5.2.2010)

Velmi dobrý seriál, jak je ostatně u originální HBO produkce zvykem. Realistické a objektivní zachycení doby, událostí i charakterů postav (velmi hezky byla zobrazena např. rozdílnost charakterů Johna Adamse a Benjamina Franklina), díky kterému se dílo může postavit vedle obdobných děl jako např. Francouzská revoluce apod. Po čtyřech dílech jsem velmi zvědavý na zbytek.(14.12.2008)

• - Jeho syn John Quincy Adams, šestý prezident USA, chtěl pokračovat v politice svého otce, avšak Kongres mu neumožnil žádné větší pokroky, jelikož byl zvolen za ne zcela vyjasněných podmínek. Kongres stál za jeho protivníkem ve volbách - Andrewem Jacksonem. (JOHN.NY)

• - Adamsův syn John Quincy Adams se stal šestým americkým prezidentem. George W. Bush je teprve druhým prezidentem, jehož otec byl také prezidentem. (rybitvi)

• - Abigail Adams spomína v seriáli "Biely dom" napriek tomu, že tento termín bol prvýkrát použitý až po nástupe Theodora Roosevelta o 100 rokov neskôr. (KoRner)