Syrová exkurze do mého oblíbeného historického období nesází na žádné masové scény, „pouze“ na (snesitelně) věrohodné vykreslení doby a osob, jež ji měnily. Moudré vybrání Adamse za hlavního hrdinu umožnilo dát prostor všem významným bojovníkům za nezávislost Spojených států amerických. Tom Wilkinson například učinil ze slovutného Benjamina Franklina mazaného dědulu, který má rád děvčata, o jejichž plnoletosti bychom mohli vést spory. Obdobná obyčejnost vdechla život také ostatním jménům z učebnic dějepisů. Výborní herci a solidní výprava k produkcím HBO neodmyslitelně patří, trochu rušila jenom kamera, s níž je to v rámci většího dramatického efektu občas poněkud nahnuté. V expresionistickém hororu bych s tím problém neměl. 85%(17.1.2009)

Luxury! Luxury!!! Nemohu ani, kdybych se snažil, najít lepší slovo! Unikátní seriál o životě 2. amerického prezidenta téměř zcela jistě nesnese žádné srovnání. Vždyť kde jinde byste našli v jednom seriálu takové velikány jako George Washingtona, Benjamin Franklina, Johna Quincy Adamse, James Madisona, Alexander Hamiltona či pro mě nejcenějšího Thomas Jeffersona v tak perfektním zpracování. Tento seriálový skvost sice neobsahuje téměř žádné násilí, ale kvalitu rozhodně má! Přestože se odehrává téměř výlučně na politické a diplomatické úrovni, tak mě opravdu nenudil ani jedinou vteřinku. Užil jsem si ho od začátku do konce, všech 7 hodin stejně a na konci jsem dokonce měl na kahánku. A Abigail, Abigail, no....abyste to pochopili, musíte to vidět! Naprosto nekomerční dílo, které opravdu stojí za tot! "ENJOY IT!!!"(18.12.2011)

Inšpiratívny príbeh dôležitého muža, ktorý sa podieľal na tvorbe tak významného dokumentu, ktorý bol a je ešte dodnes vzorom pre mnohé národy. Veľa informácií o jeho živote sa ku mne nedostalo, a preto ma možnosť bližšie spoznať jeho životnú cestou prostredníctvom kvalitného dokumentu od HBO potešila a s radosťou som ju uvítal.(25.5.2012)

Toto dielo ma uchvátilo. Po všetkých stránkach je to čistá filmová extáza. Od hercov, cez kameru, strih, dramaturgiou, hudbu, scenár. Každá epizóda ukáže dôležitú časť zo života Johna Adamsa a ukáže históriu oveľa realistickejšie a s väčším srdcom, ako hociktorá faktografia. Poslednú časť som sledoval so slzami v očiach a konečná katarzia už ani nebola o historickej lekcii, ale o živote a a tom, že nie je dôležité čo za sebou po smrti zanecháme, ale to, ako sme žili...Geniálne dielo na ktoré budem ešte dlho spomínať.(1.6.2008)

Famózní série TV filmů. Až mě mrzí, že u toho byl Budín s Peští a ne Praha. Ale kdo ví, jak by to u nás dopadlo. Hooper vypadá jako dobrá volba pro historické biografické filmy. Zajímavá byla kombinace Fujimota a Cohena, který má za sebou i spolupráci s Christopherem Morrisem (později s Hooperem King's Speech). Povedený casting hlavních rolí - Giamatti, Linney, Wilkinson, Dillane. Tom Hollander sice dostal jen pár minut a přesto jsem tam viděl sedět monarchu. Přestože některé události probíhaly ve skutečnosti jinak, celkový obraz vypadá velmi věrohodně. Určitě zapůsobí mnohem více, než knížka o americké historii, kterou jsem v mládí četl. Díky HBO, Hanksovi a spol. Chci vidět podobný seriál o vzniku Československa! Herci na to jsou, ale když si představím, že by to měla zastřešovat Nova, Prima, Jojka nebo Markíza ... snad ani ne.(27.11.2012)

• - Adamsův syn John Quincy Adams se stal šestým americkým prezidentem. George W. Bush je teprve druhým prezidentem, jehož otec byl také prezidentem. (rybitvi)

• - Symbolem minisérie je had rozsekaný na 8 částí s podtitulem Join or Die. Během americké revoluce sloužil jako symbol jednoty kolonií proti Britům. Jeho autorem je Benjamin Franklin. (rybitvi)

• - John Adams a Thomas Jefferson zemřeli jako poslední signatáři deklarace nezávislosti ve stejný den, 4. 7. 1826, přesně 50 let po jejím podepsání. Zároveň byli jedinými prezidenty, kteří ji podepsali. (JOHN.NY)