• Johanita

Viděla jsem první díl a už mám plnou hlavu ječení, urážek a sprostých nadávek. Kdyby jich bylo méně, byla by to příjemnější podívaná. Takhle všechno ostatní bledne v hněvu Gordona Ramsayho. Asi je to součást konceptu. Škoda. Přiznám, že Masterchef a naše české Ano, šéfe je mi milejší... Po pár dalších dílech mi příjde, že řve hlavně pro efekt (neumím si představit, že by to všechno, co vypustí ven, myslel upřímně) a on si sám vybírá, kdo odejde, a to hned v průběhu vaření. Dost divné, že pokaždé řve na jednoho na dva lidi, co jsou pak eliminováni...(24.3.2015)

Výjimečně se nebudu v komentáři věnovat vůbec ospravedlnění své čtyřky, ale nesmyslům, které tady většina respondentů píše. Nevím proč, ale neuvěřitelně mě totiž provokují. Za a) kritika Gordona Ramseyho - je neuvěřitelně krátkozraké tvrdit o něm, že by byl namyšlený a narážet na jeho hrubé vystupování. Ten člověk je v té kuchyni pánem a tvoří show, s nikým jiným by to nefungovalo. b) Nejde o pořad o vaření, je to reality show jako každá jiná - nic víc, nic míň, snad by bylo jedině fér hodnotit pořad v rámci formátu, který si vybral. Jestli chcete koukat na vaření, pusťte si Jamie Olivera. Pokud vám Ramsay vážně tolik leze krkem, určitě si pusťte radši vyměklýho Jamie Olivera. Vlastně mě ani místní špatné hodnocení nevadí, ale spousta lidí svých pár hvězdiček, nebo dokonce odpady, zdůvodňuje úplně nemístně. Je to jako si stěžovat, že ve filmu o bowlingu nejsou žádní draci. Jděte se bodnout - nebo líp, běte si do kuchyně něco uvařit a buďte při tom hodní na svou kočku.(25.6.2011)

Gordon Ramsay a Zdeněk Pohlreich se zasloužili o to, že už neříkám "je sprostý jako dlaždič", nýbrž "je sprostý jako KUCHAŘ". Toto je skutečně už realityšou, ve které dává pekelný šéfkuchař GR soutěžícím pořádně do těla a ti mu po vzoru amerického "Sir yes, sir" na každou jeho výtku a na každé jeho přání omluvně odpoví "Ano šéfe"(25.9.2009)

Odhliadnuc od hlúpej premrštenej znelky ide o vcelku dobrú kuchársku šou. Jedna výhoda šéfa Ramsayho tkvie v tom, že svojmu remeslu rozumí a vie to pretaviť do divácky pútavej formy. Proste šoumen za sporákom. Dalej musím uznať, že jednotlivé výzvy skutočne preveria kvalitu kuchárskych schopností jednotlivých účastníkov. Pravdou však zostáva, že povrchná americká televízia nemôže dopustiť, aby sa tu nezamiešali hlúpe ostentatívne vyhlásenia - Ja som najlepší, ja mám na to vyhrať, XYZ nemá na to robiť u Ramsayho a pod. a hromada emócií, ktoré pôsobia umelo. Príklad - ABC spraví chybu, XYZ to osamote a s prehnanou grimasou okomentuje, po dvoch minútach urobí chybu XYZ a ABC zareaguje nachlup podobne ako jej kolega pred chvíľou. A nakoniec, nemám najmenších ilúzií o tom, že drsné vystupovanie šéfa Ramseyho nebolo zakotvené v zmluve s tučným balíkom peňazí.(15.8.2014)

Myslím, že poměření ''Pekelné kuchyně'' s ''Ano, šéfe!'' je špatné. V ''Ano, šéfe!'' jsou připravený na nářez a chtějí, aby Pohlreich s jejich špatné restaurace udělal restauraci na úrovni, ale ''Pekelná kuchyně'' je o tom, že z několika kuchařů(někdy ani né z kuchařů), kteří si někdy i dost věří, se jeden pod dohledem Ramsey'ho dostane na takovou úroveň, kdy si už může otevřít vlastnit luxusní restauraci, kterou dokonce i vyhraje. V ''Ano, šéfe!'' dělá ze špatné kuchyně průměrnou a nezaměřuje se na jednotlivce. Pekelná kuchyně mě naprosto dostala. Když jsem náhodně viděl díl druhé řady hned jsem musel vidět celou druhou řadu. Po shlédnutí druhé řady jsem musel vidět všechny ostatní. Je to první reality show u které jsem rád, že to reality show je. A jak se zdá, tak někdo nechápe, že Ramsey chce přísností docílit toho, že z amatéra kuchaře udělá profesionála. Nemůže soutěžícím pomoci jinak než, že na ně bude řvát a nadávat, aby už konečně byli důslední. Také si mi líbí, že z nudného vaření se stane akční film(20.7.2010)

• - Kuchyně kde se vaří je umístěna v bývalém zpravodajském studiu KCOP a přilehlé obytné prostory pro soutěžící jsou vybudovány hned vedle restaurace. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Čtvrtá sezóna měla patnáct a šestá dokonce šestnáct soutěžících, namísto obvyklých dvanácti. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Hosté v Pekelné kuchyni jsou ve skutečnosti komparzem. To dokládá i fakt, že vzhledem k Ramsayho obrovské profesionalitě, by si nikdy nedovolil být hrubý k hostům, čehož jsme zde několikrát svědky (HArna)