Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

Von Kempelen

Dobrá sci-fi jednohubka bez mystériózních přesahů. Mělo to spád, akční scény hodně slušný, jen při strašení se mohlo trošku přitlačit na pilu, víc horrovejch prvků by se ve filmu určitě neztratilo a dalo by Symptom Pandorum ten správnej klaustrofobickej pocit. ()

andy60

Přesně to, co jsem očekával, jsem i dostal. Slušnou dávku napětí, ponuré prostředí vesmírné lodi, po krvi lačnící zákeřné příšery (hlavně to dítě bylo zákeřný). Nic, co by mně ale zůstalo v hlavě delší dobu. ()

viax

Střihače bych trhla mezi dveřma. Takhle se napětí nedělá. Jinak dobrý. Jen mě už otravuje ten věčný sliz, jakoby bez něj nebyla ta správná strašidelná atmosféra. A proč si někde nesedli a ta holka nevyvoslila v rychlosti všechno, co ví? Už i tučňáci to vědí: "Kowalski, hlášení!" tak proč ne astronauti a vědecký tým? No, přidám jednu hvězdu, protože stojí za to to vidět, třebas jen jednou, pokud zrovna nežerete toho kluka z Bostonu. :-) ()

JJzL33

Tenhle film se mi velmi líbil, včetně závěru, který mě dostal. A hlavní myšlenka filmu...jsem všemocný, tak si budu dělat co chci....se mi líbila. Za mě 80%. ()

mamabubo odpad!

Vezměte si to nejlepší z Vetřelce, Horizontu událostí a Sunshine, pak to převraťte v opak, a dostanete tuhle slátaninu. /I když z Horizontu událostí mnohé ani netřeba převracet.../ (1/10) ()

gfrusvk

Moja prvá reakcia po zhliadnutí - koniec super, dej nuda. Celkovo pointu (!) a zasadenie príbehu do vesmírnej lodi hodnotím kladne, ale ten dej, ktorý divák musel pretrpeť než sa film dostal k vyvrcholeniu bolo jedno veľké martýrium. ()

MAsakRA

Ale jo, po všech těch komiksárnách a teenage sc-fi na mě působil tenhle sci-fi horor dost osvěžujícím dojmem. Asi bych tomu taky vytknul ty bojové sekvence, ale jinak jsem nadmíru spokojen. Parádní prostředí, tíživá atmosféra a nakonec i zajímavý příběh. ()

DavidAAAA

Solidní vesmírná sci-fi, jen trochu málo vysvětluje. Ne že by to vadilo zas tak moc, ale takhle jsem docela tápal. Přesto má film slušnou atmosféru, pás slušných honiček, nějaká ta lekačka, ovšem konec je takřka odpudivě barevný. Ten to potopil. ()

lineker

Tuctová sci-fi žánrovka z kosmické lodi, která měla za úkol osídlit novou planetu vhodnou pro lidský život. Jenomže to všichni tak nějak zaspali. A když se probudili, tak jim po plavidle pobíhali jakýsi lidského masa chtivý mutanti. Nevím, možná jsem si jen nevšiml, ale bylo vůbec ve filmu vysvětleno jak se tam vzali? No a pak již stará dobrá klasika. Hrstka přeživších kontra tato monstra. Jo a vlastně do toho ještě symptom pandorum, což je vlastně duševní porucha v rámci příliš dlouhé hibernace. Přišlo mně to celé jakési umělé, neatmosferické a to i včetně zvolených interiérů. ()

Kaylar

Až na pár posledních minut se celý film odehrává na kosmické lodi. Divák je ihned vržen do děje prostřednictvím dvou důstojníků, kteří se z neznámých důvodů probudili z umělého spánku a netuší, co se na lodi stalo - proč nefunguje technika a proč si nic nepamatují... Začíná postupné objevování dalších částí lodi, které však namísto odpovědí přináší další a další otázky. Bohužel nejen to, protože na lodi jsou i jiní tvorové, kteří nejsou zrovna mírumilovní. Film je po celou dobu hodně napínavý (nepočítejte s tím, že byste byli ochotni si jít uvařit kávu nebo si odskočit) a závěr překvapivý. Pro fanoušky sci-fi určitě pěkné pokoukání, které vřele doporučuji. ()

Pthumeru

Jedného večera za mnou došiel brat s tým, že má nejaký nový scifi film pripomínajúci hru Dead Space. Ako obrovský fanúšik spomenutého výtvoru som okamžite zasadol pred neznámy sci-fi výtvor. Film je akosi rozdelený na 3 časti, kde prvá tretina je famózna. Atmosféra funguje perfektne, strach z neznámeho graduje. Bohužial stred filmu až po koniec mi akosi vybledol a zlial sa dokopy. Čo mi ale po dopozeraní vôbec neprekáža. Posledná tretina a hlavne plot twist na konci patria dodnes medzi moje najoblúbenejšie. 4/5 Do not let pandorum control you! ()

Sebik.

Nápaditý Sci-Fi s prvkami hororu ktorý ponúkne dobrú atmosféru a vizuálne spracovanie. No pár nedostatkov sa tu rozhodne nájde. Napr. vedľajšie postavy tie sa mi k hlavnému hrdinovi vôbec nehodí. Alebo keď idú k reaktoru tak to začne byť trochu nuda. A happyend za každú cenu tu musel byť, aj keď by sa bez neho zaobišiel. ()

Daumatin

Sci-fi v ktorom som sa pár krát zľakol, keď vybehla tá vesmírna obluda inač tento film veľa neponúkol. Prostredie futuristickej vesmírnej lodi bolo zaujímavé, ale podobné som už videl v iných sci-fi filmoch. Občas film osladila naháňačka s vesmírnym požieračom a film mi pomerne rýchlo ubehol a nenudil som sa, ale ku koncu už som sa menej sústredil. Pandorum je film, ktorý neprekvapí, ale ani nesklame. Scenárovo nevýrazne a herecky priemerne sci-fi, ktoré ničím nevyniká a jedna projekcia stačila. ()

Jirkacek

Poněkud zvláštní název Symptom Pandorum zvolili tvůrci pro tento zajímavý hororový Sci-Fi snímek z roku 2009. Stejně jako mi nic neříkalo pojmenování filmu, tak i jména herců kromě Dennise Quaida byla pro zcela neznámá. Hodnocení zde na ČSFD ale nebyla až tak špatná a protože skifíčka mám rád, pustili jsme si tento temný příběh doma na naší TV. Přídavné jméno temný jsem nezvolil náhodou, protože 99% filmu se odehrával v potemnělých interiérech vesmírné lodi Elysium, jen občas zablikaly osvětlovací tělesa, jakoby snímek natáčeli ekologové nebo filmaři chtěli ušetřit za elektřinu. A s těmi úsporami možná pokračovali za herecké gáže, neboť mnoho postav se v něm věru neobjevilo ! Na začátku jsme se seznámili s desátníkem Bowerem, kterého si zahrál Ben Foster a jenž se probudil z umělého spánku na již zmíněné lodi. Nic si nepamatoval, byl sám v potemnělé místnosti, všude spousta zavřených dveří, počítače také nebyly zrovna v ideálním stavu a navíc se z trupu lodi ozývaly podivné zvuky. Chvíli po něm se probudil poručík Payton, kterého ztvárnil Dennis Quaid a ani ten nepřinesl mnoho nových informací. Oba usoudili, že bude nejlepší se dostat na velitelský můstek, kde by se setkali s posádkou, která se tu po dvou letech vždy střídala v pilotování lodi. Ta v roce 2174 opustila planetu Země se 60 tisíci hibernovanými lidmi na palubě a měla doletět k planetě Tanis, kterou lidstvo objevilo a kde měla vzniknout nová kolonie. Bower se tedy ventilační šachtou vydal na průzkum a cestou se setkal s mrtvolou jednou živou dívkou jménem Nadia a také s podivnými tvory, evidentně hrozně hladovými a živící se lidmi. Payton zatím zůstal v místnosti s fungujícím počítačem a naváděl Bowera směrem k jadrnému reaktoru, který bylo potřeba restartovat, aby loď i nadále fungovala. Desátník se po cestě spřátelil s Nadiou a zemědělcem Manhem, přičemž několikrát museli s vetřelci podstoupit tuhý a nerovný boj. Na útěku před monstry narazili na indiána, který byl již několik let vzhůru a ten jim řekl, že před mnoha lety přijala loď zprávu, že Země byla zničena, a Elysium tak na své palubě má poslední zbytky lidstva. Když tuto zprávu slyšel jeden ze tří členů posádky, která v té době měla službu, zabil ostatní dva a loď zcela ovládl. Dostal totiž nemoc syndrom Pandorum, kterou vyvolávala dlouhodobá hibernace a následný psychický stres a tak se pomátl. Po dlouhé době se sám nechal hibernovat a mezitím, co všichni spali, lidé na palubě lodi mutovali až z nich vznikla monstra, která pozabíjela a snědla většinu z hibernovaných kolonistů. Byl jsem zvědavý, kdo z našich hrdinů tím pomatencem byl a celé se mi to ještě zamotalo, když se k Paytonovi přidal další probuzený člověk desátník Gallo. Hlavně mne však zajímalo, jestli čtveřice Bower, Nadia, Manh a indián dorazí k reaktoru všichni a hlavně včas, protože k jeho vypnutí chybělo jen pár hodin. Do konce filmu zbývalo ještě asi 40 minut, plných akcí a napětí a výsledek vám samozřejmě neprozradím. Ačkoli jsem čekal spíše béčkovou zábavu a ze začátku to tak opravdu vypadalo, postupně jsem k mému překvapení zjistil, že mne ten příběh baví čím dál více. Napětí gradovalo až do grandiózního konce, který všemu nasadil logickou korunu a já jsem tak byl rád, že se mé obavy nenaplnily. Nicméně mi vadilo to neustálé blikání ve tmě, jakoby měl někdo pokaženou baterku. S potěšením tedy mohu oznámit, že ode mne Symptom Pandorum získalo tři hvězdy bez jakýkoliv symptomů ***. () (méně) (více)

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...