Symptom Pandorum

• Německo

• Belgie

Sci-Fi / Horor / Thriller / Akční

USA / Německo / Velká Británie, 2009, 103 min

Kdo chtěl vydatnou béčkovou podívanou, bude zřejmě zklamaný. Kombinace Horizontů Pádů do Resident Evil Událostí Tmy má možná místy slušnou atmosféru, ale také žánrová klišé, a tak trochu nepřehledné souboje ve společnosti nepříjemných zvuků a chaotického střihu. Hlavně, že se něco děje. Škoda, že nikomu moc nevadí, že se tak děje na kvalitativní úrovni dvou až tří hvězd.(11.3.2013)

HORROR? ......V žádném případě! CHAOTICKÉ SCI-FI? ......Ano. Tento příběh však neměl ani hlavu ani patu. Děsný chaos. NAPĚTÍ? ......Žádné! Děsivé scény?............Žádné. A přitom prostředí bylo ponuré a dalo se z toho něco vytřískat! Porovnávání s Vetřelcem???............. K smíchu! Vetřelci to nesahá ani po kotníky! Navíc odporné herecké obsazení.......SUMA SUMÁRUM - děsná NUDA! (Dávám pouze 3* za prostředí).(22.11.2009)

Konečně! Po Horizontu události přišel zase pořádný sci-fi horor, jehož atmosféru můžete řezat motorovou pilou. Snímek plný stísněných prostorů, všudepřítomných kabelů a neprodyšné tmy nahání strach, úzkost a místy dokonce klaustrofobii. Pandorum má od začátku do konce neutuchající napětí a silné tempo, dále pak povedené masky tajemných příšer žijících uvnitř lodi a na závěr sladkou třešničku v podobě překvapivého rozuzlení. Pravda, akční sekvence jsou docela špatně sestříhané, takže se v nich divák lehce ztratí, ale to je v mém výčtu drtivých kladů malý detail. A nakonec je tu ještě skvělý Ben Foster, jenž zastínil i slavnějšího kolegu Quaida. Zajímavé je, že Foster dokáže vtisknout každé své postavě jakési nezaměnitelné šílenství, trojrozměrnou hloubku, a film od filmu herecky vyspívá. Jen tak dál, Bene.(6.3.2011)

Asi největší mínus tohoto filmu je, že režisér vůbec nedokázal vytvořit hutnou atmosféru a při prvním náhledu na potvory mě napadlo srovnání s filmem Pád do tmy(nejen ty příšery, ale případ zaseknutí v tunelu a hlavně tma…). Během sledování jsem neměl stísněný pocit, jen jsem bez emocí sledoval tento počin a nějak jsem přeživším nevěřil, že by opravdu na takovém místě mohli přežít. Zajímavé je, že i když se tam každou minutu něco děje, tak to ztrácí dech čím dál tím více, a to prvních deset minut bylo vcelku slušných. Chaotický střih mě zde také neseděl a tak Pandorum hodnotím 2,5 hvězdičky…(23.1.2010)

• Arachneuss

Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky, to praví staré přísloví. Já jsem ale hrozný blbec a tak se do horrorových kaskád chodím koupat týden co týden, i přesto že si většinou nehorázně namelu tlamu o scénáristickou a režijní debilitu. Pandorum mne pouze utvrzuje v přesvědčení, že tyhle "slasher" filmy s (ne)šokující pointou zkrátka nejsou můj šálek kávy.(27.11.2009)

• - Pandorum měl být původně první díl trilogie, která se ovšem kvůli nízkým tržbám realizace nedočkala. (akisha)

• - Spoiler: Během boje v závěru filmu poté, co Payton (Dennis Quaid) tlačí Bowerův (Ben Foster) obličej ke křeslu, posadí jej a Bowerova společnice začne boj, Bower stále leží v křesle, ale poté najednou chodí skloněný po místnosti a drží se za krk, avšak o boji opět leží v křesle. (ROASTER)

• - O bojovou choreografii se postaral představitel Manha Cung Le. (Zdroj: ČSFD.cz)