poster

Symptom Pandorum

 • USA

  Pandorum

 • Německo

  Pandorum

 • Velká Británie

  Pandorum

Sci-Fi / Horor / Thriller / Akční

USA / Německo / Velká Británie, 2009, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anthony
  **

  Jak mám taková tématay rád, tak tento film byl pro mě zklamáním. Hlavní důvody jsou střihač a kameraman. Pokud je drtivá většina filmu naprosto nepřehledný zmatek, kdy v akčních scénách není vůbec patrné kdo koho honí, kdo s kým bojuje, pak nastupuje nuda - a to i přesto, že samotný námět mi přišel zajímavý - jeho zpracování to zabilo.(24.11.2009)

 • Subjektiv
  ***

  Začalo to Heinleinovými Sirotky Oblohy, pro mě osobně vrcholilo Aldissovým Nonstopem, ale kvalitně žilo dál, třebas v podobě Harrisonova Zajatého vesmíru. Řeč je o kosmické lodi vyslané za účelem osídlení vesmírných dálav, jejíž posádka tak docela neví, co se to nyní s lodí děje. V Pandoru nejsou příčinnou neznalostí řady generací, ale amnézie způsobená dlouhodobou hibernací. Rozdíl je to podstatný jen v tom, že v Pandoru všichni vědí, že jsou na kosmické lodi. Jaký nečekaný faktor však může vyhodit z kolejí největší triumf technického umu všeho lidstva? Je to trapné, ale jsou to zombíci. Sice nejenom oni, ale právě technonemrtví jsou mlýnským kamenem, který Alvart svému filmu přivázal ke krku a ten pak zpola utonul v šestákových vodách. Škoda, první minuty filmu si uzurpovala opuštěná, skřípotem naříkající, blikáním o pozornost žadonící a temná loď, v které se není koho zeptat, co se stalo, natož jak. Uzurpovala je a očarovala. Vidím, pravda, že tu loď navrhovali filmaři spíše než inženýři, ale může mi to vadit, když jako inkubátor strachu a paranoie svůj úkol plnila na sto procent? Nemohla by mít taková loď lepší obyvatele než paranoidní sexy Němku s doktorátem v bojové gymnastice, Vietnamce cvičeného v boji s čímsi na způsob naginaty, kůsy či čeho (jenže zubatější, poněvadž zubaté zbraně jsou filmovější), negroidního gangsta šamana a dva pány piloty? A samozřejmě ty zombíky... Také bych velmi ocenil, kdyby šokující závěrečná odhalení byla šokující i pro ty, kdo již něco o generačních a podobných lodích četli a nějaký ten film viděli. Ale máš kliku, Pandorum, Elysium, ta loď milá, ta ti tu třetí Subjektivovu hvězdu vybojovala.(8.3.2010)

 • larelay
  ****

  Katastroficko-psychologicky-zombie-sci-fi thriller :) Atmosfera z tohto filmu srsi na kilometre a vam po vzhliadnuti nezostane nic len tiesnivy pocit, ze co vsetko nas v buducnosti caka. Priserky boli podla mojho skromneho nazoru skvele, postavy tak isto a nezostava mi nic ine, len dat palec hore, pretoze v tomto zanri sa musi hladat dielko, ktore vas nenuti sa kazdu chvilku pozerat na hodinky, naozaj lupou.(2.10.2009)

 • obitus
  ****

  Velice slušně zpracování klasického tématu, které se v mých očích řadí k malým sci-fi překvapením typu Černočerné tmy. Jejích kvalit sice nedosahuje, ale i přesto je na co koukat. Špinavé prostředí obří kosmické lodi kdesi v hlubinách vesmíru rozhodně má co nabídnout, ať už to jsou skvěle vypadající monstra, příjemná atmosféra strachu, nebo slušně bizarní postavy. Rozhodně doporučuju na více než jedno zhlédnutí.(8.12.2009)

 • Xmilden
  ***

  Svůj původní komentář jsem mohl smazat, protože před zhruba 6 lety se mě film docela líbil, ale teďka na mě působí jako hrozná patlanina. Christian Alvart je hrozný neumětel. Jakmile příjde ke slovu akce, střih se totálně zblázní a přestane to být koukatelné. Ben Foster se snaží, ale první hollywoodská liga pro něj bude vždy jen sen. Člověk se zasní, že by se do těchto rolí hodil ideálně někdo s charismatem Toma Cruise, ale ten bohužel nemá věčně čas a hlavně si vybírá ačkové projekty. Pandorum u nás nešlo do kin a musím dnes uznat že zcela právem, přestože si vždy říkám že vesmírných sci-fi není nikdy dost. 55%(16.2.2016)

 • - Spoiler: Během boje v závěru filmu poté, co Payton (Dennis Quaid) tlačí Bowerův (Ben Foster) obličej ke křeslu, posadí jej a Bowerova společnice začne boj, Bower stále leží v křesle, ale poté najednou chodí skloněný po místnosti a drží se za krk, avšak o boji opět leží v křesle. (ROASTER)

 • - Na začátku filmu v originálním znění zazní kromě jiných jazyků i čeština a to konkrétně věta: "Vy jste poslední z nás, hodně štěstí. Bůh s vámi." Tato věta je zároveň první vyslovenou ve filmu. (horacko)

 • - Film se měl podle předběžného scénáře odehrávat na vězeňské lodi. (Beer Ceps)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace