Chuckyho kult

• USA Cult of Chucky (více)

Poslední čtyři roky strávila Nica (Fiona Dourif) v ústavu pro duševně choré zločince poté, co byla nespravedlivě obviněna, že to byla ona, ne Chucky, kdo zavraždil celou její rodinu. Když ale její psychiatr na skupinové terapii představí nový léčebný prostředek – “hodnou” panenku – léčebnu postihne série děsivých úmrtí a Nica začne o své diagnóze pochybovat. Andy (Alex Vincent), Chuckyho nyní již dospělá oběť z původního snímku Dětská hra, spěchá Nice na pomoc. Aby ji ale zachránil, bude muset obelstít Tiffany (Jennifer Tilly), Chuckyho dávnou nevěstu, která udělá cokoliv, aby pomohla svému milovanému protějšku. A je jí jedno, jak smrtící a zvrácené to bude. (Bontonfilm)

ledzepfan

I když je to už řemeslně na úrovni televizních seriálů z 90.let, psycholéčebna nemá vůbec žádnou atmosféru a některé postavy jsou úplně mimo, od Chuckyho více než horror čekám černý humor a pošahanou/slaboduchou zápletku...Takže jsem nakonec víceméně uspokojenej... Je to blbost objektivně někde kolem dvou hvězd, ale subjektivně je mi to pořád tak nějak sympatické a je fajn, že se Chucky po těch letech mohl vrátit do Dourifovic těla (i když o generaci jinde :D ) ...ha- to byl asi Spoiler ()

FromHell

Malý ryšavý zmrd sa naklonoval,nezabudol vraždiť ani hláškovať a vrátil sa zas v rýdzo béčkovom balení.Takto si ja predstavujem moderný béčkový horor zo všetkým čo k tomu patrí.Séria prešla rôznymi zmenami najmä po Chuckyho Neveste,no Mancini si ide svoje a mňa to baví. ()

PKD

Začnu napřed s negativy. O třídu slabší kvůli absenci té skvělé, opravdu aspoň nějaké,hororové atmosféry,která byla silně přítomna v 6.dílu. Shlédnuto teď po 2.-a určitě se mi nezdá ten podivný koncept s Chuckym jako na způsob epidemie, která se začíná nekontrolovatelně šířit. To mi připadá fakt divný i na tuhle sérii, ech. Ta myšlenka posedlé Niky, jak bude brázdit ameriku s tou rozteklou (kdysi snad sexy) knedlí J.Tillyovou, která je v tomto filmu, absolutně zbytečná a proto jsem rozhodně rád, ze má jen zhruba 3 výstupy, ve mě vyvolává pocit zvracení. V comicsu by to vypadalo asi nějak takto-bleeeeeeuuuurgh!!! Podivný vzhled pana psychiatra, kterému určitě nepomohl ten absolutně příšerný účes! a proto jsem si užil, jak mu Nika/Charles, rozkopala xicht (boty supr) Doslova! a totálně bílé prostředí, ze kterého vám brzy vytečou oči z důlků. To myslím napůl z legrace:) Teď ta pozitiva. Samotné místo děje (týká se jen exteriérů), je opět zvoleno výborně. Záběry na nekonečnou sněhovou pláň, kde uprostřed nicoty stojí hnusná budova s malým hřbitůvkem, jsou boží:) Děj i tak, příjemně odsýpá, že se za 87min.čistého času, nenudíte. Aspoň já se 2x během 22h., nenudil. Asi 5 krvavých násilných zranění, neslučitelných se životem, bylo určitě ok. I když scéna se střepy, neměla takový účinek, jak jsem čekal. A na závěr se musím naprosto rozplývat nad scénami s Andym, kteréžto každá z nich, je doslova pro fandy/znalce 1.trilogie, lahůdkou! A když už jsem byl mírně znechucen z toho echech odjezdu, 1 ženy, 1 chlapa v ženském těle a 1 ´´panny´´, autem kamsi do míst, kam slunce nesvítí, naservíroval mi Mancini stejnou třešničku, přesně jako po titulcích předchozího dílu, ze které jsem ječel nadšením, jako min.rok z dospělého Andyho. A je velmi příjemné vidět, že Kyle se zas tak moc, nezměnila. Myšleno, komplexně. Díky tomuto a též dík faktu, že je Andy (na svou žádost, haha) umístěn v blázinci, vidím děj případné 8 (a já rozhodně chci aby byla! už kvůli Kyle) jednoznačně: Kyle dostane Andyho z ústavu a společně půjdou po těch třech individuích. Jsem přesvědčen, že to napadlo hodně lidí. A po end titulcích Dětské Hry 8 (která už dávno není dětská, škoda) by se mohla objevit, buď matka nebo ta sympaťačka, Kristin De Silva z výborného (ať si škorhlédi píšou zde, co chtějí),3.filmu. A měli bychom to komplet. Tedy, co se týká 1.trilogie. Do budoucích filmů, může Mancini (pokud do toho půjdou) narvat ještě též postavy ze 4:) Ale ona 1.trilogie bude bohatě stačit. Howgh! ()

kaylin

Pokud si někdy v budoucnu vzpomenu na film „Cult of Chucky“, asi to bude proto, že je to film, kde postava panenky pořád funguje a je zde pořád stejně děsivá, jako byla v prvním filmu. Je tak dobře nadesignovaná, že nic na své děsivosti neztrácí. Ale pak si na film vzpomenu už jen proto, že je to průměrná podívaná, a to jak v rámci hororu, tak i v rámci celé série. Nic, co by oslnilo, nic, co by skutečně vyděsilo. ()

Gorehound

Tri a pol hviezdičky. Kreatívne spracovanie, pomerne nápaditý prístup k téme a praktické gore efekty, pekne oživený Chucky a pár vydarených ľakačiek versus gore efektov mohlo byť kľudne aj viac, rovnako ako Chuckyho a režisér akoby miestami príliš dlho chodil okolo horúcej kaše, ako sa hovorí. Jednoducho to mohlo byť lepšie rozhádzané počas celého filmu. Ale som rád za každý návrat každej hororovej ikony. Aj nabudúce, dúfam. ()

stration

Další zbytečná recyklace. Panenka je sice sympatická, v několikerém provedení a trousí solidní vtípky, ale celý děj je odfláknutý, prostředí psychiatrické léčebny není vůbec tajemné a temné, ale vypadá ve světle zářivek jako kanceláře a chování postav je hloupé. snad jenom, kdybych přistoupil na varantu, že blázni jsou všichni včetně personálu. Závěr (i potitulková scéna) maznačuje, že by mohlo vzniknout dalších trilion dílů. Nic proti, ale chce to sakramentsky zapracovat na zápletce, jinak to snad ani nemá cenu. ()

JohnMiller

Hľa.... Veľmi dlhých 90 minút. Kým Curse of Chucky (2013) bola celkom slušná pocta klasiky a milo ma prekvapila. Cult of Chucky je presný opak. Prekombinovaný scenár nemal miestami hlavu ani pätu, o troška lacnejší look tomu tiež nepridával na vierohodnosti. Niekoľko slušných Chuckyho hlášok a podarené gore však nedokážu vytrhnúť tento film z dna žumpy kam sa táto horrorová séria práve dostala. Škoda Mancini, rozbehnutý si bol slušne. ()

Trevor

K tomu aby sa človek lepšie vyznal v seriáli Chucky asi najpodstatnejší film zo všetkých 8, treba uznať že jedno z najlepších pokračovaní. Piatkové popoludnie s Chuckym osviežilo spomienky na 2 dávnejšie videné pokračovania a zvyšné boli pre mňa úplnou novinkou, ako v prípade Chuckyho Kultu. ()

hhannie

Jakože na tupost a nelogičnost chování hlavních postav jsem si v hororech už celkem zvykla, ale tady to bylo do oči bijící. Psychiatrickou léčebnu hlídá venku celkem jeden! maník a celé oddělení jedna sestra a ještě sedí šikovně zády ke všem pokojům, tak aby ji mohl kdokoliv a kdykoliv sejmout. Ach jo. SPOILER: A několik panenek Chucky a nově převtělení do lidí na lusknutí prstu? Vážně? Chuckyho kult jsem si pustila víceméně z nostalgie, ale myslím, že žádný další díl nechci z téhle série nechci už nikdy vidět, ani kvůli starým známým hercům. ()

Rodriguez

Chuckyho kult je známkou toho, že tahle značka "Dětské hry" je nesmrtelná! Jenže to by tvůrci museli vymyslet kvalitní příběh a né takovouhle ráboby píčovinu! Do toho blázince se příště nechám zavřít sám... 15% ()

dubinak

Tak Cult of Chucky za mě špatnej vtip. Příběh byl absolutní necelistvý bordel scén vybraných namátkou. Debilita postav neznala mezí. Chucky mě taky zrovna nepotěšil, ale nechci spoilovat proč. Hlášek tentokrát bylo žalostně málo, ale co musím opravdu shodit byl ten dementní děj a to pardon, ale to prominout nemůžu. Předchozímu dílu nesahá tento ani po kotníky. Otevřený konec nám samozřejmě ale dává naději, že Chucky půjde stále vpřed. ()

MightyHal

Co si budem, minulý díl s názvem Chuckyho Kletba byl skvělý, ale fungoval spíš jako samostatný horor než pokračování této frančízy. To hlavně z toho důvodu, že Chuckie tam nejenže měl málo prostoru, ale když ho dostal tak jeho charisma a typický humor byli pryč. Přišlo mi jak kdyby jeho hlášky napsali během pár minut jen aby tam byli. Proto jsem až mile překvapen že tady je Chuckie zpátky v naprosto plné síle a já se bavil královsky. Chucky tu opět baví, má skvělé hlášky a přítomnost více Chucky panenek se také stará o dost komických situací. Navíc je tu také poměrně fajn gore (vede vrtačka a rozříznutí břicha) Nesmím také opomenou hlavní postavu Nicy, která mě tu bavila ještě o něco více než minule a větší role Andyho a delší cameo Tiffany také potěšily. Je to prostě fajn a já opravdu nemám co vytknout. Možná jen že je škoda že si to Mancini chce furt režírovat sám. Myslím si že kdyby to dali nějakému zdatnějšímu žánrovému režisérovi, tak vykouzlí větší hrátky. Například i přes to že psychiatrická léčebna má bílé chodby a místy působí chladným dojmem, tak s tím Mancini nepracuje tak jak by si to žádalo. I přes to ale 10/10. Jeden z nejlepších dílů v sérii. PS: Baví mě si tu číst jak vlastně tu sérii většina "fanoušků" nemá vlastně rádo proto čím je. Sorry ale krom prvního dílu byl Chucky fantasmagorie a díl od dílu dávalo smysl že to je více a více absurdní. Já tuhle sérii miluji právě proto že je to campy horor co se nebere vážně. ()

HorrFi

Jako fanoušek Dětský hry jsem byl na Culf of Chucky docela zvědavej, ale je to v podstatě zbytečnej film.. přišlo mi, že to nemělo hlavu ani patu a i přes poměrně krátkou stopáž jsem se těšil až to skončí, nebyla tu snad ani jedna napínavá scéna.. na to, že se to odehrávalo na psychiatrii to mohlo dopadnout fakt líp nicméně úplný zatracení to nezaslouží.. ()

filmmovier

Nuže, bylo to horší, než některé díly, ale také lepší, než některé jiné díly. Existenci nejnovějšího Chuckyho řádění jsem objevil pouhou náhodou a tak jsem se do toho pustil. Z předchozích dílů jsem samozřejmě téměř všechno zapomněl a ten poslední jsem bohužel zapomněl nejvíc - utkvěla mi jen atmosféra a to, že je to společně s prvním dílem díl nejlepší. A i tenhle začal dobře. Fajn atmosféra, fajn prostředí, scénář sice trošku slabší, ale to mi v první, výtečně rozjeté polovině nijak nevadilo, páč jsem si to užíval a vražda střešním sklem byla fakt vymazlená. Jenomže potom, přátelé, přišla Jennifer Tilly. Neskutečně příšerná herečka, jejíž výkon sledovat je skutečným utrpením. Navíc je ještě k tomu strašně nesympatická, takže nejen že svou přítomností tomu filmu uškodila, ale s jejím příchodem se zhoršil i celý scénář - víc Chuckyů prostě dobrý film neudělá, špatný nápad, špatné využití - a když už jsem o toho, tak původní postavy (tím myslím Andyho a tu holku) jsou trestuhodně nevyužité, a Andy navíc taky docela špatně. Ale užil jsem si to, rozhodně koukatelná a sympatický epizodka ze série - až na tu Jennifer Tilly, jejíž postava vypadá jako Jennifer Tilly. Dalšímu dílu se rozhodně nebráním, v téhle sérii jsem pro každou srandu. 60%. ()

Sfinkter

S veškerým respektem k celé sérii a nápadu s vraždící panenkou je tento díl otravný, s příšerným scénářem a technickým pojetím, které by se dalo tolerovat před 20 lety. ()

oveckaoa

Předchozí díl byl daleko lepší. Rozhodně se nejedná o žádný remake takže ten co psal ten popis buď je na drogách nebo viděl něco jiného (Andy zde má cca 40 let kdyby to byl remake měl by tak 6). Nápad s 3 Chuckyma není špatný, ale radši bych bral s 1 a pořádným než s 3 a slabými. Pochválit se dá tak jen gore a konec s tím převtělením. Jinak tato série je už od 3 dílu mrtvá Nevěsta a Semeno jsou sračky a jediné Kletba za něco stála. ()

Yoshimitsu

Dětská hra mi, jak jsem byl malý naháněla hrůzu, jde o první dva díly, které měli tu pořádnou šťávu a atmosféru. Takhle rozsáhlou sérii nikdy neudržíte na kvalitě a začne se to jedním dílem srát až do konce, což je i u tohoto nejnovějšího pokračování. Kde je ta nasraná, nemilordná, sprostá panenka, která se s nikým nemaže? Nudné a bez nápadu. Dávám 30% ()

lykan9

Oproti Chuckyho kletbě jsem vyloženě z Chuckyho kultu nadšený. Opět se do příběhu vrátil vtip, ale bylo to v takové míře, že napětí a humor byly dokonale vyvážení. Dalším velkým kladem byl výkon Fiony Dourif, který se od dob kletby mnohonásobně zlepšil. A mohu pokračovat: skvělý nápad návratu Andyho, který mi nebyl nijak nucený; nápad více posedlých panenek, což přesně zapadá do posloupnosti správného pokračování béčkových hororů. Moc se divím, že je kult tak špatně hodnocen, protože po prvních dvou Dětských hrách je tato určitě nejpovedenější. ()

blackkocour

Panenka Chucky, se stala po třiceti letech, kultovní hororovou postavou. Nasbírala přes několik filmů, které byly dost v podprůměru. Kurva, "Čakyho sémě", byla dost velká taškařice. Sedmý v pořadí "Chuckyho kult", nemohl od něho čekat nějaký zázrak. Celé se to pořád opakuje. Panenka Chucky řádí v cvokárně, poté začíná docházet k nevysvětlitelným vraždám a sebevraždám a nikdo nemá tucha, kdo tyhle krvavé řádění za mák dělá. Krom hlavní postavy, které nikdo nevěří, (dost velké klišé). Herecké výkony, jsou ze zoufalosti, dost průměrný a někteří až dost špatný. Krom Chuckyho. Ten má pořád stejný hlas, kterému namlouvá přes lety, ten stejnej dabér. Jako v předešlých dílech, i v tomhle nás čeká, spousta skvělých hlášek a nezvěstnou brutalitou. Jen ta hororová atmosféra nefunguje, tak jak má. Dost závažný problém. Jinak fanoušky, si myslím nezklame. I když filmu chybí absence dobrých herců a pořádné hororové atmosféry, tak není to až takový průser, který jsem domníval, že bude.. stejně to ale neskryje fakt, že to je úplně zbytečné pokračování. #podzimnisklizen [2019] ()