Tím nejcennějším, čeho může kterákoliv země dosáhnout, je ovládání lidské mysli…  Čtyři dobrovolníci se s vidinou snadného získání peněz upsali k výzkumu na lidech. Má jít o test lidské výdrže a psychiky. Netuší, že studie je založena na drsných praktikách v nichž půjde o život. Smrtící soukolí se dává do pohybu a šance na únik je mizivá… (oficiální text distributora)

blackrain

Zajímalo mě jak se zachová postava, kterou hraje Chloe Sevigny. Zachovala se přesně, tak jak jsem si myslela. Škoda, že se mnohem lépe nepodařilo vykreslit psychologii jednotlivých postav. Určitě by se tak dosáhlo i většího napětí. Takhle snímek nenabídl skoro žádné. V podstatě jsem se pronudila až do konce. Bohužel se s očekávaným koncem nedostavilo nic překvapujícího nebo snad i šokujícího. ()

IceQueen

Ono pri sledovaní tohto filmu nie je úplne od veci mať aspoň základné informácie o programe MKULTRA, celé to potom dáva o trochu väčší zmysel. ()

honajz2

SPOILERY Tak upřímně, Kostku zbožňuju a je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, takže všechny pokusy o něco podobného vřele vítám. A všichni tu na ni odkazovali, tak jsem to risknul. Jenže upřímně, z Kostky to v sobě má hodně, hodně málo. Kostka je totiž promyšlená jak od samotného systému Kostky až po postavy. Tady to není ani jedno. Tady se to odehrává v jedné velké vojenské základně (která vlastně pro nešťastné účastníky nemá úniku, jelikož je to všude nějaký hlídač), kde vypatlaní amíci testují lidi. Vždycky jim dají nějakou šílenou otázku o USA (jaké číslo od 1 do 30 američané vybírají nejčastěji), oni tipují a kdo tipne nejvíc mimo správné odpovědi, umře. Skutečný test je ale v tom, kdo se jako první bude chtít zabít, protože nakonec se dozvíme, že amíci hledají lidi, kteří by byli schopní umřít pro svoji vlast. Velkým kladem snímku je, že je sakra napínavý, aspoň pro mě. Ze začátku přijde hodně nečekaná scéna. Jenže pak tu jsou mínusy. Prý se je snaží psychicky zdeptat. Ok, dvě pitomé otázky, pár mrtvých, zavřeni v místnosti, ze které se sami nedostanou ven. A to je všechno, prosím pěkně. A mě se to zdá jako strašně málo. Chápu, že v realitě by to člověka fakt zdeptalo, ale kruci, to tam musí strávit celý den u jedné skupiny, když je pořád uspávají. Kdyby do toho přidali nějaké nápovědy k otázkám, kdyby jim dávali nějak paranoiu vyvolávající "rady", pak tu můžeme mluvit o skutečném psychickém teroru. Nakonec jsem byl i celkem zklamaný, že se těm lidem nesnažil vymýt mozek a udělat si z nich poslušné ovečky, jelikož nám to tu tvrdí obsah a chvílemi to k tomu fakt vybízelo. Postavy tu jsou zajímavé a sympatické, takže to je další klad. Pak jsou tu i nelogičnosti (by mě zajímalo, jak je do té základny vůbec dostali, na nějaký klasický výzkum to nevypadá), nesrovnalosti (proč do toho vůbec šli, na co potřebují peníze, vždyť odpověď je tam v podstatě jen u jednoho a ani není vyřčená) a celkově mezery ve scénáři. Není to špatnej film, napínavé to je dost, i ten konec je zajímavý (ačkoli je jasné, že nakonec nemůže utéct nikdo), ale to zpracovaní je takové odfláknuté. Vymyslet pořádnou psychiku a bylo by to o dost lepší. Spíš než Kostku to připomíná seriál Město ztracených (a ten je mnohem lepší, můžu doporučit). 3* ()

Chen

Bez jakékoliv dynamiky, napětí a s koncem, který má být asi šokující, ale v mém případě měl na mě dopad minimální. Vysloveně jsem se nudil. ()

cariada

Hodně podobný jako 9 hráčů se smrtí zvlášt ten konec. Jen tady vidíme i za oponu což nás zase odkazuje na Kostku 0, k Saw to má asi nejdál, ale i některé momenty se najdou. Jinak je vidět co je vládní organizace schopna udělat pro dokonalýho zabijáka. Máme tu možnost nejenom sledovat chování dobrovolníků, ale i lidí za sklem, kdy vzniká dilema jak se zachovat. Jo vládní organizace jsou schopné všeho, jen ,aby měli lepší stroj na zabíjení. Celý film trpí až příliš nezáživností a neoriginalitou. Chybí tomu větší spád a zároveň i pořádná dramatičnost situace. ()

PROCESOR

Tyhle filmy mam rád, ČUS tady máš testík, za to když ho vyplníš budou penízky, trošku časovej- press, ambiciózní analytička, cynický šéf výzkumu a "morčata" v místnosti. A výhra? Další level v game .. ()

KajusaK

Fůůha..Ani moc nevím,co o tomhle filmu říct..Je to dost zvláštní , vůbec mi to kostku nepřipomínalo..Sice byli lidé pouze v jedné budově,ovšem kostka byla známá svými 1000000 místnostmi , tohle byl obyčejný barák..Nebýt toho jak na začátku filmu zemřela tá slečna,tak bych ani neřekla že je to nějak brutální ap. čekala jsem od tohoto filmu určitě mnohem více..Napětí,drama,krev tam rozhodně nenajdete..Točí se to neustále kolem otázek o Američanech .. Film jsem dokoukala do konce ale víc bych se na něj rozhodně nepodívala.. ()

tom88

Nenápadný film bez ohlasov. Tak trocha psychologický film, ktorý nie je úplne na zahodenie. Je to síce iba priemer, ale na jedno pozretie to vôbec nie je zlé. Poteší hlavne Peter Stormare, ostatní sú nevýrazní. 56% ()

Deyw

zpevak z metallici je zavrenej s blbeckama v mistnosti...docela dobry na motiv kostky..mam to rad..ale bylo to slabsi..skoda :( ()

Cedr odpad!

Nápad možná celkem dobrý, provedení však nezáživné a nudné. Scénář je až bolestivě nenápaditý a bez hlavy a paty. Zdánlivě tematicky podobný britský Exam (2009) je mnohem mnohem zábavnější a po všech stránkách kvalitnější. ()

Khumbac

Divné, až v hloubi duši zvrácené. I když bych se nedivil, pokud by něco takového ve skutečnosti probíhalo. Lidé jsou přece jenom horší než-li zvěř... ()

Toto

Filmov kde je skupina ľudí zavretých v jednej miestnosti a len jeden prežije je neúrekom.Tento patrí k tým lepším. ()

Raven0

Solidní námět, solidní zpracování, ale vcelku zmatené, téměř nic neodhalující vyšumění do ztracena... Jako by celá zápletka, pointa, vše okolo postrádalo nějaké úderné, logické vyústění... Jako by samy tvůrci tápali a nevěděli si s koncem rady. Škoda. Protože napětím a zajímavými obraty film překypuje. ()

lennyd

Měla to být docela snadná cesta k získání trochu peněz. Zúčastnit se sociálního výzkumu se zaměřením na psychickou odolnost proti stresu. Výzkum jde ale jinou cestou než byli dosud všichni účastníci zvyklí - brzy se mění v jediné úsilí - přežít další zkoušku ... Na první pohled může film připomínat třebas Kostku, nebo i první hru ze SAW, jenže celkové zpracování je o několik řádů horší. Ze začátku mne to hrozně zaujalo, a čekal jsem co na účastníky jejich trýznitelé vymyslí, jenže ono se nic neděje. Několikero hloupých hádanek a kapku toho zabíjení bez hlubšího smyslu. Čekal jsem že alespoň při útěku jednoho z testovaných se ukáže něco víc, ale nedočkal jsem se. Alespoň kdyby herecké výkony byly na úrovni, ale ani tím tento film nikterak nezaujme - jediné trochu zajímavé postavy se zbaví hned na začátku, a zbytek osazenstva nic kromě planých žvástů nepředvede (a to ani Peter Stormare, bohužel).. Takže asi tak.. ()

zdenny

Jednu hvězdu dávám pouze za to, že to byl film typu "lidé v místnosti". Jenže narozdíl od těchto filmů, které se specializují na psychologický teror (anebo jsou lidé ponecháni sobě navzájem napospas bojující s ponorkovou nemocí), toto je totální kravina. A ten nápad s vytvářením amerických sebevražedných atentátníků, to už musí být fakt super pako někdo, koho toto napadlo. A to vlastně ani nevím, proč tam vůbec účinkovala ta šestadvacetiletá pipina. No nic, myslím, že 53 % je velmi, velmi vysoké hodnocení. ()

VanTom

Celou dobu mne do očí bila totální nesmyslnost a hloupost celého experimentu, směšně rytmizovaná trapnými "kódově odbornými" hlášeními z vysílaček / interkomu. Žádné napětí, jen uzívaná laboratorní "psychologie", se kterou si tvůrci nevěděli rady. ()

ghatos

Slabý odvar s podprůměrnými hereckými výkony. Jediný Peter Stormare přinesl něco navíc. Samotný příběh byl naplněn neatraktivní myšlenkou. Psychologie postav byla dost odfláknutá. Celý ten cirkus nenabídl napětí v žádné podobě. 33%. ()

jenik71

Ani námět a ani zpracování mě nijak zvlášť nenadchlo. Kdyby to celé mělo alespoň nějakou hlubší myšlenku, nějaký zajímavý prvek, který by člověku uvíznul v hlavě, moje hodnocení by asi bylo jiné. Vědecký pokus s několika nešťastníky se nakonec změnil v marný boj o mojí přízeň. ()