Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Milan25

Lehký úvod, žádné zbytečné kecy a rovnou do akce. Překvapivě dobré sci-fi o invazi emzáků, od kterého jsem si moc nesliboval a byl jsem překvapen v dobrém slova smyslu. Naštěstí není konec vyveden do extrému jako u podobně laděného Skylinu, a proto sázím o bod lepší hodnocení. ()

kery-

Abyste si film užili, musíte být nejspíš američan..Nebýt těch typicky amerických vlasteneckých hovadin, možná by to bylo i na 4*. ()

Paity

A mě to docela bavilo. Jasně, není to žádné super turbo. Spíše by tomu dle mého slušel seriál... ale ten rozpočet by musel asi být jak při letu na Mars.... ale slyšel jsem snad, že někdo něco podobného už skutečně seriálově točí, tak uvidíme. ()

Kovaja

Sci-fi není rozhodně můj žánr ale tenhle kousek mi přišel že je k divákovi tak nějak blíž, dokázal sem pochopit o co těm lidem jde. Efekty naprosto úžasné a postup pěchoty byl dost věrohodný. Srovnávat s totální kravinou v podobě filmu na hraně zítřka je nepodstatné. ()

Ledkodlaq

Mohla to být parádní sci-fi řež, ale většinu času je tam tak blbá kamera, že se na to nedá koukat bez zvedání kufru. ()

Ondracius

Jednodušší scénář, jednodušší dialogy, jednodušší herci, kterým jsem toho moc nevěřil. Jedinej Aaron tam něco zahrál. Od tohoto filmu jsem ale nic neočekával, takže zas tak zklamanej nejsem. Ano objeví se tam spousta klišé, ale je to prostě víceméně průměrnej film do kina = vypnout mozek a koukat. Pokud v tom budete hledat hloubku a srovnávat s jinými (D9, Black Hawk Down), tak pro vás budou 2 hodiny téměř nesesitelně dlouhé! :) ()

shimpy(CZ)

Čekal jsem tedy mnohem víc, trailer naladil na další Black Hawk Down tentokrát s emzáky, a ono nic. Ano, zpracování není špatné, nápad taky ne, vizuál takzéž docela na úrovni. Ale příběh byl jakýsi roztahaný, začátek příliš ukecaný, zbytečné seznamování s postavami, jejichž osudy vám jsou stejně ukradené. Akce samotná je natočena dobře, ne-li skvěle. Ale pokud jsou akční scény prokládáný poněkud dlouhými pasážemi, kdy najednou všechny zbraně utichnou a naladí se na tu "emoční notu", v tu chvíli člověk začne zívat. Veliká škoda. ()

Shimitz

V duchu moderní pseudodokumentární kamery svižně natočená jednohubka, která sice nezanechá na jazyku kdovíjaký pocit velkoleposti, ale svým neoddiskutovatelným drivem pohltí snad každého. Drobné scénaristické lapsy a několik vskutku amerických dialogů vynahrazuje perfektní zvuková a střihová stránka navíc podtržená skvělou režií, která dokáže i z mála vytěžit emocionální či napínavou scénu. Liebsman tentokrát boduje a dopříště mu prosím napiště lepší scénář. Povedený výkop blockbusterové sezóny. 84% ()

Bety88

Film bez jediné špetky emoce, i kdyby tam vymřela celá mariňácká jednotka bylo by mi to jedno. Klapky mi padaly už po první půl hodině a jediné, v co jsem doufala, byl rychlý konec. ()

MrKlobouk

Tak tady se něco nepovedlo. Mám takovej pocit, že skoro všechno. Roztřesenou kameru toleruji, ale pokud tam je i ve scénách, kde je zbytečná, pak není něco v pořádku a já z kvetu. Když k tomu připočtu dialogy, vyjde mi hodně špatnej vtip. škoda Aarona, škoda Michelle a hlavně škoda času. ()

chaometic

Ze tří filmů ze scifi díky bohu dopadla Bitva Los Angels nejlépe. Bohužel ani zde jsem si nemohl nevšimnout nedostatků. Bojové scény se stejně zaměřovaly na odstřelování, nic nového… A tak místo mimozemského filmu jsem měl pocit, že koukám na film černý jestřáb sestřelen nebo skyline. A ještě ten naivní konec…… ()

ActiveWind

Tak zase jednou pár mariňáků zachránilo celý svět před invazí emzáků. Příšerný příběh, příšerný scénář. Od začátku do konce brak. Jen o chlup lepší než Skyline. ()

syphonn

Jediné co na Invazi ušlo, byly celkem slušné efekty a občas ostřejší akce, tím ale výčet končí. Jinak klišovitý až na půdu, scénář děravej jak ústa staré ženy, o dialozích se snad ani zmiňovat nebudu a všechno dovršilo finále, kdy obří řídící centrum rozsypala jedna pitomá raketka (WTF?). 2* jsou maximum, co ze sebe dokáže tenhle film vyždímat. ()

FARGO

Výtečné, výtečné, výtečné!!!! Od začátku do konce atmosférické, to co tam vojáci prociťovali jsem cítil s nimi. Šeď, střelba, strach a pak radost. Prostě doopravdy povedený jarní blockbuster! ()

klasnic

Pro mě určitě zklamání... na to, že jsem fanoušek scifi tak mě nejvíce vadily hodně rychlé záběry kamery na mimozemšťany, nevím jestli to bylo dáno rozpočtem.Celkově se mě film je jevil jako uspěchaná Americká scifi s poměrně jednoduchým dějem na Den nezávislosti to nemá srdcová záležitost :). Amerika opět dokazuje, že vypořádání se s mimozemskou rasou jim jde na jedničku. ()

iampatrik

Tenhle film má prostě jediný úkol - pobavit "monstrózní mezigalaktickou bitvou" v jednom z největších měst na Zemi, kde sledujeme jednotku vojáků, kteří mají za úkol zachránit skupinku lidí, ale nakonec budou zachraňovat svět. Ač klišovité snad ze všech stran, nebylo to špatné a já se u toho v rámci možností bavil. PS. Připadá mi to na další snímek, kde si Američané honí své ego (ale není to tak viditelné a strašné jako např. u Iron Mana) ()

ondrula

Na tomto filmu se mi opět potvrzuje teorie, podle které čím bezvadnější je trailer, tím větší kravina je film. A přestože jsem zas až tak moc od filmu nečekal, byl jsem zklamán. Tak trochu mi to připomínalo District 9, ovšem je to slabota. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání