Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Antaeus

Taaak, od útoku mimoňov 4. júla v 96-tom sa toho veľa nezmenilo. Stále útočia na Ňu-Ňú Jork či Vošington, stále majú viac končatín než my a stále fungujú na princípe "ústredného velenia". Atmosféra bojov, zobrazenie zničeného mesta aj samotné prestrelky boli v pohode, ale toho patetického bahna na tom! Žiadny nadhľad, nadsázka, čiste popkornové "ambície" ani humor. Nič, len patetické kecy statočných jú-es maríns, ktorí keď už bojujú, stojí to síce za pozornosť, ale kecov o statočných (a posléze mŕtvych) civilistoch a vojakoch majú rozhodne viac, než zásobníkov. Kde je starý dobrý Deň nezávislosti, kde je dávka povinného pátosu aspoň vyvážená patričnou dávkou humoru.. A ešte si neodpustím po tých všetkých invazívnych spektákloch jednu maličkú poznámočku: ako to, že vojny medzi sebou vedieme roky, ale nečakaný koordinovaný globálny útok od technologicky omnoho vyspelejšej mimozemskej civilizácie zdoláme do týždňa? ()

petikacka

Tak opravdový patos a patriotismus na druhou se jen tak nevidí. Nevím čemu se film chtěl přiblížit, ale rozhodně se mu to nepovedlo. Amíci už nemají nepřítele, tak bojují s EMzáky a točí to jako Roland Emmerich nebo Ridley Scott. Akorát, že tohle jim nemůže nikdo sežrat. Sorry Ellmariachi. Za mě 45% ()

Flopik

Jednoznačne akčná pecka, kde od 20 minúty strieda jedna prestrelka druhú. No a k tomu sa ešte pridáva skvelý soundtrack. Efekty a emzáci nie sú úplne topové, avšak ja som sa skvelo bavil. Tento film nemal byť o príbehu, veľa ľudí to asi nepochopilo. Išlo o čistokrvnú akčňárnu kde si treba pozabíjať dostatok emzákov, k tomu nejaký ten pátos, no a ja nemôžem inak ako 5* toto proste môžem. ()

gonga

Kdo čeká výplach, dostane výplach a bude víceméně jeden večer po náročném pracovním nasazení spokojen jako já. Kdo čeká vymakanej film se silnými postavami, propracovaným příběhem a zajímavou zápletkou, bude zklamán. Jinak mi to ale spíš připadalo jako megatrailer k případným následujícím dílům WI- Battle: USA a WI: Battle Earth. Které ale po tomto zřejmě nebudou nikdy natočeny. ()

Venous666

Jako nehorázná řežba. Akční Sci-fi jak má být. Žádné dlouhé seznamování, protahování či zdržování samotného boje mezi americkou armádou a nějakými emzáky (dobře propracované) Bůh ví odkud. Přesně tohle moje smysly potřebují. Zbožňuji zvuk cinkajících nábojnic o zem, výbuchy granátů a řev nepřátel. 2 hodiny akce, kdyby 3 hoďky vůbec bych nebyl proti. Jasných 80% ()

Aluminium

Pretekajúci pátos a patriotizmus; mne osobne vadiaca miestami roztrasená kamera; hudba, ktorá sa občas nehodí k danému momentu; amatérski mimozemšťania v tvare opicomedúz (ešte šťastie, že tam bola tá veterinárka), ktorí sa nesprávajú ako invazívne vojsko, ale ako maníci z CS (aspoň, že sa ku koncu trošku polepšili); otázka, ako vôbec doleteli na tých vratkých vesmírnych ľoďkách až sem; striedajúce sa nudné a zbytočné scény s akciou (a to nehovorím o tých opakovaných prepadoch a obživnutiach opicomedúz) a príliš dlhá stopáž. Toto stručne (z môjho pohľadu) vystihuje tento film. Tak ako je to možné, že sa mi to páčilo?! Nakoniec som tomu vzoru čestnosti (seržo Nantz) držala palce. No pozrieť si to aj druhýkrát, to ma neláka. ()

barteca

Varování ministerstva obrany ! Akce se nezúčastní jako obvykle prezident !!!! Budeš náš malý mariňák - tím se to zazdilo ") ()

warrenur

Tie peniaze a cas straveny v kine za to vobec nestali. Dve oblubene zienky a zvukove efekty...za to ta hviezda. Inak sa jedna o typicku sablonovitu americku akcnu, dvojhodinovu nudu, s kamerou, ktora sa mohla ustalit aspon v mimo-bojovych sekvenciach. Taktiez scenarove vykradacky zo zanru ma slusne rozladili, pretoze som vyvoj deja vytusil na 95%. Hlupe dialogy a tiez monology hrdinu, konanie postav patri do akcneho B-cka televiznych filmov pred rokom 2000. Obrovske sklamanie. Dufam, ze si coskoro spravim posramotenu filmovu naladu. Toto sa teda ani nemalo dostat do kin, mein liebe Liebesman. ()

Kjuk

Přišlo mi to jako dobrodružství sedmi kamarádů, kteří na své cestě napříč LA zažívají různá uskalí a potíže v podobě mimozemšťanů a mimozemských dronů, kteří se jim sem tam postaví do cesty. Co by to ale bylo za dobrodružnou pohádku, kdyby všechno dobře neskončilo a naše parta hrdinů nezlikvidovala zdroj mimozemské síly posledním možným pokusem! Nejhorší na tom je, že já tohle mám prostě rád a ta atmosféra v kině, ta hudba..no jsem měkkota, na 5 to není, to fakt ne, ale 4 musím dát, prostě musím!! ()

KOZEL84 odpad!

I don't believe in Harvey Dent!Být ufoun tak si to asi vezmu osobně a s ''tak tyhle lejna machrovat nebudou'' bych skočil na první asteroid směr Země.Ve finále se taky mohli zeptat,jestli si té vody nemůžou trochu vzít.Je jí tu tři prdele.Na tom filmu není dobře nic!Debilní žvásty (několikrát už sem ječel do monitoru ''drž hubúú!!!''),kameraman totální hovado,režisér naprostý patlal,scénář se nehodí komentovat,herci příšerní (Eckhart se asi nemá rád) a akce ''žádná'' (žádná co by stála za řeč).No chvála bohu,že ještě existujou režiséři jako Nolan a Bay.Mi to připomíná Superstar.Lidem prostě chybí stud a soudnost.To se kurva nestydíte takovýhle zasraný nesmyslný vyblit pustit mezi lidi?!!!To překonává Souboj Titánů! ()

melloun

Už dlouho jsem neviděl žádný válečný film a tak jsem se docela těšil. Po krátkém seznámení s jednotkou se konečně jde do akce a začátek je více než solidní. První kontakt je drsný, atmosféra hustá a mariňáci berou nohy na ramena. Potud velmi dobré, ale pak se najednou, jako mávnutím kouzelného proutku, situace otáčí. Mimozemšťani padají k zemi jako zhnilé hrušky ze stromu, přitom předtím vydrželi celý zásobník bez mrknutí oka. :-D Každou chvílí se navíc po podařené akci ozve oslavný řev mariňáka, jak se mu to krásně povedlo, což si Američané prostě nedokáží odpustit. Ve výsledku člověk dostane, co mu bylo slibováno. Podařené bitvy, které jsou podpořené vynikajícími triky. ()

etienne

dal by som aj jeden par hviezdiciek, lenze to by sa reziser musel rozhodnut, ze ci sa to bude odohravat cez den alebo v noci :) strasny amaterizmus a tie hlasky, ach jaj...bude z toho dobra parodia, ani Ed Wood by sa nehanbil za take cosi... ()

Purity

Opravdu mi to přišlo hrozně hloupé. A nemyslím, jako u podobně hloupých filmů, kdy člověk jenom vypne a užívá si výstřely, vlastenecké a hrdinské kecy, obětavé pohledy vojáku a hrdinů z lidu a prostě si chce odpočinout od filmů, které od diváka očekávají přemýšlení. Tohle není žádná podobná oddychovka. Mě to přišlo docela jasné. Byla to fakt blbost u které jsem se hodně krát zasmál nad demencí všech zúčastněných. Možná ještě snížím hodnocení, protože ty dvě hodiny života my už asi nikdo nevrátí... ()

KoleckoR

Ach jo... zase jsem se nechal napálit. Dobrá přehlídka hrdinství, kamaráství a jiných superlativů americké armády. A ikdyby tady nebylo všech těch US Army blbostí, tak zbytek filmu byl jen solidní B-éčko. ()

chelsea17 odpad!

Neskutečně hloupý film. Hrůzostrašné dialogy a všude opakující se klasické dojemné "americké" scény. Šlo to určitě natočit líp, nápad nebyl špatný. Celkově jsem od filmu očekával mnohem lepší podívanou, srovnal bych to s další příšerností a to 2012. Příběh nulový, ale hlavně plno akce. Ta ovšem byla v katastrofickém snímku mnohem lepší. Vlastně ani nevím proč dávám tu 1 hvězdu. Asi za tu hudbu, která byla solidní, a to ještě myslím tu z traileru ... Jaký byl asi rozpočet filmu, hm? Ne, nakonec nemůžu jinak, shazuji i tu 1 hvězdu. Tenhle film si ji prostě nezaslouží. ()

Gastovski

Bylo to velmi těžké rozhodování, ale po druhé projekci mám jasno - čtyřhvězdičkové hodnocení si film zaslouží. Proč? Bez řádných obezliček se jde zhruba po 15 minutách do akce, která skoro neutichá a kde se v ulcích L.A. kosí mariňáci a "nevimcotobylo" navzájem. Další plus je za mňamózní atmoféru právě zničeného L.A. A o to jediné tady vlastně jde, no ne? Četl jsem hodně komentářů, kde byl problém s přílišným patriotismem. Díkybohu, já ho (moc) nezaregistroval, a to jsem na něj hodně vysazenej. Navíc, Áron (ne ta mizerná kytka ze Středomoří), ale Áron Eckhart je fakticky cool mariňák a nedivím se, že s ním ty vojáci šli zničit tu loď. I já bych s ním šel třeba i do pekla. ()

joudas

Věděl jsem, že to asi nebude žádna pecka, ale že to bude až taková, s prominutím, sr*čka, jsem teda nečekal. Zpočátku jsem si dokonce myslel, že se dívám na jiný Battle of Los Angeles. Pak se tam ale objevila Michelle Rodriguez a mně bylo jasné, že je to ten správný film, bohužel… Po třech hodinách plných klišé, nudy, stupidních hlášek a laciné roztřesené kamery, jsem zjistil, že ve skutečnosti uběhlo pouze 80 minut a 40 ještě zbývá. Po menším váhání, zvítězil zdravý rozum a raději jsem to vypnul. Tohle už nikdy víc! ()

Theoretic

Jeden level ze Sci-fi akční first person kamery okořeněný o nutná hollywoodská klišé. Nejsem sice žádný militantní nadšenec, ale tahle střílečka se mi líbila. Mělo to spád, Eckhart nebyl žádný Rambo a triky byly také efektní. Trochu mi vadila ta ruční kamera a závěr filmu by člověk odvodil i z plakátu. Celkově to ale jako akční záležitost misi splnilo. ()

Meteorista

Tak se mi zdálo, že režisér nevěděl, co s dějem. Natočeno je to pěkně, o tom žádná. Ale nemohu se zbavit dojmu, že je to zase jenom další americká patriotistická "sci-amerikavohrožení-fi", kterých je tu čím dál tím více a jenom se u nich mění místo děje a míra, do jaké je děj objasněn. V tomhle případě nás snímek zase vrhne přímo do děje s tím, že nám důvod napadení (/kolonizování) vysvětluje místní televize skrze zprávy. Takže znovu - bylo to pěkně uděláno, ale děsně předvídatelné a pro mne nic, co bych si rád zopakoval. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání