StarDance aneb když hvězdy tančí

(pořad)
TV spot 4
Taneční / Hudební / Soutěžní
Česko, 2006, 63x75 min

Režie:

Roman Petrenko

Účinkují:

Marek Eben (moderátor), Tereza Kostková (moderátor), Aleš Háma (moderátor), Mahulena Bočanová, Jan Čenský, Jana Švandová, Roman Vojtek (více)

Známé české osobnosti pod vedením profesionálních tanečníků pilně trénovaly, aby zaujaly nejen porotu, ale především diváky. Předváděly brilantní taneční kreace, které byly v mnoha případech vykoupeny desítkami bezesných nocí, litry potu a modřinami. Těšit se můžete na skvostné taneční výkony, světové hity v atraktivním podání Martina Kumžáka a jeho Moondance Orchestry, luxusní zábavu, výroky nesmlouvavé odborné poroty i hlášky pohotových moderátorů! (Magic Box)

FFilipCZ

Tak tu máme další, už 6. sérii tanečků. Vypíchl bych především perfektní hudební doprovod, který si pod palec vzala jako vždy Moon Dance orchestra Martina Kumžáka společně s Dashou a dále také vždy vtipného Marka Ebena. Terezu Kostkovou nemůžu vystát už od pohledu a jinak tomu není ani zde. Dvojice jsou zajímavé, stejně jako leckteré interpretace tanců, ale přeci jenom sobotní večer raději strávím u nějakého filmu, než u tohoto. ()

Krt.Ek

I přestože StarDance nesnáším (nahlášení jeho dalších sérii mi vždycky dokáže působivě zkazit náladu - uvědomuji si jak ČT šetří, jak bude StarDance zasírat prostor zábavnějším pořadům, jak bude Kostková strašit na obrazovkách - proč je sakra tak protěžována?), musím ocenit skvělou prací marketingového a nákupčího oddělení ČT. Natrefili totiž na pořad, který na našem trhu chyběl, tím typem je ztělesnění noblesy a kultivovanosti. A jelikož určitá grácie je hodnota po němž především prahne střední a starší generace (hlavní potencionální diváci - kdopak nejvíce sleduje TV?) je jasné, že se kauf povedl - a pokud připočtu angažování Marka Ebena, který patří k naší moderátorské špičce (právě pro svůj kultivovaný projev), je úspěch zaručen dvojnásobně. 15% ()

NinonL odpad!

Snobská záležitost tahající z lidí peníze (kromě koncesionářských poplatků i za sms), aby se cítili "in" a zapomněli na skutečné problémy. Vychovávat z diváka konzumního pitomce a ještě si za to nechat platit (2x) skutečně není úlohou veřejnoprávní televize, pane generální řediteli. Vzhledem k hlavnímu vysílacímu času a obsáhlé reklamě opravdu zrůdnost. ()

ArsenalEagle

Stardance mám celkem rád a v rámci "celebrity show" se jedná o stabilně kvalitní podívanou. Eben je skvělý, Kostková se ho zdatně drží, tanec je skutečně vydřený a koukatelný a díky slušnému výběru soutěžících nabízí každá řada nějakou komediální vložku. ()

blackrain

Dávám pět hvězdiček a kdyby šlo víc, tak dám více. Výborná taneční soutěž dobré úrovně. Marek Eben a Tereza Kostková se skvěle doplňují. Osm profi tanečků a osm celebrit. Všech osm párů se utká o Krále a Královnu parketu. Já prostě tancování miluju, tak nemůžu jinak. Sleduju soutěž pravidelně a snažím se nevynechat jediný díl. Dobře se bavím. ()

gogos

Nemám rád tancování. Prvné dvě řady jsem neviděl a ve třetí nebejt Míra Bosáků, tak se na to nedalo koukat... ()

IllIlIlIIl

První série byla celkem povedená. Byla to nová soutěž s celebritama, která byla alespoň na určité úrocni. Bohužel s dalšími sériemi nepřicházely žádné inovace a soutěž se stala velmi stereotypní. Také mi neseděl v roli moderátora M.Eben, který tvořil moderátorský pár s neprofesionální T.Kostkovou, jejíž vykání M.Ebenovi působilo jako pěst na oko, respektivě zde na ucho. ()

stration

Ebenovi to sekne a občas se na ty tanečky taky dá dívat. Zcela nezaujatě musím říct, že před výkony některých celebrit, které se na to ůbec nehodí, musím smeknout. ()

Rosalinda

Tanec miluji, takže tento pořad hodnotím celkem vysokou známkou. Kdybych tanec ráda neměla nebo mi byl lhostejný, rozhodně by to stálo tak za maximálně dvě hvězdy. Ale protože to tak není, s radostí vítám každou novou řadu. Je docela zajímavé, co ze sebe "netanečníci" dostanou a jak se postupně zlepšují. Kolikrát dokáží i hodně překvapit, jako například Aneta Langerová v poslední řadě. Co mě na tom deptá nejvíce, je hudba. Kumžákův spolek budiž a dejme tomu, ale výběr skladeb k jednotlivým tancům je jedna velká příšernost. Ale je to zřejmě dle světového modelu. Jak jsem stačila postřehnout, děje se tak ve všech možných krajinách, nejen u nás. Zvláště latinskoamerické tance prezentované na hudbu, která nemá s latinem ale vůbec nic společného, mi kazí celkový zážitek. Pár příkladů hovořící za vše: Michael Jackson – You Are Not Alone (rumba), Madonna – Like A Virgin (cha-cha), No Doubt – Hey Baby (samba), Beyoncé – Halo (rumba), Robbie Williams – Somethin' Stupid (rumba) atd., atd. První řada mi utekla, ale z ostatních mě nejvíce dostala Monika Absolonová, již zmiňovaná Aneta Langerová, Zuzana Norisová a Táňa Vilhelmová. Tanečnice par excellence. PS: „K tanci se v historii už vyjádřil kde kdo. Ale představte si, že se k tanci vyjádřil i Karel May, slavný autor Vinnetoua, který napsal, že tanec je neustálá změna stanovišť, která má za následek velmi neefektivní pocení.“ (Marek Eben před druhým soutěžním tancem Aleše Valenty a Ivy Langerové) ()

kajas

Ano, hrdě přiznávám, že jsem viděla všechny řady. A i když je mi tolik, kolik mi je, tak se při oznámení další série VŽDYCKY zatetelím radostí, že budu podzimní sobotní večery trávit u televize, broukat si znělku, vyjmenovávat členy orchestru a kochat se nejen krásnými šaty tanečnic. Subjektivně asi nejlepší český pořad po roce 2000. ()

kinderman

Včera jsem se shodou okolností díval na poslední díl 6.řady. Zatímco bezdomovci jsou vděční za to, že můžou hlásit počasí, tady se "smetánka" baví na večírku za naše poplatky, soutěžící celebrity berou slušné peníze za zvládnutí několika tanečních figur, a ještě se nad svou "elegancí" a "výrazem" dlouhé minuty vzájemně rozplývají. Nejhorší na tom je, že spousta lidí má tento odpudivý formát za měřítko vkusu veřejnoprávní televizní zábavy a výsledek je dnes mezi hlavními zprávami. Starověký Řím těsně před svým pádem. ()

Valsadora

Mě, jako dlouholeté tanečnici, tento pořad docela bavil.Alespoň sem přišla na nové taktiky a ono taky není lehké se naučit společenskému tanci tak rychle, takže vzdávám hold těm celebritám, kterým se to povedlo! ()

SonG

Pro tanečně laděné lidi asi skvost nebo zábava, pro mne jen světlejší okamžik v temným vodách sobotního výběru naší televize.... ()

Beagle

Stardance se mi líbí moc a bez uzardění to tady přiznám. Viděla jsem díly z každé řady, teď sleduju čtvrtou a přesto, že nic zásadně nového show letos nepřináší, pořád mě to baví. Na tanečníky je krása pohledět, hudební obzory si u toho člověk občas taky rozšíří a moderátoři jsou sympatičtí. Nejsem žádný Ebenofil, ale některé hlášky, které při jeho moderování zaznívají, jsou jednoduše dokonalé. ()

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál