Nivenx

Parádní pointa, scénář, gore i napětí, které dělá ze Sběratele nadprůměrný horor se vším všudy. 75% ()

URBAN

Saw X Smrt ve tmě aspoň tak to na mě působilo akorát že na oba tyto filmy tento nemá. Ač má temnou atmosféru v důsledku nepůsobí i když by měl a na tom to padá. I když je to skvělý film, který stojí za shlédnutí neoslní a po druhé by jsem si ho nejspíše nepustil. ( 2.7.17/MAC ) ()

Deyw

skvelej film..necekal sem nic..byla to jizda..jeden barak plnej pasti a obeti a jeden scarymadrfakr, kterej sbira lidi do kufru! napinavej bijak se skvelym koncem ()

Cedr

Průměrný saw-like horor, slušné gore a vcelku sympatický hlavní hrdina. Jinak ale nic moc. Je však nutno podotknout, že se filmu daří občas napětí zachytit na dost vysoké úrovni. edit: S odstupem času to vidím o hvězdičku lépe. Nebylo to ve skutečnosti tak zlé. ()

Doudis19

Vrahounovi se musí nechat, že jeho mučící praktiky opravdu stály za to, stejně jako děsivé, trochu mentální pohyby (už vím proč mě invalidi tolik děsí). K dobru mu jde také sympatická nekompromisnost, a i když proti sobě měl úctyhodného protivníka, povětšinou vždy dokázal udržet chladnou hlavu a jít si krvavě za svým. Bohužel po celý film vrahova působnost nepřekročí pozemek obětí, téměř ani práh pastmi "zaminovaného" domu. Navíc se film sám přiznává k primitivnosti zápletky tím, že odmítá jakkoli nastínit identitu vraha. Tak jste svědky devadesáti minutového pobýhání po domě mezi krvelačným psychoušem a extrasilně dobrosrdečným zlodějem, jejichž kočkování musí dřív nebo později začít lehce nudit. Škoda těch drobných chyb a nedostatků, hororová kritéria splňuje totiž i odhalené poprsí Madeline Zimy :-). ()

Khumbac

V prvé řadě je třeba říct, že herec Josh Stewart(představitel zlodějíčka) má přesně ten správný výraz herců, který vítám. Apatický a přitom suverénní. Kdežto "sběratel" ,má pro pořádek slasherově slušivou sešitou kuklu a umí to s pastěmi a zbraněmi. Ti dva mají mezi sebou souboj, ale v podstatě si vede každý svůj. Ukrást - utéct, a druhý, lapit - unést(sebrat). Krve ve filmu je jako ve splatteru, ale není to Splatter :) Vždy mě udivuje a zamýšlím se nad tím, jak např. dětský herec v hororu se s tím vypořádává v průběhu let v jakémže to filmu vlastně hrál. Zde například ta malá dívenka, ale to už je věc rodičů a filmařů. Film stojí na výborné hudbě, dokonce jsem tam zaslechl i kousek od KORNů, a od nynějška mé oblíbené zpěvačce NICO VEGA. Také zvláštní až morbidní scénař stojí za povšimnutí, ale to Vážení... uvidíte sami :)) ()

st.jim

Jmenuju se Marcus a tohle je můj podpis, takhle to prostě je. Tušil jsem, cítil jsem ale dostal něco lepšího, než "obyčejný" SAW (mám na mysli jeho pokračování). Ač je to z podobného soudku, tak je toto víno kvalitnější. Tady se zbytečně neplká, tady se koná. Zde se vyplatí nemluvit, nekřičet a nehýbat se, jinak do pasti chytíte se. Na můj vkus trošku brutálnější, ale i díky tomu si odnesete silnější zážitek. ()

st.verka

Hrůza a děs v nejčistší formě. Jen to vrahovo technické vybavení se mi zdálo až příliš překombinované. Ale jeho vytrvalost byla až neskutečná. ()

ecceHOMMO

Kruté a zákerné sú posledné minúty života, ktorý sa dostal do rúk zvrátenému a v ľudskom utrpení a trýznení sa vyžívajúcom vrahovi.... ()

JimmyII

Výborný žánrový horor s tajemným vrahem, skvělým Joshem Stewartem proti němu, neotřelými zvuky a hudbě a zábavnými pastičkami. Už se těším na druhý díl! ()

kinghome

Kam se na tohle hrabe Saw! Tohle je pravá hra na kočku a myš. Tenhle film jsem si strašně oblíbil a viděl jsem ho už 5 krát a klidně se na něj kouknu znova. Jeden z mích nejoblíbenějších hororů tohohle typu. už Aby byla dvojka. ()

karlik4801

Collector nemá pevný děj, to žádný horor ve kterém je aspoň menší masakr. Co se ale cenní je jak to všechno uteklo. Zajímalo mě, jak se z tý sračky hlavní postava vyseká. Dokonce i pár překvapení jako smrtící nebo mučící nástroje. Originální mi přišli háčky v koupelně. Taky je škoda chudých smrtí některých postav. Těch 90 minut úplně stačilo pro dobrý hororový zážitek. ()

Sfinkter

Slušně napínavé, gore mírně nadprůměrné - zároveň malinko hloupé a neoriginální. Dvojku však určitě zhlédnu. ()

filmmovier

Vůbec jsem to nepochopil. Nepochopil jsem smysl toho baráku, nepochopil jsem, kde se v něm vzalo tolik lidí, nepochopil jsem celou postavu toho Collectora.... Je toho dost, čemu na tomhle filmu nerozumím. Rozumím tomu, proč vznikl (variace na SAW), ale nerozumím tomu, jak se to může někomu líbit. Postav je tu asi padesát, všechny ovšem pobudou na plátně jen pár minut (s velikým štěstím) a stejně jako Sběratel toho nestihnou moc říct. Je tu neuvěřitelná hromada podivných a brutálních pastí, z nichž ovšem ani jedna není příliš nápaditá. Tenhle film je jen o brutalitě a obrovské hromadě krve. A tenhle typ hororů nemám rád. Já chci napětí, atmosféru, a krve pokud možno co nejméně. Nebo se u toho chci aspoň bavit. Tenhle film nesplňuje nic z toho. Sice se na to dobře koukalo a díky kratší stopáži to uteklo a není tam moc místa pro nudu, ale je to fakt debilní. Jediná dobrá scéna tohoto filmu souvisí s Maddie Zimou, která krásně vyrostla. Těžký průměr, který není absolutně ničím zajímavý a vlastně moc nevím, komu by se mohl líbit. 55%. ()

elanius

Slušne natočená žánrovka, napätie si drží od úvodných titulok až po úplný koniec, hudba takisto na úrovni, nebyť tupého konca, mohlo to byť aj za štyri. 6/10 ()

lennyd

Arkin (Josh Stewart) si vyhlédne dům, ve kterém dělal zabezpečení, a rozhodne se jej vykrást (majitel je známý klenotník, takže se bohatství na místě dá očekávat). Jenže jakmile se v noci dostane do domu, zjišťuje, že si jej vyhlédl i někdo jiný - zvrácený sadista, který se baví tím, že po domě instaluje různé pasti a jednotlivé obyvatele domu brutálně mučí. A každý další návštěvník domu je pro něj potěšením - Arkina nevyjímaje... Takhle nějak to dopadá, když se zkříží série SAW s tak profláklým filmem, jako je Sám doma (být Kevin trochu sadističtější, mohl by si s Collectorem podat ruce :) ). Ale zpátky k filmu - pokud máte rádi krev a brutalitu, tak se budete bavit, protože Collector se s ničím nesere a krví (a jiným tělesnými tekutinami) rozhodně nešetří. Sice film trpí podobným problémem, a to že hlavní hrdina (a vlastně i hlavní záporák) jsou takřka nesmrtelní, skoro bych řekl, že jakýkoliv normální člověk by se složil asi po prvních třech pastích. Nu což, představitel hlavní role, Josh Stewart mi do své role docela zapadl, a nebýt přiblblého konce tak bych možná uvažoval i o hvězdičce navrch... ()

Antek

Minimum prostředků, maximum napětí. I když jde znát, že mělo původně jít o prequel k sérii Saw (pasti jsou pasti), scénáristé příšerného The Feast překvapivě zkušeně budují napětí pouhým pobíháním po domě (čehož se učili u Finchera v jeho podobně klaustrofobickém Panic Room). A když jim dojdou možnosti, rozjedou masakr na téma likvidace těmi nejroztodivnějšími způsoby (ale přitom si nepřestávají hrát). A není jim líto ani zvířátek ... Nekompromisní řežba, jejíž jediný ústupek spočívá v konci (tam kopírují obvyklý nešvar většiny horrorů), která jen tak mimochodem nabízí dalšího úchylného řezníka s potenciálem béčkové série ... ()

darek kartac

Ta atmosféra je opravdu děsivá. Pasti jsou velmi dobře vymyšlené a brutality moc moc. Film mě bavil, jediné co bych vytknul je že film provází někdy nudné okamžiky. Mimochodem skvělí konec. Chci druhý díl! ()