Rebbit

Skvěle napínavý horor, skvělá hudba sympatický hrdina a skvělý příběh, i s málo herci se dá natočit skvělý film. 80% ()

civrss

Celkem rutinní naháněcí horor, který nepřináší na světlo nic nového, snad s výjimkou "ženskosti" Madeline Zima. Vrah, prasák a záporák Collector je naprosto bez charismatu, během celého filmu jsem neměl pocit, že bych se ho bál. Jediný opravdový herec, co se ve filmu objeví je Josh Stewart a ani on u mě nijak nezabodoval. Nevidím zde nic moc k pochválení. ()

The Viper

Velmi jsem se těšil, mám rád tyto morbidní filmy a zde bylo brutality a krve až až. Co mě překvapilo byl hlavní hrdina, kterému jsem musel fandit, protože Josh Stewart byl excelentní. Co už tolik excelentní nebylo, bylo až příliš mnoho nelogických věcí, které zde v komentářích byly i zaznamenány. Co jsem nenašel a nešlo do hlavy mě bylo chování policisty, který dorazil k domu hrůzy, dále i to, že v závěrečné půlhodince kdy už o sobě všichni věděli se po domě naháněli a mám pocit, že probíhali i místy, kde byly nachystány pasti a najednou tam nebyly. Navíc i ten nejpečlivější psychopat by něco takového musel chystat alespoň dva dny v kuse a to ještě aniž by dům byl obydlený. Ale když se nad tím moc nepřemýšlí, tak je to parádní jízda, která brutalitou předčí i Saw. Nejvíce se mi líbila past s kyselinou na podlaze a samozřejmě medvědí pasti, to je prostě něco. Jo a abych nezapomněl za takové menší plus za nádherné přednosti Madeline Zimy (jsem to ale úchyl všímavej). A mějte na paměti, že sběratel dostane vždy ten kousek co chce...vždycky. ()

herr_carter

Kevin už je zase sám doma, že je všude po baráku tolik pastí kurva?? Ne ne, to má jenom vycházky řadový deviant, který si mockrát pouštěl doma Saw.....ale tak nebylo to špatný, hlavní zabiják sice vypadá trošku jak debil a hlavní hrdina tak trochu debil je, protože má ve filmu x příležitostí ho zabít, ale neučiní tak, protože by pak stopáž filmu byla asi dost krátká...tak radši dělá "návnady", na které se zabiják vždycky chytí a mezitím se pokouší evakuovat ostatní členy přepadeného baráku,pfffff..ale dost kritiky, film měl náboj, akce odsejpala a jednotlivci umírali opravdu děsivě, navíc zdejší hudba je opravdu moc povedená.......................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Tjaden

Těžké rozhodování mezi 3* a 4*. Už od začátku mě velmi zaujala hudba, která se perfektně hodí k vykreslení tísnivé atmosféry filmu. Kamera a střih jsou také na dobré úrovni, několik chyb se ale najde ohledně scénáře. Konec mě vyloženě zklamal... Očekával jsem nějaké zásadnější vysvětlení nebo alespoň odkrytí zabijákovy totožnosti. Místo toho si však tvůrci nechali otevřená vrátka k natočení dalšího dílu, který sotva dosáhne kvalit jedničky. Na obzoru se zřejmě rýsuje další nekonečná série po vzoru Saw. ()

DavidS.

Sám doma v hororovém balení...Hnusné, zkraje napínavé...Ale co film sráží, je absence elementární logiky...Opravdu si máme myslet, že vrah nachystal všechny ty důmyslné a složité pasti během jednoho večera?...A nejen to...O konci nemluvě... ()

Spike23

Tak tohle je snad jediný horor z těch novějších, který jsem si pustil cca v 1 hodinu ráno, když jsem se vrátil z dvoudenní kalby a dokázal jsem se na něj soustředit až do konce. Ze začátku jsem vlastně ani nevěděl na co koukám, v polospánku jsem dokoukal totálně nudný začátek, než se hlavní hrdina dostane do onoho domu. Poté už se dostavil pocit jistého nadšení a podobných věcí s tím spojených a vytrvalo to až do konce filmu. Prostě v rámci hororu musím dát 5* za perfektní, napínavou a brutální akci. A že se někomu povede natočit film, který není nudný ani po 30. záběru na schody, které někdo vychází či vybíhá, to opravdu klobouk dolu :-) . ()

medlo

Páčilo sa mi to ako to bolo natočené, ale po dejovej stránke to trocha nestíhalo. Príliš veľa pascí, ktoré sa točili dokola no a nelogické správanie hrdinu ma už úplne dorazilo. ()

martinez.

Slabší 3*, žádné nové Saw se rozhodně nekoná. The Collector je skromný snímek bez pointy s nudnými postavami, nezáživnými mordy a bohužel i velice rychle přijde o jakous takous atmosféru, když se promění v akční podívanou. ()

ryoga

Ďalší nezničiteľný zabijak v štýle saw ktorý sa chce hrať a hlavne zbierať...Fajn lakačky aj keď niektoré boli skôr pobavením. Jednu hviezdičku naviac dávam vďaka Madeline Zima (Mia z Californication) ktorá si toho veľa nezahrala keďže sa stala obeťou :-) ()

bari68

Je vidno kam až siaha vlna filmovej idey SAW.V neposlednej rade, ale za zmienku stojí hlavne správne hustá thrillerová atmosféra, ktorá v tých ,,správnych chvíľach,, fungovala.Inak všetko ostatné nie je už v tomto žánri v porovnaní s inými filmami žiadnou anomáliou. ()

Dr. Wolfenstein

Docela povedená honička s psychpatickým magorem. Vraždy jsou krvavé a brutální, ale to je z celého filmu všechno. Při takové míře násilí a bez nějakého vysvětlení o co tomu vrahovi vlastně jde (nebo mi to aspoň nedocvaklo), mi to celé přišlo hrozně samoúčelně. Ale jinak fajn, míň jak tři hvězdičky bych si nedovolil. ()

bruceman7

Absolutní masakr. Snad i o krapet lepší než Saw jednička. Kdo má tenhle žánr rád, nebude zklamán - dle mého názoru. Nelogičnosti apod., o kterých tu píšou další uživatelé, jsem nijak zvlášť nezaznamenal. Spíš jsem o nich během vyvalených očí nestíhal přemýšlet. A když už teď zpětně můžu, nepřipadají mi tak extra závažné, aby mi to zkazilo dojem z tohohle šílenství. 9/10 ()

sQelle

Ve své podstatě je to Sám doma pro milovníky hororu. Dům plný jednoduchých pastí, které dokáží potrápit. Z nějakého důvodu mě film bavil a občas si na něj rád vzpomenu, což moc u hororových snímků nemívám. ()

MilkyA

Nepriala by som si hádať sa s niekým o tom, že to nie je blbosť...je to hovadina, ale ak niekto systematicky pozerá kokotiny ako ja, ocení každý kúsok originality :D náhodne som si tu na ctenom spojler/odrádzacom čsfd prečítala vraj je to ako Saw...So Saw to má spoločného asi toľko ako kurací rezeň s pikantným kung pao, je tam kura, ale je sakra rozdiel, na čo mám chuť...aneb je rozdiel sedieť deň v miestnosti a debatovať s druhou obeťou nad odrezaním končatiny a schovávať sa impotentnému zberaťeľovi v dome plnom pascí...Collector je omnoho dynamickejší, ťažiskom je hra na schovku a nie čím originálnejšie pasce/hry/sadisticko-masochistické joke-y chorého čuráka, čo sa nevie zmieriť s vlastnou smrťou. Príbeh je síce pritiahnutý za vlasy, ale úprimne koľko horrorov z posledného obdobia nie je? oceňujem, že tam neboli tie akože vzťahy medzi postavami a tralala a ja ju ľúbim a ty nie ale tam ten magor si myslí, že si na zožranie (doslova :).. keď nevedia niečo urobiť aspoň priemerne nech to tam nedávajú vôbec...neboli skoro vôbec dialógy,bol slušný soundtrack, zaujímavá kamera, vystresovaná som bola...not a big deal..quite a fun :) ()

!Borec!

Tísnivá atmosféra se nedá upřít, ale to je tak všechno. Nápaditost zaostává a vše se dokola opakuje, aniž by nám film odhaloval to, co divák očekává, tj. něco o postavách. !MOŽNÝ SPOILER! To, že se ve filmu od pána z truhly dozvíme, že onen sběratel sbírá lidi je ohromující, nevšiml bych si. !KONEC SPOILERU! Další věc je neschopnost hlavního hrdiny nějak zpacifikovat sběratele, oba tam pobíhají jak o závod, přitom by stačilo najít jen správný úkryt a poté trefně mířená rána do hlavy. A to říkám především kvůli tomu, že hlavní hrdina působil inteligentně a pohotově. Nicméně mi byl i tak sympatický :). I přes všechny tyto neduhy jsem se vcelku bavil, v tom zvráceném slova smyslu. ()

BlackTom

Oproti dvojke (Collection) to Collector ešte hrá na poctivú temnotu, sadistické dusno a charaktery postáv. Arkin je naozaj netradičný hrdina, tak trochu hajzel, no zato dobrák, čosi ako John McLane, muž v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Príbehu nemám čo vytknúť, kombinuje viacero obľúbených prvkov, napr. také zelené "saw" nasvietenie vyzerá skvelo, nehovoriac o pekných záberoch ako detail na pavúka. Vrah je dostatočne uveriteľný, nesmierne mocný a inteligentný, žiaden hlúpy "buran". Má to drobné muchy, ale plné hodnotenie si to zaslúži. ()

klukluka

Boj se a nepřemýšlej. Kam na ty sračky chodím? Já na takový filmy přece vůbec nechci koukat... :( K čemu je to dobrý? Tvůrcům to vydělá love. Ale kdo je za tohle utrácí? Jakej to má smysl? Tahle odnož kinematografie je na hovno. ()