Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

freyinec

Jelikož jsem vyhrál lístky na 3D projekci, tak jsem se uráčil do kina dostavit a dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Nudnou šeď, kterou se Depp marně svými hereckými kousky snaží přes dvě hodiny vytáhnout výše, než si zaslouží. Obvyklá klišé střídají snad ještě kllišovitější milostné minizápletky (bibložrout a mořská panna - to jako vážně?) a nudné, celkově špatné postavy. Klasicky potěší hudba Zimmera a komičnost Deppa, střed. ()

Hwoarang1

Záchrana téhle tuctové podívané je především v hercích. Nesmysly ve scénáři, přílišnou délku snímku, uvadající tempo a neuvěřitelnou předvídavost jednotlivých scén s ticíkrát obehranými anti-klišé, které se vlastně stávají větším klišé než to, co měly původně parodovat - jednoznačně zachraňuje skvělý Depp, úžasná Penelope a Rush s McShanem. ()

peace.man.xd

Podle mě nejlepší díl ze všech čtyř... Když jsem šel na tenhle díl, doprovázela mě i obava, že mi budou chybět Orlando Bloom a Keira Knightley, ale nakonec jsem si na ně ani nevzpoměl! Dokonale to doplnila krásná Penelope Cruz... Sam Claflin a Astrid Berges-Frisbey zde zahrály love story, který filmu dodal i trochu romantiky, bez které by se mi asi tak nelíbil... Samozřejmě nejlepší hlášky měl Johnny Depp (jak jinak že?) ()

Epimetheus

Ach, nečakal som od štvorky Pirátov nič, ale aj tak som sklamaný. Okrem zábavného Deppa bolo to celé zle. Mimochodom to 3D mi ide pekne na nervy! Tri hviedy len preto, že sú to Piráti z Karibiku. ()

odvedle

Príjemný filmový zážitok, s peknými kulisami, výbornou hudbou. Dobrý šťavnatý začiatok, trochu nudná konverzačná druhá časť s komickými grimasami Johnnyho Deppa, ktoré ešte bavia nejakú chvíľu, ale potom aj to prejde, záver je ale opäť ako valiaci sa kameň, musí strhnúť a pobaviť každého. Dobré sú scény s peknými morskými pannami, hlavne tá chytená bruneta stojí za zváženie - škoda, že sa nedá kúpiť v akvaristike :) Som spokojný, znova diel za 4 hviezdy! ()

Strider

Piráti počtvrté s stále mě baví. A to je u filmu nejdůležitější, takže já jsem spokojen. Samozřejmě, najdou se hluchá místa, ale Johnny Depp pořád poskakuje a šaškuje parádně, Penelope to sekne, Barbarossa je tvrďák jak má být. Škoda jen, že víc prostoru nedostaly mořské panny, scény s nimi, zvláště v jejich "útočné" formě, byly asi nejleší z celého filmu. A závěr překvapil. Navíc, Piráti mají Hanse Zimmera a je to sakra znát. Hlavní téma je prostě nezapomenutelné a vůbec celý soundtrack je prostě geniální. Bez něj by to bylo minimálně o hvězdu dolů. Vlastně, bez Deppa a Zimmera by to nestálo za moc.. ale oni tam jsou, takže palec nahoru, plná kina a peníze se tvůrcům jen sypou:) ()

playboy_05

velká prohra...nebýt Deppa a Rushe tak už se Piráti houpou na vlnách odpadu...Ian McShane totál nevýrazný, pasáž se španělama totál zbytečná, Ikdyž Óscar Jaenada by byl fajn kdyby dostal o 100% víc prostoru, Penelope je jako pirátka vážně na ránu, a vůbec celá ta rádoby velkolepá story a ten závěr dohromady?...stopáž sice dlouhá ale relativně, zdůrazňuji relativně, to odsýpá, asi 3x sem si v kině zívnul...3D úplně bezpředmětné a zbytečné, jenom je o 30 Kč dražší. Na vlnách podivna je jeden z těch filmů na které se ani nevyplatí chodit do kina, radši si počkat na DVD, ty peníze radši dejte na charitu, tohle žádná pecka není. A na závěr zpráva pro fans: Nedivil bych se kdyby natočili i pětku:) ()

Rothbard

Už to tady všichni řekli. Tenhle díl není v ničem originální, všechno jsem už (ne) jednou viděl. A dokonce musím říct, že ani Zimmer se nějak nevyznamenal (až na jednu skladbu ke konci). Prosím, už žádné pokračování. ()

marvod

Nemyslím, že je vhodné Na vlnách podivna srovnávat s jinými díly. V našich kinech se objevilo něco nového a zajímavého. Barbosa zářil natolik, že už sám by si něco zasloužil a báječné hudba, to dávalo filmu stálou příjemnou atmosféru a jelo to. Žádná nuda, ani přehnané akce, no a mořské panny, což je téma často kazící dojem, nebylo zas tak mínusové, jak jsem čekal. Nakonec konec, ten si mohu jen pochválit a dodat za něj další hvězdičku na konečné 4. ()

Čiban

Byl to dost dobrý film ,ale byli tam i některé písničky,triky a hlášky z prvního dílu..Nové postavy,nové prostředí , bylo to bezva. Oproti třetímu dílu to bylo výborné,ten byl už moc přehnaný.Johnny Depp a Penélope Cruz tomu dodali tu pravou pirátskou atmosféru.Mořské panny -ty byli asi jako jediné nadpřitozené a děsívé a zároveň pěkné bytosti.Stále je nejlepší první díl.Doufám že udělají ještě Piráty z Karibiku 5. 4/5 ()

smajly

Několikátý nálev vylouhovaný z původně dobrého filmu, kterým byl Prokletí Černé perly už zákonitě nemůže přinést kdoví jakou podívanou. Piráti i bez Keiry zůstali na podobném levelu, na jakém byla předchozí část, takže by se dalo říct, že se tvůrci zhostili úkolu vymačkat z téměř nezměněného námětu co se dá, poměrně slušně. Opět je to oddechovka s povedenými akčními scénami, hezkými kostýmy i výpravou, ale také s poměrně mdlým dějem. S přimhouřením oka dávám 60%. ()

VvV14

Na vlnách podivna? Myslím že už jsme se ztratily. Scénář slabší, děj je taky nic moc, a hudba, no prostě k pirátům. Nic nezazlívám hercům hlavních postav, ti opět excelují, ale příběh se ztrácí. Černovous? Už je to druhý nejobávanější pirát všech moří. První z nich byl samozřejmě Davy Jones, ale ten měl aspoň minulost a člověk věděl kde se vzal. Za celý film jsem si užil jen pár velice vtipných scén, ale už to prostě nebylo ono. Podle mě je 67% až moc. ()

dj_kure

Miluju tuhle sérii a i když už to není takové jako první trilogie, pořád je to nadprůměr. Barbossa s Jackem si zase skvěle notovali a hláška J: "ó ty máš nůž" B: "né, nůž ne" a dali si vínko z Barbossovo protézy mě zničila. Dokud bude v Pirátech plout na lodích v Karibiku Depp, budu i já nadšeně vyhlížet další díl(y). ()

Shredder

Je sice pravda, ze On Stranger Tides je najslabsou castou momentalne tetralogie pribehov o Jackovi Sparrowovi, no podla niektorych negativnych reakcii som cakal ovela horsi film. Nudny rozhodne nie je, prvych 19 minut je uzasnych (neskutocne ma rozosmial Richard Griffiths) a Jack ma este stale co ponuknut, opat hlavne viacero dobrych hlasok. Minusom su podla mna neprilis originalny dej a nevyrazne vedlajsie postavy. To plati jednak o Penelope Cruz, ktora v tomto pripade posobi len ako neprirodzene dosadena figurina, ktora ma divakovi vynahradit absenciu Keiry Knightley a taktiez o Samovi Claflinovi, ktory sa zhostil role "fesacika" namiesto Orlanda Blooma. Hlavnou vadou je vsak nevyrazny zaporak, ktory by bol mozno adekvatny pre niaky nizko rozpoctovy televizny film, no ako oponent Johnnnyho Deppa nemal sancu obstat. ()

Looka

60% Už u trojky jsem si říkal, že spíš neměla vzniknout. Čtyřka mě v tom jen utvrdila. Očividně sestupná kvalitu nezachránilo v tomto případě nic. Nezbyla žádná zapamatováníhodná scéna, ani silnější dojem. Lov mořských panen jaksi na 140 minutovou stopáž nestačí. ()

diabolique

Super film so skvelym Deppom (ako vzdy) a lepsi oproti ostatnym vdaka nepritomnosti Orlanda a Keiri. Aj napriek tomu, ze tu vsade citam, ake to bolo nudne, prave vdaka tomu, ze tu neotravovali ziadne zbytocne sceny s vyssie spominanymi dvoma, ale Johnny tahal takmer cely fiilm sam, som sa vobec nenudil. Este by som kludne zvladol aj dalsiu hodinu takejto "nudy". Uz teraz sa tesim na dalsiu cast! ()

TSZ

Stále stejný scénář, jiný režisér a zčásti odlišné herecké obsazení = prakticky stále stejná zábava. Nic nového nečekejte, ale komu se předchozí díly líbily, užije si i nejnovější přírůstek do rodiny Pirátů. Oproti předchozím dílů možná ubylo zrad spojenců a dějových zvratů, takže já osobně jsem se lépe orientoval, kdo s kým a proč drží. ()

snek49

Myslím si , že Piráti z Karibiku už nám nemají co nabídnout. Zazdili to prakticky již minule a teď se ta ubohost jen potvrdila. Jack Sparrow táhl vlastně jen v prvním díle, ale jakmile se jeho význam ve filmech posunul do popředí k hlavní úloze, šlo to z kopce. Teď už vypadá opravdu trapně a vlastně mu ani moc nefandíte. Škoda... Piráti mě také vždy udivovali zbytečností nejrůznějších soubojů a akčních scén. Jack, nebo někdo další si prostě jen tak šermují, skáčou po všem možném a vy stejně víte, že nikdo nikoho vlastně nepřemůže a že to všechno si hraje jen na efektní podívanou, která jen nudí a když to nemá konce - otravuje. Zkrátka a dobře jsem rád, že jsem na film nešel do kina... další příděl těchto pirátů nepotřebuji. P.S. jediná světlá stránka filmu byl Ian McShane a jeho Černovous. Konečně záporák, kterému jste to věřili... ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku