Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

KafuR

Ono to ze začátku ani tak hloupě nevypadá (pomineme-li fakt, že zrovna Amíci kritizují Francii za jaderné zkoušky). A dokud se nám Godzilla drží pěkně ve vodě a věnuje se potápění (lodí) a rušení starých rybářů, tak si vlastně ani není pořádně na co stěžovat. Jenomže pak nám ta přerostlá ještěrka objeví ulice Manhattanu, nenápadně (?!) si zmizí v tunelech metra, které by jí do té doby stačily tak na schování prstu u nohy a jako by toho nebylo málo, tak páni scénáristi od této doby natolik popustili uzdu svoji chorobné fantazii, že se člověk pomalu začíná modlit, ať tu příšeru nesestřelí ovladačem dřív, než se to povede těm srandovním chlápkům s pistolkami v ruce. ()

rainman93

Tak jako nechci být sprostý, ale toto se vážně moc nepovedlo. Nemám na chuť na nějakou rádoby konstruktivní kritiku. Nejlepší na celém filmu a marketingu okolo byla reklama na nejmenované auto s motem: "Máte strach z velkých, pořiďte si malé!" ()

hribisko

To měli docela štěstí, že se jí s tím autem trefili do huby a ne do řitě. Ponevadž ta potvora musela mít kloaku jak dodávku. ()

Urukhaj98

Jako malý jsem donekonečna sjížděl vše, v čem se byť jen mihla nějaká potvora připomínajíci dinosaura. Přesně do téhle kategorie spadá Emerichova Godzilla. A ačkoliv se dá zpětně říct, že nejde o nějakou zásadní filmovou událost, je tahle Godzilla nápaditá a titulní potvoru si divák užije dostatečně. Za mě tedy rozhodně lepší než Godzilla z roku 2014, která sice lákala famózními trailery, ale vylezla z ní nezáživná nuda. 6/10 ()

fandalehy

Když jsem tenhle biják s mega zmutovaným dinosaurem viděl poprvé, tak mně to celkem zaujalo a vydržel jsem až do konce. Že bych si ho ale musel pouštět častěji než jednou do roka, to se říct nedá. Zkrátka slabší průměr mezi akčně-katastrofickými filmy. ()

Sosak

Tehdy docela pecka, která dohnala lidi do kina hlavně kvůli efektům, který ještě nebejvaly v tolika filmech. Jinak je to jenom story o přerostlém zmutovaném plazu, ke jinde, než v New Yorku (kterému by se ale každé zvíře vyhnulo). Taková popcornová oddychovka na večer...já to už viděl pětkrát, takže radši už děkuji ne. ()

Elenor

Film, který byl dost možná zamýšlen jako katastrofický, ale podle mě z něj vyšla vynikající akční sci-fi komedie. A jako ke komedii se také ke Godzille musí přistupovat, pokud se chcete bavit. Já ten film žeru z mnoha důvodů - dva největší jsou obsazení (netradiční, ale výborně vymyšlená i napsaná postava Matthewa Brodericka, jako vždy výtečný Jean Reno, i roztomilá Maria Pitillo) a skvělé hlášky (,,No croissant?"- ,,No, monsieur." ____,,Proč máte ty žvýkačky?" - ,,Vypadá to americky" ____,,Jde někdo se mnou?!"____,,Musíte jí dostat na otevřené prostranství!" - ,,A nemáme vám jí taky umejt?!"). ()

Poker_Face

Nikdy jsem nepochopil scénu, kdy Godzilla pronásleduje vrtulník, který jí vesele tančí před obličejem a nechá se rozmetat na kousky. Zřejme pilot zapoměl, že stačí vyletět pár metrů do výšky a Godzilla je nahraná. Njn řekl bych, že je to velký podprůměr. ()

Gardenboy

Snáď jediná scéna je tu skutočne efektná - napadnutie lode ešte kdesi na začiatku filmu ... inak už nie srágor, ale poviem to na rovinu - sračka ... ()

waska

Bohužel velké zklamání na to, jaké se kolem toho dělalo halooo. Dlouhé, nudné a nemastné neslané. Z herců mě zaujal pouze Hank Azaria. ()

simplejack

Nebudu se tajit tím, že Emmericha naprosto nenávidím, tenhle snimek sice není čisty odpad, ale vyzdvihnout u něj také není co. ()

Ceberus

Dokonalá akční blockbusterovka. Akce servírována prakticky ihned bez zbytečného střídmého rozjezdu, děj se nevleče a je dynamický, Godzilla vynikající (resp. ani po deseti letech se grafickým efektům nesměju), okořeněno několika vtipnými okamžiky,... Vypnout mozek, nepřemýšlet a užívat si - pro takový styl zábavy je Godzilla stvořena, žádné hluboké myšlenkové konstrukce. Holt zlatá akční devadesátá léta. Edit 2023: Uplynulo dalších 14 let od mého posledního zhlédnutí a musím bohužel z pěti hvězd jednu ubrat - vizuální efekty nestárnou dobře (stíny nohou, naklonované budovy, výbuchy, oko v podzemí...) Nepomohl ani typický zakrývač nedokonalostí ve formě tmy a deště. CGI v téhle době bylo na dnešní poměry stále ještě v plenkách a pořád měly spíš navrch praktické efekty (o pět let mladší praktický t-rex v Jurském parku vypadá mnohem líp, protože po něm skutečně stéká voda a světlo se od něj skutečně odráží). Není tedy vůbec divu, že po patnácti letech vývoje vizuálních efektů se Godzilla nezdráhala objevit v novém kabátě hned několikrát (2014, 2019, 2021). Mimochodem, průpovídka o tom, že útok Godzilly na New York je nejničivější od posledního útoku na Dvojčata, byl poněkud nešťastně prorocký - novinář myslel bombový útok provedený v '93, protože v '98 ještě tvůrci netušili, co se na ně chystá 11. září 2001. ()

eMatt

No .. říkám si že lidi, kteří tvořili efekty si dali zabrat ale stálo to za to ? Koneckonců je to film na který se dá podívat znova. ()

Kroup4

Efektově je Godzila našlapaná až po okraj,scénářem a výkonama některých herců(postava starosty apod.) se to trošku kazí,ale tenhle film určitě nechtěl sbírat Oscary za nejlepší herecké výkony.Když je v televizi rád se na ni podívám.Je to pořád zábavnej filmek. ()

10Domik10

Snímka v ktorej výťazí neohrabanosť postáv nad zúriacou godzilou, ktorá nie a nie došľapnúť pár metrov k tomu, aby spôsobila ujmu na zdravý čo i len jednej, vždy pozitívne naladenej osôbke. Zázrak :) ()

danny_21

Emerich si tentokrát vzal na paškál zmutovanou ješterku pro svůj katastrofický mustr, kdo se orientuje v jeho tvorbě, pozná jasný rukopis a víceméně tento popis se dá použít na téměř všechny jeho filmy - vizuálně dobré to ano, ale atmosférově slabé, americké vlajky i na ponorkách a herecký ansámbl v mizerný ( tentokrát to odnesl Broderick a Maria ), ještě, že tam měl Rena a Godzillu :-) - stará dobrá japonská verze - 40 %. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze