Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

vanikka22

Velmi silný příběh, který musí zasáhnout snad každého člověka, který není úplně zvrácený. Úvod filmu nás seznámí s rodinou Doverových a o pár chvil později jejich známé, se kterými oslavují Vánoce. Ty se v mžiku změní z radostné události na jednu velkou dlouhou noční můru. Zmizení dvou mladých dcerek Anny a Joy. Na scéně se objevuje detektiv Loki a jednotlivé postavy se začínájí projevovat výrazněji. Z Kellera Dovera (Hugh Jackman) se vyklube člověk nezlomně přesvědčený o vině jednoho z podezřelých a uchýlí se k metodám mučení za hranicí lidskosti, aby dostal informace pro záchranu své dcerky. V tom se z čistajasna objeví nový podezřelý, který je dopaden detektivem Lokim, který ovšem trpí jistou formou lability, která dovolí podezřelému, aby se ve výslechové místnosti zastřelil a vše znovu vypadá ztraceně. Jenže není. Mladá zdrogovaná holčička byla schopná utéct a napovědět Kelleru, že na onom místě byl i on. S horkou hlavou si jede pro svou holčičku aniž by komukoliv něco řekl a zdá se, že to je největší chyba jeho života. ()

Jondik

Neskutečně dobrý film, u kterého jsem po celou dobu jeho trvání nehybně seděl s napětím a pocitem strachu. Vyšetřování detektiva Lokiho se mimojiné potýká s nedůvěrou rodičů nezvěstných, zejména jednoho z otců, který vzal vyšetřování do vlastních rukou, a to doslova. Film je přehlídkou výborného hereckého výkonu Gyllenhaala, ale i dalších herců, a neméně dobrou režií. Výborný byl také střih, kterým byl ukončen už tak bravurní závěr. Pro mě nejlepší film roku. ()

Lyshitski

Po dlouhé, a tím myslím skutečně dlouhé době zde máme opět skvělou krimi. Film si již od začátku navazuje skvělou atmosféru, kterou udržuje až do svého konce. Scénář, kamera i herecké výkony hlavních představitelů jsou vynikající. Především Hugh Jackman řešící morální dilema toho, kam až jsem schopen zajít pro záchranu svého dítěte, se pro tuto roli snad narodil a vyloženě si ji užívá. Samotné finále filmu je poté již pohou třešničkou na dortu. Jediná věc, kterou mohu filmu vytknout, je český dabing. Jinak za mne 91%. ()

kratajirka

Až se rozhodnete pro shlédnutí tohoto snímku - prosím připravte si dýchací přístroj s velkým objemem kyslíku. Děkuji pěkně a příjemný zážitek! ()

ana_musilova

Silné téma filmu skvěle doplňuje ponurá atmosféra, která dodává příběhu na dramatičnosti. Celkový dojem pak umocňuje profesionální kamera Rogera Deakinse, jedenáctkrát nominovaného na Oscara (vynikající práci odvedl u filmů jako Vykoupení z věznice Shawshank, Tahle země není pro starý nebo Předčítač). Kombinace místy až nesnesitelně napínavého děje, poutavého scénáře, zmíněné kamery a životních hereckých výkonů vás nenechá vydechnout a vy si tak budete moc naplno vychutnat perfektní spojení detektivního thrilleru a kvalitního psychologického, místy až filozofického dramatu, který v roce 2013 natočil kanadský režisér Denis Villeneuve. ()

Calvus77

Výborně zahrané syrové krimidrama s parádně hustou atmosférou, které na mě působilo o to silněji, že jsem otcem dvou malých roztomilých holčiček... Ovšem plný počet nedávám, protože jsem si po skončení filmu uvědomil, že tam je až příliš mnoho falešných indícií, které nejsou nijak vysvětleny a slouží pouze k vystupňování napětí. Ale doporučuji všem, kterým se líbilo Sedm; Gone, Baby, Gone; Tajemná řeka... ()

Kozmeker

Tento film vás vtiahne do danej situácie a tá je že vám zmizne dcéra a vy si neviete pomôcť lebo podozrivý je zaostalý dement. Herecké výkony skvelé, Hugh sa do role otca ktorí je zúfalý fakt zažral a Jake ako policajt s bohatou minulosťou a vysokým IQ tiež zažiaril. atmosféra je stále napätá a to preto lebo stále niečo čakáte za rohom alebo v nejakom kufry. ()

floppy4

SPOILER: Celu dobu mi bolo divne, ze ta babka nenahlasila nezvestneho Alexa, to davalo deju celkom taky wtf naboj a vedlajsi dej unosu Alexa bol tym logicky dost debilne zasadeny do pribehu. ()

A.L.F

Po dlouhé době film, u kterého si od začátku říkáte, že to udělal ten a ten a během děje to X krát změníte, protože vás tvůrce přesvědčí, že to byl někdo jiný. Velmi chytrý scénář, který drží film pohromadě až do posledního okamžiku. Divák si nejednou položí otázku, co je ještě v pořádku a kdy je "dotaz" na podezřelého už příliš, kde jsou vlastně hranice. Na začátku filmu je Hugh Jackman obyčejný tatík od rodiny je až nepříjemné sledovat, jak rychle a plíživě se mění v agresivního násilníka. ()

hhornicek

Brilantní scénář. Výborné dialogy a skvělé postavy - včetně hereckého obsazení a výkonů. Dlouho jsem si u filmu tak nezaliboval. Velmi oceňuji závěr, ve kterém do sebe jednotlivé části příběhu pěkně zapadly. A lehce otevřený konec pak byl přesně tím, co to chtělo. Můžu jen doporučit. ()

altumm

Velmi povedený film, který mě vážně nadchnul. Atmosféra tohoto díla mi vtekla do pokoje a vcucla do příběhu. Ale přesto jedna hvězda dolů za, podle mého názoru, zbytečnou stopáž. Asi po hodině jsem měl pocit, jako by na chvíli film ztratil dech. ()

limalama

Tak tohle dílo napínavostí vůbec nešetří a je to jen dobře. Parádní práce i na stopáž 2,5 hodin mě to k televizi přikovalo, skvělá práce ()

vampvegetar

pěkne sebedestruktivní, pochmurní a naprosto vhodný film pro dlouhé chladné zimné večery. Skvělí herci ( Maria Bello byla a ještě je vážne kočka ), idylka malého městečka či obce devastována šokujícím příběhem a 2 malé stracené holčičky, které patrně vyrostou do modelkovských lidských forem. A trvdohlaví detektivové, kteří to ( i kvuli nepříznivému a často stagnujúcímu prubehu vyšetřovaní ) dotáhnou to vítězného konce. Mezi 4 a 5 hvězdičky, ale dam 5 za atmosféru a možná trochu nedocenenosti. Čekal jsem aspoň jednu oscarovou či globusovou nominaci. ()

saintravis

Podobne ako Gone girl - chladne vykonštruovaná hra s množstvom nelogických scén. Vážne by polícia neprehľadala hneď na začiatku dom retardovaného Alexa, kde boli od začiatku schované dievčatá? Vážne by prípad riešil tak neschopný policajt a navyše sám - bez pomoci asistentov, psychológov atď.? Jedna väčšia chyba ako druhá. ()

stttanley

Podle komentaru jsem to cekal napinavejsi, ale pohltila me ta ponura atmosfera. Je to film, ktery se z hlavy hned nevytrati. Navic mam malou dceru, to umocnilo muj zazitek. Libila se mi postava vysetrovatele, podle me zahrana vyborne. Nektere souvislosti mohly byt lepe vysvetlene, ale i tak vyborny film. ()

Vites

No, takhle si představuju áčkový thriller. Sice tam tentokrát nebyla žádná sakra hezká holka, ale jinak jo, 80%. ()

miso519

Mam rad ked sa filmom bavim,ci uz kladnymi alebo zapornymi emociami. Pri tomto filme sa mi toho bohuzial nedostalo.**za zaver a jackmana... btw-nechapem ako toto mozu ludia porovnavat so "Silence of the lambs" alebo "Sedem" ()

kukillX

Paráda! Dostal som chuť na napínavý thriller a dostal som to o čom sa mi ani nesnívalo. Dve a pol hodiny v napätí, mrvení sa na sedačke. Skvelé výkony hercov. Aj ked som už po čase vnímal, že film je dlhší ako som očakával, nakoľko som najprv nepozeral aký je dlhý, aj tak som si užíval každú minútu a je mi lúto akurát, že som ho videl až teraz. Takže ak máte chuť na poriadny film tak vrelo odporúčam! ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina