Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

teutates

Pfff... taak transposers, uznávám, první díl mě jaksi ohromil podle hodnocení, které jsem tam nahodil. Jak infantilní a sračkoidní příběh to byl, neřešil jsem to, prológ, asi jsem naivně věřil v lepší pokračování. Proč jsem dal dvojce za ***, to taky zcela nechápu a nehodlám se na to už znova dívat, no a co jsem měl možnost vidět krásnou trojku... no to mě poser. Nevím, kam bych už Michaela Baye a jeho malého synka zařadil (zjevně píší scénář spolu) a jak bych to intelektuálně a neurážlivě podal, "hodně se nepovedlo". Transposers padá na hubu všude, od Optima přes Rosie, až po tzv. "akci". Věděli jste, že každý transposer předtím než se přemění z auta v robota, udělá kotoul vpřed? Hoši a holky, tož to je pravidlo, já neviděl jinak! Aaa věděli jste, že když se ničí Chicago, tak cesty všude zůstávají? A víte vy proč? No, protože trasposeři by neměli kudy chodit, oni zničí všecko, no cesty ne prostě. Někdo by si řekl, že to jsou takové chujoviny, co si všímám, no nejsou, jak to vidím 3x dokola v 3hod. provedení, no nezlobte se na mě - hledám mírné slovo, bojím se, že nenajdu. A slečna Rosie, co ta tu dělá kromě toho, že špulí svoje kolagenové rty, co jí udělal Christian z Plastické chirurgie s.r.o a nejen to jako. Ta tam bojuje, zlobí Deceptiona a naivně poskakuje jak v reklamě na hlad. Shia tu hraje jen poskoka, co roní slzy a nic nedělá a celkově je to průser. 154 min. na oko akčních scén, kde si autíčka tím nejnaivnějším a nejprimitivnějším způsobem dávají co proto. Když to někdo chce vidět, tak jedině do kina... a proč tomu dávám za ** taky nevím, ale doufám, že tuhle kapitolu Bay uzavře, jinak začne točit reklamy na náhradní díly do transposerů. 3/10 ()

swamp

Infantilní, technicky na jedničku zmáknutá hovadina. Bay si vynahrazuje, že v dětství trpěl nedostatkem hraček a sebevědomí. Přechody do akčních scén byly načasované tak špatně, že vždy až po chvíli jsem zjistil, že se nejedná o přehlídku jedoucích Autobotů, ale o jejich bitku s Decepticony. :/ Z Shii definitivně nebude kvalitní herec (jak jsem se domníval po Disturbii) a Megan Fox byla nahrazena Rosie Huntington-Whiteley, jejíž botoxové rty měly raději zůstat obchodní značkou Victoria's secret, a ne fušovat do hraček od Hasbro. :P Scénáristé vložili Autobotům do úst taková patriotská hovna, že by si z toho jeden skoro ublinknul, což není problém v momentech, kdy se na pozadí objeví vlající potrhaná americká vlajka.. Turturro je naprosto trapný, za zmínku stojí snad jen Malkovich, Jeong a Tudyk. :) Snad nás nečeká čtyřka!!! ()

Okara

Až na neustále zářivě bílou čisťounkou košilku Whiteley a některé trapné, zbytečně dlouhé scény je to pořádný nášup akčních scén, které v HD vytváří úžasnou atmošku :) 75% ()

sarkas21

Skvělá podívana nemám co dodat.Optimus skvělý konec zase ukáže že je to pravý Prime a né nějaké béčko jak Megatron který měl být sluhou.Krásné akce. ()

Campbell

Takže hned říkám jestli nikdy vznikne 4 díl, jakože nejspíše vznikne, tak já na něj 100% koukat nebudu. Nikdy jsem si u filmech nevšímal patosu a odu na USA ale tentokrát to nejde jinak, když hlavní hrdina každýho zachrání, bez toho aby se nějak unavil, tak je něco špatně, prostě hrdina se vším všudy ale je to tak neuvěřitelně špatně udělaný že se musím smát.LaBeouf zachranuje přítelkyni, vojáky, prostě všechno a je neskutečně drsnej. Proboha. Změna z Foxový na Whiteleyovou prospěla ale žádnej zázrak se nekoná. Všechno mi navíc přišlo strašně umělé, boje, efekty prostě nic extra a 10x v takovýmhle filmu zopakovat zpomalený záběry mi přišlo strašně zbytečný. Transformers je pro mě dost slabej blockbuster už druhý díl stál za bačkoru, tenhle dál není o nic lepší. Tak proto jsem na začátku říkal 4 díl nikdy! ()

predators

Tak trochu mě mrzí, že musím udělit takové hodnocení, jaké je. Michael Bay vytvořil svět autobotů, který je už ale pouhou hračkou právě pro svého stvořitele. Ano, efekty a zase jenom efekty táhnou toto dvouapůl hodinové!!! monstrum, ale to je asi tak všechno. V prvních dílech hráli i mariňáci svou roli, i Sam byl ten "spasitel", ale zde už jsou to pouze přitroublíci! A to nepočítám zbytek osazenstva. No a to nejdůležitější...chybělo mi tu něco, co by mi urvalo koule! Tohle je napotřetí to samé, takže vlastně už nudné. Je mi to líto... Po domácí projekci a po tom, co budu muset udělat novou fasádu na celé naší bytovce, zvedám na 4* 70% ()

Eawy

Konečne! Zavolala som si víťazoslávne. Naozaj, po ohromne dlhej dobe som sa konečne dostala k tomuto filmu. Dalo by sa povedať, že som roky naň čakala a nasledujúce mesiace som si odopierala možnosť pozrieť ho, aj napriek tomu, že ma štípali prsty, bolela hlava a často som sa ocitla už v tom štádiu, že si transformerov pozriem niekde online. Ale nakoniec som vydržala. Dark of the moon dokázalo niečo neuveriteľné. Okrem faktov, ktoré sú historicky podložené, ktoré boli zmanipulované a upravené len pre účel tohto filmu(Neil, Černobil), tak spôsobil, že som mala husiu kožu,2x som sa skoro rozplakala a 100 x som sa z chuti zasmiala, dokázal, že som hádam ani na sekundu nezatvorila oči a dokonca som ani neuhla pohľadom. Informácie, ktoré som o tomto filme dostala s rozličných zdrojov boli veľmi rozporuplné. Hovorili mi, že vraj nemá dej, dve hodiny sa tam vraj iba bojuje a vraj to bola riadna sprostosť. Už len z toho dôvodu, že predchádzajúce časti som pozerala velmi rada a mnohokrát a z toho dôvodu, že som si chcela dať menšiu odmenu za to, že som to nepozrela, išla som do kina. No a potom som zistila, že film si zaslúži tržby. Tak dobre som sa už veľmi dlho necítila. Bol to dokonalý koniec, trojdielnej série. Neviem, či bude pokračovanie(aj keď o tom už pochybujem), ale viem, že toto obsahovalo úplne všetko čo tam malo byť. Pri miestach kde bol ako podmaz Iridescent som si uvedomila ako dokonale sa to do toho hodí. Transformers nikdy neboli a ani nebudú myslený ako film pre ľudí z vysokým IQ. Od prvého dielu išlo o komediálnu vizuálne dokonalú komédiu so sci-fi prvkami a s tým, že každé dieťa o tomto sníva. Čo sa týka hercov, tak Shia si získal moje srdiečko, Tyrese bol na mieste, Ken Jeong bol aj vtipný, Dempsey ušiel, Rosie- pre mňa lepšia postava ako bola Megan ako herečka fajn, nemala velmi čo hrať, ale bola taká žensky ženská, Duhamel- závidím Fergie. Možno preto je pre mňa dôležitý tento film, lebo ukončuje jednu časť môjho života. Pri pozeraní prvého dielu som sa spriatelila s mnohými ľuďmi, ktorí pre mňa veľa znamenali, teraz keď je vonku tretí diel už sa nebudeme stretávať tak často. 100% ()

Ratemus

Z kina jsem málem odešel v půlce, ale bohužel, usnul jsem. Roboti nepřehlední že ani nevíte kdo s kým bojuje, Bayhem v každém záběru a neskutečně dlouhá stopáž. Film tak přeplácaný, že je vám po hodině uplně jedno, jak to skončí, protože už jste tim přesycení, no a korunu tomu nasazuje pseudo herec LaBeouf a jeho rodiče, které opravdu nikoho nezajímají. ()

silentname

Po neskutočne otravnom filme "Transformers: Revenge Of The Fallen" prichádza film "Transformers: Dark Of The Moon". Jednoznačne lepší film, než sme tu mali naposledy. Vyhodili sme neskutočne otravné postavy a z obrovského množstva ich ostalo iba pár. A okrem toho mám pocit, že aj stupídny humor Michaela Baya je tu o poznanie znížený. A v závere mám celkom dobrú akciu, ktorá sa neustále buduje. Môj problém s týmto filmom je len fakt, že je dosť predvídateľný a hlavne začínam tu mať pocit, že všetky filmy fungujú absolútne rovnako. Začína to s nejakým dôležitým monológom o silnej zbrani, ktorá sa stratila. Je potrebné ju nájsť, aby Decepticoni mohli opäť ovládnuť svet a potom prišli Autoboti a v záverečných 40-tich minútach mali boj o našu ľudskú slobodu. Jop. Presne to isté sme videli aj naposledy, ale minimálne o tomto filme môžem povedať, že ma to zaujímalo, chcel som sa k tomu dostať, chcel som vidieť tieto postavy a nebol som neustále iritovaným debilným zmyslom pre humor Michaela Baya. Okey, v prvej polke filmu je pár neskutočných blbostí, ale človek už si zvykne. Spád je okey, no mám pocit, že tieto filmy začínajú byť zbytočne dlhé a mohli by sa viac venovať Transformerom než ľuďom. Ako celok som ale spokojný. Uvidíme čo bude nabudúce. Hodnotenie: B- ()

PetrPan

Nikdy bych neřekl, že se najde horší "herečka" než Megan Fox, ale tady ten Huntingtonovic botox bylo něco opravdu, ale opravdu příšernýho. Sledovat to, bylo místy až fyzicky nepříjemné. Vůbec celá ta příběhová linie osobního Samova života (rodiče, práce, Malkovich) tu byla nesnesitelná. Na druhou stranu Optimus lehce ubral na "dušinovství" a akce byla zase jak jinak než pateticky  bombastická. V tomhle je Bay pořád král. A to finále tu narozdíl od dvojky zuřilo několik dlouhých minut a za to tři uslintaný. ()

Vitason

Bayova filmová učebnice, str. 52, kapitola: Blockbuster, ,,Pojmem Blockbuster rozumíme divácky velice úspěšné filmy (jako točí například Michael Bay). Jde o to trefit se divákům do jejich vkusu a nabídnout jim velkolepou podívanou. Je velice důležité, aby byly ve filmu zastoupeny všechny významné národnosti, aby se film lépe prosazoval na zahraničních trzích. Ale jde i o dokonalý mix jiných faktorů (tak jak to dokáže například Michael Bay). V takovém filmu musí vždy hrát vyrýsovaní svalovci, modelky, pokud je hlavní hrdina trouba, tak musí získat tu nejhezčí kost, vždy musí hrát úderná hudba a všechny důležité hovory musí probíhat na pozadí zapadajícího slunce." Autor: Michael Bay. Transformes 3 jsou přesně to, co si představuji pod pojmem "poctivá letní zábava" . Všechno je to na oko krásné, už to není tak frenetické, rychlý střih vystřídaly efektní zpomalovačky a akce se konečně zpřehlednila. Hudba je úderná. Efekty skvělé. 3D povedené. V IMAXU to byl opravdu zážitek. Dialogy šustí opět papírem a ten pubertální humor zabírá stále méně a méně. Ve finále jsem byl velice překvapen a po opravdu špatném druhém kousku jsem si třetími Transformery spravil chuť. P.S. Malkovich získává cenu pro nejzbytečnější postavu roku. Ale za Frances McDormand palec nahoru. ()

Rocky62

Míša Záliv zklamal. Mé modlitby nebyly vyslyšeny a vznikl třetí díl. Světová kinematografie zneuctěna dalším triviálním a bohužel i fádním dílem. Kam se poděla soudnost autora, mi zůstává záhadou. ()

Chrustyn

Michael Bay je zpět se svými roboty a rozpoutává zatím největší akční nářez roku (čekal někdo něco jiného?). Po vynikajícím nářezu, který předvedl v prvním díle a rozporuplném díle druhém se Míša trochu zklidnil a přináší nám přesně to co mohl každý fanoušek Transformerů nebo tvorby Michaela Baye očekávat. Rozjezd je trochu pomalejší a neakční ale musím uznat, že příběh mi v tomto díle přišel nejzajímavější, ačkoliv je přitažený za vlasy tím největším způsobem a možná až zbytečně překombinovaný a roztahaný. Poté Michael konečně zavelí akce a začnou se dít věci. To co zde režisér a trikový specialisté předvádějí je vskutku dechberoucí a divák si takřka v každém záběru říká: "jak to sakra udělali". Výbuchy všeho co bouchat může i nemůže a desítky zničených aut a jiných dopravních prostředků -tentokrát ničí rovnou celá města-, přesně tak jak to máme od Michaela Baye rádi. Bohužel i přes neutuchající velkolepost všech akčních scén jsem se při jejich sledování nemohl zbavit dojmu monotónosti. Bouchá to pěkně a pěkně se na to dívá ale divák si po chvíli uvědomí, že to všechno už viděl před 4 lety jen v menší a levnější verzi. Tvůrci si prostě nepřipravili nějaký skutečně dechberoucí, úžasný, prostě neskutečný bonbónek, kterým by nejnovější Trasformery odlišily od těch předchozích. Naštěstí ubylo infantilních vtípků, nová slečna je sympatičtější a možná i více sexy než Megan Fox, Shia už nám začíná vyrůstat a i menší role Frances McDormand nebo Johna Malkoviche dokáží potěšit. Zázrak se nekoná, zklamání naštěstí také ne. P.S. konečně jsem se dozvěděl, proč letěl Neil Armstrong na měsíc a co si z něj přivezl. ()

klerik

Uvedomujem si limity dvojky, ale mám ju rád. Trojka je však riadne slabá. Jediná zaujímavá (i keď ani náhodou nie logická) scéna je tá s nakloneným mrakodrapom. Vlastne ma nebavila ani jediná scéna, kde boli transformeri. Okrem toho, že pri bitkách som často nevedel, kto ku komu patrí, boli ešte aj blbo nasnímané (Bay starne a už má všetko v paži...). Hrozne dlhé a horzne chladné, vzápätí debilne infantilné. Pár Shiovych výstupov ma pobavilo, ale to boli tiež tie, ktoré vlastne s hlavným príbehom nemali nič spoločné... Keď si predstavím, ako som nadával na PACIFIC RIM... Tu to bolo podstatne horšie... ()

korbitch22

Epické zakončení trilogie,která si jasně a zřetelně získala moje srdce.Obři projekt,který mě strhnul sebou a já celých 5 let,za jejiž dobu vznikla tři obří díla,prožíval osudy Sama,Mikaely a Bumblebeeho s otevřeným srdcem a čistou radostí.Transformers 3 to neměli jednoduché,Bay už neměl sílu,původní scénáristé odešli,Spielberg prudil a ze scénáře byla odstraněna ta nejdůležitější osoba,láska pro kterou to všechno Sam dělá,láska jenž nabrala až vesmírných rozměrů v druhém díle,byla zničena pouhou scénaristickou jednohubkou.Bay se stim moc nepáral a naservíroval mi to tak,jak sem čekal.Formelákům neskutečně prospěl scénáristický zvrat,v podobě zapojení skutečných historických událostí,jako bylo Appolo 11 a výbuch Černobylu.Díky tomu sem byl doslova přikovanej do křesla a vychutnával si každý další příběh skládačky,která rozhodne o osudu celé planety.Humor funguje stejně jako v předchozých dílech,ovšem Bay občas ujel až za hranici pochopitelného vkusu.Některé scény mě opravdu mírně srali,hlavně šlo o špatně napsanou postavu té reditelky,která byla příjemná jako osina v prdeli a hustá jak hrachovka vod Babici.Nelíbil se vývoj postavy Johna Turtura a vrchol všeho byla debilní scéná s japončíkem na hajzlu a zbytečné scény s Johnem Malkovichem.Další věc,byla zvykání si na novou kost Sama,co si budem povídat,herecky to zaválela slušně,jenže nechat zmizet Mikaelu,hrdinovu lásku jenž sním válí pořádnou dávku zážitků...je jako natočit Die Hard 5,jenže Johna by hrál Ben Afleck :-) I přes všechna tahle negativa,ze mě dokázal Bay vyždímat všechny emoce,které sem si do kina přinesl,fascinující Jablonského hudba,která vám opět neskutečně pomáha v cítit se do děje a vytvořit tu správnou atmosféru v každé situaci.Shia si jede to svoje a dámy a pánové.....EFEKTY!ty efekty to nikdo ještě nikdy nevyblil.Probíhající mezi akce v začátcích příběhu je standartní,klasická Transformerácká ;-) ovšem posldní hodina je fascinující námrd.Bořící se mrakodrapy,vše co de zničit,se ničí,vše co se má zachránit,se zachrání.Takhle měl vypadat Terminátor Salvation,okupace Chicaga je masakr,hadr a trvá hodinu a půl,jen akce,akce,akce.Když optimus dokončí prácičku na prvním Primeovy,v poslední famózní bitvě,můj miláček Bumbee si spokojeně zakňourá,Sam volíbá náhradní buchtičku,překvapivě skvělý herecký výkon Patricka Dempseyho skončí smrtí,Josh se obejme s Tyresem,za zvůku Jablonského hudby,prolétnou nad Autoboty a opálenou vlajkou ameriky stíhačky a mám za sebou konec jedné ságy....pláču,kamarád pláče,kamarádka pláče.Leč tyhle patriotské dojemné scény většinou suše přejdu,Transformers mě přetavili v jednoho znich a já s čistým svědomí,kapkou slzy na tváří bouchám 90% a označují třetí díl za nejzábavnější z celé trilogie a důstojné zakončení. ()

packa

Nic jiného než vizuální hody nečekejte. Pitomější "příběh" aby pohledal. A velice by mě zajímalo, jak Michael Bay přinutil Johna Malkoviche podepsat takovej trapnej štěk. Že by se spřáhnul s Johnem Cusackem a vlezl do něj? Nic jiného mě nenapadá... V druhé půlce filmu jsem se ovšem bavil převelice, točila se totiž ve stejném "Gothamu" jako Temný rytíř, což v některých scénách nelze přehlédnout :-). A srandou je, že si ve třetích Transformers "zahrál" i stejný hongkongský mrakodrap jako v TDK. Ve čtvrtých Transformers proto očekávám příchod Batmana, který těm pitomým Autobotům (nebo to byli Deceptikoni?) konečně nakope prdel. A hrát ho bude pochopitelně Shia. Edit - jeden z mých přátel mi v poště napsal: "visis mi 7€! len kvoli Tvojim trom hviezdickam som sa domnieval, ze Transformers 3 nebudu taki strasni a nechal som sa zlakat do kina". Má odpověď: "Ty tři hvězdičky jsou v rámci žánru "stupidních kybernetickorobotických flmů" samozřejmě OK, v konfrontaci s Formanem, Scorsesem, Leonem, Kurosawou a spol. je Bayův poslední opus pochopitelně sračka roku :-)" ()

mcb

Ultratupý hollywoodský megahumus, který je však přesně tím, co filmový průmysl potřebuje. Neinvenční recyklaci známých postupů a frančízy, která stejně jako čtvrtí Piráti z Katibiku oslní nulovou originalitou, klišé a všudypřítomnou nelogičností. Zatímco je ale Jack Sparrow a spol. vyprázdněná televizní podívaná bez špetky akce, Bay zase vypaluje oční bulvy svou megalomaníí, která si už nyní zajišťuje první místo v žebříčku "nejvelkolepější film léta". Zde vyvstává otázka, čím se u třetích Transformers necháme unést. Z jedné strany jde o hloupě poskládaný překombinovaný příběh se spousta zbytečnými scénami, postavami (Ken Jeong, John Malkovich?) a epizodkami (rodiče, rusové...), až se zasteskne za perfektně vystavěnými a vyváženými letošními peckami jako X-Men nebo Thor. Dialogy v podstatě neexistují, k postavám, nebo nedejbože robotům, si žádný vztah divák nevybuduje, tak mu nezbývá nic jiného než tiše trpět v mukách scenáristické impotence a dravě vyhlížet nějakou akci. Zde opět Bay ukazuje, že je mistr řemesla a ač jsou veškeré akční scény nemotivované, vyvolané jen na efekt a většinou také dost hloupé a nelogické, nelze jinak než smeknout a užít si je do posledního detailu (honička na dálnici je snová!). Transformers 3 by se tak dali nazvat jako reklamní film, ve kterém jen spoře oděné modelky Victoria's Secret vyměníme za roboty - originalita a invence stranou, jen v rámci možností dokonale natočené řemeslo, v němž fetišisticky sledujeme řinčící kov, naleštěná auta a kamerové podhledy na Rosie Huntington-Whiteley, bez hlubšího významu, sdělení nebo výsledných point. Jako ta nejprestižnější módní přehlídka. Update: Na Blu-ray 3D ten film nelze nemilovat. Tříhodinové technologické orgie s dokonalou zvukovou a trikovou stránkou. ()

heyda

Slaboučký film, který sází jen na efekty, ale tím už dávno nemůže nikoho nadchnout. Rosie je otřesná herečka a je znát, že je to JEN modelka. Na každým záběru vypadala jak v reklamě na pevný a lesklý vlasy a na nejmenovaný prací prášek, kdy bílá zůstane bílou. Jediná výhoda filmu je, že jsem od něj neočekával fakt nic, jen tuctovou blbost a tak vlastně nejsem ani zklamaný. Ale ať si říká kdo chce, co chce, Michael Bay má rozhodně na víc než toto a je ohromná škoda, že zůstal jen u tak slabého motivu jako jsou Transformers a nesnaží se svůj um prodat i v jiných filmařských vodách. O scénáři a příběhu snad ani nemá cenu mluvit. Celkově 40% za hudbu a solidní akci na konci. ()

Stanislaus

U prvních dvou Transformers mi nijak nevadila přepálená stopáž, scenáristická plochost a množství ryze amerických klišé, nicméně v případě třetího dílu mě to všechno bilo až nepříjemným způsobem do očí. Celkem dlouho trvalo, než došlo na pořádnou akci a tvůrci ubrali též na humorných prvcích, které mohly některé scény hravě zachránit. Shia LeBeouf byl ještě víc otravný, Rosie Huntington-Whiteley prkennější než Megan Fox a Ken Jeong se postaral o jeden z nejubožejších výkonů v rámci podobných filmů. Potěšil mě návrat Johna Turturra a obsazení Frances McDormand. Co se akčních sekvencí týká, nejvíce mě ohromila pasáž s decepticonským "olgojem chorchojem" útočícím na mrakodrap a samozřejmě závěrečný boj mezi Autoboty a Decepticony. Ve výsledku se na to sice pěkně dívá, ale v tomto případě byla míra hlouposti už přes míru únosnosti, čemuž nepomohlo ani zakomponování reálných událostí z naší historie (přistání na Měsíci, Černobyl). ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy