Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

Peytl

Byl bych dal hvězdy tři, protože se mi zdá tento snímek stejně (ne)podařený jako numero uno, ale Rosie je opravdu dramatická pyča, takže pizdu dolu. Ne, že bych normálně neměl rád pohled na pěknou pipku, to ano, a může být i blbá, ale proč proboha tak moc???!!! Na druhou stranu film u mě získal díky dálniční akci a Turturrovi. Bay má točit i IV, ani nevím jestli jsem na to zvědavý. Raději bych viděl LaBlafa s Gayem někde pěkně v prdeli. ()

liskam

Tak jsem to také shlédl a příjde mi to dějově a atmosférou nevyvážné. Navíc některé "love" scény tam jsou až skoro trapné. (když vzpomenu na jedničku a budu porovnávat) tak v tomhle je největší slabina. Jinak Akce a efekty skvělé.!! Začátek naprosto ůchvatný. Konečné porovnávání sil taky parádní, vše šlapalo tak jak mělo. Vůbec jsem si neuvědomil že jsem v kině více jak 2 1/2 hodiny. Ano tento díl má /veliké mouchy/ které se naštěstí dají vytěsnit,ale přez to je hodně hodně dobrej a dodává sérii o Transformerech na hloubce a uvěřitelnosti. za mě 80% ()

Goldbeater

Pokud byly předchozí dva díly přeefektované, tak jak nazvat tohle? Myšleno v dobrém, protože na stříbrném plátně vypadají akční sekvence moc dobře. Je fascinující jak tvůrci dokázali přeorat (nejen) americkou historii a získat i Buzze Aldrina pro roli sama sebe (tak trochu jinak). Stejně jako v předchozích dvou dílech zde různé druhy zábavy zastupují herci. Turturro, Malkovich, LaBeouf a jeho rodiče zde tvoří komediální část. Gibson, Duhamel a všechny stroje zas akční část, do které si Shia občas odskočí. Tenhle film je akcí nabitá zbraň, která střílí všude kolem sebe. Určitě vás trefí. ()

mzss1

|56%| První dva Transformeři mě teda bavili o dost víc. Za mě první film 80% (4*) a druhý mě bavil ještě víc – 85% (4*). Konverzace, neakční scény, vtipné hlášky či scénky, to vše okolo mimo destrukční megaakci mě právě v těch předchozích snímcích rovněž bavilo. Zatímco zde mě kromě akce toho moc nebavilo, dokonce překvapivě ani hlavní představitel Shia Labeouf, který mi zde už přišel tak trochu otravný. Do té doby mi nevadil, možná trochu nafoukaný trouba, ale bral jsem ho. Nevím, kde nastala chyba, patrně asi v režii. Příběh neřeším, ten je v této sérii přímočarý. Akční destrukce mě bavili, i když už neměli takovou intenzitu jako v jedničce a dvojce. Takže, nechci to celé samozřejmě zatracovat, jen už to prostě nebylo ono. Úvod mi přišel už divný, nezáživný a trochu ujetý si představit, že Transformeři byli ukryté na měsíci. Sakra, ten komentář vypadá opravdu kriticky. Odpad či hvězdu přeci nedávám, ale oproti nadšení z předešlých bijáků dávám slabší 3*. Shlédnout se to dá, akce je slušná, jen už to nebylo to pravé ořechové. Veškeré klady, které jsem prezentoval, jsou v tomto dílu snížené na miminum. Divím se, že je tak kritizovaná dvojka. Velkým negativem byla změna Shiovi přítelkyně – to tam raději neměli do scénáře dát žádnou, když se Fox rozhodla nehrát v tomto třetím filmu. LaBeoufa jsem si oblíbil, zde mě tedy spíše otravoval, opravdu divné. Podruhé už to vidět nemusím. ()

kingik

Hodní Autoboti svedou přímo nadpozemskou bitvu s nepřátelskými Deceptikony o budoucnost naší planety v jednom z největších výmazů všech smyslových orgánů, jaký jsem za poslední dobu viděl. O ději se rozepisovat ani nemá smysl, protože je poněkud komplikovanější, než v předchozích dílech, ale snad postačí, když se zmíním, že Sama zastihneme ve chvíli, kdy shání práci, chodí po pohovorech až konečně najde uplatnění jako poslíček v organizaci vedené výstředním šéfem Johnem Malkovichem. Vzápětí zjistíme, jak Sam roztomile žárlí na svou novou blond atraktivní přítelkyni Carly, když kolem ní krouží její šéf, který, jak se pozdějí ukáže, nemá nejčistší úmysly a hlavně pracuje pro Deceptikony, kteří už stačili vyřídit pár vesmírných inženýrů z NASA. K tomu se proletíme na Měsíc, nahlédneme do zpustošeného Černobylu a dozvíme se něco málo o původu Transformerů. Britská modelka Rosie Huntington-Whiteley po celou dobu vzorně špulí rtíky a střídá luxusní oblečky, ale nedá se vnímat jako nějaká náhrada za Megan Fox. Obě jsou jiné a obě jsou hezké a beru to tak, že se hlavní hrdina zkrátka rozešel se svojí filmovou přítelkyní a našel si nové koště. Zručný režisér Michael Bay ohromí každým coulem brilantním technickým zpracováním akčních sekvencí , ovšem ukazuje se, že mu nečiní problémy v první polovině přijít na scénu s dobře načasovanými gagy, o které se stará hlavně sympatický Shia LaBeouf. Z dalších postav stojí za zmínku ještě nenadálé setkání s bývalým agentem v podání Johna Turturra, o kterém jsem se sice nedozvěděl jak zbohatl, ale důležitější bylo, že jeho postava nebyla tak otravná, jako ve dvojce. Scénárista Ehren Kruger sice přišel s dynamickým scénářem, i když v některých robotech jsem ztrácel orientaci, ale nemyslím si, že by síla filmu tkvěla na papíře. Je to totiž Michael Bay, který tomu celému vdechl život a z nabízených prostředků vytřískal maximálně nabušený, vizuálně akční spektákl, který se v kinech perfektně vyjímá se svojí epickou bitvou v ulicích Chicaga. Jistě, fantasmagorické a infantilní to je, ale jde o úhel pohledu, a kdo chce film strhat, tak ho strhá bez ohledu na jeho kvality. Škarohlídům pak doporučuji "vynikající" bulharské filmy, které jsou tady v červených číslech. Zkrátka, trojka má všechno, co má správný blockbuster mít a je o něco záživnější, než poměrně hyperaktivní dvojka. 100% ()

Payushka

Jako celek jde o nekonzistentní blockbuster, který paradoxně nudí. Jednotlivé prvky jsou občas velice povedené, občas ale také na zabití (hudba Stevea Jablonskyho v bitvách podtrhuje jejich epičnost, v povídavějších částech jsou ale neposlouchatelné tklivé kytarovky). A tak je možné, že Shia nebude jediným dospělákem, který se během filmu rozbrečí. ()

Legas

Myslím, že všechny filmy Michaela Baye jsou stejné - něco mezi reklamou na vložky, sporťáky a C4. Přepnul jsem se do módu 12+ (16 max) a celkem si TROJKU užil. Ale užírá se to ve svém megalomanství stejně, jako dvojka. ()

gilmore_girl

Vsechny sceny s Autoboty a Deceptikony me nudily k smrti, coz je ve filmu o nich docela problem. Nastesti tam byl klenot Shia LaBeouf a legenda John Malkovich a kazda chvile s nimi stala za to. Oni byli tim jedinym duvodem, proc jsem zustala az do konce (filmu by prospelo, kdyby konec prisel mnohem driv a ne az po dvou a pul hodine neskutecne vaty!). Z pohyblive kamery mi bylo soufl, takze si blahorecim, ze jsem neabsolvovala 3D (stejne ciselo z kazdeho zaberu), ponevadz to bych si ublinkla urcite. Hudba byla jalova a celkove tam nebylo nic, co bychom uz v predchozich dilech nevideli. Nektere sceny mi bohuzel pripominaly i Terminator Salvation (vcetne zvukovych efektu). A o "modelce" Rosie Huntington-Whiteley ani nemluvim. Proste katastrofa. Jen z nostalgie a za dva vyse zminene poklady davam dve (a to jsem jeste hodna). ()

InJo

Díky bohu - lepší než dvojka! Ta trpěla nesmyslným a nekonzistentním scénářem, směšně se pokoušejícím o vytvoření vážně myšlené mytologie a plným otravného humoru a těžce samoúčelné a chaotické akce, který nikým nekontrolovaný Bay natočil jako takřka nesnesitelně hektický galimatyáš. Třetí díl překvapivě neselhává téměř v ničem z výše uvedeného! Akční scény jsou díky nezvykle dlouhým záběrům (na Bayovy poměry) a častým velkým celkům skoro vždy bez problémů přehledné, humoru je méně a není tolik infantilní a pubertální a děj není tak úmorný a nikam nesměřující. Vážně nehodlám řešit, jestli je zápletka více nebo méně absurdní a idiotská než byly ty předchozí, protože u téhle (ryze výplachové a popcornově povrchní) série je to věc méně než irelevantní. Mnohem důležitější pro mě je, že jsem se celé ty dvě a půl hodiny nenudil, přestože se film viditelně rozpadá na dvě části (expozice / invaze), z nichž někomu možná budou obě připadat zbytečně dlouhé a zdlouhavé (a nelze říct, že by se vysloveně mýlil), chybí nějaká typicky bayovská bombastická akční sekvence (pochopitelně neschází mraky famózních audiovizuálních výjevů, ale jinak je dle mého tím nejlepším spielbergovsky hravá a i docela napínavá pasáž v hroutícím se mrakodrapu) a bohužel také kouzlo nepřekonatelného prvního dílu (i když se ho přeci jen občas podaří v různé míře připomenout, což je moc fajn). Další díly už ale raději ne, ostatně ona i trojka je vlastně jen o kapku méně zbytečným pokračovaním než byla dvojka. Kino se ale určitě vyplatí (už kvůli dokonalým trikům) a ani 3D a český dabing tentokrát moc nevadí. 70 % ()

IQ Tiqe

Předesílám, že mám rád Michaela Baye. První díl byla bomba, něco nového, všechno překvapení, úchvatné. Ve druhém jsem už věděl, co přijde, ale děj měl spád, něco se dělo a až na laciný závěr jsem byl spokojen, byť jednička byla kvalitativně jinde. Trojka měla problém - splnit mé vysoké očekávání, resp. očekávání až tak velké nebylo, ale těšil jsem se na ni, a to mluví za vše. První zklamání bylo, že 3D je jen s dabingem. A i když mě 3D už několikrát zklamalo, šel jsem do něj znovu. Napřed k dabingu - Shia, ta jeho kočka a John Turturo mi vážně nesedli. Na začátku byl jazyk strašně nepřirozený, bylo příliš znát, že nepatří k daným hercům. Zvyknul jsem si až někdy za půlkkou. Pak 3D - díky 3. rozměru nebyla ostrost a detaily takové, jaké by byly bez něj, škoda. Ale 3D tu nebylo jen proto, že to je právě "in", našly se scény, které vypadaly ve 3. rozměru úchvatně (Sam letí na laně vzduchem, skluz po stěně mrakodrapu). Nicméně právě kvůli 3D si musím film pustit znovu, mám pocit, že mi díky němu uniklo spoustu detailů a občas jsem nevnímal děj úplně 100%. K hercům - Samova kočka byla taková neslaná nemastná, nevěděl jsem, co si o ní myslet, Meg měla daleko "hlubší" postavu. Milý bonbónek byl jednoznačně John Malkovich - jedna z menších rolí a pobavila. Když mluvím o zábavě, tak přes tu byly tradičně odborníci malí roboti, ti se povedli. Pak nebyla špatná Němce,postava počítačovýho génia, který ale uměl rozluštit 128bit. šifrování - tady tvůrci dost přestřelili. Sečteno podtrženo pokud odcházím z kina a musím přemýšlet, co se mi na něm líbilo, abych mu nemusel dávat "jen" 3*, je něco špatně. Možná to bylo právě očekávání, protože kvalitativně určitě nebyl horší než Světová invaze. Kamera a střih byly tentokrát trochu omezeny kvůli 3D, takže jsem jen možná visděl něco trochu jiného, než jsem čekal. Na začátku půhodinka z historie, pak se plácal nějaký děj a hoodně dlouhý prostor pro jednu velkou bitvu. Na můj vkus to bylo moc o robotech a málo o lidech. Popravdě řečeno se už těším, až se Bay vrhne zase na jiný akčňák. 70% # 2. zhlédnutí doma, v originále, bez 3D - lepší dojmy, dobrá hudba (ale ne tak dokonale nosná jako v jedničce) -- mimochodem hudba (ostatně i děj) mi místy připomíná Crysis 2 -- ale stále mi chybělo napětí, příběh mě nedokázal strhnout. Ještě mě potěšil Alan Tudyk (Death at the Funeral) # příběh 6 | hudba 8 | humor 1 | akce 9 | napětí 2 | pustil bych si znovu 7 ()

Sobis87

První díl mě velmi příjemně překvapil, druhý naopak znechutil (s prominutím natahovaná nuda k po*rání) a napotřetí...tak to už mě fakt nebaví. Roboti sice nikdy nevypadali lépe a Bay zase kouzlí krásné obrázky, ale upřímně se mi ten jeho načančaný, nablýskaný a dokonale bezkrevný styl už dočista zajedl. Již potřetí to je stále o tom samém, scénář postrádá lehkost a vtip jedničky a svou chaotičností má blíže k tragické dvojce, a onen protěžovaný odklon do temnějších vod budí spíše rozpaky (tváří se to jako masivní trága, ale přitom to je jen blbina s robotama, co se mění na auta...bože!). Prostě a jednoduše - když si odečtu těch několik "cool" momentů, sympatické herce (kteří však jedou na neutrál), boží efekty a celkově precizní technickou stránku, nemám prakticky už co vychvalovat. Akce je sice konečně přehledná a trojka celkově není až tak úmorná jako předešlý díl, ale jednička je stále o nějaké dva stupně lepší. V mém případě se nedá mluvit o zklamání, ale spíše o potvrzení toho, že se Bay dokonale vyčerpal už v jedničce a obě pokračování pak jsou jen pomyslným mlácením prázdné slámy...jen pokaždé zase o něco monumentálnější, patetičtější, draží, explozivnější a hlasitější, jak to mají v Hollywoodu rádi. Nuda! ()

Jordan

začnime z toho, že dáme transformersom 3 plné hodnotenie a 100% ako ideálnej bezmozgej letnej blockbusterovej zábave s dokonalými trikmi a vybrúsenou akciou a začníme odčítavať (percentá, hviezdičky, čo len chcete): prvé veľké mínus je stopáž (minutáž), pretože pri tak jednoduchom scenári (ktorý je iba odvarom iných "ság" - nakoľko transformersi nevychádzajú zo žiadneho comixu, knihy, seriálu či inej predlohy, scenár musí byť iba "tmel" pre akčné scény) ktorý je do tretice na tom istom pôdoryse iba naťahovanie a predĺžovanie bez zvratov naozaj nejde o nič, než o akciu - a tá negraduje v zmysle "nápaditosti" a "originálnosti", ale len v zmysle "veľkoleposti" a "prehnanosti" a ku koncu, vďaka tomu, že digitálnych robotov niekedy ťažko odlíšiť, je naozaj neprehľadná a nabubralá, no nudná - tak mi z tej akčnosti utkvelo v pamäti asi len padanie z budovy a výsadok nad chicagom . . . ďalšie mínus je hudba - trápne americké popíkové slaďáčiky a ošuntelé umelohmotné mainstreamové pesničky? to naozaj potopilo nejednú scénu a naplnilo to zvláštnym lacno-highschoolovým "pátosom" alebo čím; transformers nikdy nemalo to, čo každá iná podobná sága (piráti, indy, star wars, prstene, potter . . . ) a to chytľavý a rozpoznateľný nápev, melódiu, "theme", no v tomto diely (možno zmenou skladateľa - k horšiemu), to fakt nemalo gule; tretie ohromné mínus je tá nesmierne netalentovaná, nesympatická a vskutku (ruku na srdce) NEPEKNÁ umelá barbiena, ktorá má také botoxové nafúknuté pery, že som LeBeoufa na konci ľutoval, že ju musí pobozkať, mne by sa asi zdvihol žalúdok - okej, hrať nemusí, to nevedela ani megan fox, ale na tú sa (zo začiatku) dalo pozerať a kochať sa, toto tu bol retuš a plastika a nič . . . TOTO je skutočný "transformers" dnešnej doby! no a na záver - boli tu 2 rozkošné malé úlohy skvelo obsadené a dostali málo priestoru a neboli až tak využité, ako mohli asi byť - a to malkovich a tudyk, ale aj tak potešili. optimus prime - akokoľvek je to superklaďas - má slovník a výrazové prostriedky človeka, ktorý sa celý život živí písaním patriotických sloganov pre nejakého druhoradého lokálneho amerického politika . . . a tak všetci dúfajme, že Bay si dá konečne trochu pauzu, uzemní sa a natočí možno znova niečo naozaj dobré v štýle prvých Bad Boys. PS: tipy pre "hľadačov" - v záverečnej bojovej sekvencii v chicagu si všímajte: stav Carlyních podpätkov a snažte sa "zrekonštruovať" fiktívnu mapu pohybu bumblebeeho. naozaj zaujímavé. ()

LION-MR.T

Připomíná mi to Strážce vesmíru. V každým díle ten robot a monstrum zničili celý město a v další epizodě zase stálo. Tohle je to samý,ale s někde 20 roboty. A to,že rozpočet byl jenom asi 2000 krát větší než jedna epizoda. ()

Rembrant

Oproti druhému dílu krok kupředu, ale stále je to to samé dokola. Efekty a akční scény jsou prostě paráda, ale tenhle scénář, aby za něco stál, by se musel smrsknout tak na hodinu a půl a nemučit nás přes dvě a půl hodiny. ()

Anderton

Keď už točíte po tretí krát to isté, začína to byť únavné ako pre režiséra, tak pre divákov. Prehnaná dĺžka, do ktorej sa snaží Bay umelo napchať viac humoru, ako v prvých dvoch častiach dohromady. Ten ale nefunguje, pretože Malkovichova postava je pre celý dej nepodstatná. Krueger sa snažil, myslím, že jeho scenár rozvíja ďalej vhodným smerom celý príbeh. Lenže keď to už ani režiséra nebaví, nezachráni tento kolos nikto. To sa najviac prejaví v záverečnej akcii, ktorá je vlastne to isté, čo v prvom dieli, napriek tomu je pomerne nezáživná. ()

Frajer42

Zásadní chybou tohoto dílu shledávám účinkování Rosie Huntington-Whiteley. Její postava mi zde přišla zbytečná a naprosto překážející. Při pojmenování kvality jejího hereckého umění, bych byl se slovem umění maximálně opatrný. Díky její přítomnosti mi byl zbytek filmu maximálně zhnusen. A utrpí na tom moje hodnocení. Nemusíte zde být ani kdovíjaký filmový odborník abyste poznali, že Rosie Huntington-Whiteley a herecká neschopnost jsou synonyma. Celý film, přesněji řečeno jeho většina je naprosto bez jiskry a nebýt asi posledních 40 - ti minut, kde byl sem tam záblesk kvality, oháněl bych se zde i slovem odpad. Nuda a průser, těžko říct které z těchto slov naklání misky vah mírně na svoji stranu. Každopádně ani jedno z nich nepředstavuje to, co bych od třetího dílu transformerů očekával. Sečteno podtrženo. Je to na hranici 1 - 2 hvězdičky. Ale za časté ukazování se na plátně Rosie Huntington-Whiteley nemám důvod přidávat. Ostatně, není ani pěkná. * ()

Kothy

Velké zklamání. Po dobré 2 přišlo tohle. Ani Megan Fox už tam není. :( 2 hodiny by se to možná dalo vydržet, ale tu poslední půlhodinu jsem se opravdu nudil. Prostě to bylo už přeplácané. Ani Malkovich to nezachránil... ()

AllShallFall

Třetí díl oblíbených Transformerů se vydařil. I přesto, že mám tomu co vytýkat. Takže mínus je, že film byl zbytečně dlouhý a v některých pasážíš se táhnul až mě nudil. V tu chvíli jsem si myslel, že hodnotit budu na 3 hvězdy. Situaci ale zachránil jeden bod, kde se vše najednou změnilo a začala opravdová válka. To už bylo jiné kafe...mnohem silnější. Je pravda, že se chvílema zdálo, že boj nebere konce a Michael Bay se tak naprosto nechal unášet a zapomněl, kde jsou hranice reality a fantazie. A tím pádem, byly některé akce ve kterých se zúčastnili lidé, přehnané. Co dodat dále? Trojka je u mě na úrovni druhého dílu. Rozdílem však bylo, že už nebyli použity takové ty sekané efekty, kde kamera aby zabrala vše, se pohybuje ze strany na stranu a místo nějakého pokoukání člověka spíše bolí oči. Takže to bylo výrazné plus. Válka v ulicích mě ale strašně nadchla a já jsem se dočkal a dostal jsem co jsem chtěl a co jsem od filmu očekával. Optimus Prime je hrdina a ani zde mě nezklamal...Přes všechny ty výtky co mám k filmu jsem se rozhodl neklesnout pod 4 hvězdy. Transformers se mi líbí, protože jsou ojedinělí. Takže každý díl mi něco dal. A tento to s jistotou potvrdil. ()

Filmmaniak

Dokonalá ukázka naprosté demence, která nedává ani na okamžik smysl. Na tohle se ale naštěstí nekouká kvůli dialogům nebo logice, nýbrž kvůli technologické počítačové onanii a možnosti vychutnat si ty akční scény, které jsou opět kulervoucí. Prvních dvacet minut dobrých, poslední hodina nářez jak se patří, ale ta hodinová vata mezi tím je totálně nudná. První Transformeři tudíž zůstávají nejlepším dílem trilogie. ()

Spinosaurus

Pár věcí k zamyšlení: Ve filmu je řečeno, že Sentinel Prime je Einstein své rasy, neboť sestrojil teleportační most a jen on ho dokáže ovládat. Proč se tedy v předchozím filmu teleportoval Jetfire, který byl mnohem starší a ještě bez pilířů?------------ Laserbeak toho musí opravdu hodně nalítat, když se během několika dnů přesune z Černobylu do Afriky a z Afriky do USA.--------- Megatron a Sentinel měli geniální plán, na kterém se domluvili již na Cybertronu - využít lidstvo jako otroky pro obnovu Cybertronu. Proč tedy chtěl Megatron ve dvojce zničit slunce, čímž by lidstvo vyhubil?-------------- Odříznout Chicago, aby se lidstvo nemohlo dozvědět, že připravují transport planety je důmyslné. Nebylo by ale lepší postavit řídící pilíř třeba v džungli nebo na poušti? ------------- Sam ve filmu řekne, že Autoboti nemohou odletět - nemají jak. Ihned je vyveden z omylu, neboť autoboti vlastní svojí loď. Nešlo by ale odletět i bez ní? V jedničce přistáli autoboti na Zemi jako meteority. I kdybych vzal v úvahu, že byli nějakým přístrojem vystřeleni, tak ve dvojce se jako meteority přesouvají i deceptikoni z místa na místo (z USA do Afriky). ------------ Vysvětlí mi někdo, proč po zničení pilířů zmizely i deceptikonské lodě? ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy