Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

castor

Bay Ničitel je zpátky.. a když už to vypadá, že toho zdemoloval dost, přijde s další porcí ještě efektnější destruktivní zábavy. Což o to, na oko to možná lahodné je, ale po pár desítkách minut se vše začíná tak nějak zajídat (ostatně jako u dvou předešlých dílů). Sam a jeho nová kost už měli být tak třicetkrát na maděru, ale vždycky se znovu zvednou, maskéři je jen trochu zapráší, umažou a rozcuchají jim vlasy a jedeme dál.. a samozřejmě nezapomeneme kašlat na příběh, který opět nestihnul zmoudřet. Chci zpět Baye, který demoluje a nechává auta vybuchovat po desítkách, ale přeci jenom v trochu dospělejším a nesamoúčelném balení!! ()

Rex Mundi

Bolo tam asi tisíc logických chýb a klišé, nesympatická pyskatá frajerka hlavného hrdinu, ale aj veľa fórov. To všetko už síce bolo aj v prvých dvoch častiach, ale na tretíkrát ma to už akosi prestáva baviť. Transformeri pre mňa strácajú čaro a myslím, že je načase, aby ich prestali dojiť. Tri hviezdičky sú aspoň za stále solídne popkornové vizuály a za to, že kým ma nezačala ubíjať šialená stopáž, tak som sa na tých vtipoch smiala... po hodine a pol pukajúcej kukurice ma to ale prešlo. P.S.: Bože, ono je to modelka na spodné prádlo! ()

D.Moore

Páni, Michael Bay používá dlouhé záběry (tedy na jeho poměry, nečekejte žádné depalmovské jízdy) a je to jeden z nejlepších nápadů, jaké mohl dostat. Stejně tak kameraman zřejmě přestal nebo začal pít a ruka se mu už netřese jako při parkinsonu. Díky tomu jsou akční scény v Transformers 3 opravdu velkolepé a navíc i přehledné. No vážně - oproti dvěma předchozím dílům jsem tentokrát dokonce pokaždé věděl, který robot tříská kterého. Čili to bychom měli největší plus. Dalším kladem budiž prvních zhruba pětadvacet minut filmu zabývajících se Měsícem a Černobylem. Zápory? Všechno ostatní. Hlavně scénář. Nejde ani tak o to, že je hloupý, to jsem čekal, jenže on je děsivě nudný. Vždyť v tom filmu se (vyjma zmíněného začátku) první hodinu a půl skoro nic neděje, probůh! A co postavy Johna Malkoviche a Frances McDormand? Naprosto zbytečné, ani jeden z nich v Transformers být nemusel, nemluvě o nové přítelkyni hlavního hrdiny, která je přitažlivá stejně jako nesympatická. Alespoň že akční konec ušel a v kině se bylo na co dívat. ()

MM_Ramone

Takže milí priatelia pripravte si plnú misu popkornu, vytiahnite z chladničky zopár plechoviek coca coly, vytočte volume na svojich zvukových systémoch na maximum, poriadne vyleštite veľkoplošnú obrazovku a hlavne vypnite rozum i logické myslenie. Režisér Michael Bay nám totiž pripravil ďalšie pokračovanie bombastickej mainstreamovej sci-fi o obrovských inteligentných mimozemských strojoch. Sú tu "Transformers 3". Takže sa opäť rozpútajú úchvatné akčné vizuálne orgie vymakaných filmových trikov. Odvážni americkí hrdinovia znovu budú musieť, spoločne s autobotmi, zachraňovať celú našu planétu. Presne tak ako už dva krát pred tým. Ja už začínam mať popkornu, coly a i Bayových transformerov plné zuby. Myslím, že s najväčšou pravdepodobnosťou bolo toto moje posledné stretnutie s touto filmovou sériou. O ďalšie pokračovanie už nemám záujem. Stačilo. *** ()

Niktorius

První miska vah: Precizní a silně estetizované akční scény, které jsou zejména díky účelnému (a tedy již ne samoúčelnému a exhibičnímu) využívání zpomalovaček a kameramanově smyslu pro dechberoucí kompozice pravděpodobně ty vůbec nejelegantnější, jaké kdy Bay natočil. Druhá miska: Zjevné paralely a komentáře k současné politické atmosféře v USA jsou očekáváně idiotské, ale zároveň tak zmatené, že mi po skončeníí stejně není jasné, koho že to vlastně Bay volí a jestli svými četnými narážkami americké Republikány a jejich "vlastenecké hodnoty" oslavuje nebo zesměšňuje. Je taky otázkou, kdo je v reálném světě předobrazem Deceptionů, když Sovětský svaz dávno padl a vášně kolem Bushovy kruciáty do Iráku už jsou taky ty tam. ____ Na druhé zhlédnutí 70% ()

ripo

Ja len pevne verím, že štvorka ostane len na papieri. Už ma unavovalo to trojhodinové návaly hluku a spomaľovačiek, ktoré nič nové nepriniesli. Trápne naťahovanie stopáže i série. STOP IT !!! ()

Hild

Přijde scénárista za režisérem a ptá se ho: "Ty Michaele, tak jaký chceš ten příběh k třetím Transformerům?" A režisér odpovídá: "To máš úplně jedno, hlavně ať se to natáhne do dvou a půl hodin, však já jim z té poslední hodiny udělám takový nářez, že si všichni sednou na zadek a budou z kina odcházet beze slova." Tak přesně tohle mě napadlo při odchodu z kinosálu. Neuvěřitelně natahovaný děj a vlastně se nestane vůbec nic podstatného. Chvíle, kde není žádná akce, jsou neuvěřitelně nudné, což je něco, co u Michaela Baye neznám. Do příběhu se dostává několik nových postav, ale totálně zbytečných. Co měla sakra například znamenat postava Johna Malkoviche? Nejsou zde otravná dvojčata z dvojky, ale zase jsou tady otravní dva malí robotci. Celou hodinu a půl divák čeká na pořádnou akci, protože vážně příběh tohoto dílu není vůbec zajímavý. Samozřejmě, celá závěrečná hodina je nářez a vlastně i do kina doporučuji zajít, protože nic víc monstróznějšího a velkolepějšího letos v kině neuvidíte, ale mně to nestačí. Michael Bay si navíc nenechal pro diváky na konec žádná esa, žádné překvapení. Co se týče hereckého obsazení, tak Shia to drží a Rosie mi nevadila. Transformers 3 jsou pro mě obrovské zklamání, vím, že od žádných filmů Michaela Baye nemůžu očekávat velký příběh, ale tenhle film je úplně prázdný, jakoby si Michael myslel, že akce a efekty stačí k dobrému filmu. ()

Spooner

Z celé série nejhorší, ale pořád popcornově velmi dostačující akční nářez, teda hlavně v druhé půlce. První hodina filmu je totiž skoro katastrofální. Nic moc se toho nestane, jenom se tu producírujou zbytečné postavy (účast Malkoviche asi nepochopím nikdy) a ani ty vtipné části nefungujou tolik, jako v předchozích dílech. Prostě první hodina je až na pár momentů úplně zbytečná. Zbytek filmu, hlavně hodinové akční finále, mi to ovšem vynahradili. Proti závěrečné hodinové megaepické řežbě se totiž nedá říct ani popel. Jasný, chvilkama jsou ty akční sekvence na sebe poslepovány trochu kostrbatě a ty časté dějové skoky mě taky chvilkama rušili, ale scéna s wingsuitama nebo padajícím mrakodrapem dává na tyto chybičky ihned zapomenout. Takovouhle akční nálož už letos asi nikdo nepřekoná. Vizuální efekty jsou jako vždy na špičkové úrovni a i na to 3D se dá po dlouhé době koukat. Zkrátka nebýt té naprosto zbytečné první půle, přemrštěné stopáže a divných dějových skoků, tak to mohl být letní blockbuster numero uno. Takhle si ale budu pouštět na blu-rayi asi jenom závěrečnou akční řež, což se mi u předchozích dílů nestávalo. Rychle a zběsile 5 této letní sezóně vládne bez problémů dál. 70% P. S. :Shia je pořád cool a Rosie prostě Megan nahradit nedokázala. ()

Wacoslav1

Průměrná efektová nálož. V rámci série je to lepší než dvojka, ale jednička a čtyřka se mi líbili o dost víc.50% ()

Davies182

Třeskutá redefinice akčního epického blockbusteru, které k dokonalosti chybí vyškrtnutí několika otravných komických scén, zkrácení nudné poloviny, a pořádná akční scéna na úvod. Jinak to Bay opět dokázal a na první pohled je patrná změna k lepšímu oproti dvojce. Nejvíce zamrzí zbytečný příděl nových udělátek (Optimův přívěs) a - znovu - robotích charakterů (punkáčský "doktor" a jeho syn??). I když chápu, že v kreslené mytologii mají tyto věci svá místa, do hraného filmu nepatří a jen ruší. Další kámen úrazu je v dialozích, ale komu to vlastně vadí, když už od první minuty netrpělivě vyhlíží hodinový nářezový konec? Obří roboti si prostě znovu dávají ve velkém stylu do držky (koho v sále ani jednou nezamrazí, je mrtvý) a Amerika zbytku světa ukazuje, proč (plechový) bůh vymyslel kino. ()

gogo76

Baya som po Transformeroch 2 odpísal a aj preto mi tak dlho trvalo, kým som sa odhodlal skúsiť to ešte raz. Pravda je, že deti ma prehovorili...Žiadne prekvapko sa nekonalo. Stále to isté, už ma unavuje to písať, ale Bay nepozná mieru. Je to AKČNÉ, to ano, ale je to akcia natoľko bez nápadu, až je k smrti nudná. Kovový šrot lieta na všetky strany, explózie, padajúce mrakodrapy a znudený divák pred tv...Všetko podstatné už Bay ukázal v predošlých dieloch, navyše sa to všetko podobá na Avangerov, Ironmanov, Hulkov alebo Pacific Rim. Najviac ma zabila tá pizda v bielej košeli, to je sila, tomu hovorím vkus...Ústa napichané jak káčer Donald, vždy "krásne" upravená, vlásky plávajú vo vetre...Bay to dá spomalene a niekde tam strčíme aj americkú vlajku. Všetko vybuchuje ona padá, skáče, letí šmýka sa..., ale biela košieľka i sako sú stále dokonale čisté. Tak umelo ako vyzerá ona pôsobí i celý film. Tie Bayove spomalené zábery, americké vlajky a hnusný patos začínam z duše nenávidieť. Humor je trápny, nezasmial som sa ani raz a herci ako Malkovitch, Weaving, Turturo...sa riadne zhovadili...Fakt neviem kam toto smeruje, čo iné ako ďalšie súboje robotov nám chce Bay ukázať. Osobne ma to už nazaujíma a ak ma deti prehovoria k sledovaniu Transformer 4,5,6...tak sa obetujem a pretrpím to. Som už dospelý chlap a potrebujem niečo viac ako bezduchú výplň pre malé deti...40%. ()

Reiniš

Neuvěřitelně přepálené. Filmu chybí přehlednější děj, logika a Megan Fox. Nejslabší film série a možná Bayův vůbec. Dark of the Moon je jako krásně nazdobená nádoba, uvnitř které je jen prázdno a pavučiny. ()

Xmilden

Trojka u mě napravila Robotům reputaci, po příliš komediální a táhlé Dvojce. Musím říct, že Bayovy akčňáky u mě s přibývajícími reprízami bývají přehlednější. Sice si Bay moc rád občas něco vypůjčí, tak jako například tady hudební motiv z Inception, ale nic to nemění na tom že v Trojce našel balanc mezi akcí a humorem. Humoru znatelně ubral a navíc není tolik infantilní a akci zpřehlednil a ještě vylepšil. Roboti si dávají přes hubu od nějaké 75 minuty, kdy přichází skvělá dálniční scéna až do konce. Děj oproti minulému dílu je zajímavý a celý se točí kolem pilířů, díky kterým se Decepticoni snaží přivést na Zemi Cybetron. Megan Foxx zase tolik nechybí. Shia je dospělejší a svou dávku Turturry jsem také dostal. Celkově jsem spokojen. 70% ()

Real Tom Hardy

Bay už kašle na to. V jednotke relatívne slušný náznak príbehu, v Pomste porazených odvar s obsahom jednociferného percenta, no a v trojke mal scenár očividne dve strany. To by však ale nikomu vadiť nemalo, keďže Directed by Michael Bay znamená iba jedno – pompézny, impozantný a grandiózny vizuálny raj. A nič iné... "Pripomínate mi ázijského plukovníka Sandersa." (28.4.2017) (10.2.2024, sk dab) ()

-bad-mad-wolf-

Třetí bratříček Bayových transformerů je určitě lepší, než díl předchozí. Možná je to jen můj dojem, ale celý film je sympaticky nadrzlý vůči předchozím dílům a konečně se chová jako dílo, které vzniklo na základě slavných dětských hraček - ve vědomí vlastní nevážnosti je mu téměř všechno jedno. Sice stále platí, že když ve filmu někdo pláče, my se smějeme, ale to je fuk. Největší upgrade získaly akční scény. Bay těží ze svých trademarků plných ohně, barevných plechů a okázalých zpomalovaček víc než kdy předtím a bonusem přidává bombastickou akční sekvenci se zlomenou budovou, která je suverénně nejlepší akční scénou v historii série. Transformeří mytologie funguje a být mi jedenáct, jsem z ní unešen. Příště kratší stopáž. ()

darkrobyk

,,Hm, medaily od Obamy, říkáte, ale my jsme tu všichni republikáni..." Skvělý úvod připomene honičky v tunelech Hvězdy smrti ( StarWars 4) a dává tušit, že tentokrát to bude jízda. Postavy se rozdělují postupně na kladné a záporné, Shi LaBeouf je stále nesympatický a po většinu času neschopný spratek, jeho Barbie přítelkyně je ukázkové herecké prkno, Malkovich se ani nestačí rozkoukat a mizí z plátna a čubka ředitelka si sympatie nezíská ani v rádoby vtipném závěru. Poněkud delší čekání přinese nakonec bombastický kovový masakr spojený s devastací města a vyhlazováním lidských parazitů. Bohužel, to co zpočátku ochromí, se velmi brzy omrzí. Za triky tři hvězdy, toť vše. ()

Jamal

Jako nebylo to tak hrozné. Transformers 3 ala Světová invaze,..... alespoň v té druhé půlce. Měl jsem tedy to "štěstí" nejít na dabing, ani 3D, a prostě se mi to nějak zase líbilo. John Turturro a John Malkovich sice ze sebe udělali pitomce, ale nedlouho po KV, které navštívili, je bylo příjemné sledovat. Rosie Huntington-Whiteley sice není Megan Fox, a asi ani nikdy nebude, ale musím říct že pánové Michael Bay s Steven Spielberg, který nám prý naši drzou krásku vyhodil, mají neuvěřitelný vkus. Ty udělají sexy kočku snad z kohokoliv. Shia famózní jako vždy. Akční scény jedna báseň, i když mi to místy opravdu připomínalo výše zmiňovanou Světovou invazi. Malá skupinka vojáků a dobrovolníků se snaží "dobít" srdce "nového" Chicaga, vstupní bránu a to bez větší podpory amerického letectva atd, které se nachází v troskách a nemá sebemenší šanci. Někdy mi připomíná že v amerických filmech, má ČR asi stejné armádní letectvo jako USA. co se do počtu týče. První půle asi zklamala většinu z nás, bylo to zdlouhavé, ani ne moc zajímavé, jediné pozitivum co se v první půlce nacházelo byl jedině opět svělý Shia. Jinak zhola nic, nuda, nuda, nuda. Druhá půle nám to částečně vynahradila, ale je to taková pohádka pro dospělé, a tak se to podle mě musí brát. ()

juta

Možná ještě o něco zajimavější pokračování než byla dvojka. S novýma robotama a ještě s lepší digitální atmosférou. Hlavně ten Olgoj Chorchoj se svým páníčkem byl krutopřísnej. Spoiler! Proč už ta jejich planeta nešla do kelu ve chvíli, kdy poprvé byl zničen jeden z pilířů? Pak při dalším zapojení příjde žluťák, skočí po tom a najednou planeta zmizí nadobro. A zdá se mi, že Optimus získal ještě nějakou sílu navíc, protože stačila jedna pěst, která rozdrtila nejen jednoho pěšáka deceptikonů. Asi jedl moc špenátu. Našlo se tam i pár scén, které byly nudné. Moho se to přece nějak zkrátit, vždyť tenhle film je dost dlouhý ;-) ()

Fiftis

Kto čaká od tretích Transformers návrat ku kvalitám jedničky, bude zrejme sklamaný. Zavŕšenie trilógie sa síce z niekoľkých chýb svojho dva roky starého predchodcu poučilo, rozhodne však ani zďaleka nevychytalo všetky muchy. ()

Hunt

Hudba: Steve Jablonsky . Nebudu dělat drahoty, chci ocenit práci autorů a trilogii filmů, která splňuje po všech stránkách "blockbuster" a divák, který nechce namáhat mozek, odpočinout si a nechá se unést krásnými obrázky a povedenými triky je spokojen. Tvůrci ustoupili od patetismu, který "stříkal" z jedničky a některé scény jsou skutečně supr. Z hereckého obsazení oceňuji sympatického Shia LaBeoufa a naopak, hodně mi vadil Alan Tudyk . ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy