Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

filmfanouch

Pro mně nejlepší Transformers. Bavil mě celý úvod spojený s Apollo 13 a následně mně táhl celý film. Jakmile se film přesune do Chicaga dočkáme se několika scén které jsou neuvěřitelné a navíc Transformers 3 celkem šíleně hrajou na emoce. Je to pořád Bayovština ale i tak nejlepší Transformers a nejlepší Bayův film. ()

Shakers

To čo sľubovali tvorcovia Michael Bay a Steven Spielberg to sa ja stalo! Akcie sú prehľadnejšie, zbytočné dvojičky (Mudflap a Skids) tu už nie sú, na humore sa dosť ubralo (sem tam sa tam nejaký nájde, ale rozhodne nie je tak otravný ako pri dvojke), roboty dostávajú pekne vela priestoru a nechýbajú ani emócie, zvraty, temnejšie zimmerovské tony od Jablosnkého, či smrť ľudských postáv. Len škoda toho nevýrazného príbehu, ktorý je v podstate o tom istom. Transformers: Dark of the Moon v epičnosti len tak za posledné roky určte nikto neprekoná a po záverečnom finále si akurát môžte hľadať sánku niekde na zemi okolo vás (ak nie ďalej).Tretí Transformeri sú zatiaľ najtemnejší diel s celých Bayformers, ale stále je to film pre deti, takže sa zas toľko násilia nenájde, ale oproti predošlým dvom filmom je ho tu stále prekvapivo dosť. Čo a týka hereckej zmeny - Rosie Huntington-Whiteley, tak sa žiada katastrofa nedeje, skôr naopak, príjemne prekvápko a vo filme to skvelo klape aj bez Megan Fox. Steve Jablonsky si naštudoval celkom dosť zimmerovštiny, zmixoval tam základný koreň Transformerov a celkový mix je opäť fajn, ktorý scénam dodáva šmrnc. Nie je to úplne dokonalé, trošku sa niektoré scény dali poupraviť a iné vystihnúť, ale inak je to neskutočné (akčné) žrádlo. Škoda tej zbytočnej vaty v prvej polke filmu. Obľúbený soundtrack: Dark Side Of The Moon, There Is No Plan, Battle. 85% - 4* ()

Jacinda

Nikdy jsem nebyla fanoušek transformers. A Megan Fox přímo nesnáším. Když jsem se pak z traileru dozvěděla, že můžu počítat s další modelkou-dementkou, která za sebou navíc nemá ani jeden film za to je "krasavice", hodně jsem uvažovala, zda do kina jít. Situaci nepomohla ani hádka s přítelem o úplný hovadině těsně před kinem. Nakonec jsme ale zašli na 2D. Jako první mě celkem překvapila Rosie Whiteley. 1) není to úplná dementka 2) celkem umí hrát 3) (a tomu bych snad nikdy nevěřila), působila celkem sympaticky. Výsledek: mnohem lepší než Megan. Dále mě překvapil nejeden filmový zvrat, což u mě bývá málokdy, protože se záhadnou přesností dokážu předvídat nejen děj a charakter postav, ale někdy i jejich repliky...A pak tu máme samozřejmě červený hrníček na žlutém podlaží :-). Mimochodem, mít při točení LOTRa PC trikařů z Transformers, rozhodně by to nebylo takové drámo. Jejich kompy totiž asi fakt dokážou všechno s až nechutně reálnou přesností ()

JohnnyD

Monštrózna nuda so znudenými áčkovými hercami, tupými modelkami (bolo umenie nájsť také herecké drevo ako Rosie Huntington-Whiteley), neprehľadnou akciou (s výnimkou bohovskej scény v padajúcom mrakodrape) a mizerným CGI (transformerom ledva vidieť obrysy tváre a ich telo je ako nejaký random kolos z videohry). Pritom úvod s Mesiacom bol super, no to bol asi tak všetok dej vo filme. Transformers 3 je len jedna do seba zahľadená ubíjajúco dlhá reklama na hračky - presne to, z čoho si Bay robil žarty v prvom filme. ()

Boogeyman

Ta poslední hodinka byl neskutečnej masakr. Dokonale namixovanej zvuk, zadní surroundy se snad takhle ještě nazapotily. Výbornej Turturro i ostatní, kromě R.H-W, to se fakt takovýhle pysky někomu líběj? Na Megan Fox se koukalo o poznání lépe. No, mohlo to být podstatně kratší, ale dobrá zábava. ()

playboxguest

Válka Autobotů s Deceptikony už začíná být pěkně ohraná vykrádačka sama sebe, ale zase je fakt, že se na to pořád docela pěkně kouká, kór ve 3D: ***** které je prostě povedené a na neanimovaný film nadprůměrně vydařené. ()

Madsbender

Tak zbytočne prekombinované, preplácané, preefektované a preplnené nadbytočnou akciou, dynamikou, výbušnosťou, pátosom, patetickosťou a afektovanosťou, že to takmer ani nemá zmysel vidieť. Predsa sa však v základe nejedná o tak zlý film, no ani ten Shia už nie je, čo býval, o nesympatickej Rosie Huntington, nezaujímavého Patricka Dempseyho a trápneho Johna Turturra ani nehovoriac. Pravdepodobne jedinou rozumnou postavou zostáva vojak môjho obľúbenca Josha Duhamela. Ale je pravda, že to bol trhák. A výbušný. 60% ()

Hromino

Třetí Transformers bych přirovnal třeba k třetímu nebo poslednímu dílu Shreka - kdyby tyhle díly nebyly součástí nějaké série filmů, s níž se zákonitě porovnávají, nebyly by to vůbec špatné filmy. Ale právě proto, že od nich člověk čeká stejnou zábavu jako od těch předchozích, tak jak poslední Shreci, tak i třetí Transformers padají prudce na prdel. Bay se začal slušně vykrádat, vtípky už začínají být silně trapné (př. scéna na toaletě) a přibylo víc zpomalovaček, které mají ještě více zvýraznit 3D. To se sice daří filmu výborně - vizuální stránka, triky, efekty, 3D -, ano, za to chválím, pane Bay. Jenže když není k dispozici příběh, který by dokázal po většinu času chytnout, je to všecko na dvě věci. A to je docela škoda, protože zajímavý začal být film zhruba až od druhé poloviny, která zachránila mé uvažování o odebrání další hvězdy na hodnocení. Od té doby jsem si říkal "ano, to už jsou ti staří známí Transformers z prvního a druhého dílu", ale i tak to nemění nic na faktu, že jsem povětšinou myslel jen na to, kolik času ještě v kině strávím. Možná by mě Megan Fox probrala ze sedadla, možná ne, ale s tím už asi nic nenadělám. Jenom zbývá doufat, že tohle byl do transformerské sbírky pana Baye již poslední kousek. P.S. Jednu věc má třetí díl kupodivu lepší než první a druhý díl, a to hudbu. Tady jsem hudbu pana Jablonskyho zaregistroval dokonce víc než jedenkrát! ()

sheen

Je to jedna velká a šílená akce, fandům se to prostě musí líbít. Druhý díl mě až tak neoslovil a vida, Bay se vrátil a má pár es v rukávu. Jedno se musí nechat, ta akce je opravdu bombastická, prostě jeden z těch filmů, pro které se stavěly kina xD Narozdíl od dvojky se mě o dost více líbil i ten příběh. Co se mě ale nelíbilo, tak to byla hlavní představitelka..nejvíc sexy ženská planety? dobrý vtip, tak si nepředstavuji ideál ženské krásy. Dokonce jsem se i vcelku spolu s celým kinem nasmál, vlezlo se tam pár dobrých hlodů. 3D bylo opravdu fain, záběry na autoboty, zpomalovačky...ale co zážitek nejvíc sráží na kolena je totální shitózní dabing, to je opravdu katastrofa, nejhůř je dabovaná Rosie, tu dabuje ženská, které si to přisla do studia jen tak rychle odfrkat a jít na nákup. Jako u každého z dílů je pro mě tahoun Optimus, tady tomu také není jinak. Akce s Optimem jsou tím nejlepším. I když je akce akčnější a velkolepější, tak je u mě první díl pořád nej. Každopádně se to musí vidět v 3D i přes ten špatný dabing, stojí to za to. ()

Disk

Heslovitě: První polovina zábavná (Malkovich!), druhá epická. Rosie snesitelná (ne tak její rty, málem SPOILER! Shiu vysála jako upírka) KONEC SPOILERU, autobotí batolata sajou, hlasové obsazení TF luxusní (Cullen, Weaving, Nimoy), ve výsledku republikánská náborovka (i navzdory tomu, že Sam dostane vyznamenání od Obamy). 7,5/10 ()

Pilda17

Ač nerad srovnávám díl s dílem, tak u Transformers to nešlo a musel jsem. Zůstal bych u odpadu, což by byla možná škoda. Při srovnání TF2 a TF3 jsem si všiml pár změn a převážně příjemných, což je úspěch sám o sobě. Nebudu se bavit o první polovině, poněvadž se najdou tak dvě scény, které stojí za zmínku, což je obrovská škoda. Bay se věnoval opět věcem, kterým neměl a z první poloviny udělal kravinu, která se těžko dá vydržet. Nic zásadního se nestane, dozvíme se vlastně jak v každém předchozím díle, že se Deceptioni chtějí dostat na Zemi a Autoboti je budou výjimečně bránit. Příběh tedy stejný jako u všech, což znamená útok Deception a odvrácení Autoboty. To se dalo samozřejmě čekat, protože Bay vymyslet něco originálního by byl asi nejspíš obrovský kumšt. Teď ale k druhé polovině, která působí daleko lepším dojmem. Od začátku skvělá akce a efekty, i když to říkám nerad, oproti dvojce daleko stravitelnější. Nemohl jsem si nevšimnout i zlepšení v kameře, která je daleko přehlednější a akce diváka víc zaujme. Dále mne Bay překvapil, zaměřením se na roboty. Možná se mi to jen zdálo, ale přišlo mi jakoby si vzal ponaučení ze dvojky a kameru věnoval právě robotům, proto je TF3 daleko působivější než zmršená dvojka. Jediné co mi vadilo u akce, že mohl zvolnit a ubrat na tempu v druhé polovině, protože se mi to celé zdálo až moc přehnané. Kdyby celou akci rozložil do celého filmu, byla by z toho akční podívaná od začátku a hlavně daleko stravitelnější. Kéž by nebylo první poloviny, protože ta se těžko překonává. Doporučuji Transformers 3 přetočit na polovinu a užít se nekontrolovaný akční zážitek se spoustou zbytečných efektů, ale daleko lepšími než ve dvojce. Sečteno a podtrženo beru TF3 jako úspěch, protože dvojka je ve všech směrech horší, a proto hodnocení prohazuji.. 4/10 = 45% ()

Deimos

3D KINO/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +Shia LaBeouf, výborné efekty, parádní hudba, přehledná akce, potěší záporný Patrick Dempsey -český dabing je zlo, hodně ubylo na humoru, Rosie Huntington-Whiteley je tu celkem zbytečná postava, scénáristy do příště vyhodit, délka by mi tak nevadila, ale přibližně od 20té do 80té minuty by to chtělo řádně prostříhat/// Tak prý mají na trojku nové scénáristy! Pak nechápu kde se stala chyba. První Transformers je pro mě skoro nejlepší film vůbec. Druhý díl jsem nadhodnotil, ale ještě pořád pro něj platilo, že to co bylo na jedničce slabší (nepřehledné akční scény) ve dvojce zlepšili a taky jsem se považoval za velkého fanouška. Ale tady už mi dochází trpělivost. V první řadě se především recykluje a tak tu není skoro nic co by vás překvapilo, pokud to není první díl na který jdete do kina. V druhé řadě tu chybí vtipné dialogy, zábavné scény, které odlehčí děj. Nic takové tu není a když už, tak je to spíš trapné. Co se musí ocenit, tak že akce je drsnější: usekávání hlav, vypichování nebo vystřelování očí, trhání končetin, to vše tu je. Stejně tak i technická stránka filmu je stále výborná, jen to 3D mi v kině přišlo z počátku matoucí a později jak si oči zvyknou tak i zbytečné. Doporučuji později koupit Blu-ray a pustit si originál zvukovou stopu a bez 3D, bude to podle mě lepší. Komentář je to tedy veskrze negativní, přitom hodnocení vysoké, ale berte na vědomí, že tohle měl být nebo alespoň mohl být pětihvězdičkový megafilm, ale není, což mě mrzí./// Celkem 74%/// ()

666teen

Hasbro strikes back! Dlouho mě žádný film nemíchal tak, jako poslední poslední Bájovi Transformátoři. Nebýt nablblého hlavního hrdiny a jeho nové roštěnky (má pysky jak havajskej domovník a bílý dres si neušpiní ani při meditaci v popelnici), dozvěděli by jsme se, že za vznik Matrixu můžou nadnárodní hračkáři. Hnus fialovej. ()

Cappuccino

Samotná akcia, bez poriadneho vtiahnutia do deja, ma jednoducho nikdy príliš nebrala. Preto považujem tretiu časť za čistý priemer, ktorý nejak extra nevzruší, ale ani neprivodí infarkt. Bay je očividne (opäť..) utrhnutý z reťaze, no myslím, že presne takáto poloha mu sedí - v žiadnom prípade by nemal meniť stavbu svojich diel, pretože jeho výsledný produkt si svojich fanúšikov rozhodne nájde. Nejde uprieť, že akčné scény v Bayovom podaní sú skutočné orgie. Ak už teda vážne za nič iné, tak aspoň za toto si ho budem vždy vážiť. ()

Ruut

Na tak krásně heroické jako jednička, ale o dost ucelenější než maglajz dvojka. Zhruba přesně v polovině filmu (někde před či těsně po invazi) si klidně skočte na 20 minut na záchod a pro kolu - o nic nepřijdete a budete mít lepší dojem z filmu. Jo a aby byl ov stopadesátiminutovém filmu 100 minut masakrální robotí řežby, to je teda mazec! Smekám Míšo! P.S. ta bloncka je lepší než Megan Foxx ()

-OverLord-

Pořád stejně ujetý, detailně promakaný, vizuálně dokonalý, se skvělou hudbou a monstrózní akcí. Herci jsou fajn a podávaj v podstatě klasický výkony. Megan Fox zase tolik nechybí, Josh Duhamel je sympaťák a potěšilo obsazení Johna Malkoviche, kterej hraje - jako v poslední době často - mírně labilního a Ken Jeong, ten jakbysmet. V 3D je to překvapivě supr, ale určitě se těšim na orig., ten českej dabing mi u Transformers nikdy neseděl. [v rámci série 80%] ()

Chlupis

Zatímco jednička byla geniálně vypreparovaný "bayovský blockbuster" a dvojka přepálená, ač velmi zábavná pubertální demence ctící klasické, spielbergovsky-dobrodružné schéma, třetí díl je jakousi reflexí mainstreamové zábavy, kdy je nám, divákům servírován téměř tříhodinový hollywoodský 3D kolos přirovnávající lidské postavy k objektům čistě materiální podstaty, navíc obohacen o až nezdravé množství tzv. in-use shots (záběrů propagujících produkt, nikoliv podporujících děj). Těžko říct, jestli Bay zamýšlel něco z toho, pravdou ale je, že opět stvořil neskutečně prapodivný hybrid, který však jakýmsi podivným způsobem dokonale funguje. ()

Rominator

Film má své chyby jako nepřiměřenou stopáž, otravné rodiče, úplně zbytečný "šílený" John Malkovich, ale demolováni Chicaga se z hlediska akce povedlo na výbornou a něco podobného by dokázal snad jen Roland Emmerich. HODNOCENÍ 70% ()

Allien.9

Typická letní popcornovka, která by obstála mnohem lépe, kdyby ji byl režíroval někdo "menší". Pokud si vzpomínám, sliboval Bay fanouškům něco v tom smyslu, že se ve třetím pokračování transformujících se robotů zcela určitě navrátí ke stylu (o poznání lépe hodnocené) jedničky. Výsledek se však nepodobá žádnému z předchozích dílů a razí si svou vlastní, megalomanskou cestu, která bohužel obnáší mnohonásobnou přeplácanost, emoční prázdnotu a místy téměř nesnesitelnou dávku pitomosti. Pokud se opravdu jedná o závěrečný díl trilogie (Bay se totiž nechal slyšet, že se chce věnovat zase jiným projektům, mezi nimiž by mohli údajně být i třetí "Mizerové"), tak nevím, nevím... Efekty jsou jako vždy špičkové, nenajdeme tu však nic, co bychom už předtím neviděli někde jinde. Tento pocit o to více umocňuje fakt, že vůbec nejpůsobivější akční scéna (úchvatná honička na dálnici) jako by z oka vypadla Bayově o šest let staršímu "Ostrovu". Geniální kopie ještě geniálnější scény ovšem není jedinou "vykrádačkou" - nešlo si nevšimnout "spielbergovské" likvidace lidí pomocí laserů (že by byl Bay fanouškem "Války světů"?) a nešlo ani přeslechnout ústřední, byť lehce poupravený, motiv z "Pearl Harboru". Hudbu jako celek nicméně tentokrát zkritizovat nemohu, neboť narozdíl od prvních dvou dílů jsem ji konečně slyšela. Nebýt onoho něžného faux pas s "Pearl Harborem" (a ještě jednoho s "Počátkem" XD), byla bych v tomto směru zcela spokojená. Ani skvělé efekty nebo líbivá hudba však nedokáží zamaskovat/vyvážit zoufale chatrnný scénář. Příliš mnoho nápadů nahuštěných do jednoho filmu je v tomto případě spíše na škodu, objevuje se velké množství zbytečných scén a sem tam narazíme na pár do očí bijících nelogičností (viz Deceptikoni si vybrali naši planetu, protože tu mají 6,5 mld. otroků, a přesto nás ve velkém masakrují). Nová konspirační teorie ohledně přistání na Měsíci je ale dobrá a stejně tak i mimozemské pilíře, s jejichž pomocí chtějí Deceptikoni "přitáhnout" svou domovskou planetu do naší Sluneční soustavy. Totální zkáza Chicaga je sice také lahůdková (skok následovaný šíleným sjezdem po oknech mrakodrapu neměl chybu), mnohem více by se však vyjímala v nějaké čistě katastrofické sci-fi. Nemůžu si pomoct, ale vesmírné lodě, celková likvidace měst a masové vraždění mi k našim starým známým robotům vůbec nesedla... Slavně na tom tentokrát nejsou ani staré/nové postavy, neboť některé nemají pro děj vůbec žádný význam (Malkovich, Tudyk, neskutečně idiotský Ken Jeong) a ty ostatní už jsou vytěžené (Dunn & White, Turturro, Duhamel). Dokonce i sympatický tahoun Shia LaBeouf přišel o značnou část svého charismatu (postava Sama je totiž stále stejná, a tudíž okoukaná), o jeho herecké partnerce ani nemluvě. Mikaela (Megan Fox) byla nezávislá rebelka, která měla sex-appealu na rozdávání, nově přidaná Carly (modelka Rosie Huntington-Whiteley, neboli kostnatá blondýna s napíchanými rty) je přesný opak a o nějakém sex-appealu si může nechat jenom zdát. Nebyla sice ani zdaleka tak nesnesitelná, jak jsem se obávala (v několika útěkových scénách se tvářila dokonce přirozeněji než Megan), ale byla nevýrazná a nudná, což vyjde skoro nastejno... Zatímco oba předchozí díly zakončoval úsměvný monolog z plechových úst Optima Primea, ve třetím pokračování ze sebe neohrožený vůdce Autobotů narychlo vychrlí jen dvě ubohé věty, které mimochodem - díky špatně načasovanému střihu - tak tak stačí dopovědět. Tou úplně poslední ránou pro mě byly závěrečné titulky, respektive hudební doprovod. Klidná píseň "Iridescent" (do třetice Linkin Park) se možná hodila k depresivnímu projíždění Chicagem, k totálnímu happy-endu to byl ale totální krok vedle. A co z toho všeho vyplývá? Pokud bych se na film dívala jako na jednorázovou akční sci-fi, hodnotila bych možná jinak, v rámci "Transformerů" to ovšem na víc jak na tři hvězdičky není. A v rámci Bayových filmů ostatně také ne... P.S.: Pochopil někdo účel těch zatmívaček?!?XD () (méně) (více)

HAL

Transformers 3 několika slovy - je to DRAHÉ a VELKÉ. Tak moc, že ze závěru Harry Potter ságy je rázem komorní konverzačka a i ten Avatar se nějak zmenšil. Bay po zmršené dvojce našel trochu soudnosti, ale pořád předvádí akční maso v měřítku které překonává všechno co kdy kdo natočil - a všem klukům co ve školce koukali na Strážce vesmíru a stavěli roboty z Lega tak automaticky rve čelisti z pantů. Mimo jiné i tím že je vše nádherně přehledné, plné velkých celků a s asi stovkou epic eye-candy záběrů... což ale nijak nebrání docela rozumnému fungujování příběhu (s ohledem na žánr a osobu režiséra). A ujetost komediálních postav Malkoviche, Torturra a Tudyka hraničí s genialitou. Negativa telegraficky - vystřihnout z první půlky tak půlhodinu by filmu jen prospělo, Shia oblékl sako a ztratil půlku charisma, árijská náhrada Megan je odpudivě tupá, "Jar Jar" miniroboti tu otravují pořád, a plynulost narace a návaznost scén není optimální. A jako i u druhého dílu, ocenil bych víc akce mezi roboty a těžkou vojenskou technikou. Kino s v kvalitním obrazem a zvukem (ideálně ve velmi povedeném 3D) je každopádně pro všechny kteří v kině rádi popcornové filmy přímo povinností. 8/10 ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy