Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

tufr

Hodně dobrý překvápko. A Bruce Willis nám v tomhle filmu asi předvedl nejsenzačnější vystoupení z auta v dějinách filmu!! :-) Pro mě překvápko i Karl urban, kterej mě dostává čím dál víc. O šíleném Malkovichovy a diktátoru Freemanovy bych taky mohl básnit dlouho!! Doporučuji!! pobaví!!!! 80% ()

berusche

KRUCINÁL, to bylo teda něco! Herecký koncík jedna báseň, Schwentke snad musel mít kamoše, aby to dopadlo takhle. Celej Sly se i s jeho Nepostradatelnejma může jít vycpat. TOHLE JE BOMBA, takhle má vypadat akčňák rentiérů, ježiš, vy ste mě ale tak potěšili. Ta scéna jak vyskočí Bruce z auta je sice taková trochu jak z Matrixu, ale i přesto (jo, a ta bolavá ručka agenta se taky v jednom zaběru prohodila, ale já vám to teda odpouštím) ... já se směju ještě teď (Can I kill her now? - Johne, tohle prase je nezapomenutelný, já tě skoro podezřívala ze senilnosti). Vtipné, vkusné, akční a s tímhle hereckým obsazením nemůžu prostě jinak. ()

maverick10

Lehkost s jakou Schwentke stvarnil akcni sceny je obdivuhodna, zadne blaznive strihy a krecovite strilecky - tam kde je treba zpomalit se taky zpomaly a to vsechno pro paradni vysledny efekt. Velmi svizna a vtipna akcni komedie s hvezdnyma duchodcema, co rozhodne nemaji narok na odchod do penze. Inu tento rok je ve znameni navratu hvezdnych penzistu! ()

Taninaca

Když jsem Expendables dala hvězdičky tři, tak těmto starouškům musím dát čtyři. Sice s odřenýma ušima, protože ke konci jako by jim docházel dech. Jedna hvězda Willisovi, druhá Malkovichovi, třetí Freemanovi a čtvrtá za pěknou podívanou. ()

easaque

tuto špiónážní akční komedii jsem dlouho odkládal, i když mě námět přišel zajímavý a sliboval velkou zábavu. Nakonec originalita zůstává jen u nápadu a není dostatečně rozvíjena. Kromě pár lepších gagů je to jen obyčejná průměrná podívaná, která těží jen z toho, že v akčních situacích vystupují „starší vysloužilci“. Pro mě zklamání a nemůžu dát ani tři hvězdičky a film zůstává tedy pod jejich hranicí. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

applause

Tento žánr není tak úplně mým šálkem kávy, přesto se mi film líbil, ale protože to bylo takové nemastné neslané, tak nemohu dát vyšší hodnocení. I tak doporučuji. ()

M.i.k.e

povedená akční oddechovka,jejíž největší devízou je vedle hvězdného obsazení fakt,že se vůbec nebere vážně.Chemie mezi hlavními představiteli funguje na jedničku,padá jedna hláška za druhou a celé vás to bude zkrátka bavit... ()

kackulka

V tomhle hereckým složení jsem čekala větší bombu. Zezačátku mě to nudilo, ale Bruce Willis byl hodne cool (když nakopal prdel Karlu Urbanovi) a porád vypadá dobre, což ostatne Morgan Freeman taky... :-) ()

rakovnik

Príma akce, slušné dialogy, trocha nostalgie a hrst vtipu, to je to lepší z Red. Podobně jako jiným komentujícím mi chybí drsnější záporák. V tomto roce druhý bilanční film, "Red" ale rozhodně podle mě povedenější než "Postradatelní". Malinko mi přišlo, že si režisér půjčuje scény a záběry z jiných filmů (viz závěr, záběry kamerou), ale celkově slušné dílo, které mě ani chvilku nenudilo. Fandům starých ostřílených akčních hrdinů rozhodně doporučuji. ()

lekr

Celkem zábavný, leč naprosto tuctový akčňák, od kterého jsem vzhledem k hvězdnému obsazení čekal mnohem víc. Zápletka filmu je vyloženě ohraná, příběh nenabízí nic nového a spíš než komedií je Red akčním filmem s lehce humornými fragmenty a hodně velkou porcí moralizování a existencionálních otázek nad tím, co má vlastně v životě smysl a co vše jsme ochotni obětovat pro lidi, co milujeme. Vzhledem ke komiksové předloze si nemyslím, že filosofická hloubka je právě to, co tento film potřeboval. Přesto dávám za svižné akční pasáže, herecké výkony a výborné hlášky tři hvězdičky. ()

SallyZen

Parádní akčňák se skvělým hereckým obsazením(Willis, Freeman, aj...). Celkový příběh je hodně komerční a kvůli této záporné věci snižuju hodnocení o hvězdičku. Jinak se mi tento film moc líbil, jak po scénaři, tak po úžasných hereckých výkonech i vedlejších rolí. 80% ()

Chen

Helen Mirren s kulometem a tenhle film mají jednou věc společnou, sedí na ně slovo "roztomilé". 7/10 ()

Hennes

Lehce nadprůměrná akční komedie. Pobavil jsem se, viděl akční scény neohrožených hrdinů i romanticky zamilované agenty "drsňáky" Willise a Urbana. Malkovich byl výborný a jeho bydleníčko v zemi nemělo chybu. Willis jako akční hrdina působí stále přirozeně, věk mu na věrohodnosti k těmto rolím nic neubral. ()

Martin741

Vyborna akcna jazda od hereckych vysluzilcov /Willis, Mirren, Malkovich, Freeman/, reziser Schwentke vie filmovat, ponuka kvalitne zvladnute dialogy a akcne sceny. 85 % ()

Wiikii

Příjemná podívaná, klasická oldschool, která tu sice za posledních málo let je často, ale tahle patří k těm opravdu lepším... HODNOCENÍ: 85% (4*) ()

MrPierc

Tak dobří herci a tak málo využitý jejich herecký potenciál. Zápletka na začátku slibuje akční i vtipnou podívanou, ale po dvaceti minutách začne ukázka odvetné síly důchodců zabijáků, kteří se ubrání celé zásahové jednotce a přitom jsou v jádru hodní a citliví. B. Willis táhne na svých bedrech celý film, jinak by to byla ještě větší nuda. Je to taková milá důchodcovská NEakční komedie a hodně zdlouhavá. Nuda. ()

Rocky88

S "důchodci" má tenhle film větší šťávu, než kdyby tu hráli samý mladý ucha. Akce je víc než slušná, vtípky jsou trefné a vtipné, často si ústřední postavy střílejí i ze svého věku, vše skvěle odsejpá. K tomu určitě patří i občasné scénáristické díry, které ale nedělají problém je s chutí přehlížet. Zvláště, když tu je i plyšový prase. ()

O´Neill

Naprosto pohodová akční komedie, kdy to komedie platí víc než samotná akčnost. Což není rozhodně na škodu. Film plyne vcelku rychle, a rozhodně jsem rád, že měl téměř dvě hodiny, jelikož jsem si jej mohl užívat i poté, co jiné dnešní filmy by již skončily. Bruce je pořád machr, a celkově herecké obsazení je skvělé. Rád dávám plný počet, a těším se na reprojekci. ()

Elyssea

Red nevítězí akcí nebo přehnanou originalitou. Vítězí vynikajícím hereckým obsazením. John Malkovich jednoduše září a jeho postava je odzbrojující. Vidět, jak Helen Mirren se svým výjimečně aristokratickým suverénně střílí je prostě zážitek. Willis nevybočí ze svého akčního normálu, ale scéna bitky s Éomerem mě dostala. Celkově jde o solidní podívanou se slušnou akcí a hereckou elitou. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)