Hitlerovy příkazy zněly neustupovat a nevzdávat se, v kruté zimě tak zahynuly více než dva miliony mužů. Boj o Stalingrad se tak stal přelomem ve vývoji války a Německo se z této zničující porážky nikdy nevzpamatovalo. Brutální realitu můžete vidět očima německého důstojníka Hanse von Witzlanda (Thomas Kretschmann) a jeho čety. Sledujte příběhy obyčejných německých vojáků, kteří poznávají pravou povahu režimu a nadšení z budování Třetí říše u nich pomalu přechází v rozčarování a v touhu dostat se za každou cenu domů. (Magic Box)

JM87

Surový hnusný peklo, co se perfektně převedlo na plátno. Buďme rádi za to v jaké době a zemi žijeme. 5 hvězdiček. ()

Pidzey

Zajímaví příběh o možná nejhorší části druhé světové války,sledující malou skupinku „německých“ vojáků.Ukazujíc i to,že němci nebyli za války jen vrazi a svině,prostě ti zlí..ukazuje že byli jen lidi..jen vojáci co museli plnit rozkazy.No a někdy z toho zcvokli.Příjemná byla účast českých herců.Především Karel Heřmánek si zahrál docela dost (ale proč v dabované verzi neměl svůj hlas??) Film měl solidní akční scény a celkově slušné herecké výkony.Pro mě spolu s Bílím peklem a Pádem Třetí říše nejlepší německý film. ()

zdeny99

Excelentní válečný film z nejdelší bitvy 2. světové války, od kterého nemůžete po celou dobu odtrhnout oči, a to i přesto že trvá více jak dvě hodiny. Mám z něj pocity, že je vůbec tím nejlepším válečným filmem, který byl kdy natočen. Přemýšlím, zda ZACHRAŇTE VOJÍNA RYANA je lepší, a zda ano, tak jen tou slavnou první půlhodinou, kdy se spojenci vylodili v Normandii. Ale zpět ke Stalingradu, který je zde ukázaný z pohledu té druhé strany. Těch filmů o této bitvě už pár existuje. Jenže všechny jsou buď ruské či americké jakožto ten nejslavnější z nich, NEPŘÍTEL PŘED BRANAMI. Tentokrát je to ovšem jiné. Stalingrad je zde natočený Němci, kteří opravdu nešetřili na syrovosti tohoto válečného konfliktu. Ukázali jej ze všech pohledů a bez jakýkoliv happyendů či románků jako ve zmiňovaném Nepříteli před branami. Mráz, hlad, statisíce mrtvých na obou stranách jsou jen základní pilíři této bitvy, potažmo tohoto filmu. Těchto pilířů se nitkami dotýkají další základní body tohoto konfliktu jako dezerce, popravy, lístky od doktora k návratu do vlasti, vymáhaní se ošetření v lazaretu, vypalování ruských domů či arogance německých nejvyšších důstojníků. Co se také musí zmínit, tak originální řeč na obou stranách. Němčina na německé straně, ruština na ruské straně. To je veliké plus oproti Nepříteli před branami, kde všichni mluvili anglicky. A nás Čechy také může těšit hojná účast českých herců v čele s Karlem Heřmánkem a Danou Vávrovou. [6540. hodnocení, 263. komentář, 78%] ()

Untentrauer

Nejlepší válečný film z pohledu vojáků Wehrmachtu, jaký jsem kdy viděl. Film si rozhodně nebere servítky a vypráví příběh obleženého Stalingradu tak, jak to skutečně bylo. Je to pohled do jedné z nejzásadnějších kapitol lidských dějin. Příběh nejen o několika vojácích, ale o osudu celé Evropy. Špičkové výkony herců toto dílo podtrhují a české zastoupení je vyloženě třešničkou na dortu. Pojďte se podívat, jak vypadá peklo..... ()

HH

Trošku rozporuplné. Nikoliv kvůli námětu, ten je zajímavý - pohled na Stalingrad z druhé strany - ale spíše kvůli tomu, jak je to v některých scénách zahrané... ()

Heavyman

Osobně mám raději válečné filmy z pohledu němců, protože zde chybí ten patriotský americký patos. Stalingrad považuji vůbec za jeden z nejlepších válečných filmů. Ukazuje jak bojové nasazení, přátelství mezi vojáky,většinu důstojníků jako pěkný bastardy a hlavně nekončící utrpení a bídu v takové filmové válečné realitě, kterou v amerických hrdinských velkofilmech neuvidíte. Naprosto uvěřitelné a skvěle padnoucí herci do rolí vojáků v čele s Herr Kapitan Heřmánkem. ()

Lars

Když tvůrcům prominu naprosto špatně udělanou tankovou bitvu, kde by byl výsledek přesně opačný, tak se jedná o velmi dobrý film. Některé scény byly opravdu vynikající. ()

bangee

Pro mě jeden nejlepších filmů o druhé světové válce z pohledu "těch druhých, špatných" Němců, který sice nevyniká v bojových efektech, nicméně je velice osobitý, realistický až řekl bych naturalistický. Tento snímek krásně zachycuje druhou stranu, kde se objevují obyčejní lidé, oblbnutí fašistickou agitkou a propagandou, kteří povoláni do války tam někde daleko se seznamují s prostou realitou boje a smrti. ()

RakeW

Tenhle film byl modlou mého dětství (i když jsem ho asi viděl jen jednou, to už si nepamatuji). Dneska po nějakých 12 letech už jsem v něm pár much zahlídl, nicméně se to týká hlavně první poloviny a zejména první bitvy (o tovární halu), kde i přes poměrně značnou masovost a spoustu výbuchů dost trčely různé klišé a až televizně melodramatické momenty a celkově to působilo tak nějak zastarale. S postupem času (a toho je, vzhledem ke štědré stopáži, opravdu hodně) ale převáží hutná atmosféra kruté beznaděje, nekonečné bolesti a nechutně lezavé zimy, která mrazí i skrz obrazovku. Některé scény mají pak až apokalyptický rozměr... Což mě mimo jiné přivádí k tomu, že na mě ten film, na rozdíl od některých komentujících, rozhodně nepůsobí nějak příliš nízkorozpočtově, spíš naopak. A konečně - hlavní hudební motiv má chytlavou melodii, která umí vyvolat silné mrazení v zádech (zvláště scéna s doutníkem po tankovém útoku a následným tažením PAKu skrz vánici je naprosto nezapomenutelná). U mě hodně silné čtyři hvězdy. ()

GOREGASM

Pohled na druhou světovou válku z opačné strany barikády vídáme málokdy a o to silnější prožitek Stalingrad nabízí. Tvůrci si ke všemu vybrali vysoce atraktivní okolnosti bitvy o Stalingrad a s milimetrovou přesností klavíristy (pianisty, chcete - li) nás provádí tragickými osudy německých vojáků, kteří se postupně propadají do hutného ruského sněhu, aby se ve většině případů dotkli absolutního dna, ať už morálního, nebo fyzického. Mezi vynikajícími německými herci, kterým dominuje Thomas Kretschmann (a zase ten Pianista), zahřeje srdce českého diváka povedeným výkonem předabovaný Karel Heřmánek a emocionálně výživný part si střihla také Dana Vávrová. Jedinou slabinou Stalingradu jsou bojové scény, které logicky za západní konkurencí zaostávají, naštěstí je jich minimum a většina příběhu se soustředí na hrůznou válečnou atmosféru, ze které režisér Vilsmaier vyždímal řadu silným momentů. 80% ()

stendroid

Mám rád válečné filmy a "Německý" Stalingrad patří rozhodně k těm lepším, co jsem měl tu čest vidět. Film nádherně ukazuje zoufalou situaci Wehrmachtu v kotli a čím vším si museli obklíčený vojáci projít. Zmar, beznaděj, nesmyslnost, destrukce a smrt, to je Stalingrad. Po technický stránce není film nijak oslňující a nelze vyzvednout ani herecké výkony, tyto nedostatky však táhne nahoru depresivní atmosféra filmu. ()

Rathalos

Vynikajuca vojnova drama o skutocnostiach v Stalingrade,kde Nemecko neobstalo,drsna,kruta,mraziva,nekompromisna a smutna atmosfera,vysledok tejto vojny bol zdrvujuci,rezisera pozdravujem,super...:-) ()

Artard

Nie je veľa filmov ktoré ukazujú Nemecký pohľad na druhú svetovú vojnu, Stalingrad nám krásne ukazuje že nie je všetko čierno biele. ()

Besyn

Velmi vydařený pohled na nejstrašnější bitvu druhé světové války nezaujme ani tolik valečnými scénami,kterých je zde mimochodem poskvrnu,ale především vypilovanou atmosférou valečného a mrazivého pekla a dobrými (jak by majstr movie řekl "podezřelými") hereckými výkony (vivat Karel Heřmánek !). ()

farfalino

Jako rekonstrukce a pohled z německé strany to beru, ale film působil na mě chladně / né pro zimu , která je ve filmu /a bez citu.Nemecké ksichty prostě táké jsou, možná i lidi , ale neznám nikoho osobně, takže nechci házet všechny Němce do jednoho pytle. ()

pravo

Vojna je svinstvo. Je jedno, na ktorej strane vojnovej línie vojak stojí, pretože jeho jedinou túžbou je prežiť. Vojna je svinstvo. Armáda predstavuje súhrn jednotlivcov a to ako charakterných tak aj bezcharakterných. Vojna je svinstvo. Zachovať si čistú hlavu a čisté srdce ak človek vidí iba beznádej, hlad, ranených a smrť je nadľudské úsilie. Vojna je svinstvo. Kde sa hrabú horory o príšerách, stačí si pustiť takýto film a zamyslieť sa a vžiť sa do utrpenia obyčajného vojaka, ktorý si nemohol vybrať, pretože výber jeho osudu bol v rukách iných. Vojna je svinstvo. Tento film je takmer dokonalým opusom na smrť a hoci obsahuje zopár chybičiek, tak ja osobne ho radím medzi najlepšie vojnové snímky a spolu s Ponorkou ide o dva najlepšie filmy o nemeckých vojakoch. Vojna je svinstvo. Každopádne tento film pohýbe vašimi citmi neuveriteľným smerom a stane sa ťažko predstaviteľné a to, že začnete súcitiť s vojakmi najväčšieho netvora v dejinách A.H.( radšej ho nebudem menovať, aby sa jeho osobe nevenovala nenáležitá pozornosť.). Vojna je ... . V UCHU MAŠ VYPÍNAČ, VYPNEŠ SA A UŽ NEMYSLÍŠ. ()

Redix

Na to že se jednalo o německej film (neměcký filmy nesnášim) to bylo dost dobrý a celkem i realistický. Happy End se nekonal což bylo dobře. Určitě jeden z těch nejlepších válečnejch filmů. Český herci taky potěšej, hlavně Heřmánek. ()

Největší námořní tragedie ve filmu

Největší námořní tragedie ve filmu