Hitlerovy příkazy zněly neustupovat a nevzdávat se, v kruté zimě tak zahynuly více než dva miliony mužů. Boj o Stalingrad se tak stal přelomem ve vývoji války a Německo se z této zničující porážky nikdy nevzpamatovalo. Brutální realitu můžete vidět očima německého důstojníka Hanse von Witzlanda (Thomas Kretschmann) a jeho čety. Sledujte příběhy obyčejných německých vojáků, kteří poznávají pravou povahu režimu a nadšení z budování Třetí říše u nich pomalu přechází v rozčarování a v touhu dostat se za každou cenu domů. (Magic Box)

Wormboy

Fantasticka hudba, skveli herci, mraziva atmosfera a vojnove sialenstvo vo svojej najodpornejsej podobe. To je Stalingrad.4,5/5* ()

pakobylka

O tom, co pro německého vojáka znamenal Stalingrad - v kombinaci s pravou ruskou zimou. Příběh plný bolesti, krve a špíny ... a lidských osudů. ()

sulimo

Němci to mají těžký, přesvědčit diváka, že i oni trpěli, že i oni byli obětí ideologie se jim nikdy nepovedlo, a nepovede. Já nikdy u těchto bitev v německém pojetí nevim, co mám cítit, respektive cítim všecko, jen né soucit a jakési to klasické fandění, aby voják svého nepřítele rozmašíroval až na kostní dřeň. Tohle je právě tokový snímek, relativně dobře natočený, po německu klasicky debilně napsaný a mojí osobu zanechal nepřekvapivě lhostejnou k osudu Němců. Je mi jasný, že oním jediným úhlem pohledu nelze pohlížet na jakýkoli konflikt v dějinách lidstva, ale ubraňte se tomu, když víte, co tomu předcházelo, co se dělo potom a zároveň a to vše za doprovodu hafa shlédnutých dokumentů, a filmů typu Jdi a dívej se, které vám dotvoří onu germánskou nadrasu i po obrazové stránce. Těžko pak přát těm bojovníkům, kteří trpěli, byli obětí iracionality vycházející z úst hitlerových a dle toho tak i jednali, něco jiného než smrt. Je mi líto, že je mi to tak jedno. ()

BoXBe

Až na to, že film o Stalingradu a samotné bitvě vlastně vůbec není a popisuje spíše útrapy jedné německé jednotky ve válce, která jim už pomalu začíná lézt krkem, je to zajímavá podívaná. Na filmu je trochu znát nižší rozpočet a párkrát jsem nepřehlédnul přímo technické chyby a herecké lapsy, ale protože se mi to téma líbilo, tak jsem na to kašlal. Kdybych ten film pouštěl někde na střední nebo vysoké škole studentům a měl s nimi posléze diskutovat o tom co viděli, asi bychom se nevyhnuli hodně kontroverzním otázkám. Ve filmu jsem nezaslechl ani jednou slovo žid, propagandistické slogany byly oproti skutečnosti jen velmi mírné a vojáci (ne že bych tomu nevěřil) byli v určitých chvílích až příliš násilně zobrazováni jako lidé s dobrým srdcem, tak jednoduché to nebylo, zda-li to nebyo dosti naopak. Špatně se tomu přizpůsobuje. Za vidění Stalingrad rozhodně stojí a vyplatí se dát mu přednost před někdy fakt stupidními vysokorozpočtovými pitomostmi. ()

laik_60

Pre divákov naučených na vojnové sovietske filmy je to rozhodne zaujímavý pohľad na boje o Stalingrad zo strany Nemcov. Zamerané na osudy vojakov a ich snahu o prežitie. Aj vo vykúrenej izbe mi bola zima pri sledovaní tohoto filmu. No a pohľad na vojaka, čo mu práve granát odtrhol obidve nohy ... brrrr. Odporúčam milovníkom vojnových filmov. ()

Koly

Paráda.....asi nejlepší válečný film, jaký sem viděl. Žádné americké sračky, kdy pomalu jeden voják porazí celou armádu. Tohle je tvrdá realita. Absolutní beznaděj. Bílé peklo. Osobně bych neměl nic proti tomu, kdyby němci natočili i nějaké své vítězné bitvy. Aspoň co se týka Afrika Korps by to nemuselo působit moc kontroverzně, ale rozumím, že tohle je opravdu hodně citlivá záležitost. ()

Slavníkovec

V tomto filmu nejde tak o reálie, jako o život, strach němců a empatii k nim. Východní fronta. Myse Barbarossa, jak je vidět nevyšla. Počateční blesková válka Blitzkreug, se změnila ve válku barákovou, na jedné straně němci, o poschodí níže rusové. I obyčejní vojáci tušili, že čím dál se zmenšující dávky jídla, munice a narkotik pro zraněné nesvědčí o ničem dobrém. Hitler zavelil neustupovat, ale ono vlastně pro obklíčenou armádu generála Pauluse to byla docela hloupý rozkaz. Kam ustupovat, byli ze všech stran obklíčení. A nejbližší německá armáda byla 60 km vzdálená. Byla jen otázka času kdy se zubožení vojáci vzdají rudoarmějcům. Film nám přibližuje příběh jedné čety právě těchto bezmocných němců, bojovat? Smrt. Vzdát se? Také smrt. Ze 700 000 zajatých řadových vojáků se vrátilo domů, asi 30 000. Utéct? Kam? Přejít na druhou stranu, se pokusila naše skupinka. Zbyli už jen 2. Spřátelili se s jednou ruskou vojačkou, ale tu spolusoudruzi považovali za zrádkyni, takže ji zastřelili. Oni samotni. V nesmírně kruté zimě, si oba lehli do bílého sněhu a přemýšleli o životě. Krásná smrt. ()

Sabrewulf

Technicky, režijně, herecky a střihově nezvládnutý film. Za vše hovoří scéna, kdy Karl apeluje na Heinze, aby odtud vypadnul, jinak nepřežije a Heinz to vzápětí schytá. Hysterické výbuchy Fritze a Jürgena vyvolávají výbuchy smíchu. Spousta scén vyznívá strašně naivně a nepřirozeně. A divadelní umírání Dietricha, Wolfa a Rolfa po zasažení kulometem tomu rozhodně nepřidá. Vůbec celý problém filmu je ten, že hlavní "hrdinové" filmu jsou tentokrát skopčáci, takže namísto toho, abych jakéhokoliv Markuse litoval, spíš jsem se radoval u každého killcountu. Jasně, ne každý Uwe souhlasil s main führerem, ale kdyby nesouhlasila většina, tak ani žádná 2. světová není, že? Tedy mrtvý Uli, dobrý Uli. Jo a hudba byla místy úplně mimo. Jakoby patřila k úplně jiné scéně z jiného filmu. ()

HorrFi

Na válečny filmy moc často nekoukam a když už na ně koukam, tak se snažim si vybrat co nejlepší válečnej film a v případě Stalingradu si myslim, že sem si vybral dobře.. Stalingrad je syrovej a nepříjemnej film, kterej člověku na náladě moc nepřidá.. většina dnešních lidí by v tý bitvě u Stalingradu nevydržela ani den.. dějově to neni nic převratnýho, ale film jako celek na mě působil dobře.. ()

Radiq

Na to, jak gigantická bitva to byla, by si zasloužila velkolepější zpracování. Místama mi to připadalo jak televizní tvorba, kde se šetřilo, ale tenkrát to byla bomba. Tankovou bitvu si pamatuju, když jsem ji viděl jako 13letej a byl jsem nadšenej, hlavně z toho rozpůlenýho. Když jsem to viděl teď, řikal sem si, co tam ty tanky dělaj, že ani nestřílejí a nechaj se rozcupovat pěchotou. Taky ty boje v jakési opuštěné továrně byly točený asi někde tady. Moc reálný mi to teda nepřipadalo. Ale tenkrát to určitě bylo na špičce válečnejch filmů - minimálně svejma krvavejma/zmrzačenejma efektama to nastavilo laťku, která se pak musela víc a víc překonávat. Navíc oceňuju to, že Němci natočili film z druhé světové taky jednou z jejich pohledu a nacisti jsou zobrazení jako lidé a ne jako bezhlaví vraždící vojáci... i když to trpí mnohejma klišéma. Potěšila účast několika českejch herců, ale v podstatě to nic neznamenalo, páč stejně všichni hráli Němce. Jinej film o Stalingradu jsem zatím neviděl, ale někdo by ho mohl natočit... a líp. ()

Decker

Drsna valecna vypoved o jednom z nejhorsich valecnych stretnuti druhe svetove valky. Reziser nam zde predklada nekompromisni pohled na skutecne udalosti, ktere se tenkrat odehravaly. Necekejte vsak hollywoodsky blockbuster. Na to si tenhle film ani nehraje a ani nemuze. Nema vas to ohromit vybuchy a akcnimi scenami, ale spise tou krutou a drsnou realitou, kterou zde nemci museli vytrpet. Do prichodu Der Untergang, rozhodne jeden z nejlepsich nemeckych valecnych filmu. Ceskeho divaka potesi hlavne ucast nasich hercu v cele s Karlem Hermankem. ()

baruss

Možno je chyba, že som ten film zhliadol až v roku 2007 a preto ho môžem porovnávať s inými filmami. Vo filme som zbadal paralely s dvomi dá sa povedať svetovými filmami: Stezky slávy a Mariňák. Nevravím, že paralelu s inými filmami som tam nevidel (napríklad aj Saving Private Ryan)... Proste mi ten film pripadal, že som ho už niekde videl. Treba povedať, že niesom fanúšik vojnových filmov a možno aj preto som dal nižšie hodnotenie. Skúsim tento nemecký film porovnať v priamej konforntácii s americkým filmom Nepřítel před branami. Oba filmy zachytávajú jednu dôležitú udalosť v dejinách ľudstva... A predsa je každý o niečom inom. Povedal by som, že oveľa nápaditejší dej má film Nepřítel před branami, bol to taký v podstate športový triller, súboj sniperov. Hlbšiu myšlienku zase Stalingrad, ale v porovnaní je podľa mňa nudnejší. Nuž o niečo málo bol lepší ten americký nad nemeckým, ale vďaka hláške: "Schalke zdolalo Hannover a Allemenie zase prohrala" tento film svoju nepatrnú stratu zmazal. REMÍZA ()

Belbo

Jedna je za Karla Heřmánka, který je k sežrání. Nechci a ani nebudu hodnotit historickou věrnost, to co na Stalingradu obdivuji je vykreslení postav, proměna charakteru. připomíná mi příběh lidí, kteří jediné co chtějí je přežít a sami poznávají těžkost svého chtění. Mrzí mě, a proto dávám jen čtyry, typické proti německé klyše,které se pravděpodobně do filmu dostat muselo kvůli sponzorům, nebo Bůh ví komu. PS- Ryan je o něčem jiném ()

Kamkon

Zajímavé je na tom pouze to, že je to německá verze a že Němci jsou taky jen lidi. Roztahané tempo, kterému "vévodí" měkosrcatý poručík a pár dalších citlivějších vojáčků, nerozproudí ani občasné "sněhové" bitky. Nepřítel před branami je prostě lepší ()

Johnny.ARN

Minule som rozmýšľal nad tým, prečo Nemci netočia také tie veľkolepé bojové filmy. Točia síce vojnové, ale iné žánre a podobne. Po vzhliadnutí tohto filmu je mi to však jasné. Oni to jednoducho nevedia. V 1993 to skúsili, videli že nič z toho a radšej túto parketu prenechali Rusom a Američanom. Vyslovene som sa nudil. V 130 minútach bolo akcie , takej tej bojovej akcie asi tak 20 minút aj to v prvej hodine. Zvyšok bol o tom, že ti je zima, a už aj tebe je zima a aj poručíkovi je zima. Tha čo tu budeme mrznúť, podme dezertovať. Tha ideme po tom snehu, ideme, mrzneme ešte viac. Prídeme k lietadlu, nezmestíme sa, tak poďme nazad. A podobne to pokračuje celý film. Ako zo psychologického hľadiska fajn, zima, nedostatok potravy dokáže s človekom urobiť divy, ale natiahnuť to na dve hodiny, to skutočne prehnali. Čo by som dodal. Asi len že 3 z 5 za to že to je nemecký pohľad, za zbrane a za reálny záber tanku, ktorý prejde cez človeka v diere. 3 z 5 ()

Mr.Bulanek

Asi jsem čekal něco jiného, než o čem tento film je. I když je pravda, že se na mém hodnocení mohlo podepsat to, že jsem se na tento film díval v TV. Film začal o 10 minut později. a po třetí reklamě během 70 minut jsem šel dát stahovat film, a šel jsem spát. Nemyslel jsem si, že to někdy řeknu, ale ani TV Nova nemá takovou drzost dávat tolik reklam v nočním vysílání. Až se budu chtít příště dívat na TV Barrandov, dejte mi prosím facku. A je možné, že právě kvůli pauzám jsem nedostal do děje, a pak už bylo pozdě. ()

Největší námořní tragedie ve filmu

Největší námořní tragedie ve filmu