Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

corpsy

Musím byť negatívny, ináč sa nedá. Remake jedného z najvplyvnejších hororov v dejinách sa biologicky ( rozumej tomu technicky ) snaží byť na rovnakej úrovni, ale paradoxne nová verzia za tou predchádzajúcou značne zaostáva. Masky nie sú strašidelné, aj keď sú dokonalé, gore z vašimi žalúdkami nezatočí, aj keď je ho tu dosť a zvukovo to nieje také pod kožu lezúce, ako v Raimiho spektákli. Inovatívny príbeh skôr vadí, ako inovuje a skôr by som uvítal doslovný prepis, než dejovú líniu o absťáku. Jeden z dokonalých príkladov, že netreba veriť ani ( dokonalým ) trailerom, ani odvážnym plagátovým sloganom. A nemôžem nespomenúť to znásilnenie stromom. Radšej si ho pozrite v origináli. Update 19.8.2013 - Čím to je, že to hororom sekne viac v prítmí obývačky? Zvyšujem na 4*. ()

liquido26

Před cca dvanácti lety jsem viděl Evil Dead I a II. Jednička na mě působila jako ten typ filmu, který s málem dokázal vykřesat solidní atmosféru a stal se díky tomu kultem. V remaku oproti tomu máme hodně sprostých slov, je to tu samá svině, k*nda, děvka nebo k*rva, hodně zvracení a to jak normálního, tak zvracení krve nebo dokonce nějaký divný černý hmoty, nějaký to pomočení bez kterého se zřejmě žádný správný horor neobejde a hodně brutality, která bohužel husinu nenahání. Nový Evil Dead šíleně nudí. Celou dobu jsem si přál, aby je už někdo všechny zabil a byl konec. ()

kleopetra

Celou dobu jsem koukala na film s rukou přes oči:-))) Svůj účel to splnilo... Ale zase kdysi jsem koukala na Terminátora z úkrytu za křeslem, tak můj práh hrůzy je asi jiný:-))) Slušný remake :-D mínus 1* za ty kočky!!! Jsem fanynka původní série, tak možná proto vyšší hodnocení... :-) ()

Marsik

Premiere Cinemas - Asi jsem už přehororovaný, protože mě to nějak extra nenadchlo. Plakáty hlásaly "Nejděsivější film, jaký kdy uvidíte", a tak jsem byl natěšený a doufal, že mě film dostane. Nestalo se tak. Ve filmu sice byly hektolitry krve, plno násilí a brutality, ale tímto může být uspokojený pouze opravdu nenáročný divák, který musí být tak trochu sadista. Po technické stránce super - chválím za efekty, kameru, hudbu, prostředí i pár dobrých lekaček. To ovšem nestačí, když scénář a děj pokulhává jako 90-ti letý důchodce po operaci obou kolen. 65% ()

DDT

Nejděsivější film v historii? To si tvůrci dost fandí, asi neviděli Babovřesky. Ale bylo to těsně. ()

paulieM

Lesní duch je dle mýho dost podhodnocenej. Jasně, že se postavy chovají přinejmenším zvláštně a funguje to na základě otřepaných klišé. Nicméně film po prvních x minutách dostane tempo a už nezpomalí. Není to pro každýho, ale daná skupina diváků to dokže ocenit. Já ve filmu měl vše, co by měl dobrej horor obsahovat: temno, brutalitu, klaustrofobickou úzkost a mstivýho démona. Už úvodní scéna s upálením dívky měla co do sebe a závěrečná akce s motorovkou taky neurazila. ()

ConanVJ

Lesní duch je podle mě průměrnej filmek, kterej nesahá své předloze ani ke kotníkům. Ne že by to bylo tak špatný, to ne, ale je to pouze další krvavá vyvražďovačka, se vším co k tomu patří (jak kladům, tak i záporům). Je to sice hodně krvavá podívaná, ale chybí tomu ten humor, který má klasika. Příběh je prostý, nic závratnýho v něm neni. Občasné narážky na původní filmek potěší, ale to neni vše. Když to budu brát jako normální horor, kterej nemá s původní trilogií nic společnýho, tak bych to viděl na 75%, ale když bych to bral jako fanda, tak bych se tomu nebál švihnout odpad. Prostě z toho mám smíšený pocity :) ()

PauloZ

Rozhodně to nebylo tak ukrutně drsné a hnusné, jak všude všichni avizovali, ale pohádka to taky není. Každopádně, Samův přístup byl nejenom osobitější, ale v rámci mezí hlavně mnohem reálnější a divácky přijatelnější (chování postav), tedy alespoň co se vyprávění týká. Už samotný úvod "odvykačka" není úplně přesvědčivý, potom spočátku podivné chování vlasáče (nakonec ale jediný silný článek filmu) a ke konci hloupé chování postav a některé přepálené scény. Tyhle nedostatky ale vyrovnávají skvělé efekty, pár lekaček a hlavně férový brutální bloody finiš. Jinak je to vcelku obyčejné a žánrově typické. Obejv, či překvapení se nekoná. ()

Astaroth12

Originál zostal neprekonaný a myslím si, že ani ďalšie pokračovanie tohto kultu s tým nič nespraví. Chýbala mi tu tá hravosť Sama Reimiho a pútavosť i vtipnosť Bruca. Na žiadnu z postav sa nedá celkom spoľahnúť, nie je tu žiadny ťažný kôň a ani celkový zvrat nebol nejako zaujímavý. Pri niektorých scénach sa da trocha povedat, že sú pútavé, ale že by ma vyslovene dostali, povedat nemôžem. Film sa ani nesnaží byt niečím viac, len predhadzuje surovosť a gore efektnosť, ktorá v tejto sérií vyslovene patrí.  Ale, že by bol desivý, to teda ani náhodou. ()

schizmo

Tehle film má nevýhodu, že remakuje notoricky známý a kultovní film, na který si jen tak někdo nenechá sáhnout. A já to neměl jinak. Do kina jsem šel skoro až pohoršen a studené přijetí bylo přímo poplatné předsudkům, které jsem k remake měl. Od té doby jsem film viděl ještě asi 3x a pokaždé se mi líbí víc, mám čím dál menší problém s tím, že těží z oblíbené kultovky a o to víc si vychutnávám Fedeho odvážné a brutální pojetí. Stejně jako u Dont Breath je zde spičková produkce, kamera a orgastický vizuál, před kterým smekám. Jsem rád, že jsem filmu dal víc šancí, zde je původní recenze: Na tenhle remake (?) jsem se hodně těšil, i přestože několik trailerů napovídalo, že atmosféra půjde na úkor masakrů do háje. No musím uznat, že naštěstí ve filmu zůstalo jen málo styčných původním bodů a drtivá většina souvislostí byla až hanebně zamíchaná a opět použitá, i když pár pokusů o Raimiho rukopis se tu také najít dá. Snímek je až obdivuhodně pokokot napěchován brutálními scénami až to místy svádí k dojmu, že jde o jakési portfolio filmové brutality a to, co bylo na původním tak kouzelné, je dohnáno ad absurdum, že se to po čase začne přejídat. Tak či onak, injekční jehlou pod oko, hřebíkem do hlavy či nejrozmanitější řezy obličeje opravdu dokáží zvednou ze židle i tak protřelého hororového fandu jako jsem já. Pokud máte raději atmosféru a poetičnost původního zpracování nakombinovanou se neopakovatelným Raimiho smyslem pro humor, vždy se radši vrátíte k předloze. Pokud neméte mapu a stačí vám soudobé masakrální zpracování, jdoucí si poměrně vlastní cestou, budete zřejmě nadšeni. Nicméně, původní Evil Dead je kult, současný Evil Dead je spíše reprezentační maraton brutality, stejně jako látka hodná nastudování. ()

ledzepfan

Ale jo-dobrý je to... Rozjezd s absťákovou zápletkou šlape parádně-atmosféra se buduje hezky zhusta a člověk je z toho probouzejícího se zla příjemně znepokojen. Prostřední část trpí občasným nesmyslem či hluchým momentem(taková tradiční žánrová rýmečka :) ) a jednu chvíli je z toho opravdu cítit divná absence sebereflexe(?),nadhledu(?)..jakoby si film ukousnul příliš velké sousto a chtěl rozehrávat něco na co nemá dost..citu(?)-těžko to popsat-Každopádně, tenhle divný pocit je zadupán do země nádherným finišem, který je jako vlhký sen nejednoho filmového perverta... Ve výsledku je to pro mě vlastně překvapení. Drobné odkazy na původní sérii potěšily, ale zároveň k ni zbytečně nestrhávaly pozornost-což je dobře, protože tenhle"remake"si to jede vlastní cestou a spíše než přepis je to další(a moderní)variace na dané téma. ()

maddy

„The most terrifying film you will ever experience“ asi ťažko, ale takýmto marketingovým sloganom na filmových plagátoch dnes už neverí hádam nikto. Síce ma väčšina užívateľov asi zlynčuje, ale na rovinu priznám, že nie som fanúšik pôvodného (dnes už kultového) Evil Dead. Prvá časť je pre mňa priveľmi amatérska (aj na svoju dobu v porovnaní s inými klasikami), bez štipky strachu; nasledujúce Evil Dead 2 a Army of Darkness mi svojim pokusom o humor taktiež nesadli. Na remake som sa aj napriek tomu tešil, pretože ma stále lákalo vidieť danú porciu brutality v modernom kabáte s vyšším rozpočtom. Nakoniec som dostal presne to čo sľuboval trailer = krvavú brutálnu jazdu. Odhliadnuc od sloganu na plagáte, sa nový Evil Dead nehrá na nič viac, a už rozhodne nie na druhý Sinister alebo Insidious, ale servíruje presne to čo sľuboval. Odhodlal sa do kín po dlhých rokoch priniesť poriadnu dávku brutality, ktorá so závratným tempom tvorí jednu adrenalínovú hororovú jazdu. Príbeh sa nepokúša o žiadne twisty, len štandardne splňuje funkciu „spúšťača hororovej akcie“, postavy neapelujú na Oscarov, ale v rámci žánru sú minimálne sympatické, tiesnivá hudba tomu dodáva ten správny feeling. Samozrejme chýba tomu komplexnejšia story, hustejšia atmosféra, ale všetko vynahrádza zbesilým tempom, ktoré šliape v podstate od úvodných minút. Navyše som rád, že sa komplete upustilo od humoru oproti pôvodnej sérii (aj keď pár trefných hlášok nechýba) a vsadilo sa len na efektnú krvavú šou. Evil Dead neklamal telom, naservíroval to čo sľuboval z reklamných kampaní len to natiahol na 90 minút, nesnaží sa o žiaden prelom žánru, len do bodky splňuje všetky jeho kritéria. Dostal som presne, čo som očakával a preto hodnotenie zaokrúhľujem smerom nahor. CELKOVO: 3,5* / PS: smelo sa môže zaradiť do kategórie tých lepších remakov, ktorú okupujú horory ako Ring, Dawn of the Dead, Hills Have Eyes, Texas Chainsaw Massacre a pod. ()

Zayl

Na každém plakátu v kinech byl Lesní Duch prezentován jako nejděsivější film, jaký kdy uvidíte. Popravdě, tady se autoři spletli. Avšak pokud vaši pozornost vzbuzuje spojení brutální, krví nasáklý horor, kde žádná končetina nebude ušetřena, pak nešlápnete vedle. Ostatně krev je základní pilíř a nutno dodat, že jsou to hotové žně, pod kterými se ztratí veškeré nelogičnosti. Navíc mám poměrně slabost pro lesní prostředí a tak jsem si tuhle jízdu uprostřed depresivního lesa užíval. Jasně, na originál to nemá ani v nejmenším, ale v dnešní záplavě remaků zdařilé. ()

pools odpad!

Přesně o 91 minut delší než měl být. Opravdu si ještě někdo myslí, že slovo horor znamená prebuzený zvuk a hromady kečupu? Ještě dodatek k lidem, kteří tvrdí, že je tento film "krvavý" nebo nedej bože "surový": v době, kdy existují je internet plný videí reálných situací, na kterých jsou lidé různě porcování, drceni, atd, mě opravdu neohromí, když na tom, a pouze na tom, někdo postaví hodinu a půl trvající film. Když chci vidět řezničinu bez děje, tak se zajdu podívat na porážku do masokombinátu, nebo si pusím návrat do reality... ()

-Ravee-

Evil Dead po faceliftu trpí třemi výraznými syndromy. Za prvé: "Trailer overkill" syndrom. Za druhé: "Až na pár chuťovek trpím absencí vlastního přínosu a nulovou invencí v rámci žánru" syndrom. A za třetí: "Premiéra krátce po Cabin in the woods, který si ze mě udělal vydařenou prdel, takže prostě nemůžu působit děsivě" syndrom. Thumbs up za blowjob s motorovou pilou.. ()

SaNcHeZ_cz

Nový Lesní duch je krásnou ukázkou toho, jak pokročil hororový žánr za třicet let který dělí originál od remaku. Raimi produkčně přináší do kin surovost, která oprošťuje původní materiál od humoru a nadsázky, aby drásal zažívání diváků rukou Fede Alvareze celou hodinu a půl. Nová verze hororové klasiky je neskutečně surový zážitek, který se v kině jen tak nevidí. A i když má své mouchy jako ztráta tempa a atmosféry, stále se jedná o nekompromisní chuťovku, která musí v dnešní době found footage rádoby hororů každého fanouška klasického krvavého pojetí jednoduše potěšit. Potitulková pomrkávačka po budoucím dalším dílu původní trilogie pak funguje snad úplně nejlépe ze všech potitulkových bonusů co jsem viděl, i přes to, že se jedná pouze o dvě vtěřiny. "Groovy" [65%] ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016