Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

LV.Helter

Učinná a intenzívna ultrabrutálna (najma krvavá) lázeň. Je fakt neuveríteľne dobre vidieť po rokoch tak primočiare "inteligentný" a svojský horor. Kto čaká znasilnenie klasikou, tak ten sa snáď obrovsko sklame. Je to nová (žiadna) líbovka. Verím, že tento film sa nemože páčiť všetkým. Málo kedy sa stáva, že náraz fungujú ľakačky, demonícka atmosféra a hlavne pečiatkovo rudá krv. Tak večšina ľakačok málo zvyukových podtext, ktorý ja tak neľúbim. Po (mnoha) rokoch som sa konečne (neratajúc REC) učiné bál. I keď už pri koncu kde chcelo všetko bafať sa stratila tá atmosféra. Dojem to ovšem nekazí. Praktický tento film sa vobec s ničím nesere. Zvratené scény (najme tie odrezavanie ruk, Mňamka ♥) boli na maistream snáď neuveriteľné. Jednotkou som nedoktnutý, čiže som nič vlastne nečakal. Evil Dead ma prekvapil z každej možnej strany. Največšia najhoršia vec, čo filmu sa nedá ospravedlniť je tragické a doslova až jebnuté chovanie hercov. Je jasné, že sa tam večšinou musia správať ako kreténi, ale to bolo až moc. Keď toto filmu odpustíte dostanete (potenciálne zatial) najlepší horor roku. Pocit, ktorý som mal pri odchode z kina bol neopisateľný. Umelecké dielo.PS: To hodnotenie berem ako výsmech.85% ()

Paxxx.cz

Remake kultovního hororu, který v jádru zachoval to co zdobilo původního lesního ducha- hektolitry krve, kupu nechutností a běžící kamera (nebo jak to mám nazvat). Vcelku jde ale spíše jen o průměr. Postavy se místy chovají dost nelogicky a kde jakému hororovému fandovi by vadilo málo lekaček. Pro mě tedy celkem za 6/10. ()

agentmiky

Raimiho trilogii jsem zatím neviděl,tak nevím,jak mám srovnávat starého a nového lesního ducha.Nový byl ze začátku výborný atmosférou a hudbou,ale pak to bylo krvavé a někdy až nechutné,což jsem ale musel očekávat.Konec byl otevřený,tak jsem si říkal,že asi bude dvojka a ona bude.Nevím,co z toho vyleze,ale asi to bude pěkná blbost.Film nezklamal,ale ani nepřekvapil.Ještě že pomáhal Sam Raimi,protože to mohl být propadák.Prostě slušný béčkový film.Takže se zde tři hvězdy přesně hodí.Hodnocení:60%.P.S.Více se těším na Armádu temnot 2 než na Lesního ducha 2. ()

Praxis

Tak nějak zbytečný remake, který své předloze nesahá ani po uřízlé kotníky. Brutální to teda je šíleně, ale že bych se u toho děsil? To teda fakt ne. Spíš jsem odvracel pohled, protože místy byly gore efekty opravdu efektně hnusné. přidejte si hektolitry krve a totálně klišoidně se chovající postavy, jako z klasických céčkových efektů. Chápu, že v tomhle žánru je to asi zcela běžné, ale jestli se to má vydávat jako Evil Dead nové generace, tak to asi neznám moc dobře předlohu... Za Kundu (ano chápu, že je to nějaký starolatinský slovo nebo co, ale pusťte to v Česku - kdo tady z běžných občanů asi studuje latinské texty, že páni chytří honiči trik?) 40% SHLÉDNUTO NA ČSFD PREMIÉŘE 3.4.2013 V CINESTAR ANDĚL ()

katasta

Není to sice v ničem novátorské ani přeborné, ale já můžu jako člověk, který na horory nekouká zrovna každý den, říct, že jsem z toho úplně v klidu nebyla :-) a to mi asi u hororu stačí... ()

kobejn

No tak s původním Evil Deadem to mělo duchem, nejen tím lesním, opravdu pramálo společného...takže jako přehnaně bloody a funny mary vcelku zábavné...i když ten konec byla už čistokrevná grotesqa...remake ale tedy ani náhodou. ()

ivishka

Může obsahovat SPOILERy. Při tomto filmu jsem se nejen bála, ale měla jsem pocit, že se každou chvíli pozvracím. Asi si brzo odvyknu tomu, že si při pouštění filmů ráda dopřávám různé pochutiny. U tohoto snímku jsem vydržela jíst tak prvních cca 15 minut filmu. Jako každý hororový snímek má i tento spoustu chyb. Především po naříznutí kolene či ruky herec dokáže poškozenou končetinou bezchybně a s pádností držet motorovou pilu a také postrádají racionální uvažování. Nejvíce mi nejde na rozum koupaliště krve ke konci. Tak tedy pokud je vám už tak zle a nemůžete se přinutit zvracet pak je tento film skvělou volbou... Ovšem pokud jste zdravého rozumu a štvou vás "krváky" pak nedoporučuji. ()

Riddick77

Atmosférou nasáklý, předvídatelný a v neposlední řadě i stupidní gore festival krvavých nechutností, v němž je chování postav, které očividně postrádají pud sebezáchovy, skutečnou záhadou. 5/10! ()

Sandiego

Kam se jen poděl DUCH původní verze? Bez dostatečného nadhledu to celé jaksi nefunguje, avšak na druhou stranu si můžeme plně vychutnat vynalézavé nechuťárny, které Raimi musel kdysi vyrábět takřka na koleně. ()

MikO_NR_1909

Pôvodný Evil Dead mám rád, lebo bol robený z vášne. Ale tento spôsob točenia a evolučný smer novodobých hororov v takejto forme ako to vídame bežne, neschvaľujem a nemám ho rád. Robí z ľudí blbcov a psychopatov. ()

zipper111

Kluci říkali, že jim ten film přišel hrozně moc vážnej, že si ze sebe nedělal legraci. No já jim naopak říkal, že podle mě ten film byla jedna velká legrace, protože takovýdle mrdky nemůže někdo myslet vážně. Pak jsem o tom chvíli přemýšlel a uvědomil si, že kluci vlastně měli pravdu, vždyť to vlastně vůbec nebylo vtipný, jenom nesmyslně nechutný a strašidelný to bylo asi jako předvolební kampaň KSČM...což je pravda horor jako sviňa, to nebylo dobrý přirovnání :D. Je to prostě sračka a i když jsem starý Evil Dead neviděl, rozhodně mě nijak tenhle remake nenalákal, abych ho shlédl. Tolik nelogičností snad nebylo ani ve filmech Míši Beje! 1* btw co měla bejt ta KUNDA, nějaký zaklínadlo? :D ()

Lum3n

Horor složený z naprosto klasických součástek - chata v lesích, parta mladých lidí, deštivé počasí, satanistická kniha, posednutí ďáblem. To vše bylo okořeněno lehkou gore divočinou a proloženo (klasicky) stupidním dějem, kde někdo někoho pořád naháněl. Závěrečná práce motorovkou byla super. "Feast on this motherfucker!" ()

Freemind

Krev, moč, střeva a zvratky prosím jako aperitiv a ne jako hlavní chod. Jinými slovy - troška nechutností mi divácký zážitek nikdy nepokazilo, ale nebaví mě, když jsou alfou a omegou celého filmu. Nuda. ()

Macejko

Šťavnatučké, chutnučké, krvavučké. A taktiež slušne atmosférické. Len je škoda, že s výnimkou hlavnej hrdinky sú všetky ostatné postavy takí strašní kreténi. ()

Compote

konečně něco zábavného! SPOJLEREČEK už od chvíle, co ten chuděra sjel po tý kůži, jak po slupce od banánu jsem nemohla.. (a v tramvaji jsem pak jela s jeho dvojníkem->takže přežil)) k.u.n.d.a ()

iolaos

Snad se v Anjelským Cinestaru nenašel žádný ČSFD user s vybrakovanou šrajtoflí, který očekával, že tahle bejkárna bude lepší než originální Samův Evil. Fakt nebyla, klasika je jenom jedna, dokonce tento divný remake nesahal ani do výšky Raimiho potetovaných lýtek. Jedním dechem však dokončím: v rámci nuskoolovych (čti digitálních) amerických trashů je tento gore bez skrupulí řečeno silný nadstandard. Já si však polamuji hlavu nad tím, proč tyto taktrochujinéfilmy serou všemocné distribuce do multiplexů(?!) navoňaným teenkám, když je přece úplně jasné, že tento hutný 1/2splatter je určen hlavně undergroundovým biografům plných punkerů, kteří jsou omámeni hektolitry krabičáku a mačkají se v sálu v nedýchatelném ovzduší s odérem Startek a spálených krokodýlů. Ale na světě se dějí horší zvěrstva, takže to dále nebudu rozmazávat. Nevím, jestli to bylo tím, že vedle mne sedící pičteenka se stále vrtěla a dávala všem pozérsky najevo, že to je právě ona, kdo se bojí, ale Alvarezova atmosféra na mě nefungovala a byla pro mně největším zklamáním. Prostě nebe a dudy oproti osmdesátkové verzi. Ale abych v kuse jen nenadával - za zmínku stojí technicky vytříbený cut ruky kráječem a asi 7 minutová finální část krvavých radovánek v provazcích bloodrainu, tohle byl určitě fajn nápad režiséra, který má (aspoň že) něco nakoukáno. Za mě pět z deseti, gore-fanatikům i tak doporučuji. ()

Makky

Šťavnaté eRko využívajúce svoju podstatu naplno. Skratkovitý úvod nutný k rozpozeraniu sa kto, kde a prečo dovtedy kľudne odprezentuje, že tunajšia odvykačka bude trošku hradcore. Divák postupom času empaticky súcití s postavami (cháp stupídnymi figúrkami), keďže ich telesným schránkam zlý démoník, paradoxne túžiaci po dušiach, pekne nakopáva prdel. Tempo je neuveriteľné a účinná hudba zarývajúca sa pod kožu aj ostrielanému divákovi dodáva filmu tú správnu intenzitu. Parádnický kino zážitok trošku potápajú otrepané vody veľkých klišé a hlúpostí, no nový Evil Dead má svoju iskru a ponúka skvelé hororové potešenie. ()

blackrain

Šablonovité až mozek tiše úpí. Postavy jsou úplně pitomé. Chovají se naprosto nelogicky, i když potenciál by tu byl. Po chvíli mi začalo být jedno, co se s nimi stane a jestli to někdo vůbec přežije. Očekávala jsem něco jiného. Nechutnosti přestanou být časem šokující. Pořád se nemůžu zbavit rozporuplných pocitů. Chyběla mi nějaká atmosféra. Podařilo se mi přitom usnout, takže tento kousek považuju spíše za zbytečný. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016