Nový britský thriller pojednává o osmičlenné skupině lidí, kteří musí zodpovědět otázku v osmdesáti minutovém časovém limitu. Překvapení kandidáti zjišťují, že na jejich papírech není napsána žádná otázka, čímž se situace dosti komplikuje. Prostory, ve kterých se film odehrává, jsou velmi skromné, a thriller tak umožňuje divákům nahlédnout hlouběji do psychiky postav. Je zřejmá inspirace filmovou sérií SAW. (goodnic)

zette

Zacatek vypada celkem slibne, pak uz to jde bohuzel jenom z kopce. Hloupy scenar, neprimerene chovani nekterych uchazecu. Nicotne jsou i herecke vykony a ze byl prostor pro poradnou hru. Kdyz uz videt nejaky film o naboru novych zamestnancu, tak doporucuji argentinsky film Metoda. ()

Juto

Aj keď je scenár veľmi absurdný a vyvoláva množstvo otázok, film pôsobivo plynie v reálnom čase. Herecké obsadenie podáva presvedčivé výkony a film si po celý čas udržiava primeranú úroveň napätia a intríg. 6/10 ()

majo25

Áno, film obsahuje pár nelogičností, a tiež meniace sa indície, ktoré (asi) po ďalších zhliadnutiach nebudú dávať až tak jasný význam. Ale originalita ma zaujala natoľko, že by som bol schopný sledovať aj dlhšiu stopáž. Originalita, napätie a zvedavosť - to je velké plusy. Hodnotenie: 75% ()

KajusaK

Průměrný film který rozhodně nepotřebuji vidět vícekrát. Není zde nic co by mě nějak zvláště zaujalo.. Porovnávání ze Saw a Cube je docela z cesty :). ()

Cedr

Pěkné. Jde (víceméně) o jeden z těch filmů u kterých je lepší nečíst komentáře a skočit rovnou do vody bez váhání. Člověk v opačném případě pak celou dobu přemýšlí jestli má film nějakou pointu, zvrat... nebo nemá... jestli bude z rozuzlení zklamán/potěšen jako ostatní komentující, etc. ... No, však víte. Anyway. Líbili se mi charaktery. Komorní děj byl sympaticky poutavý a i přes poměrně jasnou průhlednost, (come on... takhle relativně originální film málem zabít něčím tak neoriginálním? A nebo možná ne :) Třeba to bylo originální :P Ha, teď jsem vás zmátl :) ) jsem byl zvědavý jak to celé dopadne. Mělo to fajn atmosféru, takže co chtít víc? Pět hvězdiček je možná kapku overkill, ale mě to prostě bavilo. Nemám rád filmy, které se tváří chytře a chytré ve skutečnosti nejsou. Exam mě v tomhle naštěstí ani moc nezklamal, takže palec nahoru. ()

Swansea

Sledovat na malém prostoru a v omezeném čase (v tomto případě závěrečný konkurs s podivně nastavenými pravidly) psychologii chování a konání postav je téma, které mě vždy naláká. 8 inteligentních, ambiciozních a stejně motivovaných žen a mužů se utkává o jediné lukrativní místo. U některých z nich je ve hře i silná osobní zainteresovanost získat právě toto konkrétní místo, která vede až k absurdnímu chování. Ale už jednou prozrazená pointa dělá z tohoto snímku film na jedno zhlédnutí. Nikoliv však ztrátu času. ()

Khumbac

Nic se nehodí před odpolední šichtou více, než psycholgický thriller, kde parta lidí v jedné místnosti skládá pohovor mezi sebou samými. Soudce testu, vysvětlí zběžně pravidla a policajt jako hlídač, to je pěkná atmosféra, nemyslíte?? Jenže kde je ksakru ta otázka??? ()

Lamprea

Prvních 30 minut jsem se opravdu dobře bavil. Bohužel, pak to šlo dolů a konec mě taky opravdu neuspokojil. *** ()

st.jim

Samé plkání a žádné konání. Přiznám, že námět nebyl špatný, bohužel výsledek byl nemastný a neslaný. ()

rowdys

Zaujímavý nápad, ale odfajčený, až je to do plaču. Myšlienkové pochody postáv sú absurdné - buď prídu na niečo, čo by vás napadlo až ako nejaké krajné riešenie, keď všetko ostatné zlyhá, alebo im uniká tá najzrejmejšia do očí bijúca skutočnosť. Navyše, ak ste videli Kocku, Saw alebo dokonca i LOST, tak vám bude hneď jasné, kto z kandidátov akú úlohu zohrá, kto kedy vypadne z hry a kto zvíťazí a tak ďalej. Jednoducho Exam je fiasko pre každého, kto od od filmu čaká aspoň štipku inteligencie. Prevedením príbehu by som to prirovnal k nedávnemu Devilovi, akurát, že tam aspoň čo-to dotvárala atmosferická kamera. Tuto si po 15 minútach začnete z filmu akurát tak uťahovať a to nie je vôbec ideálne rozpoloženie pre budovanie thrilleru. ()

elanius

(19/2014) / As I was going to St. Ives, / I met a man with seven wives. / Every wife had seven sacks, / Every sack had seven cats, / Every cat had seven kittens. / Kittens, cats, sacks, wives, / How many were going to St. Ives? (6/10) ()

Timak

Uf už jsem se bál, že se to nedozvím =) trochu škoda toho konce, ale on zase nebyl tak špatný. 95% jako fík ... mám rád tyto typy filmů. ()

ghatos

Není to ničím překvapující. Spoustu věcí se dá dopředu odhadnout. Exam se nemůže opřít o výrazné herecké výkony nebo zvrat. Jeho hlavní devíza spočívá ve vykreslení lidské povahy. Základní principy lidského rozhodování jsou zde dobře zobrazeny. 4* dávám za jednoduchý námět, ve kterém je ukryt velmi složitý problém. ()

Guzo

Líbí se mi podobné filmy a ani tady jsem nebyl zklamaný, jen to mohlo být buď "víc sci-fi" nebo vůbec, takhle napůl to bylo takové nedotažené. ()

Herzeleid

Minimalistické, ale zajímavé. Napínavé, ale zároveň nudné. Překvapující, ale i předvídatelné. A herecké výkony tragické... Takže asi tak. ()

Wbcko

Podobné filmy mám rád a věřil jsem, že v případě Examu se z průměrným hodnocením na čsfd neztotožním, bohužel musím. Přestože začátek filmu je docela slibný, nelogické chování, nemastná, neslaná zápletka a i celkové vyústění z něj dělá podprůměr žánru a docela nudných 96 minut. 50% ()

jefff

Napínavý thriller se špetkou scifi tématiky. Nechyběla gradace a napětí, ale k dokonalosti tomu ještě něco chybělo. Rozhodně to stojí za zkouknutí, já to dal na jedním dechem. Ani konec nebyl nejhorší, i když jsem čekal ještě větší odvaz. ()

Alisa

Aneb jak Černej, Bílej, Hnědej, Blondýna, Bruneta a Tmavá chtějí přijít na jednu otázku a používají k tomu opravdu zajímavých metod. Mně se líbil jak námět, tak rozuzlení. Ve světle jistých okolností dávalo šílené chování některých postav postupem času smysl. Tenhle film rozhodně neurazí, má atmosféru a dobré herecké výkony. ()

Hollohlaway

Překonstruovaná, nudná, a plná nelogicky se chovajících charakterů, to je tahle rádoby dramatická blbůstka. Tohle má být pointa, na kterou hodinu a půl čekáte? No to nemyslíte vážně. ()

Soweek

Exam je špičkovým úkazem jak natočit kvalitní film za málo peněz a přitom to určitě nepotřebovalo ani moc vynalézavosti. Klasická hra několika hráčů v uzavřeném prostředí může vždy nabídnout zajímavou podívanou, pokud je celková idea aspoň trochu zajímavá. Doporučuji si na začátku vsadit na nějaký charakter a sledovat jak dopadne :-) ()