Zkušený lupič plánuje akci, která by mohla být dosud největším úspěchem jeho zlodějského gangu. Přitom se snaží vymyslet, jak se vymanit z pasti svého života i z města a zároveň uniknout agentovi FBI, který se snaží dopadnout jeho i jeho bandu bankovních lupičů. Ben Affleck nejen vévodí vynikajícímu hereckému obsazení, ale je také režisérem a spoluautorem scénáře napínavého, kriticky oceňovaného kriminálního thrilleru, který se odehrává – a často také exploduje – v drsných lokacích Bostonu. (Magic Box)

Jamall

Ben Affleck je zkrátka průměrný herec a kvalitní režisér a zde je to vidět, když hraje i režíruje. Jeho věčně ztrápený výraz mu prostě nikdy nesežeru. Jinak je ovšem Město nadprůměrný film se skvělými postavami. Oproti předchozímu Gone Baby Gone ubylo emočního dopadu, logiky a napětí. Ovšem natočit takhle romantickou nápravu zločince? Palec nahoru. ()

Augustus

Film, na který jsem se dlouho dopředu těšil a o to víc mě mrzelo trestuhodné zrušení české premiéry. Snímek bych se nebál srovnávat s Nelítostným soubojem a Ben Affleck jako režisér po výborném Gone Baby Gone opět potvrzuje pověst "nového Clinta Eastwooda". ()

Frag

Ten film není moc originální, v daným žánru zaostává za Nelítostným soubojem, není tak silnej a osobní jako Affleckovo Gone Baby Gone, ale přesto se mi hodně líbil a můžu ho doporučit - a obzvlášť těm, co mají rádi filmy o zlodějích. ()

peetee7

Ben Affleck dobrý, ale Jeremy Renner lepší. Nebyť jeho roly bola by to len ďalšia tuctová dráma, ale u mňa to bol práve on, ktorý ju povýšil na nadpriemer. Benovi zas nemožno uprieť jeho výborné režisérske vlohy a ak to takto pôjde ďalej určite bude v budúcnosti patriť medzi tých lepších directorov. ()

FEAR99

Mám pocit, že se nám tu rodí jeden z nejtalentovanějších režisérů poslední doby. Město je pod Affleckovým dohledem přehledné, napínavé a režijně silné. Avšak v tomto případu ani tohle nestačí. Nevědět dopředu jméno režiséra, odhadoval bych ho na stálice jako Michael Mann a podobné machry, kteří to hold umí a umět budou. Do této společnosti má Ben Affleck nakročeno velmi dobře. Jen škoda, že Město přichází jako druhý Affleckův film. Stovnání s Gone, Baby, Gone se ubránit nelze a řeknu to narovinu - Město svému staršímu bratříčkovi nesahá skoro ani po kotníky. Na první pohled je vše v pořádku, ale pokud zabrousím podrobně, vidím jen klišovitý, předvídatelný a prakticky nic nového přinášející film, který ač má své kvality, dokonalosti dosahovat nikdy nebude (nemusím snad říkat, že Benův debut měl k dokonalosti opravdu sakramentsky málo). Město v pár chvílích boduje na plný počet, ale jako celek není tak výrazné jak by mělo být. Ale to jsou snad jediná negativa. Affleck si za to může z velké části sám. Nenatočit Gone, baby, Gone tak hvězdičkami u Města nešetřím! Teď k pozitivům: Herci včetně Afllecka jsou víceméně všichni dobří, u takového Jeremyho Rennera lze mluvit dokonce o výborném výkonu. Řemeslně je to taky dost na úrovni. Akční scény jsou přesně tak akční jak by měli být (včetně super zvuků), nic v nich nechybí a nic nepřebývá. A na to, že jsem viděl prodlouženou 150 minutovou verzi je obdivuhodné, že mě Město nenudilo a uteklo rychle. Proč tedy " jenom 3* "? Protože mě to s hlavy vyšumělo prakticky hned po skončení filmu. A emočně mě to taky dost minulo. Příště čekám od Bena jasnější výsledek. Takhle se jedná jen o solidně natočenou, dobře zahranou a rychle vyšumící zábavu, která ostudu nedělá. Výrazně ale nepotěší. ()

nubeek

Mám rád filmy z prostredia bankových prepadov a tento opäť nesklamal. Navyše som v ňom mal možnosť opäť vidiet môjho obľúbenca Jeremyho Rennera. Film síce má vyše dvoch hodín, no nenudil ma ani na jednom mieste. Možno som očakával trochu viac akcie a dlhšie lúpeže, ale všetko sa to nedá spojiť. Vzťahy, prepady a snaha o smutný epilóg. Za tie štyri to stojí. ()

ArMinO

Ako začínajúci režisér sa mi Ben Affleck veľmi páči. Parádne zahrané, parádne zrežírované. Čo dodať. Hovorí sa, že keď začnete vo filme vnímať hudbu, tak je rušivá. Ja doteraz netuším, či tam nejaká bola. Jednoducho možno ani nie je čo vytknúť. 90% ()

ZAUME

The Town se mi velmi zalíbil.. nápaditost a genialita zločinecké bandy v čele s Benem Affleckem a Jeremy Rennerem neznala mezí.. Po opravdu dlouhé době můžete spatřit výborný kriminální thriller, který nemohu ohodnotit jinak, než plným počtem. ()

MrFarmer

Výborná záležitost. Ben Affleck prostě umí. Parádní prostředí, jednoduchý koncept, vynikající detaily (masky atd.)...no vskutku po dlouhý době film, který mohu všem s chutí doporučit ;) ()

Misterioso

Ve zkratce - velmi dobrý žánrový příspěvek, který mě i přes pár záporů spíše příjemně překvapil (hlavně vzhledem k tomu, že Gone, Baby, Gone mě moc nechytlo). Začnu nezvykle zápory - nějaký zvrat či překvapení by nezaškodily (shrnu-li to, chtělo to o něco lepší scénář), hlavní "hrdina" filmu je trochu zidealizovaný a Ben je daleko lepší režisér než herec (i když mi vlastně v tomhle filmu ani moc nevadil). Zní to jako kupa výtek a spíše jako komentář k přinejlepším průměrnému filmu, ale nenechte se zmýlit - jsou to pouze drobnosti, které ve výsledku až tak moc neznamenají. Jinak totiž tenhle film nabízí i kupu kladů - je moc pěkně zrežírovaný (teď už si jsem jistý, že má Ben před sebou jako rejža velkou budoucnost) - supr automobilová honička, skvělé herce (charismatický Jeremy Renner, Rebbecca Hall či pro mě neznámý herec Jon Hamm v roli agenta FBI), slušnou hudbu a hlavně vůbec nenudí. No dohromady mi to dává 8/10, protože (a to je asi hlavní) ve mně z tohohle filmu přetrval příjemný pocit. ()

Obenny

Příběh lásky, drog a bezmoci, tak trochu ve smyslu Stockholského syndromu a do toho nadupaná zábava v podobě boje mezi FBI a bandou Bostonských gangsterů v čele s irským kmotrem.Chvílemi se ocitnete se simpatiemi na straně FBI a chvílemi na straně B.Aflecka, který podává výborný výkon jakožto hl. koordinátor přepadení.Výborné drama z gangsterského prostředí, který by jste si rozhodně neměli nechat ujít. ()

jopal

Vyborny film. Cely cas drzite palce "tym na druhej strane zakona", smutite, ci tesite sa s nimi a policajtov nemate radi... Jeden z mala filmov, pri ktorych sa po narocnom dni aj napriek dlhej minutazi nezaspava. Fakt pecka, Bravo Ben!!! ()

HakuSaku

Pomerne dost predvidatelny film, ale na druhu stranu som sa obaval ze to bude nuda, no naopak som bol prijemne prekvapeny ako ma film doslova vcucol do deja. ()

JohnTheOne

Proč jen Ben Affleck mrhal časem při hraní a rovnou nezačal točit. Mohli bychom být o pár skvostů bohatší. Tímto filmem Affleck potvrdil, že Gone, Baby, Gone nebyl jen osamocený výkřik do prázdna, ale Affleck je opravdu dobrý režisér. Osobně tento film řadím ještě výše než jeho debut. Už od začátku je cítit Affleckův rukopis. Potemnělá atmosféra dává tušit tíživé sociální drama. To je doplněno akcí i velmi dobrým příběhem, který drží diváky až do konce. ()

david666

Z Afflecka se nám stává záruka kvalitních filmů. Po Gone baby gone opět hodně solidní krimi s dramatickým podtextem - dokonce tady cítím i částečnou romantickou notu. Skvělý Jeremy Renner navíc k tomu. ()

liborson

Tak nevím, proč je kolem toho tolik humbuku. Jistě, fajn krimi drama, ale to je tak asi vše. A že to natočil herec? To z toho nedělá, kdo ví co. Nehledě na ten trochu patlající se scénář a konec filmu. Nic proti, režijně fajn, ale takových filmů je a bude. ()

Honzad007

Nechci se opakovat, ale z Bena Afflecka nám opravdu roste takový nový Clint Eastwood. S jeho herectvím nemám žádným problém, s jeho režií už vůbec ne. Luxusně zřežírováno, pospojováno, výborná spupráce s herci i kamerou, slušný scénář. Možná sice trošku tuctový a průměrný krimi příběh, ale o to větší má režisér můj obdiv za to, že z takové látky dokázal tolik vytáhnout. Skvělý výběr herců, prostředí a uspokojující závěr. Strhující, svižné, geniálně střídavé z akčních a klidnějších scén a pro mě obrovské překvapení, které potvrdilo, že úspěch Gone, baby gone nebyl náhodný. Jsem hodně ohromený a věřím, že pokud se Benovi dostane do ruky ještě silnější a propracovanější téma, může svou režisérskou (a třeba i hereckou) kariéru vytáhnout nejen k maximálním hodnocením ale i k oscarovým úspěchům. Tleskám. ()

mseet

Kromě toho, že (navzdory všem jeho kritikům) mám Bena rád jako herce, poslední dobou u mě stoupl ještě výš díky svým režijním počinům. Město je dokonce lepší než Gone Baby Gone, syrové, drsné, opravdové. Po delší době zase film, který mi sevřel žaludek, zrychlil tep, donutil držet palce a po skončení ve mě něco zanechal. ()

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby