Zkušený lupič plánuje akci, která by mohla být dosud největším úspěchem jeho zlodějského gangu. Přitom se snaží vymyslet, jak se vymanit z pasti svého života i z města a zároveň uniknout agentovi FBI, který se snaží dopadnout jeho i jeho bandu bankovních lupičů. Ben Affleck nejen vévodí vynikajícímu hereckému obsazení, ale je také režisérem a spoluautorem scénáře napínavého, kriticky oceňovaného kriminálního thrilleru, který se odehrává – a často také exploduje – v drsných lokacích Bostonu. (Magic Box)

svist10

Nevyhledávám kriminálky, ani filmy, kde hraje Ben Affleck. K Městu mě dotáhly víc než slušné recenze a srovnání s pány jako Mann, Nolan nebo Greengrass. Město je syrový, až krutý příběh. Romantické momenty střídají akty brutálního násilí, které je o to výraznější, že k němu dochází bez výraznějšího přechodu nebo uvození. Příběh nikde nezastavuje, Affleckova režisérská ruka se neotřese ani na moment. Co na tom, že je příběh trochu předvídatelný, postavy mě strhly a na dvě hodiny mě donutily žít realitu Charlestownu. Postletwaiteův květinář je badass k pohledání, přestože vypadá jako sušinka dokáže být bezcitný a jde z něj strach. Jeremy Renner si po Hurt locker znovu vybral roli ne úplně normálního týpka (čím to asi je?) a zcela evidentně si ji užívá. Takže jediným mínusem je Affleck-herec. Na tu jeho mužnou čelist jsem dostal alergii někde kolem Armageddonu, ale to je můj problém. Popravdě, jiný důvod proč ubrat hvězdu nemám. Minimálně nominaci na plešouna si Město zaslouží, ale jestli i něco víc? Pořád je to jen zatraceně kvalitní žánrovka, to je vše. ()

Pablito

Heat je Heat, ale po dlhej dobe pozeratelny intelignetny thriler s mnozstvom kvalitnych akcnych scen. Scenar ma mozog a Affleck vie co robi, dostal ma uz Gone baby gone... 4,5 z 5... ()

Mr. Zero

hodně krutej film. Ben Affleck jako rejža začíná bejt záruka kvality. V podstatě stejné prostředí jako Gone Baby Gone asi k tomu má Affleck nějakej zvláštní vztah- Boston. Mladšího bratra mám radši a i proto je pro mě GBG asi lepší kousek ale na tuhle roli by se Casey ani nehodil... ()

zekon

Po 15ti minutách pád do nudy a předvídatelnosti. Kdybych viděl jen pár filmů podobného ražení asi bych byl spokojení jako někteří tady, ale já viděl filmů opravdu hodně a tohle je podprůměrná tuctovka. Affleck slušná role, takže zachránil hvězdu, ale jako režisér, prostě NE! ()

kacmi

Žánrový film vybrúsený k dokonalosti. Ben Affleck, v tom najlepšom zmysle, putuje v režisérskych šľapajách Clinta Eastwooda. ()

RoyBatty444

Ťažký život spoza Atlantiku výborne vsadil do scény no divme sa, Ben Affleck. Nie, že by som to do neho nepovedal jeho posledný film Gone Baby Gone sa tiež podaril. S citom prevedené podsvetie Bostonu a jeho časti Charlestown ako pozadie pre životný úsek bankového lúpežníka so srdcom vyšiel na výbornú. Všetky postavy sú uveriteľné, až na moment kedy Doug spoznáva Claire. Hudba sa drží témy aj keď nie je vôbec zapamätateľná a v žiadnej časti nepreberá ťahúňskú rolu. Na to si vystačí Affleck s vlastnou postavou. Na piatu hviezdu chýba lepšie vcítenie sa do postáv a deja. ()

Jurcekk

Affleck prekvapil. Aj úloha mu celkom sekla. Choreografia akčných scén je excelentná. To obliehanie banky na záver! Nebyť pridrbaného konca bolo by to za 5. Doporučujem. ()

Shim-my

Affleck se jako režisér uvedl před třemi lety fenomenálním Gone, Baby, Gone, a nyní se do prostředí bostonského podsvětí vrací, aby vyprávěl milionkrát provařenou storku lupiče, který se zamiluje do důležité svědkyně. Jakkoliv ovšem děj do konce ničím nepřekvapí, Affleck má stále konkurenční výhodu v detailní znalosti prostředí, která mu spolu s plasticky napsanými a skvěle zahranými postavami (především výborný Jeremy Renner a Rebecca Hall) umožňuje diváka do jeho světa úplně ponořit. Přidejme ještě výborně nasnímané akční sekvence a máme tu film, který oslnivý celovečerní debut nepřekonává, nijak ale taky nezklame a pozornost si určitě zaslouží. ()

Špinič

Priemerné krimi. Pre mna najhorší článok bol herecký výkon B. Afflecka. Škoda, myslel som si, že ten chlap pôjde hore, po úžasnom Gone baby gone, ale tu klesol do temnej priemernosti. ()

FAxPR

Bene, ty bejku! :D tohle bych od krasavce s kameným hereckým výrazem nečekal. trochu jsem se na to podíval, protože všichni říkají, že je to kupodivu dobrý (i přes fakt, že si to sám ben režíroval a hrál prim, tochu eastwood/stallone style). ale thumbs up! a další film, kde si renner zahrál semi-zápořňáka. do vlaku/autobusu na cesty tak akorát. ()

dbt

Když už se podaří vytvořit takhle prímová plan-gone-wrong atmosféra jako ke konci filmu, je vyloženě na pěst když jde v úplném závěru takhle do kopru. ()

Glowlady

Hmm tak musím říct, ze se Affleckovi podařilo zahrát i drsňáka (i když takového hodného drsňáka). A že je to i pan režisér, o tom už tu byla také řeč. Prostě vydařené dílko se mu povedlo, žádná hluchá místa, která by mě nebavila, zajímavé akce a napínavý děj. 75% ()

kyblik2

Veľmi pekné spracovanie jednoduchého deja. Ben Affleck mi práve v tomto filme dokázal že režírovať vie ! Po dlhom čase pekný film aj s tou trochou vydareného vtipu. Chcem takýchto filmov viac. ()

Welsiot

Nevím, nějak mě to nezaujalo, předvídatelný děj, žádné pořádné napětí...tak trochu nechápu, co se všem tak moc líbí... ()

VanThomass

Naprosto skvělý film. Ben Affleck umí nejen dobře hrát, ale i výborně režírovat. Námět sice není úplně nejoriginálnější, ale prostě The Town vás upoutá a nepustí. ()

Lukkyn

Dle mého soudu zmáknul Affleck dvě mouchy jednou ranou!!Je to jak příjemně zahrané tak hlavně velice dobře zrežírované. Film sice řeší otázku - zločinec je největší hrdina ano či ne? ale ve výsledku to nevadí a zas tolik to neotravuje!!!Do paměti se mi dostala hlavně scéna jak banda vystupuje z auta v maskách jeptišek a zítraj na toho poldu v autě :-) Z toho Afflecka snad jednou něco bude! :-) ()

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby