Zkušený lupič plánuje akci, která by mohla být dosud největším úspěchem jeho zlodějského gangu. Přitom se snaží vymyslet, jak se vymanit z pasti svého života i z města a zároveň uniknout agentovi FBI, který se snaží dopadnout jeho i jeho bandu bankovních lupičů. Ben Affleck nejen vévodí vynikajícímu hereckému obsazení, ale je také režisérem a spoluautorem scénáře napínavého, kriticky oceňovaného kriminálního thrilleru, který se odehrává – a často také exploduje – v drsných lokacích Bostonu. (Magic Box)

Nix

Město, které vychovalo nejvíc bankovních lupičů na světě, Ben Affleck se špatným přízvukem a Jeremy jako bad ass. Tohle prostě zbožňuji, fantastická práce s kamerou a scénář ještě lepší a jakmile dojde na akci, je to orgasmus. Pro mne na tomto filmu není nic špatně a užívám si každou minutu. Affleck prostě umí. ()

vojtik

Znáte to šimrání v břiše? Když po deseti minutách víte, že sledujete něco zatraceně dobrého? Něco, co vás donutí se odprostit od všech biologických potřeb a dlaně zabořit hluboko do mísy s popkornem? A ať už je ta miska slaná nebo sladká - její obsah je vám, až do závěrečných titulek naprosto ukradený? Nechce se vám odejít na záchod, protože prostě musíte vědět co se stane dál? Ano, ano, ano! Takový pocit vám tady garantuji. Ben Affleck sice nepřišel s ničím novým pod sluncem, ale dávkuje to s takovou pečlivostí a hereckým zápalem, že to sežerete i s navijákem. Nebudem si nic nalhávat - je to pohádka pro dospělé na policajty a zloděje, ale tou pohádkou nemyslím nic špatného. Všechno jede jak má: ničím nevybočující, ale kulervoucí gradace děje; akční a setsakramentsky napínavé scény; všechno za doprovodu prozřetelně dunivých tónů; a samozřejmostí jsou dvě hrdličky, kterým jsem žral úplně všechno - fakt všechno. Ale čím si mě to naprosto zíkalo bylo zdejší obsazení - P-A-R-Á-D-N-Í. Jeremy Renner dokazuje, že mezi hvězdy patří. Jon Hamm je správně podlý. Rebecca Hall ví, co se po ní tady chce. Stylový děda Pete Postlethwaite. A Ben Affleck, kterého začínám vyloženě žrát. Nikdo, opravdu nikdo tam nehraje druhé housle. Každý si ukrajuje pro sebe tolik koláče, kolik děj snese. Vidím to vážně na silnou aspiraci, když ne na hlavní, tak jistojistě vedlejší zlaté sošky. PS: Je národní ostudou, že to u nás nešlo do kin! ()

nicneznam

I přes ohlasy, které se dostávají Affleckovým filmům (a tomuto obzvlášť), musím jednoduše říct, že mě to naprosto ničím nezaujalo. Nevýrazný loupežnický film, který neobsahuje nic a ani nevypadá jako něco, k čemu by se lidé rádi vraceli. Affleck má možná nakoukanou kriminálku miami a new york, ale to nic nemění na tom, že opisování zlodějských způsobů jeho filmu nic nepřidá, když tomu zbytku nelze moc dobře věřit a chování žádné postavy si vás nezíská. Od romantiky až po neschopné zásahové týmy a prohánění se po ulici s nekonečným zásobníkem to nemá u mě šanci.. Z filmu jsem si neodnesl zážitek, který bych mohl ocenit více než nadprůměrně. ()

john.h

Na tomhle filmu se mi kromě filmu samotného líbí, že je z něj každé políčko cítit láska k filmařině. A proto to Benovi Affleckovi žeru i s navijákem. ()

keane

8/10 Natočit dnes inteligentní thriller si žádá pochvalu. I když zčásti tušíte, jak to dopadne, nudit se vážně nebudete. Scénář super, režisér skvělý, herci výborní. Trochu mi to připomínalo starý Nelitostný souboj, ten je ale ještě o kousíček výš. Affleck ale má nakročeno k tomu, aby ho jednou překonal. ()

Alojs

Jak je Affleck hercem pochybných kvalit, tak je Affleck vynikajícím (či snad minimálně velice schopným) scénáristou a režisérem. Město představuje soudržný slepenec filmového řemesla. Kamera, hudba, střih, herecké výkony, scénář, režie - to vše je tady zastoupeno v nadprůměrné kvalitě (což je znát zejména v akčních pasážích). Dokonce i prošedivělý a strništěm zkrášlený Ben dává zapomenout na své nefunkční pohledy do prázdna a po většinu filmu jeho minimalistický styl postačuje. Samozřejmě, této žánrové směsce by se dalo leccos vytknout (děj je sám o sobě dostatečně provařený, hrdinům v kritických situacích dostatečně vypomáhá scénáristická benevolence a mezi ústřední dvojkou to úplně přesvědčivě nejiskří), ale co - ONO TO FUNGUJE. Město stojí přesně na pomezí klasického popcornu a snímku s přidanou myšlenkovou hodnotou. Pěkně odsejpá, nezastavuje a hlavně - nehraje si na nic, na co nemá. Dost možná se očekával další Nelítostný souboj, ale přestože nepřišel, špatný film se rozhodně nedostavil. ()

stiewe

Ben Affleck ukazuje, že se nestal hvězdou jenom díky Mattovi. Jako režisér i herec naprosto exceluje a musíte mu prominout i poněkud neoriginální děj. Doufám, že jsme ho neviděli na pozici režiséra naposledy. ()

Shredder

Zatial co Gone Baby Gone ma minulo The Town je trefa do cierneho. Ben Affleck je sice o dost lepsi reziser ako herec no prvykrat ukazal, ze aj on vie hrat. Charizma mu sice nikdy nechybala no tie jeho afekty boli na nevydrzanie. Skutocne prostredie, skutocny ludia, zromantizovany zaver a jedna dobra autonahanacka, ktora ma potesila svojou realickostou. Mesto nie je nijak prelomovym filmov, ale napriek vsetkym klise ide o vyborny pocin. ()

departed

Takovýhle kriminálky zbožňuju. Bude to nejspíš tím, že mám rád bankovní loupeže a celý jejich průběh. Z Afflecka se stává hodně solidní režisér u kterého si přeji, aby do budoucna točil jen a jen tyto typy filmu, protože mu to jde zatím hodně dobře. Navíc si i sám obstaral scénář, který se musí pochválit, ale za některé drobné nedostatky by se dal i shodit. Já s hodnocením ale níž nemůžu, protože mě to neznudilo ani na chvíli. Herci byli excelentní, hudba příjemná a pěkně zapadala a chvála se musí snést i na práci s kamerou (hlavně při automobilových honičkách). Takhle si představuji parádní ,cops vs. criminals' film. ()

Ogrb

Beníka dost žeru i jako herce a jako rejža mě svým Gone Baby Gone dost šoknul, takže jsem logicky jeho nový dílko vyhlížel jak smilování boží. Ale kdesi vzadu v hlavě (nebo co to na tom krku vlastně mám) mi přece jenom hlodala lehká pochybnost. Co když se něco posere? Co když to nebude taková bomba, jak já osobně čekám? Pak přišly první oslavný recenze ze zahraničí. Říkám si, OK, bude to pecka. 28. října, což byloi stanovený datum premiéry, se koukám na program kina. Nikde nic. Čekám týden, čekám dva a pak si konečně uvědomím, že ti syčáci asi zrušili českou premiéru. Ze zoufalství člověk dělá různý věci, takže mi nezbejvalo než jet na Slovensko, kde mají aspoň ždibec zdravýho rozumu a tuhle pecku tam hrají. No a co vám budu povídat, je to paráda! Ben dokázal, že na režijní stoličce se cítí jak ryba ve vodě, má všechno dokonale zmáknutý a ani za hereckej výkon se nemusí stydět. Prostě parádní filmík, kterej si musím dát brzo znova a není vyloučený, že se v brzký době stane jedním z mejch vůbec nejoblíbenějších. Bravo, Bene, takhle se to dělá! 10/10 ()

prengelo

Nooo, tak že toto je pre mňa zatiaľ filmovou jedničkou 2011. Je pravda, že som tohto roku ešte veľa toho nezhliadol, ale zatiaľ určite No. 1. ()

singone

Z Afflecka se nám stává hotový režisér a k tomu stále super herec... The Town nepřekvapí ani neurazí a pokud máte rádi krimi tak je to film od kterého dostanete přesně to co chcete..... ()

boo-boo

The Town som v kine videl dva krát. Celý je natočený živo, s veľmi citlivými náladovými prechodmi, dávkovaným napätím aj akciou (úvodná banková lúpež - prestrihy na bezpečnostnú kameru!). Aj keď Affleck ako herec za veľa nestojí (ale napríklad tu ani neurazí), celá zostava okolo neho dáva už tak dobre prepracovaným postavám punc "ulice", reality ktorou celý film žije. Pre mňa jeden z TOP roka 2010. ()

BadWolf

Film má skvělé momenty. Celkově to neni ani tak obehraný příběh a scénář je promyšlený. Jediné co mi trochu vadilo byla ta rozporuplnost hlavní postavy. To prostě nemohlo skončit dobře. ()

RajCZitko

Musím říci, že mě Ben Affleck docela mile překvapil svojí režijní činností, ale co se hereckých výkonů týče se může jít zahrabat...Mám z toho totálně nulové pocity, příběh mě vůec totálně nevtáhl, nenapjal ani nic jiného. Takový průměrně inteligentní čumendo. Tomu také odpovídá průměrné hodnocení... ()

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby