Zkušený lupič plánuje akci, která by mohla být dosud největším úspěchem jeho zlodějského gangu. Přitom se snaží vymyslet, jak se vymanit z pasti svého života i z města a zároveň uniknout agentovi FBI, který se snaží dopadnout jeho i jeho bandu bankovních lupičů. Ben Affleck nejen vévodí vynikajícímu hereckému obsazení, ale je také režisérem a spoluautorem scénáře napínavého, kriticky oceňovaného kriminálního thrilleru, který se odehrává – a často také exploduje – v drsných lokacích Bostonu. (Magic Box)

sigi2

Rozmýšľam, čo tomuto filmu vytknúť... a prichádzam na to, že vlastne nič. Nie je to žiadna hĺbková psychologická sonda, a ani sa na ňu nehrá. Je to veľmi (VEĽMI) slušne odsýpajúca kriminálka, s veľmi dobrými hercami (aj Affleck sa dá tolerovať) a veľmi (VEĽMI) dobrým režisérom. Pri východe z kina som rozmýšľal, kedy som naposledy videl tak dobrý film. ()

Gromit

Gone Baby Gone nebyla žádná náhoda, Ben Affleck je opravdu skvělý režisér! Tentokrát natočil říznou kriminálku a ochutil ji o trochu té psychologie, romantiky a akce. Jeho Město funguje ve všech ohledech a občas dokáže překvapit svojí nepřímočarostí (konec je velmi obtížné předem odhadnout). Je to taková light verze Mannova Nelítostného souboje, jen bez Al Pacina a Roberta De Nira. Na druhou stranu je třeba uznat, že sám Affleck tu vůbec nehraje špatně a navíc má ještě k ruce dva vynikající spoluhráče - skvostného Jeremyho Rennera (zasloužená nominace na Oscara) a okouzlující Rebeccu Hallovou. Nenechte si ujít! ()

Epimetheus

Keď som pozeral trailer povedal som si, že na to pôjdem, vyzerá to slušne, ale keď som si všimol že Directed by Ben Affleck mal som dosť. Neveril som, že on (btw skvelý herec) môže natočiť taký dobrý film. Áno, sú aj lepšie, to vždy, ale fakt tento film stojí za to pozrieť si ho. Len tak ďalej Ben.. ()

vetsinezobri

Nějaká velká díra do filmů "ze špatných čtvrtí" to nebyla. Hlavní hrdina mi přišel až moc růžovej, klasickej hodnej kluk, kterýho stahuje dolů prostředí a známí. Ale konec se hezky přiostřil, to zase jo. ()

Zombiepod

Neviem, prečo bolo okolo tohto filmu také haló. Tá hra na silný a drsný film celkom slušne aj vyšla, ale nájde sa kvantum podobných filmov ktoré zaujmú ovela viac. To ako sa zo zločinca vplyvom lásky k žene stáva "dobrák" dnes pchajú takmer všade a Afflecka ako herca príliš nemusím a tu ma tiež bohvieako neprekvapil. Jedna hviezda za Rennera, ostatné dve za slušne zvládnuté akčné scény, solídnu réžiu a pekný koniec. Toť vše. ()

Sollozzo

Po Gone, Baby, Gone další Affleckův úspěch. Snad už si Ben konečně uvědomí, že jeho úděl je dělat kvalitní filmy a né ze sebe dělat blbce v nějakých rádoby romantických sračkách...Jeremy Renner je sígr od pohledu, potěší Jon Hamm v úloze agenta FBI. Konečná akce alá Michael Mann perfektní. 80%. ()

goodnic

Nevím proč se Ben Affleck obtěžuje točit filmy. Sledování téhle nudy mě absolutně nebavilo. Filmů o loupežných přepadeních je prostě tolik, že aby s tímhle přišel v roce 2010, nemá absolutně žádnou šanci (mě) zaujmout. Na tomhle typu filmů už mě prostě nebaví, jak jsou si všechny podobné. Jediné, v čem se liší, je způsob přijetí od diváků. A proč by se divácké náklonosti mělo dočkat zrovna něco, sic solidně zahraného, ale nezajímavého? To mi zůstává záhadou. ()

brigante

Heat light.. Affleck jako režisér vládne, má to zmáknutý .Jako herec nevadí, Rebecca Hall je krásná, Renner je drsnej. Zkrátka jak neumíte v Bostonu vyloupit banku ,tak jste nuly.4/5 ()

celticek

Affleck je opravdu lepší režisér než herec. Velmi dobře zahrál Renner, akční scény jsou našláplé. Pokud bych měl ale srovnávat - Heat je lepší. Přesto se na film podívám rád znovu. A propos - kde se dají sehnat ty zralé masky, které používají při přepadech bank?:) ()

alldo.raine

Ben Affleck mě zaujal už svým prvním filmem Gone baby gone. V tomto filmu své umění ještě více vystupňoval, akční scény nemají chybu, a s kamerou, s tou si pohrává královsky. ()

ari1

Tak tohle je pro mě osobně rozhodně lepší filmovej zážitek než Affleckovo pozdější Argo. A nevim jak ostatni ale mě se dost libila kamera. 4 stars for you Mr. Ben ()

Oudee33

Afflecka mám tak nějak ve škatulce jako že dobrý, ale většinou jeho postavě něco chybí, něco neurčitého jako kdyby pořád na něco čekal. Nebo mi na něm zkrátka něco nesedí... Tady si to jede pěkně po svým a role kterou si pro sebe vybral mu sedla na míru. Gangster se srdcem, nadhledem a silným pudem sebezáchovy? JO! Jednodušší příběh, nicméně precizně zinscenovaný, s dusnou akční atmosférou i smyslnou romantickou hrou mě fakt bavil. Jeremy taky slušný výkon! Bez problémů za 85%. ()

dogma97

Brilantní akce blížící se té v Nelítostném souboji, ale ta důležitá omáčka okolo je poněkud odbytá, stejně jako způsob navázání vztahu s rukojmí. ()

dwbmb

Klišé nad klišé, které je průměrné jen díky hereckým výkonům a technickému zpracování. U filmu Argo nám Ben Affleck dokázal, jak výborný je to režisér, má-li kvalitní scénář, Město ale takové štěstí nemělo. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano ()

karlee

Dobře natočený film, nenudí, jenom ke konci už je ta věrohodnost akčních scén slabší, hlavně celá část na fotbale, tam už z těch policajtů dělali až přílš velké pitomce. ()

Marator

Jako na odpočinkový ační film, který má sice dobrý spád, se dá dívat. Nic víc se, ale ve Městě hlubšího najít nedá. Ben Affleck opravdu není pan herec, románek s Claire byl opravdu hloupý, stejně i tak jít do další akce, když jsou na vás připíchlí FBI. ()

Godhaj

,,What’s the worse that could happen?“ ,,FBI! Open the door! Open the door!“ Ben se nijak netají tím, že jeho Město je plně inspirované nepřekonatelným Heat od Michaela Manna. Benův příběh je také o dvou protipólech, hodného zloděje a jeho partičky kumpánů a zlého policajta. Víc se ale zaměřuje na to, jaký psychický šok způsobí zážitek přepadení se zbraněmi na obyčejného člověka, zde ztvárněného sympatickou Rebeccou Hallovou. Od svého vzoru přebírá Město jednoduchý příběh, výborné zpracování a přehlednou kameru i co se týče akčních scén, které jsou věrohodné a správně syrové. Brutální stopáž dvou a půl hodin v prodloužené verzi mi uteklo jako voda a já měl po konci dobrý pocit z kvalitní žánrovky, která ale na Heat rozhodně nemá. ()

Shitonit

* 4,5 hvězdiček. Pět asi ne, ale čtyryapůl určitě. Překvápko.Veliký, fajnový. Ben je fakt figura bez úsměvu. To naštěstí nedokázalo vykurvit superiózně natočenej příběh o partě kámošů až za hrob. Doslova. Zařazuji mezi své Top ten. ..nebo kolik. ()

FIAT 500

Jasný, námět není originální a Ben Affleck je jen průměrnej herec s pořád stejnou polohou (a výbornej režisér)... Ale Město má všechno, včetně faktoru X, který sice neumím vysvětlit, ale díky němu se v mém žebříčku řadí do úplné špičky. Je tam milostná linka, je tam naprosto nemilosrdná přestřelka, je tam naháněčka s policajty... Celý dohromady je to skvělej mix, kterýmu nemůžu dát méně než pět orionů... Rád se na něj jednou ročně při opakovačce v TV podívám, dokonce to má i dobrej dabing... ()

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Warneři potvrdili Batmana, Marvel Spider-Mana

Warneři potvrdili Batmana, Marvel Spider-Mana

13.04.2016

Internet se momentálně raduje z teaseru Doctora Strange, tím ale comicsové zprávy nekončí. Dočkali jsme se totiž potvrzení dvou zvěstí, které fanoušky "trápily" řadu měsíců. Tou méně významnou… (více)