Johnny English byl po neúspěšné akci propuštěn z MI7 a nyní žije mezi tibetskými mnichy, kde se už pátým rokem pokouší zocelit své slabiny a vyrovnat se s traumatem z profesního selhání. Z meditování ho vytrhne až rozkaz z domovské Anglie. Tajné služby potřebují Englishovu pomoc. Při mezinárodní schůzce hlav států má dojít k atentátu na čínského premiéra. A protože se šéfová MI7, Pamela Thorntonová, nemůže na nikoho spolehnout, neboť se to v jejím revíru hemží dvojitými agenty, vsadí vše na jednu kartu - na Johnnyho Englishe. Aby zajistila dodržování protokolu, Pamela přiřadí k Englishovi naprostého nováčka, agenta Tuckera. Johnny při rozplétání případu opět nadělá spoustu chyb a trablů, ale nakonec přece jen přijde na to, kdo atentát plánuje. (TV Nova)

honajz

Dokonalá parodie. Jak byl první film prostě blbý, tenhle obsahuje chytré a inteligentní prvky, dobré načasování vtipů i pointy (honička čínského chlápka po střechách je dokonalá), spousta nápadů je vyloženě originální (honička na lodích). Je dobře, že si tvůrci uvědomili, že koncept růžového pantera je hodně neživotný, když je hrdinou totální trouba - popleta, který však není úplně mimo, je daleko lepší. ()

Pítrs85

Johnny English Reborn není tím typem komedie, u které se budete lámat v pase smíchy, ale je to prostě příjemný filmeček, který jako by si Rowan natočil tak trochu sám pro sebe- budu řídit RR Phantom, kopnu pár asiatů do zubů a navíc se muchlovat s fešnou Rosamund Pike, no komu by se taková role nelíbila?! :) Druhý díl předčil jedničku, při jeho sledování mi prostě bylo nějak dobře po těle, sem tam se člověk od srdce zasmál, zbytek nijak nenudil a ksichty "Mr.Beana" budou fungovat prostě vždycky. Navíc sympatický parťák hlavního hrdiny, asijská babka jako nájemný vrah se sniperkou ve vysavači a rotačním kulometem v golfovém bagu a jako šéfová sexy "Scullyová". Jen víc takovýchto "old-school" komedií. ()

Thomick

No oproti jedničce samozřejmě slabota, ohromné množství hluchých míst, začátek vysloveně trapnej, i některé "neuvěřitelnosti" ... ale já pro něj mám prostě slabost! Zase jsem aspoň čtyřikrát marně lapal po dechu. Achjo. Jsem asi definitivně primitiv ... :)) (mimochodem soundtrack v rámci žánru absolutní top, opět) ()

SOLOM.

Tohle slabší pokračování už není tak zábavné, jako předchozí díl, ale i tak se tu dá nalézt několik povedených scének. Bohužel agent English nám zestárnul a přestože ustojí kop do koulí, nějak se vytratilo jeho osobité kouzlo. Za to arsenál zbraní a nejrůznějších „módních“ doplňků MI 7 stojí za to, hlavně pak vozíček. Na trampoty s čínskou vražedkyní nedám dopustit, ale bohužel se tentokrát moc nepovedl výběr herců do vedlejších rolí. Jelikož jedničku vidím na 60%, tady to je s odřenýma ušima 50%. ()

HellFire

Jak to popsat, jak to popsat?... Možná bych začal tím, že každý, kdo se dobrovolně účastnil natáčení téhle patlaniny, je buď velmi odvážný nebo velmi hloupý. Už při čtení scénáře muselo být všem jasné, jaká že to kravina se chystá spatřit světlo světa. Film je plný stupidních, trapných, dětinských, bláhových a nesmyslných situací, u kterých se nejde zasmát ani z donucení, špatných hereckých výkonů a nepovedeného filmového řemesla. Rowan Atkinson holt nemá štěstí na celovečerní filmy. A to jsem si potřeboval zvednout náladu a zasmát se... Já bláhový. ()

eraserhead666

Jednička mě zklamala natolik, že jsem do dvojky šel jen proto, že v ní hraje Rosamund Pike. A byl jsem nakonec trošku překvapen. Jako není to žádný zázrak, ale přijde mi to o něco zábavnější a tak nějak uceleně konzistentnější, než jednička. A i ten English je sympatičtější. Sice to omílá (a někdy několikrát dokola) staré vtípky, ale tu a tam to má dobrře ujetou atmosféru. 2,5* ()

Beastmaster4

Rowan Atkinson ukazuje, že v jakémkoliv věku má co nabídnout. Už to není ta praštěná zábava, kterou jsem si u něj tolik oblíbil, ale i tak jsem se nenudil. Spousta jeho kousků už je okoukaných, ale taková scéna s židlí neměla chybu :-). Gillian Anderson (čím starší, tím hezčí) byla milým překvapením :-)....Film nijak neohromí, ale rozhodně průměrně pobaví. Abych řekl pravdu, čekal jsem něco daleko horšího ;) ()

Chickenka

Rozhodně lepší než jednička! Větší porce humoru, akce, napětí a stupidity. Neschopný Johnny English á la James Bond byl vcelkuu dobrý nápad, ale tvůrci mohli jít více do hloubky, chtělo by to větší propracovanost a trochu ubrat na té komedialitě. Ale jinak Rowan Atkinson nezklamal, možná si to pustím ještě jednou..Kdo ví. ()

Lucasion

Od pokračování Johnnyho Englishe jsem čekal více než od jeho trapného předchůdce. Fakt je, že zmizel pouze fekální humor. Debilní a trapný humor zůstal. Bohužel. Opět tu máme nic neříkající zápletku a do toho desítek trapných scén. Kopání do koulí a šílená čínská uklízečka? To už snad nemyslíte ani vážně!? Krásné herecké obsazení, kde vévodí Gillian Anderson (Akta X) a Rosamund Pike (Doom) je jediné plus na celém filmu. Bože můj. ( 25 procent ) ()

Kamca_

Na tohle jsem prostě musela jít do kina, protože mám slabost pro Rowana. Bohužel jsem měla zase přehnaný očekávání a z kina jsem odcházela hodně zklamaná. Chvílema jsem se bavila a chvílema moc ne. Hodně mě potěšil výkon Rosamund Pike. Triky byly hodně slabý a hodně to kopírovalo jedničku. Ta byla o hodně lepší. Dávám jen 60%. ()

N.Strauber

Lepší nž filmový Mr. Bean (který může pořádně fungovat jen v krátkých a prakticky "němých" epizodách), jelikož na toto parodicko-špionážní téma se dá snadno nabalit nějaký příběh, a zvlášť v porovnání s Prázdninami pana Beana Rowan Atkinson kvalitativně velmi zvedl své herectví. Je to i vydařenější než první Johnny English - osmiletý odstup očividně prospěl. Vtipy jsou možná krotší, ale fungují, je jich více a snímek neobsahuje hluchá místa. Těžko lze čekat něco jiného, maximálně jen cosi horšího. A tohle křečovitá nudná blbost opravdu není. ()

ScarPoul

Do kina som išiel bez väčších očakávaní. Jednotka ma nenadchla, trailer bol ukážkou tradičných filmových klišé a Dominica Westa ako herca jednoducho nemusím. Ale nejako som sa predsa len k tomuto filmu dopracoval a na moje veľké počudovanie ma prekvapil. Je tu až neuveriteľné citeľný Parkerov rukopis, ktorý očividne obľubuje kontrasty a práve na nich postavil každý dobrý vtip. Naháňačka na streche je bezpochyby najlepšou scénou celého filmu. Ďalšie vtipy sú ukryté a odkazujú na iné filmy, alebo umelecké diela ako napríklad: V službách jej veličenstva - ktoré je krásne rozpoznateľné na mieste finálneho streto. Shining - scéna v dome agenty s tvárou Rosamund Pike, Ace Ventura - začiatok v Tibetskom kláštore - inak perfektne zvládnutá scéna, s ktorej film postupne čerpá vtipy až do konca filmu a nesmiem zabudnúť na povestnú skladbu in the Hall of the Mountain King, s adaptácie Ibsenovho Peer Gynta - táto scéna je až po titulkoch a je povestnou čerešničkou na torte celého príbehu. Postavy sú v dvojke sympatickejšie. Nie sú to úplny hlupáci ako tomu bolo v jednotke. Johnny English má ako postava neskutočne veľa svetlých miest a Atkinson mu tentoraz vdýchol toľko života, až mi bolo ľúto, že film skončil. Príjemná, oddychová komédia, ktorá si pohráva zo žánrovými klišé a dokáže prekvapiť mierou kreativity aj humoru ale bohužiaľ stále zostáva verná svojmu štýlu a cieľovému divákovi- takže nejaký dospelý, alebo prekvapivý koniec nečakajte. Narozdiel od jednotky, je aspoň ako tak invenčná a zábavná. Veľmi príjemné prekvapenie a v takejto zostave by som poprosil tretí diel. ()

hendrich6

Po skvělém prvním dílu, který je mojí oblíbenou komedíí, přichází druhý, už ne tolik povedený a vtipný jako právě díl první.Ani obsazení už neni tak hvězdné, ale přece jenom je tam spousta neskutečně vtipných momentů, kdy jsem se zasmál fakt hodně, ale bohužel oproti prvnímu Johnny Englishovi je tu i pár křečovitějších a hlušších míst.Celkově je to pořád ale dobrá komedie, kterou hodnotím mezi 65 a 70%. ()

Borrtex

Film svůj účel splnil. Nasmál jsem se hory. Jen jsem občas nevěděl, jestli se směju scénkám, nebo tomu, jak moc stupidně to na mě působilo. K tomu scénáři nemám opravdu co dodat. To co si režie usmyslí, tak to hodí do filmu, ať to má, nebo nemá smysl. Díky tomu jsme mohli ve filmu vidět zázračné znovuzrození hlavní postavy tím, že ho políbila krásná žena, či jakékoliv jiné pohádkové gesta. Je to určitý druh humoru, který je stupidní, ale jistou skupinu diváků určitě dokáže rozesmát, ale má své velké nevýhody. Ve filmu nás diváky asi nic zvláštního nepřekvapí, táhne se to v jedné linii, kdy platí pravidlo: "Ať se děje, co se děje Johnny English vždy vyhraje". Což bohužel dělá z filmu trošku nudnou podívanou, kterou si téměř každý divák dokáže sám předem předpovědět. Ale na tu bídu, jak jsem napsal, splnilo to svůj účel, a z jistých důvodů, které pro mě autoři připravili/nepřipravili jsem se pobavil. 60% ()

bouncer

On je to vcelku povedený a milý film s jedinou chybou na kráse... vše co má působit vtipně, je jen dokonale trapné. To u je komedie docela zásadní nedostatek. ()

Litsarch

Oproti jedničce hrozné, až šílené utrpení, kdy jsem v polovině odešel a dodnes mi je naprosto jedno další průběh filmu. ()

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

31.12.2010

Znovuzrozený Johnny English

Znovuzrozený Johnny English

18.09.2010

Právě tento týden začalo ve Velké Británii natáčení špionážní komedie Johnny English Reborn, v níž se Rowan Atkinson vrací jako neohrabaný agent s povolením zabíjet záchvaty smíchu. Později se štáb… (více)