REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

mivr

Nebolo to tak zlé, ako tomu nasvedčuje hodnotenie... záver filmu ma donútil dať 4/5 ... ukázal mi silu lásky v inom a krutom podaní, taký zvrat som neočakával! ()

blazma

Třetí díl jsem si nechal nakonec, jelikož první dva a čtvrtý díl, na sebe navazují a tento spíš doplňuje co se dělo předtím, logicky když to má titulek počátek :D.. Každopádně, je to špatný, to kouzlo stylu kamery z původních dílu je pryč. uzavřený prostor jednoho činžáku je vyměněný na docela velké prostory které vůbec nejsou využité. Co však pobaví je to, že nejenom amíci jsou blázni ale už i španělé, když se z nich najednou stanou superhrdinové. Nasadí si rytířskou zbroj, nebo samotná nevěsta vezme do ruky motorovku a řeže zombie hlava nehlava a ještě tam rozdává kopy za které by se ani Bruce Lee nestyděl. prostě komedie. O to hůř se pořád tento díl ještě víc drží tématu že jde o démony, či jiné duchařinky.. jednoduše je jde zastavit odříkáním modlitby a to všechno společně s fantastickou zápletkou druhého dílu, prostě spláchnou do hajzlu ve čtvrtém nesmyslném díle. Opravdu lidi. Koukněte jen na první dva filmy a na ty další dva zapomeňte že existují. ()

wowylgu313

Bum ... Tak a co teď no ... Takhle... Záleží jak to celé vezmete. Pokud to budete hodnotit jako samostatný film bez jakékoliv pohledu na předešlé díly. Nebude to zase takový mega průser. Naopak? ... Tak to je v pí** že jo... No, kde začít. Vše co předtím fungovalo tady neexistuje. Aaaaaa... No je potřeba to prostě brát jako čistokrevný zombie film bez myšlenek do minulosti. Bylo tu dost zajímavých core scén. Párkrát se dokonce zasmějete. (Útok v brnění, nevěsta s motorovkou atd) zapomeňte na lekačky, černou atmosféru a nějaké pořádné napínavé drama ... Značce REC tohle jen přihodilo zánět močových cest. 50-55% (s tím že to hodnotím jako samostatný snímek a beru veliký potaz na "ujetost, šílenost" některých scének) ... Pozor! Není zde žádná návaznost. Je to prostě jakoby díl, který neměl vůbec vyjít, taková trochu zbytečnost v téhle sérii. ()

Nikolas__

Klasická zombie třeskanice s dobrými nápady, super herci a sem tam nějakou zajímavější scénou, pro mě vlastně i nejlepší filmový REC :D, protože já tuhle sérii fakt nemusím, a tak mi odlišnější styl (found footage jen tak ze 60% pokud vím) společně s lepším vizuálem velice sedl, anyways fakt mě to celkem překvapilo, začátek měl docela fajn atmosféru, potom to byla celkem dlouho úmorná nuda (nuda s tím že je to pořád jakoby autenticky točenej zombie horůrek s uřvanýma zmrdama). Napadlo mě že mi to sedne víc když mám na původní REC úplně opačný názor než ostatní, nebo jsem taky myslel že mě to urazí a nezaujme vůbec. Naštěstí poslední třetina by byla možná i za čtyři hvězdičky, no nicméně ty první dvě třetiny nedosahovali stejných kvalit, postavy sami o sobě hodně průměrně napsané, ale o tom to není že ano, konec je navíc banger. 65% ()

shrimpik odpad!

Po super jednicce i hodne povedene dvojce prislo neskutecne nemile prekvapeni.Nevim,co k tomuhle koho vedlo,ale dopustit se neceho takoveho, je vazne neodpustitelne.Tohle by se stavat nemelo... ()

dexfirst

Hlúpe až komediálne pokračovanie tak schopnej série. Škoda. 3 roky čakania zbytočne. Snaď pokračovanie deju bude vyvrcholením série. ()

halberdier

O několik tříd slabší než první dva díly,které považuji za vrchol v žánru zombie horrorů a filmů snímaných ruční kamerou. Třetí díl navíc opustil od pohledu ruční kamerou, což by samo o sobě ani tak nevadilo a je to i celkem logické. Pak je ho ale potřeba brát jako čistý zombie survival horror.A jako takový v podstatě nic nového nepřináší.Pro mě zklamání. (50%) ()

Ondrew

Jezkovy zraky, ako vidim, tak Spanielom asi po prvych dvoch dieloch prilis stupol hrebienok, a tak si mysleli, ze sa im prepecie v poradi treti, kruto spraseny, diel. Som si vedomy faktu, ze pokracovania pokracovani zvyknu dopadnut strasne, ale do "[REC 3]" som predsa len vkladal nadeje. A co som napokon od filmu dostal? Rozklepanu kameru, ktora oproti jednotka a dvojke, kde posobila pomerne prirodzene, v tomto pripade cloveka od zlosti dviha zo stolicky. Dalej je tu nezazivny uvod, pri ktorom som takmer skripal zubami. Nuz a napokon samotny zombie masaker, ktory mi vsak pripadal tak nejak absolutne zbytocne a viackrat som sa pristihol, ze sa na jednotlivych scenach rehocem (ano, sledovanie hororov na mne uz zrejme zanechalo iste nasledky, nepopieram ;)). Pobavil ma chlapik pobehujuci v brneni, usmev na xichte mi vycarila i nevesta s motorovou pilou, ktora vacsinu casu vydrzala utekat v lodickach s vysokym podpatkom... Ono je to skratka celkovo skor akasi nevydarena hororova komedia, nez seriozny zombie horor, akym bol prvy i druhy diel. Jedine, co skutocne stoji za to, su namaskovani zombici a tiez gore efekty. Inak je to bieda az hroza a ked sa to tak zoberie -- nechapem ani to, preco by prave tento film mal nejak objasnovat situaciu, ktora nastala v prvom dieli, ak neratam fakt, ze jednotlive incidenty (napr. vdaka nenapadnym zaberom v pustenej TV) sa diali prakticky subezne. Nuz... dost bolo o nevydarenom tretom pokracovani. Tesil som sa zbytocne a uz teraz sa zacinam pomaly bat stvrteho pocinu -- "[REC] Apocalypse". 20%. ()

blackout

Genesis? WTF. Spise Plazuv sidekick. Ale zrucnost to urcite ma. Bohuzel budovani atmosferu nulove. Tady se neni ceho bat. ()

nightstalker

A žili spolu šťastně až do zmrtvýchvstání. Tento film jsem velmi dlouho očekával a bohužel to byla rána pod pás. Jako každý jsem asi očekával vysvětlení původu viru, které je tady neskutečně odbyto. Všechno naprosto postrádá logiku, nápad, příběh a raději nebudu mluvit o hudbě připomínající španělskou tancovačku. Nejhorší na filmu jsou snad ty "dechberoucí" výkony herců - Diego Martín aka primář Frynta je něco nevídaného. Plaza si prvními díly nastavil laťku příliš vysoko - měl zůstat u nich, dávám s těžkostí 2 hvězdy a raději nechci vidět čtvrtý díl. ()

mantisak

V REC 1 a 2 vše klape jak má ... narozdíl od REC 3 génesis kde neklape naprosto nic ... temná noc v zapadlém činžáku je vyměněna za slunečný den na zámku... film nemá žádnou atmosféru a většina scén vypadá jako z nějaké hloupé hororové komedie... bohužel scény nejsou dostatečně směšné, takže se ani nezasmějete, jen pokývnete hlavou a řeknete si kohoto taková blbost napadla a aby toho nebylo málo tak se ani nedozvíte kde vlastně "nákaza" začala ... REC 1 popisuje jak se vsetklina přenesla na lidi a ti se stávají neovladatelnými stvůrami, které jsou hnány potřebou jíst ... v REC 2 se dozvídáme, že to není vsteklina, ale posedlost ďáblem, která nutí lidi zabíjet ... a když konečne přichází REC 3, který nám má osvětlit původ této "nákazy" tak se stejně nedozvíme absolutně nic ... na začátku nás nenápadně upozorní na pokousaného veterináře, o několik minut později začne napadat ostatní a v zápětí se dozvíme, že to není nemoc, ale že jde o posedlost ... a v celku jsem nepochopil proč je prvních cca 21 minut natočeno jako found footage a zbytek je normal ... takže pro celkové shrnutí REC 1, 2 nabízí hororové peklo a REC 3 hloupej nenávaznej a nudnej komedi/horor ()

necrosrandist

Po prvním díle byl člověk namlsaný na další a po druhém spokojeně nažraný vyčkával zákusku. Ten jsem dostal, ale místo slaďoučký pochoutky se mi dostalo kyselý srágory se slanou náplní. Nevím jak vy, ale já jim to nežeru. ()

Venceslao90

Tak tohle teda ne. Kdyby to měla být nějaká béčková zombie vyvražďovačka, tak budiž. Ale pokračování skvěle gradující série REC? Příběh se nikam neposouvá, nic nového se nedozvíte, atmosféra žádná, vůbec jsem se nebál (a to jsem si myslel že zombie na mě docela působí)...Tohle dělá REC akorát ostudu. ()

benqsiemens

Hvězda za odvahu jít s tímto pokusem o horor/drama/srajler na větlo bóží. Po pravdě jsem byl hodněkrát na vážkách zda to není jen nějaká prapodivná parodie na předešlé dva díly, ale asi ne nebo co. Ta scéna s motorovkou a nasranou nevěstou na útěku......co to pro satana kurva mělo bejt? Za shléhnutí tento "horor" určitě stojí, protože věčným nevěřícným kroucení hlavou si parádně procvičíte krční páteř. A to se vyplatí, nebo ne? ()

HennessyVSOP

Po dvou předchozích dílech, které byly AAA class je tohle pro mě zklamáním. Změna režiséra přiliš nepomohla. Jednak nám prakticky zmizela ruční kamera, což je dost škoda. Pak se nám vrátil i veledlouhý úvod k filmu, což už mě vadilo celkem dost. Navíc i herecky to vyjma nevěsty dopadlo hodně špatně. Děj sice na předchozí díly navázal, ale nikam ho neposouvá a mystika se vypařila někam nad hory. Takže ty tři hvězdy jsou z nostalgie, za nevěstu v podvazku a slušnou akci. :o( Teď jen doufám že čtyřka dopadne lépe. ()

david666

Ano, mírné šlápnutí vedle. Ve srovnání s předchozími díly tento nesnese srovnání. Ale pokud bych se na něj díval jako na samostatný zombie slasher, tak funguje vcelku dobře. V rámci žánru určitě minimálně průměr. ()