REC 3: Počátek

REC 3: Genesis

Drama / Horor / Thriller

Španělsko, 2012, 80 min

• AppleCore

Paco Plaza to nepokazil! Během prvních patnácti minut jsem tak nějak očekával takovej ten "recovskej" standard, když se ale dění prolnulo do normálního filmu a začal tam běhat Spongebob, neschopnej rytíř a jeho drahá polovička s motorovkou, veškerá atmosféra a brutální stránka jakoby společně s původním pojetím ustoupila. Už to neni ten dechberoucí nářez, už vám nebude naskakovat husí kůže a už nebudete mít nutkání řvát společně s postavami. Stala se z toho naprosto rutinní a věru neoriginální záležitost, která doplácí na neschopnost režiséra budovat jakoukoli atmosféru či emoce. Vlastně mi po celou dobu sledování bylo úplně jedno, jak rytíř s nevěstou skončí, nutno ale dodat, že právě konec nakonec zachránil film od odpadu. Doufám, že Jaume Balagueró taky nevytvoří něco takovýho (na filmu je vidět, že předchozí dva fláky má na svědomí z 90% právě on), přeci by nechtěl tak skvělou sérii takhle zazdít. Paco Plaza to posral!(21.7.2012)

• xxmartinxx

První dvě REC se mi velmi líbily (ačkoliv se musím přiznat, že už si moc nepamatuju, o čem byly), proto mě velmi překvapilo, jak moc špatná je trojka. Nesmyslný dvacetiminutový náběh, kde poznáváme postavy, aniž by to bylo k něčemu dobré, pak standardní pobíhačka po rozlehlém komplexu a naprosto žádné zajímavé nápady. Zklamání nehorázných rozměrů!(25.7.2012)

• swamp

Po prvních dvou dílech, které byly příjemným osvěžením na poli hororů, přichází část třetí, režírovaná tím větším "pakem" z původní autorské dvojice. Všechno je tady ovšem tak nějak špatně, skoro až komediálně - a snad to i vypadá, že je to tak schválně. Do rozjeté série se to však vůbec nehodí. Uvidíme, čeho se dočkáme od čtvrtého dílu režírovaného kolegou Balaguerém.(24.10.2014)

• Cervenak

Dafaq?! Dokonale zbytočný a nefunkčný film. Nie je to ani vtipné, ani napínavé, nefunguje ani rámcovanie srdcervúcou love story a found footage koncept tvorcovia po 20 minútach opustia a ukáže sa to ako zásadná chyba, pretože v tej chvíli film absolútne stratí úvodnú "uveriteľnosť". Zvyšok je trápna, zle natočená fraška, v ktorej aj tie lepšie nápady (Sponge John, zbroj svätého Juraja, agent španielskeho SOZA) čoskoro umrú na nevyužitie. A čo je najhoršie, je tam zúfalo málo gore a zombie kills sú lacné a neoriginálne. Ohromné sklamanie. Keď film, ktorý má čistého času 70 minút, túžite vypnúť už v polovici, niečo je zle.(26.7.2012)

• matestlust

No dobře, to že se ve třetí a poslední části vlastně vůbec nedozvíme ( jak se tedy původně čekalo ), kde ten tajemný vir vlastně vznikl, kdo byl hlavní strůjce všeho zla a tak dál...to bych nakonec překousl..Zkrátka jde o samostatný díl, který zachycuje ,,zombie´´ řádění na jedné svatbě. I přes počáteční zklamání, že jsem si nepustil mnou velice očekávaný prequel, jsem tomuto dal šanci. Ve finále je v tom filmu špatně skoro všechno... Kurevsky nacucaná téměř americká báchorka, která odporuje všem nepsaným pravidlům poctivý ,,zombárny´´...Ne, že by se pan Plaza snažil udělat uplně něco jinýho, zkrátka a dobře sázel na věci, které vůbec nefungují, tak jak by měli. Nuda, nuda, plno až komických míst, strašné. Skvělé gore a pár minut napětí to zachrání opravdu jen částečně. Pro mě opravdové zklamání !!! 1.5*(4.1.2013)

• - Ačkoli to název naznačuje, nejedná se o prequel, neboť děj se odehrává ve stejné době či dokonce později než první a druhý díl. Lze to vysledovat ve scéně, kdy se Koldo (Diego Martín) nachází v řídící místnosti a v televizi za ním jsou ve zprávách zobrazovány právě události prvních dvou dílů. (Teabag)

• - Na rozdíl od prvních dvou dílů, které se točily pouze ruční kamerou, ve třetím díle byly při natáčení použity i klasické kamery. (S.U.E.S.)

• - První a druhý díl zrežírovali Paco Plaza a Jaume Balagueró společně. Třetí a čtvrtý díl si ale rozdělili s tím, že Paco natočil třetí a Jaume čtvrtý. (karlik4801)