REC 3: Počátek

(festivalový název)

REC 3: Genesis

Drama / Horor / Thriller

Španělsko, 2012, 80 min

Když bych to bral jako pokračování geniálního Rec,musel bych dát nekompromisní odpad,ale když tu veškerou nenávist zkusim potlačit a budu to brát jako docela originální komedii,ty 2* vykouzlim.Těžko říct proč Paco Plaza vzal tenhle kult a doslova se na něj vykálel.Jestli mu všichni dokola tvrdili že je to mizerný režisér co se jen na Balagueróvi přiživil a chtěl jim vyvrátit že to není pravda,tak se mu to zcela jistě vůbec nepodařilo a jen všem dokázal,co už dávno stejně věděli,že je to prostě nula.I druhý díl je značně kvalitativně horší než jednička a je to hlavně v tom,že při natáčení měl většinu placu na starosti Paco.Nechápu proč nepojal film jako démonické vysvětlení ďábelského virusu.Genesis do celého konceptu zapadá pouze malými odkazy,za což je jeden z důvodů těch 2*.Líbilo se mi jak vykreslil oně nakažené,že při pohledu do zrcadla jsou vidět ty démoni.Nechápu proč je ale nechal běhat pomalu,když v prvních dvou dílech sou to rozjeté mašiny.Tam kde mohl tenhle Pičus vykouzlit atmosféru vše shodí dementní muzikou,která z toho chce nechce dělá komedii a to platí samozřejmě i o hereckých výkonech,které na mě působili vyloženě parodicky.On rozdíl mezi hororem a komedií není nikdy moc veliký.Pro horor musíte umět prostě vážně hrát a režírovat a když si ujasníme, že Paco hrát ani režírovat neumí a herci které obsadil rovněž ne,zbývá už jen přenádherná Leticia Dolera,která tak trochu hrát umí a co víc s motorovkou a odhaleným stehnem mě nutí přihodit tu 2*.Jinak se nedá ani mluvit o zklamání,už díky recenzím a pár komentářům mě bylo jasné že tohle se nepovedlo a nezbývá než rychle zapomenout na tenhle béčkový brak jednoho imbecilního dementa,který zprznil vše na čem stál první i druhý díl a věřit,že Balagueró nesežral stejný houby jako Plaza a 4řkou nám všem vrátí naději a nechá Rec zakončit s úctou,napětím a strachem,jaké si zaslouží,jinak totiž pro mě tale série skončí tam,kde začala a to u prvního dílu,který už bohužel podle mě zůstane nepřekonán. 35%(21.8.2012)

• dr.horrible

Keď nedokáže vybudovať ani náznak atmosféry, či napätia, je jednoduchšie si sám zo seba robiť srandu, aby to vyzeralo ako blbosť zámerne. A že to je blblosť. Slabučký diletantský odvar zombie hororu, ktorý na úspechu prvých dvoch dielov iba parazituje a pritom s nimi nemá zhola nič spoločné. Dokonca ani po technickej stránke sa to nedá porovnávať. Vymizli všetky rýchle, zmätené strihy, ktoré nás neustále udržovali v napätí a nahradil ich pomaly plynúci, hlúpy príbeh. A najhorší bol ten humor. Zakaždým, keď sa Plaza snaží byť vtipný, je to trápne a zakaždým, keď má byť vážny, je to síce trápne tiež, ale zároveň na smiech, a to že bol úmysel, nech rozpráva niekomu inému. Na tomto filme je jasne vidieť, kto je naozaj režisérom Recu a Rec 2. Jedna hviezda za tie zhruba tri gore efekty, ktoré sa vo filme objavili a druhá za štylizáciu hlavnej hrdinky do postavy nevesty s motorovou pílou. Tá sa mi páčila. Škoda jej. 30%(13.8.2012)

• Cervenak

Dafaq?! Dokonale zbytočný a nefunkčný film. Nie je to ani vtipné, ani napínavé, nefunguje ani rámcovanie srdcervúcou love story a found footage koncept tvorcovia po 20 minútach opustia a ukáže sa to ako zásadná chyba, pretože v tej chvíli film absolútne stratí úvodnú "uveriteľnosť". Zvyšok je trápna, zle natočená fraška, v ktorej aj tie lepšie nápady (Sponge John, zbroj svätého Juraja, agent španielskeho SOZA) čoskoro umrú na nevyužitie. A čo je najhoršie, je tam zúfalo málo gore a zombie kills sú lacné a neoriginálne. Ohromné sklamanie. Keď film, ktorý má čistého času 70 minút, túžite vypnúť už v polovici, niečo je zle.(26.7.2012)

• mcb

Čekal jsem cokoliv, jen ne tupou zombie vybíjenou. Opuštěním found-footage konceptu se zdá, že ze série vymizely všechny nápady. Paco Plaza tentokrát bez Balaguera natočil tuctovou vyvražďovačku bez invenčního přístupu, která absolutně neví, jak se popasovat se svou prequelovou podstatou. Chvíli to vypadá komediálně, jindy si to hraje na osudovou lovestory, nikdy to ale nedosáhne autentické uvěřitelnosti předchozích dílů. Na jakékoliv pojítka s prvním dílem je rezignováno, postavy jen zmateně (a také dost nesmyslně) pobíhají po hotelu a když se příliš dlouho mluví, odněkud vyběhne zombie. Tam, kde by se čekala nápaditá zabití, tam se divák dočká jen zoufale neoriginálních hrátek s motorovou pilou (Ash byl první!) a také překvapivě málo gore. Navíc, na svou 75 minutovou stopáž to ubíhá strašně, ale strašně pomalu. Zklamání a zároveň absolutně zbytečný film, protože nesplnil ani svůj základní účel - objasnit původ událostí prvního dílu.(28.7.2012)

• MikeCool

Příběh vůbec nenavazuje na 2.díl. Po dvaceti minutách filmu plného zdlouhavých dialogů se konečně dočkáme nějaké té zombie. Od této doby mě to docela chytlo, ALE pak přišel velký zlom a to, že po nějaké půl hodině se přestalo točit pomocí Found Footage, což je u filmu s názvem REC hodně velký problém. Potom také to, že zmutovaní lidé chodili jako hlemýždi, vzpomeňme si na REC či REC 2, tam když se objevila nějaká potvůrka tak během mikrosekundy okusovala člověku krk a nebo byla přilepená na kameře. Pro mne určitě hodně velké zklamání.(13.10.2012)

• - Na rozdíl od prvních dvou dílů, které se točily pouze ruční kamerou, ve třetím díle byly při natáčení použity i klasické kamery. (S.U.E.S.)

• - Ačkoli to název naznačuje, nejedná se o prequel, neboť děj se odehrává ve stejné době či dokonce později než první a druhý díl. Lze to vysledovat ve scéně, kdy se Koldo (Diego Martín) nachází v řídící místnosti a v televizi za ním jsou ve zprávách zobrazovány právě události prvních dvou dílů. (Teabag)

• - Leticia Dolera se narodila ve stejný den jako hvězda prvních dvou snímků Manuela Velasco, tedy 23.10. Dolera je o 6 let mladší. (Spidey3)