REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)
Trailer 1

Třetí díl slavné španělské hororové série REC. Na svatbu Kolda a Clary dorazí několik jejich příbuzných a přátel, mezi nimiž je jeden, kterého pokousal pes. Ten o pár chvil později začne napadat další hosty, čímž se virus začne nekontrolovaně šířit. To změní nádhernou svatební chvíli Kolda a Clary v noční můru plnou mrtvých... (TV Horor Film)

Trailer 1

virus10

Nevim jak tohle hodnotit. Jako pokračování dvou předchozích dílů to teda za moc nestojí. Zasmál jsem se docela dost, ale to by nemělo být účelem tohodle kousku a komedie tady psaná neni. Na druhou stranu to rychle uteklo (ještě aby ne vzhledem k stopáži) a vůbec mě to nenudilo. Jenže tohle se bohužel nedá považovat za REC!! A nejvíc trapný byly ty modlitby. ()

Madsbender

Sakra práce. Skoro taký prúser ako u druhého Silent Hill. V niektorých ohľadoch dokonca ešte horší. Miestami som nevedel, či sledujem zombie komédiu (otravné kecačky o licenciách, rytierske brnenie, Sponge John) alebo iba priemerný, dosť nelogický horor s oživlými mŕtvolkami. Prvých asi 10 minút veľmi dobrých, a potom sa začína utrpenie. Zombíci sú v trojke po novom vykastrovaný dementi, ktorý sa nevedia rozhodnúť medzi klasickou, a nevyberavou, desivou formou s predchádzajúcich dielov. Ďalej tu máme silné tlačenie na emócie u postáv, o ktoré nemáme strach, resp. nás dokonca vôbec nezaujímajú. Absolútne retardované scény typu vražda strýčka ručným mixérom, rádoby drsné pobehovanie s motorovou pílou... Plaza sa zbláznil. Na druhú stranu, keď si spomeniem na scénu, keď stojí Carla vonku sama v daždi a nevie, či sa niečo neskrýva v tme, alebo takmer brilantný depresívny záver, je bohužiaľ vidieť, že to mohol byť dobrý film. Ale keď už po 15, sorry, 20 minútach upustil aj od found footage formy, ktorá sa stala v tejto sérii už tradíciou a navyše tu skutočne nie je prakticky ani jedna sympatická postava (v prvom a druhom diely toto statočne zastávala reportérka, požiarnik či veliteľ zásahovej jednotky), alebo aspoň zaujímavá (Bishopa z votreleckej ságy nepríjemne pripomínajúci kňaz z dvojky), je to vyslovene na hovno. 40% ()

HellFire

Teď už chápu, proč jsou fanoušci této série tak rozezleni. Předchozí dva díly se mi sice nijak zvlášť nelíbily, ale nedá se říct, že by šlo o nepovedené filmy. Tady selhává vše. Nejdříve se na svět díváme očima několika kamer z rukou hostů, což je přinejmenším zajímavé. Pak ale přijde první WTF a najednou je film snímán klasickou kamerou, která se s ruční kamerou střídá, což naprosto láme děj a logiku. Celý film je pak výsměchem zombie žánru, trapným lekačkám a rádoby srdcervoucím scénám. Až ke konci mi docvaklo, že režisér a scénárista se nejspíše snaží brnkat na humornou notu ve stylu Jacksonova Braindead. To ale pánové nepochopili, že s nadhledem měl být film podán od začátku. ()

GigaPudding

Tenhle film akorát těžce dojíždí na to, že skoro každej čekal zase to samý, jako byl první REC :), a když dostali normální obyčejnej zombie film bez ruční kamery v činžáku, tak propadli hysterii :). Genesis je prostě jak klasickej odlehčenej zombie film, kde bafají zombie, ale zároveň se to nebere úplně vážně a zombie tam nemají rádi knihu genesis :). Jinak to ale taky nepřesahuje průměr těchto filmů, takže jenom *** a nebudem tomu strhávat hvězdičky jen proto, že to nebylo zase jen opakování těch samých zombie v tom samým činžáku a s tou samou ruční kamerou :). ()

kingik

Byly to zombíci nebo démoni? Co tohle vlastně bylo? Horor, (sebe)parodie, komedie nebo idiotská kravina? Od každého trochu, a to poslední jmenované především. Tenhle maglajz trval sice jen 70. minut, ale mně bohatě stačilo si španělskou filmovou produkci nadlouho znepřátelit, a všem Rafu Nadalům se příště velkým obloukem vyhnout jako smrduté stoce. Připravovaný další díl si s velkou pravděpodobností nedám, protože tenhle přiblblý, mě nádherně odradil. Takhle dokurvit hororový žánr. Pak už se nedivím, když si někdo pustí tenhle film, a ostatní horory, vinou tohoto, pak končí v negativních číslech. Po tomhle kousku je každý americký horor zlatý až platinový. Svatební veselí přeruší nenadálý vpád nepozvaných svatebčanů - zombíků. Nikdo se nad tím nepodivuje. Jedná se totiž o prequel a současně třetí díl slavné, a podle mě úděsné španělské hororové série Rec točené ruční kamerou. "Rozjuchaní" zombíci dávající si nebohé svatebčany jako hlavní chod ze svatebního menu, je v tomto případě jev prakticky normální. Netrpělivě očekávaný prequel se od svých předchůdců liší také hlavně tím, že ruční kamera je využívaná cca do 20. minuty, pak následuje teprve titulek s detailním záběrem na ruční kameru ležící na podlaze s blikající kontrolkou nahrávání. Pak se strhne vřava, nakažený strýček už není hodným strýčkem, nevěsta s vypoulenýma očima se nakrátko odloučí od svého milovaného ženicha a hned tak se nesejdou, ale zato tenhle díl postihla ne ani tak tajemná nákaza, jejíž původ se nedozvíme, ale hlavně nablblost telenovel. Úvodní dvacetiminutovka se dokonce v tom tak vyžívá, že ani nemáte pocit, že byste sledovali horor. Zaláskovanost obou hlavních, a poměrně necharismatických protagonistů, byla tak idiotsky přehnaná a rozhodně ne tak umně vystavěna, aby se to dalo brát jako režisérův záměr. Apropo, Paco Plaza je pěkný pako a otřesný režisér, a pokud to ještě neví, tak mu to právě vzkazuji. Točil tak otřesně s idiotskými dialogy a naprosto bez napětí, hororového i goreového dusna a zombíci byli designově úplně ubohoučcí. Když k tomu přidám trapné náboženské kecy z úst jakéhosi faráře, které zastaví řádění rozběsněných zombies, je to celé k smíchu. Abych ho nezadupal úplně do rozkydlého bláta, tak dvě závěrečné scény se povedly. Jedna, kdy nevěstu kousne zombík do ruky a její ženich se v zoufalosti odhodlá k useknutí její končetiny, aby se infekce nerožšířila do celého těla, ale stejně to nepomůže, a pak závěrečné vytržení ženichova jazyku při vášnivém polibku s milovanou, a následné rozstřílení na hadry obou biologickou jednotkou. Jenže vše předtím děs, gumové masky, motorová pila nevyužitá dostatečně, a navíc hloupě položená kdesi v podchodu a spousta dalších nelogičností a debility soustředěné do sedmdesáti odvarových minut. A k tomu nefilmový jazyk, jakým španělština je. Odklon od série zcela zřejmý, v nestylovém střídání výše zmíněných žánrů se filmu nedaří. Nečekal jsem zázraky, ale takovou hovadinu, aby v hororovém žánru pohledal. A co je mně do nějakých španělských kravin. Na americké horory to nemá ani v jedné milisekundě. Naprosto vzorová slátanina s divně pojatou režií. Zřejmě z nadějné dvojice Plaza-Balaguero, je ten druhý jmenovaný tím lepším a stylovějším. 30% () (méně) (více)

• Ačkoli to název naznačuje, nejedná se o prequel, neboť děj se odehrává ve stejné době či dokonce později než první a druhý díl. Lze to poznat ve scéně, kdy se Koldo (Diego Martín) nachází v řídící místnosti a v televizi za ním jsou ve zprávách zobrazovány právě události prvních dvou dílů. (Teabag)
  • První a druhý díl zrežírovali Paco Plaza a Jaume Balagueró společně. Další pokračování si ale rozdělili tak, že Plaza natočil třetí díl a Balagueró čtvrtý. (karlik4801)