Nicolas Le Floch (TV seriál)

• Francie

Nicolas Le Floch

Krimi / Drama / Mysteriózní

Francie, 2008 - 2015, 18 h (Minutáž: 10x90 min)

Hugues Pagan

Jérôme Robart, Mathias Mlekuz, Jean-Marie Winling, Michaël Abiteboul, Claire Nebout, Alexis Michalik, Aurore Auteuil, Gérard Chaillou, Julia Thurnau, Emmanuelle Galabru, Pierre Deladonchamps, Julien Rochefort, Eric Théobald, Florence Muller, Joséphine Fresson, Vincent Ozanon, Robert Plagnol, Elisabeth Macocco, Françoise Loreau, Philippe Demarle, Swann Arlaud, Micha Lescot, Emilie Gavois-Kahn, Pierre Aussedat, Etienne Chicot, Régis Royer, Jean-Michel Noirey, Thomas Chabrol, Carole Franck, Jean-Pierre Gos, Emmanuel Noblet, Jean-Paul Comart, Sarah Lepicard, Geoffrey Carey, Daniel Isoppo, Daniel Dublet, Fabio Zenoni, Gilles Treton, Claudine Baschet, Vimala Pons, Serge Merlin, Norah Lehembre, Catherine Gandois, Nathalie Roussel, Arnaud Duléry, Renaud Cestre, Laurent Bariteau, Nicolas Bridet, Jean-François Garreaud, Paul Minthe, Alain Libolt, Lucie Lucas, Canelle Carré-Cassaigne, Jacques Frantz, Loïc Baylacq, Wilfred Benaïche, Jacques Collard, Jean-Charles Delaume, Vincent Winterhalter, Josiane Lévêque, Jean-Pierre Bagot, Mireille Franchino, Jean-Yves Gautier, Marie Verdi, Tom Novembre, Lysiane Meis, Philippe du Janerand, Christophe Vandevelde, Audrey Bonnet, Max Morel, Vincent Nemeth, Jacques Le Carpentier, René Morard, Michel Carliez, Benoît Ferreux, François Caron, Marie-Armelle Deguy, Cassandre Vittu de Kerraoul, Sophie Fougère, Sava Lolov, Agnès Sourdillion, Nicolas Vaude, Sylvie Loeillet, Christine Armanger, Rémy Roubakha, Bruno Paviot, Patrick Médioni, Jean-Claude Bolle-Reddat, Jules Sadoughi, Valérie Dashwood, Murielle Hilaire, Jean-Pol Brissart, Michaël Vander-Meiren, Léa Wiazemsky, Grégory Givernaud, Virgil Leclaire, Charles Lelaure, Joakim Latzko, Camille De Pazzis, Grégori Derangère, Clémentine Poidatz, Pierre Remund, Rachel Eberhart, Gabrielle Atger, Arnaud Xainte, Lionel Robert, Sébastien Thiery, Philippe Girard, Mathieu Bisson

První díl je přesně dle mého gusta - pomalý, pečlivě vybudovaný a krásnou hudbou podmalovaný složitý příběh s vcelku jednoduchým motivem. Chápu, že někdo se přitom stihne třikrát vyspat a najíst, a je tam také spousta složitých francouzských jmen a postav, které díky parukám vypadají značně podobně, ale bez toho by to nešlo. Nemám rád nepatřičná zjednodušení. Doufám, že další díly laťku nesrazí.(17.7.2013)

• Snorlax

I když Francouzi kostýmní dramata umí a detektivky jim jdou také velmi dobře od ruky, zde se mistr tesař poněkud utnul. Atmosféra ponuré Paříže je parádní, té nelze nic vyčíst, ale děj je přehnaně komplikovaný, na zaplácnutí scenaristické impotence skýtá příliš mnoho odboček, které vůbec neslouží k posunutí příběhu vpřed. Ve výsledku je z toho nudná podívaná s plejádou nezajímavých postav.(21.9.2015)

Také to ohodnotím po prvním dílu :). Jsem rád za každý takovýto historický seriál. Tvůrci si nemohli vybrat lépe- Francie, 18.století... připomnělo mi to Tajnosti pařížské od Eugena Sue (kniha). Co se týče kulis, kostýmů a exteriérů, je to nádhera, avšak herecké výkony už zatím pokulhávají. Nevím, jestli to bylo kvůli českému dabingu, ale dialogy mi přišly příliš prkenné. Také jejich obsah je zatím takový "neočesaný" a to by se u seriálu podle knižní předlohy stávat nemělo. I přesto se však těším na další díly, které by mohly být lepší než pilotní díl. Zatím je to na čisté 3 hvězdy.(3.7.2013)

1. díl: Zatím jsem vcelku na vážkách. Na jednu stranu opravdu nádherné interiéry a exteriéry, super kostýmy, vcelku sympatický hlavní hrdina a zajímavý zločin, na tu druhou však záplava nejrůznějších složitých jmen (každý je markýz, hrabě) a složité vztahy mezi nimi (ten ví něco na tohohle, postavení, nedotknutelnost, "frakce",...). Pevně doufám, že se s tím nějak poperu, neboť kriminálku z osmnáctého století jsem ještě neviděl a rozhodně mě zaujala. O tom žádná. *** a 1/2 2. díl: Motanice s dopisy, útrpným právem a komisařem byla podle mého názoru o něco slabší než předchozí díl. *** 3. díl: Popravdě to nebylo tak zamotané jako v předchozích dvou dílech, na druhou stranu ty snové sekvence... Huh. *** 4. díl: KONEČNĚ! Konečně to mělo tu pravou šťávu a nenašel jsem během těch devadesáti minut slepé místečko. **** 5. díl: Zdá se, že s druhou polovinou seriálu přijdou i lepší díly. Tenhle byl opět super, zvlášť ta "baronová" dvojka, to byl hódně... řekněme zvláštní páreček. Jen ta část s tím podříznutím mohla být lépe rozvedena. Přeci jenom mi to přišlo hrozně rychle utnuté. **** 6. díl: Myslel jsem si, že výlet mimo Paříž nebude nic moc. A k mému překvapení tomu bylo naopak, určitě další velice povedený díl! :) **** 7. díl: Neviděl jsem. 8. díl: Teda těch mrtvol bylo... skoro jako v Midsomeru! *** a 1/2 9. díl: Spousta změn, totálně divný vrah (ten borec... zkrátka... mimo), ale celkově dobrý díl. *** a 1/2 10. díl: (Zatím) poslední díl mne překvapil svojí akčností: na začátku boj, únos, had, další souboj... Zajímavé, byť motanice kolem "hladové smlouvy" mi přišla trochu slabší. ***(3.7.2013)

Neřekl bych, že si tento seriál zaslouží hodnocení, která jej zde provázejí. Jednotlivé epizody jsou často trochu příliš komplikované, k pochopení vyžadují neustálou pozornost, nelze si při jejich sledování odběhnout uvařit kafe, ale to je tak to jediné, co jsem schopný tomu vytknout. Naopak kostýmy, Paříž, atmosféra doby - jedna báseň.(27.7.2013)

• - Snímek byl natočen na film ve formátu Super 16. (Hawaj)