Nicolas Le Floch (TV seriál)

• Francie

Nicolas Le Floch

Krimi / Drama / Mysteriózní

Francie, 2008–2015, 18 h (Minutáž: 90 min)

Jérôme Robart, Mathias Mlekuz, Jean-Marie Winling, Michaël Abiteboul, Claire Nebout, Alexis Michalik, Aurore Auteuil, Gérard Chaillou, Julia Thurnau, Emmanuelle Galabru, Pierre Deladonchamps, Julien Rochefort, Eric Théobald, Florence Muller, Joséphine Fresson, Vincent Ozanon, Robert Plagnol, Elisabeth Macocco, Françoise Loreau, Philippe Demarle, Swann Arlaud, Micha Lescot, Emilie Gavois-Kahn, Pierre Aussedat, Etienne Chicot, Régis Royer, Jean-Michel Noirey, Thomas Chabrol, Carole Franck, Jean-Pierre Gos, Emmanuel Noblet, Jean-Paul Comart, Sarah Lepicard, Geoffrey Carey, Daniel Isoppo, Daniel Dublet, Fabio Zenoni, Gilles Treton, Claudine Baschet, Vimala Pons, Serge Merlin, Norah Lehembre, Catherine Gandois, Nathalie Roussel, Arnaud Duléry, Renaud Cestre, Laurent Bariteau, Nicolas Bridet, Jean-François Garreaud, Paul Minthe, Alain Libolt, Lucie Lucas, Canelle Carré-Cassaigne, Jacques Frantz, Loïc Baylacq, Wilfred Benaïche, Jacques Collard, Jean-Charles Delaume, Vincent Winterhalter, Josiane Lévêque, Jean-Pierre Bagot, Mireille Franchino, Jean-Yves Gautier, Marie Verdi, Tom Novembre, Lysiane Meis, Philippe du Janerand, Christophe Vandevelde, Audrey Bonnet, Max Morel, Vincent Nemeth, Jacques Le Carpentier, René Morard, Michel Carliez, Benoît Ferreux, François Caron, Marie-Armelle Deguy, Cassandre Vittu de Kerraoul, Sophie Fougère, Sava Lolov, Agnès Sourdillion, Nicolas Vaude, Sylvie Loeillet, Christine Armanger, Rémy Roubakha, Bruno Paviot, Patrick Médioni, Jean-Claude Bolle-Reddat, Jules Sadoughi, Valérie Dashwood, Murielle Hilaire, Jean-Pol Brissart, Michaël Vander-Meiren, Léa Wiazemsky, Grégory Givernaud, Virgil Leclaire, Charles Lelaure, Joakim Latzko, Camille De Pazzis, Grégori Derangère, Clémentine Poidatz, Pierre Remund, Rachel Eberhart, Gabrielle Atger, Arnaud Xainte, Lionel Robert, Sébastien Thiery, Philippe Girard, Mathieu Bisson, Claire Johnston, Pierre Banderet, Lara Guirao, Vanessa Larré, Richard Keep, Frédéric Andréi, Jean-Pierre Girard, Philippe Morel, Philippe Morel, Jérôme Huguet, Erick Deshors, Sarah Le Picard, Didier Sandre, Hande Kodja, Pierre Baux, Guillaume Delaunay, Nicole Dubois, Marianne Denicourt, Louis Bellanti, Patrick Catalifo, Damien Bonnard, Paul Bandey, Chloé Coulloud, Agnès Soral, Geoffroy Lidvan, Martin Lamotte, Antoine Chappey, Philippe Bérenger, Jean Labib, Franck Libert, Bruno Todeschini, Toinette Laquière, Julien Cafaro, Patrice Juiff, Adama Niane, Laurent D'Elia, Monique Mauclair

Také to ohodnotím po prvním dílu :). Jsem rád za každý takovýto historický seriál. Tvůrci si nemohli vybrat lépe- Francie, 18.století... připomnělo mi to Tajnosti pařížské od Eugena Sue (kniha). Co se týče kulis, kostýmů a exteriérů, je to nádhera, avšak herecké výkony už zatím pokulhávají. Nevím, jestli to bylo kvůli českému dabingu, ale dialogy mi přišly příliš prkenné. Také jejich obsah je zatím takový "neočesaný" a to by se u seriálu podle knižní předlohy stávat nemělo. I přesto se však těším na další díly, které by mohly být lepší než pilotní díl. Zatím je to na čisté 3 hvězdy.(3.7.2013)

První díl je přesně dle mého gusta - pomalý, pečlivě vybudovaný a krásnou hudbou podmalovaný složitý příběh s vcelku jednoduchým motivem. Chápu, že někdo se přitom stihne třikrát vyspat a najíst, a je tam také spousta složitých francouzských jmen a postav, které díky parukám vypadají značně podobně, ale bez toho by to nešlo. Nemám rád nepatřičná zjednodušení. Doufám, že další díly laťku nesrazí.(17.7.2013)

• VenDulin85

Co může být lepšího než detektivka? Historická detektivka, z prostředí plného intrik, politických machinací a napudrovaných paruk... Hlavní hrdina je (jako mnoho jeho kolegů detektivů) nadšeným průkopníkem všeho nového, zkouší na svou dobu neortodoxní metody a mimoto se umí těšit z radostí života... Nechybí mu odvaha a hbitý kord, ale v některých nepříjemných situacích by se těžko obešel bez své tlupy malých otrhaných informátorů a špiclů. Hned první díl této série mě zaujal docela morbidní vraždou, kterou musí policejní důstojník vyšetřit, i když se mu do cesty staví všechny možné překážky, v neposlední řadě i to, že je vyšetřování (z vyšší moci) pozastaveno úplně. Ale co by to byl za detektiva, kdyby se tím nechal zastavit? Ne ne, ten se jen tak nedá, důkazem je i to, že úsměv neztrácí ani nad mrtvolou, klidně se zapře rukama o stůl, na kterém leží ono tělo a klidně rozpráví se svými spolupracovníky. Jsem zvědavá, co přinesou další díly, prozatím oficiálně nehodnotím (pro mě 4*).(13.7.2013)

Hodnocení i komentář je provizorní, protože zatím jsem měl možnost vidět jedinou epizodu, ale na jejím základě považuju seriál na ČSFD za podhodnocený. Rozumím rozpakům, protože v tom množství postav exoticky znějících jmen a dvorních intrik se člověk obtížně orientuje a leckdo se v tom může ztratit. Já si ale užíval výpravu i styl a rozhodně jsem se nenudil. Kostýmní detektivka, která je poněkud ovlivněná romantizujícím pojetím, ale vem to nešť - zatím tak na 75 % a 4 hvězdičky.(4.10.2015)

Neřekl bych, že si tento seriál zaslouží hodnocení, která jej zde provázejí. Jednotlivé epizody jsou často trochu příliš komplikované, k pochopení vyžadují neustálou pozornost, nelze si při jejich sledování odběhnout uvařit kafe, ale to je tak to jediné, co jsem schopný tomu vytknout. Naopak kostýmy, Paříž, atmosféra doby - jedna báseň.(27.7.2013)

• - Snímek byl natočen na film ve formátu Super 16. (Hawaj)