Reklama

Reklama

Nicolas Le Floch

(TV seriál)
  • Francie Nicolas Le Floch
Krimi / Drama / Mysteriózní
Francie, (2008–2015), 18 h (Minutáž: 90 min)

Hrají:

Jérôme Robart, Mathias Mlekuz, Jean-Marie Winling, Michaël Abiteboul, Claire Nebout, Alexis Michalik, Aurore Auteuil, Gérard Chaillou, (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(12)

Obsahy(1)

Francouzská televizní tvorba se konečně může pochlubit sérií vynikajících historických detektivek, které vznikly podle literární předlohy Jean-Francoise Parota. Příběhy plné intrik, napětí, podlostí a vášně nás zavedou do Francie osmnáctého století, do období vlády Ludvíka XV. a jeho milenky Madame de Pompadour a do začátku vlády Ludvíka XVI.
Hrdinou desetidílné série je markýz de Ranreuil alias Nicolas Le Floch, vysoký policejní důstojník, který řeší ty nejdelikátnější případy ohrožující bezpečnost Francie, ale často i čest samotného panovníka či jeho nejbližších.
Kvalitní scénář a producentský rozmach, co se týče hereckého obsazení, kostýmů, dekorací a působivých exteriérů (natáčelo se v Mans, Senlis a na zámku ve Versailles), přinesl tvůrcům zasloužený úspěch nejen ve Francii a v evropských televizích, ale např. i v Japonsku a Rusku.
Hlavní roli Nicolase Le Flocha hraje charizmatický Jérome Robart, kterého diváci České televize znají např. ze seriálu Reportéři. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Recenze (30)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Hodnocení i komentář je provizorní, protože zatím jsem měl možnost vidět jedinou epizodu, ale na jejím základě považuju seriál na ČSFD za podhodnocený. Rozumím rozpakům, protože v tom množství postav exoticky znějících jmen a dvorních intrik se člověk obtížně orientuje a leckdo se v tom může ztratit. Já si ale užíval výpravu i styl a rozhodně jsem se nenudil. Kostýmní detektivka, která je poněkud ovlivněná romantizujícím pojetím, ale vem to nešť - zatím tak na 75 % a 4 hvězdičky. ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Hodnocení po prvním dílu seriálu: Jako detektivka to stojí sice za ..., no prostě nestojí to za nic, ale jako příběh to docela šlo. Následky otravy olovem mě celkem šokovaly, závěr trochu připomněl Foylovu válku (teda tím, že pro hlavního hrdinu je důležitější, aby bylo dosaženo spravedlnosti, než aby byl potrestán viník, zvláště, když oběť, nebo spíše jeho rodina, příliš sympatií nevzbuzují). Nádherné prostředí dvora Ludvíka XV. (čili toho, jehož dlouhá vláda, téměř 60 let, v podstatě přivedla Francii až k její Velké revoluci), kostýmy, myslím, že spíše rokokové než barokní, jak zde píšou jiní (protože ve Francii právě ono do doby vlády Ludvíka XV. spadá) a krásná hudba (o té už tady taky všichni psali), tak uvidím, jak se mi budou líbit další díly. Po zhlédnutí druhého dílu dochází k menší korekci předchozího, tak tou pohnutkou hlavního hrdiny nebyla jen touha po spravedlnosti, ale pohnutka neméně ušlechtilá... :-)). Moc se mi tam líbí ty děti, které se objeví s příslovečnou dochvilností blanických rytířů a za které jednoznačně tento seriál ode mne jednu ze svých hvězdiček a tu další za již zmiňovanou hudbu a kostýmy (ať už jsou barokní, rokokové nebo klasicistní ;-)). Pokud se to bude i v dalších dílech držet na úrovni dílu druhého tak jednu hvězdičku ještě přidám. Zač? Prostě, protože chci. Edit 5.12.2013 (po zhlédnutí dosud posledního dostupného 10. dílu) Nic se přidávat nebude, jelikož SPOILER zmizení jak La Satine (a ještě za takových okolností) tak těch mých oblíbených dětí mě pěkně naštvalo KONEC SPOILERU a scházela mně i provázanost jednotlivých dílů a také mi vadilo příliš velké množství (s odpuštěním) kurev a politiky (tam se zase té provázanosti nalézalo až příliš). Nakonec to alespoň dopadlo podle mých představ, už jsem se obávala happy endu, ale přece jen Francie krátce před svou Velkou revolucí žádný nedovoluje... ()

Reklama

VenDulin85

všechny recenze uživatele

Co může být lepšího než detektivka? Historická detektivka, z prostředí plného intrik, politických machinací a napudrovaných paruk... Hlavní hrdina je (jako mnoho jeho kolegů detektivů) nadšeným průkopníkem všeho nového, zkouší na svou dobu neortodoxní metody a mimoto se umí těšit z radostí života... Nechybí mu odvaha a hbitý kord, ale v některých nepříjemných situacích by se těžko obešel bez své tlupy malých otrhaných informátorů a špiclů. Hned první díl této série mě zaujal docela morbidní vraždou, kterou musí policejní důstojník vyšetřit, i když se mu do cesty staví všechny možné překážky, v neposlední řadě i to, že je vyšetřování (z vyšší moci) pozastaveno úplně. Ale co by to byl za detektiva, kdyby se tím nechal zastavit? Ne ne, ten se jen tak nedá, důkazem je i to, že úsměv neztrácí ani nad mrtvolou, klidně se zapře rukama o stůl, na kterém leží ono tělo a klidně rozpráví se svými spolupracovníky. Jsem zvědavá, co přinesou další díly, prozatím oficiálně nehodnotím (pro mě 4*). ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Neřekl bych, že si tento seriál zaslouží hodnocení, která jej zde provázejí. Jednotlivé epizody jsou často trochu příliš komplikované, k pochopení vyžadují neustálou pozornost, nelze si při jejich sledování odběhnout uvařit kafe, ale to je tak to jediné, co jsem schopný tomu vytknout. Naopak kostýmy, Paříž, atmosféra doby - jedna báseň. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

I když Francouzi kostýmní dramata umí a detektivky jim jdou také velmi dobře od ruky, zde se mistr tesař poněkud utnul. Atmosféra ponuré Paříže je parádní, té nelze nic vyčíst, ale děj je přehnaně komplikovaný, na zaplácnutí scenaristické impotence skýtá příliš mnoho odboček, které vůbec neslouží k posunutí příběhu vpřed. Ve výsledku je z toho nudná podívaná s plejádou nezajímavých postav. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (1)

  • Snímek byl natočen na film ve formátu Super 16. (Hawaj)

Reklama

Reklama