Reklama

Reklama

Nicolas Le Floch

(seriál)
  • Francie Nicolas Le Floch
TV spot 1
Krimi / Drama / Mysteriózní
Francie, (2008–2015), 18 h (Minutáž: 90 min)

Hrají:

Jérôme Robart, Mathias Mlekuz, Jean-Marie Winling, Michaël Abiteboul, Claire Nebout, Alexis Michalik, Aurore Auteuil, Gérard Chaillou, Julia Thurnau (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(12)

Obsahy(1)

Francouzská televizní tvorba se konečně může pochlubit sérií vynikajících historických detektivek, které vznikly podle literární předlohy Jean-Francoise Parota. Příběhy plné intrik, napětí, podlostí a vášně nás zavedou do Francie osmnáctého století, do období vlády Ludvíka XV. a jeho milenky Madame de Pompadour a do začátku vlády Ludvíka XVI.
Hrdinou desetidílné série je markýz de Ranreuil alias Nicolas Le Floch, vysoký policejní důstojník, který řeší ty nejdelikátnější případy ohrožující bezpečnost Francie, ale často i čest samotného panovníka či jeho nejbližších.
Kvalitní scénář a producentský rozmach, co se týče hereckého obsazení, kostýmů, dekorací a působivých exteriérů (natáčelo se v Mans, Senlis a na zámku ve Versailles), přinesl tvůrcům zasloužený úspěch nejen ve Francii a v evropských televizích, ale např. i v Japonsku a Rusku.
Hlavní roli Nicolase Le Flocha hraje charizmatický Jérome Robart, kterého diváci České televize znají např. ze seriálu Reportéři. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

TV spot 1

Recenze (30)

FireTight 

všechny recenze uživatele

1. díl: Zatím jsem vcelku na vážkách. Na jednu stranu opravdu nádherné interiéry a exteriéry, super kostýmy, vcelku sympatický hlavní hrdina a zajímavý zločin, na tu druhou však záplava nejrůznějších složitých jmen (každý je markýz, hrabě) a složité vztahy mezi nimi (ten ví něco na tohohle, postavení, nedotknutelnost, "frakce",...). Pevně doufám, že se s tím nějak poperu, neboť kriminálku z osmnáctého století jsem ještě neviděl a rozhodně mě zaujala. O tom žádná. *** a 1/2 2. díl: Motanice s dopisy, útrpným právem a komisařem byla podle mého názoru o něco slabší než předchozí díl. *** 3. díl: Popravdě to nebylo tak zamotané jako v předchozích dvou dílech, na druhou stranu ty snové sekvence... Huh. *** 4. díl: KONEČNĚ! Konečně to mělo tu pravou šťávu a nenašel jsem během těch devadesáti minut slepé místečko. **** 5. díl: Zdá se, že s druhou polovinou seriálu přijdou i lepší díly. Tenhle byl opět super, zvlášť ta "baronová" dvojka, to byl hódně... řekněme zvláštní páreček. Jen ta část s tím podříznutím mohla být lépe rozvedena. Přeci jenom mi to přišlo hrozně rychle utnuté. **** 6. díl: Myslel jsem si, že výlet mimo Paříž nebude nic moc. A k mému překvapení tomu bylo naopak, určitě další velice povedený díl! :) **** 7. díl: Neviděl jsem. 8. díl: Teda těch mrtvol bylo... skoro jako v Midsomeru! *** a 1/2 9. díl: Spousta změn, totálně divný vrah (ten borec... zkrátka... mimo), ale celkově dobrý díl. *** a 1/2 10. díl: (Zatím) poslední díl mne překvapil svojí akčností: na začátku boj, únos, had, další souboj... Zajímavé, byť motanice kolem "hladové smlouvy" mi přišla trochu slabší. *** ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Hodnocení po prvním dílu seriálu: Jako detektivka to stojí sice za ..., no prostě nestojí to za nic, ale jako příběh to docela šlo. Následky otravy olovem mě celkem šokovaly, závěr trochu připomněl Foylovu válku (teda tím, že pro hlavního hrdinu je důležitější, aby bylo dosaženo spravedlnosti, než aby byl potrestán viník, zvláště, když oběť, nebo spíše jeho rodina, příliš sympatií nevzbuzují). Nádherné prostředí dvora Ludvíka XV. (čili toho, jehož dlouhá vláda, téměř 60 let, v podstatě přivedla Francii až k její Velké revoluci), kostýmy, myslím, že spíše rokokové než barokní, jak zde píšou jiní (protože ve Francii právě ono do doby vlády Ludvíka XV. spadá) a krásná hudba (o té už tady taky všichni psali), tak uvidím, jak se mi budou líbit další díly. Po zhlédnutí druhého dílu dochází k menší korekci předchozího, tak tou pohnutkou hlavního hrdiny nebyla jen touha po spravedlnosti, ale pohnutka neméně ušlechtilá... :-)). Moc se mi tam líbí ty děti, které se objeví s příslovečnou dochvilností blanických rytířů a za které jednoznačně tento seriál ode mne jednu ze svých hvězdiček a tu další za již zmiňovanou hudbu a kostýmy (ať už jsou barokní, rokokové nebo klasicistní ;-)). Pokud se to bude i v dalších dílech držet na úrovni dílu druhého tak jednu hvězdičku ještě přidám. Zač? Prostě, protože chci. Edit 5.12.2013 (po zhlédnutí dosud posledního dostupného 10. dílu) Nic se přidávat nebude, jelikož SPOILER zmizení jak La Satine (a ještě za takových okolností) tak těch mých oblíbených dětí mě pěkně naštvalo KONEC SPOILERU a scházela mně i provázanost jednotlivých dílů a také mi vadilo příliš velké množství (s odpuštěním) kurev a politiky (tam se zase té provázanosti nalézalo až příliš). Nakonec to alespoň dopadlo podle mých představ, už jsem se obávala happy endu, ale přece jen Francie krátce před svou Velkou revolucí žádný nedovoluje... ()

Reklama

laepus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Viděn a hodnocen jen druhý díl první série. Minulý týden přečtena knižní předloha, dnes jsem si tedy dal filmovou (televizní) verzi. Změn pochopitelně doznala, někdy větších (vztahy jednotlivých postav) jindy menších, ale je to obstojná dívatelná televizní detektivka ve stylu detektivka Murdocha - žádné honičky, žádné DNA, plno vodítek a náhod, které pomůžou; celkově zabaleno do příjemnoho vizuálu s nevtíravou hudbou (někdy znějící jak z Červeného bedrníka) a okořeněno občasným vtípkem a hláškou - zkrátka klasika. Le Floch je sympaťák až na půdu a závěrečná minutka u krále mě příjemně rozesmála. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

I když Francouzi kostýmní dramata umí a detektivky jim jdou také velmi dobře od ruky, zde se mistr tesař poněkud utnul. Atmosféra ponuré Paříže je parádní, té nelze nic vyčíst, ale děj je přehnaně komplikovaný, na zaplácnutí scenaristické impotence skýtá příliš mnoho odboček, které vůbec neslouží k posunutí příběhu vpřed. Ve výsledku je z toho nudná podívaná s plejádou nezajímavých postav. ()

Lionheart 

všechny recenze uživatele

První díl je přesně dle mého gusta - pomalý, pečlivě vybudovaný a krásnou hudbou podmalovaný složitý příběh s vcelku jednoduchým motivem. Chápu, že někdo se přitom stihne třikrát vyspat a najíst, a je tam také spousta složitých francouzských jmen a postav, které díky parukám vypadají značně podobně, ale bez toho by to nešlo. Nemám rád nepatřičná zjednodušení. Doufám, že další díly laťku nesrazí. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (1)

  • Snímek byl natočen na film ve formátu Super 16. (Hawaj)

Reklama

Reklama