Nicolas Le Floch (TV seriál)

• Francie

Nicolas Le Floch

Krimi / Drama / Mysteriózní

Francie, 2008 - 2015, 18 h (Minutáž: 10x90 min)

Hugues Pagan

Jérôme Robart, Mathias Mlekuz, Jean-Marie Winling, Michaël Abiteboul, Claire Nebout, Alexis Michalik, Aurore Auteuil, Gérard Chaillou, Julia Thurnau, Emmanuelle Galabru, Pierre Deladonchamps, Julien Rochefort, Eric Théobald, Florence Muller, Joséphine Fresson, Vincent Ozanon, Robert Plagnol, Elisabeth Macocco, Françoise Loreau, Philippe Demarle, Swann Arlaud, Micha Lescot, Emilie Gavois-Kahn, Pierre Aussedat, Etienne Chicot, Régis Royer, Jean-Michel Noirey, Thomas Chabrol, Carole Franck, Jean-Pierre Gos, Emmanuel Noblet, Jean-Paul Comart, Sarah Lepicard, Geoffrey Carey, Daniel Isoppo, Daniel Dublet, Fabio Zenoni, Gilles Treton, Claudine Baschet, Vimala Pons, Serge Merlin, Norah Lehembre, Catherine Gandois, Nathalie Roussel, Arnaud Duléry, Renaud Cestre, Laurent Bariteau, Nicolas Bridet, Jean-François Garreaud, Paul Minthe, Alain Libolt, Lucie Lucas, Canelle Carré-Cassaigne, Jacques Frantz, Loïc Baylacq, Wilfred Benaïche, Jacques Collard, Jean-Charles Delaume, Vincent Winterhalter, Josiane Lévêque, Jean-Pierre Bagot, Mireille Franchino, Jean-Yves Gautier, Marie Verdi, Tom Novembre, Lysiane Meis, Philippe du Janerand, Christophe Vandevelde, Audrey Bonnet, Max Morel, Vincent Nemeth, Jacques Le Carpentier, René Morard, Michel Carliez, Benoît Ferreux, François Caron, Marie-Armelle Deguy, Cassandre Vittu de Kerraoul, Sophie Fougère, Sava Lolov, Agnès Sourdillion, Nicolas Vaude, Sylvie Loeillet, Christine Armanger, Rémy Roubakha, Bruno Paviot, Patrick Médioni, Jean-Claude Bolle-Reddat, Jules Sadoughi, Valérie Dashwood, Murielle Hilaire, Jean-Pol Brissart, Michaël Vander-Meiren, Léa Wiazemsky, Grégory Givernaud, Virgil Leclaire, Charles Lelaure, Joakim Latzko, Camille De Pazzis, Grégori Derangère, Clémentine Poidatz, Pierre Remund, Rachel Eberhart, Gabrielle Atger, Arnaud Xainte, Lionel Robert, Sébastien Thiery, Sébastien Thiery, Philippe Girard

Hodnocení po prvním dílu seriálu: Jako detektivka to stojí sice za ..., no prostě nestojí to za nic, ale jako příběh to docela šlo. Následky otravy olovem mě celkem šokovaly, závěr trochu připomněl Foylovu válku (teda tím, že pro hlavního hrdinu je důležitější, aby bylo dosaženo spravedlnosti, než aby byl potrestán viník, zvláště, když oběť, nebo spíše jeho rodina, příliš sympatií nevzbuzují). Nádherné prostředí dvora Ludvíka XV. (čili toho, jehož dlouhá vláda, téměř 60 let, v podstatě přivedla Francii až k její Velké revoluci), kostýmy, myslím, že spíše rokokové než barokní, jak zde píšou jiní (protože ve Francii právě ono do doby vlády Ludvíka XV. spadá) a krásná hudba (o té už tady taky všichni psali), tak uvidím, jak se mi budou líbit další díly. Po zhlédnutí druhého dílu dochází k menší korekci předchozího, tak tou pohnutkou hlavního hrdiny nebyla jen touha po spravedlnosti, ale pohnutka neméně ušlechtilá... :-)). Moc se mi tam líbí ty děti, které se objeví s příslovečnou dochvilností blanických rytířů a za které jednoznačně tento seriál ode mne jednu ze svých hvězdiček a tu další za již zmiňovanou hudbu a kostýmy (ať už jsou barokní, rokokové nebo klasicistní ;-)). Pokud se to bude i v dalších dílech držet na úrovni dílu druhého tak jednu hvězdičku ještě přidám. Zač? Prostě, protože chci. Edit 5.12.2013 (po zhlédnutí dosud posledního dostupného 10. dílu) Nic se přidávat nebude, jelikož SPOILER zmizení jak La Satine (a ještě za takových okolností) tak těch mých oblíbených dětí mě pěkně naštvalo KONEC SPOILERU a scházela mně i provázanost jednotlivých dílů a také mi vadilo příliš velké množství (s odpuštěním) kurev a politiky (tam se zase té provázanosti nalézalo až příliš). Nakonec to alespoň dopadlo podle mých představ, už jsem se obávala happy endu, ale přece jen Francie krátce před svou Velkou revolucí žádný nedovoluje...(20.11.2013)

Neřekl bych, že si tento seriál zaslouží hodnocení, která jej zde provázejí. Jednotlivé epizody jsou často trochu příliš komplikované, k pochopení vyžadují neustálou pozornost, nelze si při jejich sledování odběhnout uvařit kafe, ale to je tak to jediné, co jsem schopný tomu vytknout. Naopak kostýmy, Paříž, atmosféra doby - jedna báseň.(27.7.2013)

Také to ohodnotím po prvním dílu :). Jsem rád za každý takovýto historický seriál. Tvůrci si nemohli vybrat lépe- Francie, 18.století... připomnělo mi to Tajnosti pařížské od Eugena Sue (kniha). Co se týče kulis, kostýmů a exteriérů, je to nádhera, avšak herecké výkony už zatím pokulhávají. Nevím, jestli to bylo kvůli českému dabingu, ale dialogy mi přišly příliš prkenné. Také jejich obsah je zatím takový "neočesaný" a to by se u seriálu podle knižní předlohy stávat nemělo. I přesto se však těším na další díly, které by mohly být lepší než pilotní díl. Zatím je to na čisté 3 hvězdy.(3.7.2013)

• Snorlax

I když Francouzi kostýmní dramata umí a detektivky jim jdou také velmi dobře od ruky, zde se mistr tesař poněkud utnul. Atmosféra ponuré Paříže je parádní, té nelze nic vyčíst, ale děj je přehnaně komplikovaný, na zaplácnutí scenaristické impotence skýtá příliš mnoho odboček, které vůbec neslouží k posunutí příběhu vpřed. Ve výsledku je z toho nudná podívaná s plejádou nezajímavých postav.(21.9.2015)

Buď jsem takhle večer moc unavená a nemyslí mi to, nebo jsou ty zápletky totálně pošahané. Vynikající kostýmy, všichni vypadají jako strašidla, takže dobově. Vzhledem k tomu, jak miluji aspoň trochu autentického prostředí, jsem nadšená a nevadí mi ani trochu divný dabing a ta banda kluků-tuláků, která v jednom kuse vytahuje hrdinu z bryndy. A zadarmo.(30.7.2013)

• - Snímek byl natočen na film ve formátu Super 16. (Hawaj)