Nicolas Le Floch

• Francie Nicolas Le Floch
TV spot 1
Krimi / Drama / Mysteriózní
Francie, (2008–2015), 18 h (Minutáž: 90 min)

Jérôme Robart, Mathias Mlekuz, Jean-Marie Winling, Michaël Abiteboul, Claire Nebout, Alexis Michalik, Aurore Auteuil, Gérard Chaillou, Julia Thurnau (více)

Série(6) / Epizody(12)

Francouzská televizní tvorba se konečně může pochlubit sérií vynikajících historických detektivek, které vznikly podle literární předlohy Jean-Francoise Parota. Příběhy plné intrik, napětí, podlostí a vášně nás zavedou do Francie osmnáctého století, do období vlády Ludvíka XV. a jeho milenky Madame de Pompadour a do začátku vlády Ludvíka XVI.
Hrdinou desetidílné série je markýz de Ranreuil alias Nicolas Le Floch, vysoký policejní důstojník, který řeší ty nejdelikátnější případy ohrožující bezpečnost Francie, ale často i čest samotného panovníka či jeho nejbližších.
Kvalitní scénář a producentský rozmach, co se týče hereckého obsazení, kostýmů, dekorací a působivých exteriérů (natáčelo se v Mans, Senlis a na zámku ve Versailles), přinesl tvůrcům zasloužený úspěch nejen ve Francii a v evropských televizích, ale např. i v Japonsku a Rusku.
Hlavní roli Nicolase Le Flocha hraje charizmatický Jérome Robart, kterého diváci České televize znají např. ze seriálu Reportéři. (oficiální text distributora)

Hawaj

Slibné prostředí a doba avšak zatím se ztrácim ve francouzských jménech a ani příliš detailní kamera mnoho rozletu nepřidá. ()

brzozin

Moc nerozumím tomu nízkému hodnocení. Možná je to tím, že na rozdíl od běžného detektivního standardu dnešní doby je tam málo krve, střílení, forensní analýzy a vůbec spousty hodně odborných slov, kterým sice nikdo nerozumí, ale vypadá to vědecky. A místo toho je třeba děj opravdu pečlivě sledovat a nepařit při tom hry na kompu. Výpravný detektivní seriál z prostředí předrevoluční Francie sám o sobě zní docela exoticky. A v záplavě těch CSI pičovin se jeví jako zjevení. Výprava je bombastická, dějové zápletky pravda díl od dílu dosti odlišné kvality, ale celkově silně nadprůměrné. Fakt jsem se na to každý večer docela těšil. ()

spotczek

Historické detektivky s nádhernými kostýmy, prostředím i poutavými a napínavými příběhy, bohužel však pojaté poněkud moderně, např. neustálé pitvy jako usvědčující důkazy nebo akční šermířské scény. Lacině působí moralizování (důraz na pravidla při detektivní práci, v kontrastu s využíváním jejich porušování v běžném životě - abychom náhodou nezapomněli na zrůdnost absolutismu a společenské nerovnosti), happyendové vyřešení případu nereálnou spravedlností (mstitelce a bývalé prostitutce je nejen umožněn útěk před spravedlností, ale stává se spořádanou krejčovou a milenkou Nicolase; z utlačovaného, barevného divocha francouzským šlechticem apod.) a televizně šťastlivé "náhody" (např. neustálé zachraňování kladných hrdinů bandou otrhaných dětí, které se nečekaně zjeví v pravou chvíli, na inkriminovaném místě, a jejich kápo za to nechce ani zaplatit). ()

Lastsurvivor

Chvilkami poněkud zdlouhavé, ale jinak velice slušná francouzská dobová kriminálka- dialogy, kostýmy, případy, herecké výkony-to vše je na velmi slušné úrovni. ()

Gig

Miluji dobové kriminálky. Přinášejí nejen neotřelé záplatky a le dýchají i svou dobou, svými postavičkami. Získaly si mě naší Dobrodružství kriminalisiky, kdy nebyly k dispozici otisky prstů apd a stejně se řešilo bezpráví. Sice hodně případů se řešívalo na skřipci, kdy doznání dal i ten nevinný..... Ale vraťme se k tomuto skvostu. Krásné prostředí, krásné kostýmy, nahuštěný děj. Člověk musí ostražitě sledovat a dávat si v každé minutě 1a 1 dohromady. Nicméně proto mě to baví, že to není jen kriminálka pro to, že to tam je vražda a konec a jen variacena vraždu. Navíc je to rize Francouzské a všude je to cítit. Robart jako by nápadně vypadl z oka Gerardu Berreymu ala Scaramouche z šedesátých let. Prostě nemůžu jinak.... ()

carl.oesch

Ani drama, ani mysteriózní, ale docela dobře koukatelná historická detektivka. Ne všechny díly jsou super, ale některé mají šmrnc i logiku, takže skoro těch šedesát. Nakonec, i z tohodle je vidět, jak dlouho tam ta revoluce klepala na dveře a třeba ve srovnání s oceňovaným Josephem Balsamem skoro zázrak. Dobrá byla i historizující hudba, ale to Francouzi tradičně umí. ()

Peabody

Velice jsem si pochutnal, výprava je prvotřídní, na špičkové úrovni Poirota, kamera vynikající, hudba obstojná, herci i herečky pěkní, tedy ne okoukaně líbiví, ale přitažliví (tedy podle reakce mé manželky i muži). Osobně mne okouzluje pan de Sartine, jinak historická postava, skvostný intrikán, jak si představuji dvorní dobu Ludvíka. Nedorozumění je možná v tom, že někdo čeká detektivku a ono je to spíše dobové drama a kriminálním pozadím. Ano, některé zápletky nejsou nic moc, pro hlupáčky zvyklé na humor Jacka Blacka a styl uvař za 15 minut z pěti surovin je tam moc postav, mají divná francouzská jména, pes aby se v nich vyznal. No tak se koukejte na Místo zločinu Plzeň. Doba, ve které těžko někomu vůbec věřit a vše může být jinak je podle mne vystižena dobře, drsnost a hygiena doby taky, mravy té doby taky, alespoň pokud to znám z neodborné literatury. Navíc si člověk uvědomí, jak bylo odevšad všude daleko na koni nebo kočárem a proč byli lapkové tak stíhání. Podle mne počestné 4 hvězdy a možná o maličko více. ()

partyzanka

Tvářilo se to lákavě, v záplavě detektivních seriálů ze současnosti příjemné osvěžení, nicméně se musím přiznat, že Jerome Robart je zatím jediným důvodem, proč to stále sleduji :-/ Tak uvidíme, co třetí díl. ()

lulundia

Výprava je povedená, očividně se toho ujal někdo, kdo ví, o čem doba byla. Krásná chytlavá hudba, kterou si pořád prozpěvuju. Krásný sympatický hlavní herec :-). Prostředí salónů, zápletky, skvělí malí klučíci jako špehové :-). A hlavně - celý týden se těším jako malá na další díl a jsem u něj jako na trní jak to dopadne, to mi jako důkaz o povedeném seriálu stačí :-). ()

+sfinx+

Snad je to tou atmosférou, snad stopáží anebo něčím úplně jiným :) ale seriál mne nenadchl. Hlavní hrdina nesympatický a divný - stačí projet galerii - ten samý výraz, snad jen s lehkou obměnou mezi jeho přihlouplým úsměvem a otevřenou pusou. Ostatní postavy jsou všechno možné, jen ne zajímavé (čest výjimkám, většinou lehkým). Směska úchylnosti - asi patří k atmosféře, akce - nic moc a detektivní část se mi také příliš nezamlouvala. Body přidávám za to, že se s tím nepářou - jak pitva, tak holky jsou zobrazovány, tak jak to má být. Ale další díl kvůli tomu pouštět asi nebudu.. ()