Oživit mrtvou hmotu a stvořit z ní živou bytost dokázali zatím jen Bůh a Viktor Frankenstein. A právě o tom druhém vypráví náš příběh odehrávající se ve století, kdy se čerstvě probuzená věda, nové technologie a tradiční víra a náboženství sbližují, aby změnily zákony, jimiž se řídí život a smrt. V časech, kdy se zdá, že nic není nemožné. Radikální vědec Dr. Viktor Frankenstein (James McAvoy) a jeho pomocník Igor (Daniel Radcliffe) mají společnou vizi o uměle stvořeném životě, který může změnit svět. Victorovi se však výsledky jejich společné práce vymknou kontrole a dokonce hrozí, že se dostanou do rukou lidem, kteří s nimi budou chtít uspokojit své mocenské choutky. Zatímco Frankenstein chce ve vynalézání pokračovat bez ohledu na možné následky, Igor si uvědomuje, k jakým hrůzným koncům mohou vést. Jedině on může nakonec Viktora zachránit před sebou samým a svět před smrtelně nebezpečným monstrózním stvořením. (Cinemart)

uiu

Trend "vezmeme slavnou knihu/příběh a natočíme o tom film, ale vezmeme to trochu jinak" mě už začíná štvát. Měli jsme Maleficent očima zlé sudičky (nebo co vlastně byla) a teď tu máme Victora Frankensteina očima jeho asistenta Igora. McAvoy osvobodí Radcliffea z cirkusu, vysaje mu hrb, napraví mu záda a udělá z něj gentlemana (hned v prvních 10 minutách filmu jsem si říkala, proč nemohl zůstat hrbatý a hnusný a proč tu máme My Fair Lady po mužsku?) a společně pracují na tom, aby oživili mrtvou tkáň. Příběh v podstatě ničím nezaujme, protože všichni víme, kam směřuje a proč tam hrajou takový známý herci mi zůstává záhadou, když to mohlo být obyčejné béčko, co by šlo rovnou na DVD a ne do kin. Navíc si ansábl seriálu Sherlock řekl, že už dlouho neměli angažmá, takže tu máme Moriartyho jako detektiva, Molly Hooperovou jako štěk na bále a Mycrofta jako otce zámožného studentíka. ()

venison

Klasický příběh o Frankensteinovi je oprášen. O monstrum v příběhové linii ani tolik nejde.. Vypravěčský hledáček se ustálil na duu vášnivých biologů - šíleného vědce Viktora a jeho pomocníka Igora. Herecky obsazeno kvalitně, bohužel jen James McAvoy přehrává víc než role snese.. Daniel Radcliffe by si naopak zasloužil větší důraz na svou postavu a širší herecký rozmach. Za zmínku také rozhodně stojí bezvadný detektiv v podání Andrewa Scotta. Filmu by slušelo, kdyby se šlo více do hloubky a hlouběji se zachytila psychologie hlavních postav. Proti atmosféře temného, špinavého, vlhkého, dobového Londýna nic nemám, ta by se dala krájet. Kostýmy jsou také velmi vydařené. Dialogy jsou vyšperkované typickou zdvořilou britskou angličtinou. Tempo filmu je pěkně udáváno, ale akčních scén příliš není. Moc se mi líbil důraz na exaktní vědy a medicínu – ukázky z učebnic a různé grafické náčrty. Nejlepší je pro mě bezkonkurenčně scéna s šimpanzem. Film „Viktor Frankenstein“ slibuje horor, ale spíše se jedná o temně romantické viktoriánské drama. Fanoušci krvavého hororu tudíž mohou být zklamáni. Zkrátka klasický příběh přeoraný nanovo a podbarvený moderními vizuálními efekty.. Stvořený pro zábavu, nehledala bych hlubší hodnotu. ()

Pavlínka9

Mě vlastě ten příběh vůbec nezajímal - ten znám dostatečně - mě zajímaly herecké výkony :) McAvoy bravurní se svým výrazem šíleného vynálezce :D :D A hodně ma zajímal Radcliffe, kterého mám jako herce velmi ráda. Takže za mě to bylo vynikající z hereckého hlediska a proto, že je tento film vlastně béčko :D :D mě to tímpádem moc netrápilo. Líbilo se mi také barevné ztvárnění - jak si krásně pohráli s barvami v cirkusu i poté v domě vynálezce :) :) To pro mě bylo velmi příjemné a v tomto směru jsem byla spokojena nadmíru :) Jinak víc k tomu nemám co říct a dané monstrum - veliké :) :) ()

Danny F.

Zajímavá verze. Vypadalo to docela dobře, ale samotné monstrum se objevilo jen krátce což jsem počítal že bude mít více prostoru na běsnění. Zvláštní že monstrum ihned po vzkříšení krásně kráčel po svých. Trocha sklamání. 70% ()

JohnSmith

Zase nový pohled na doktora Frankensteina. Tentokrát je trochu akční řízek a jeho pomocník Igor, který vlastně není Igor, není jen sluha a podržtaška, ale téměř rovnocenný parťák. Takže nejprve oživíme agresivní opici a pak násilnického obra a necháme si otevřená vrátka pro pokračování. Ach jo. Nebýt to svižné a se zajímavou výpravou, tak bych dal snad horší hodnocení. ()

Beatle

Nedostala jsem víc, než jsem čekala, ale to neznamená, že jsem nespokojená. Vlastně zcela naopak. Žánr horor bych tedy filmu rozhodně nepřisoudila, je to spíš drama s nadprůměrně užvaněným (a přesto dokonale psychopatickým) McAvoyem, ošklivým (jako Igor nebo Hrbáč), přesto kvalitně hrajícím Radcliffem, a posedlým Moriatrim...eh...tedy inspektorem Turpinem. Od chvíle, kdy se jeden z Victorových výtvorů skutečně probere k životu mi bylo jasné, že se bude jednat o vysokorozpočtové Béčko, a přesto temné a smutné Frankensteinovy pohnutky mi přišly mnohem logičtější, než klasická premisa "chci se cítit jako Bůh, a tak vyrobím člověka". Tento film jde trochu víc do hloubky, některé filosofické otázky jsou dokonce na zamyšlení mimo samotné sledování. Je tam jakési sherlockovské zpracování, možná je to až příliš akční - resp. začátek napovídá stylu Richieho Holmese, ale konec je klasický akční střih - měli tam dát jedno, nebo druhé. Obojí se příliš bije. Film má akci, spád, ukazuje krásně hnusný, špinavý Londýn, nabubřelost a strohost vědců, a posedlost jednoho člověka vinícího se za osudovou chybu. Vážně nemám co vytknout. Takže bez ohledu na to, jaké monstrum Paul Guigan stvořil, pro mě...je to živé! ...80% ()

VanTom

Prapodivná verze Frankensteinova "bádání", která se ponejvíce soustředí na jeho pomocníka, pochybujícího, zamilovaného a do společnosti se začleňujícího bývalého cirkusového hrbáče (a též geniálního doktora/vědce) Igora. Divadelní aranže a videoklipová dravost svědčí komiksovému námětu i těm pár (= málo) akčním pasážím, ale zoufale neladí (a nebaví) ve "vážné studii" šílené posedlosti a etiky vzpírání se "Božímu řádu". Při těchto roztáhlých polemikách nevýrazných postav bez špetky humoru a nadhledu jsem se fakt hodně nudil a bolestně si uvědomoval, jak monstrózní je to celé kravina. 3/10 ()

Timak

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Bezduchou slátaninu na zabití času v letadle. Byl jsem spokojen. Let jsem si zkrátil a druhý den jsem na to vlastně zapomněl :-) ()

Imune

Tímto si dávám předcevzetí: Už se nikdy nebudu dívat na "náhodně" vybraný film. Není jednoduchý udělat kvalitní film o Frankesteinovi. Už proto, že ho každý zná a může tedy hledat i ty nejmenší chybičky. Tady je ale nikdo hledat nemusí, přistanou vám přímo na obličeji. Hodnotím to s respektem k tématu. 40% ()

Sany33

Reinkarnácia nestarnúcej klasiky z pera Mary Shelley s novými hercami, ktorý sa mi do svojich úloh ale že maximálne nehodili a uberali na dojme aj na dobrej atmosfére, ktorú film ponúkal. McAvoy a Radcliffe sú výborný herci ale ja ich vnímam v trocha iných rovinách ako boli predstavený v tomto filme a v tých rovinách sú pre mňa jednoducho geniálny, tak prečo meniť niečo čo je dokonalé a zobrať angažmán vo filme ktorý nie je vôbec stavaný na mňa. Túto otázku si asi mali položiť chalani kým sa nechali obsadiť. Inak film odsýpa spočiatku pomaly a ku koncu graduje. Občas je aj nijaká ta lakačka ale nájdu sa aj hluché miesta. V podstate nič svetoborné som vo filme nevidel a bral som ho ako príjemné zabitie %ďalšieho večera. Ale lepšie ako nič. 48% ()

vyfuk

Teoreticky moc ani nevím, co k tomu říct. Hodně jsem si pohrával s kouzle čtyř hvězd, ale nakonec jsem na tom filmu našel něco speciálního, co mě rozhodlo dát tomuto výtvor přímo pět. Ta práce s kamerou na začátku, je lehce chaotická, ale nic co by nějaké drogová odvykačka nespravila. Příběh má svoji originalitu, která by se furt mohla pilovat, ale nějakým způsobem se mi to na tom filmu líbilo, to že se nebáli se vytvořit svůj vlastní vesmír a zapojit do toho svou zvrhlost - ta scéna s odměním tekutiny z Radcliffova těla a McAvoyovo následné pití, bylo obzvlášť nechutné, ale na to scéně mě i přesto něco fascinovalo. Po zhlédnutí v kině, byl tomuto filmu dal asi čtyři, ale jak se mi to rozleželo v hlavě, tak jsem zjistil, že se mi to asi líbí lehce víc. Je možné, že za rok se na to podívám znovu a bude to pro mě totální kravina, ale rád žiju v představě, že jsem odešel z kina a viděl jsem hodně dobrý film. See ya! Jo a mimochodem... tohle byl asi stejný horor jako Vrtěti ženou, ale chápu koncept toho, proč je to horor. A taky nesmím opomíjet, že v traileru je mnoha scén, které jsme ve filmu neviděli, takže buď spousta z nás bylo okradených a nebo se dočkáme nějakých post-záběrů. ()

Tft

Vypadá to hezky, ale k čemu to je když je to tak neskutečně hloupý. Děj je sešitej stejně jako ten prašivej opičák, občas to ožije ale pak to zase umře a bohužel tady je víc toho umírání než ožívání. McAvoye mám rád, ale jako prskajícího Frankensteina fakt ne o Radcliffovi ani nemluvě. Občas zableskne jiskra naděje, kterou však v zápětí pohřbí uplná kravina nesedící do děje (40%) ()

kklepkaa

Jediné s čím můžu srovnávat je originální knižní předloha a musím říct, že jsem zklamaná. Tolik zajímavého si tvůrci z knihy mohli odnést a co si odnesli? Asi jen hlavní nápad - tedy monstrum a Viktora Frankensteina. Někdo se z toho zas snažil vydojit trochu peněz a tak se snažil zkombinovat horor, drama, romanci a já nevím co ještě a ono to prostě nefunguje. Jediné pozitivum jsou herci a jejich herecké výkony... to byla trefa do černého. A závěr? Odcházím spát rozladěná. ()

Maynard.

No pane jo, čumím jak se dá v dnešní době dojebat klasickej příběh. Povedlo se to všem, kteří se jakkoli podíleli na tomhle prdlým filmu. Teda kromě McAwoye, ten ukázal, že umí zahrát i pro rejžu, kterýmu se ještě nikdy nic pořádnýho nepovedlo. Harry P, tak ten přesvědčil o tom, že jeho herecké grimasy a umění zůstaly někde na půdě v Bradavicích. Asi největší průser tohodle filmu je příběh, který se sice obnovil, ale scénarista ho dojebal jak jen mohl :o). Docela se mi líbila výprava, kostými a ten počátek v cirkusu. Od tý chvíle, kdy Frenký oživl opičí monstrum, šel celej film do pjerdole :o) ()

sedm.1

Z nové verze doktora Frankensteina mám rozporuplné pocity a zcela chápu, že při své premiéře prošel bez nějakého výraznějšího diváckého zájmu a úspěchu. On totiž boduje v ohledech, které zrovna davy nepřitahují, a naopak, na co by širší divácké publikum určitě slyšelo, tak tam selhává na plné čáře. A tím nejnepovedenějším je zde tedy rozhodně zápletka, kterou nemohu označit za nic jiného, než za jeden z nejnesmyslnějších blábolů, co jsem za poslední dobu viděl, takový kočkopsí dortík fakt nemá obdoby, já v tom viděl jen špatně poslepovanou směs „inovačních“ nápadů na klasický motiv, které jako celek ovšem naprosto nefungují a spíš mě jen děsilo, kam celou tu splácanost tvůrci dokážou ještě posunout. Film mě pak zklamal ještě i v nerozhodnosti, jakým žánrem se to bude vlastně celé ubírat, a i tady je to jedna velká pouliční směska, od všeho trochu, ale nic výrazně a působivě. A navíc zde nefungují ani emoce, na které podle mě tvůrci též dost sázeli a ani po efektní stránce film nezaujme. Nového Frankensteina nicméně od průseru zachraňují dvě věci, a to skvělé obsazení jak samotného Frankensteina, tak jeho pomocníka Igora, McAvoy i Radcliffe jsou velmi živelní, výrazní a působivý a oba mě svými skvělými výkony opravdu bavili. A opomenout nemohu ani vizuální stránku filmu, která mě též hodně oslovila, byla stylová, atmosférická, efektní a tu jsem si také vyloženě užil. Ve výsledku tak jde o průměrný filmový zážitek, který má sice své mouchy, ale já se u něj bavil opravdu dobře. ()

herr_carter

Uuuuu--uuuuff !!, tohle byla těžce stravitelná jednohubka. Už dlouho jsem k McAvoyovi choval rozporuplné city a po tomto filmu již mohu v klidu říci, že ten herec je vážně odporný člověk a slizoun. Hodně jim to spolu s Herym Potěrem dohromady šlo, jeden kripl a druhej ještě větší kripl. Všechny dosavadní filmy o Frankensteinovi zatím dopadly o mnoho lépe, jelikož v nich šlo především o "to" monstrum a jeho příběh..nikoliv až tolik o to bláto kolem, tohle byla užvaněná kravina, co si hraje na něco, čímž nemůže nikdy být, fuj. Efekty jakžtakt, ale jednak jich tam zase tolik nebylo a jednak v dnešní době se s tím už tak nějak počítá...spolu se závěrečnými titulky jsem si opravdu moooooc oddychl..................moje hodnocení = 2,5 z 10. ()

Han22

Navoněná bída je nejnovější Frankenstein. Režisér z toho hrozně moc chtěl mít něco jako stvořil Kenneth Branagh, tj. áčkový velkofilm, ale nepovedlo se. Ono to nezačíná špatně, ale postupem času převládá až úmorná nuda, protože ve filmu je všechno možné splácané na jednu hromadu. Příběh Igora, jeho přechod z hrbáče v cirkuse k zamilovanému gentlemanovi. Frankensteinovo trauma z dětství a opovrhující otec. Fanatický policajt. Konflikt věda vs. víra. Zákeřný padouch, který chce vynálezy ovládnout svět. A tak se žvaní, řeší nesmysly a to nejpodstatnější - monstrum přijde na scénu až 10 minut před koncem! Výprava je slabá, herci průměrní - McAvoy přehrává, Radcliffe je nevýrazný. Branaghovi to kdysi fungovalo, ale měl k dispozici lepší herce, tohle je slabota a troufám si říct, že i ultrabéčkový Já Frankenstein mě bavil více. ()

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI