Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

Nargaroth

Super film, ale ubírám jednu hvězdu za návrat těch dvou otrapů na konci a smrt mé druhé nejoblíbenější postavy, která by zasloužila samostatný film.. Jinak pirátská klasika ()

JaNoKar

Mrzí mě kam se tato série dostala.Z Jacka,toho nepolapitelného piráta kterému jsme se smáli i fandili se stal POUZE chodící vtip.Už to není ten Jack kterého jsme si oblíbili v prvních filmech.Většinu času jenom někam padá,zakopává,nebo mele blbosti.Fakt mě to mrzí :( Vedlejší postavy sice nejsou tak dobré jako v předchozích filmech,ale nevadili mi,rychle jsem si na ně zvykl. Záporák filmu sice vypadá drsně,ale to je tak vše.Nenabídl nám nic jiného než několik cool momentů. Doufám že tahle značka umře,ale známe to,kde jsou peníze,tam jsou pokračování. ()

EricNor

Film se mi libil mnohem vic nez ctyrka. Ma to par musek a tou nejvetsi je Brandon, ktery mi tam diky sve cukrkandlovosti vubec nesedi. Taky tam mohlo byt vic Bardema a Kaya nemusela byt tak preemancipovana, coz uz je ted takove klise, kdy zeny jsou vrchol moudrosti a muzi pitomci nebo kaspari. ()

Hansolo35

Ačkoli se tvůrci fakt snažili něco vymyslet, tak film hrozně sráží dolů ta uměle naroubovaná "dcera" Barbossy. Nesympatická držka, co má vždycky pravdu a jediná umí číst mapu. Mapu, která je stejná jako Barbossovo tetování. Dcerunka dorazila navíc ze sirotčince (a přitom má univerzitní vzdělání)... prostě blábol. Jinak ten "špek" o sextantu byl dost infantilní. Sextant totiž kapitáni používali k navigaci. Řekl bych, že tenhle díl je hodně slabý, záporák bez šťávy a zápletka chtěla víc snahy. Dvě hvězdy za gilotinu a shnilé žraloky. ()

jumptheshark

Horší než původní trilogie, lepší než Na vlnách podivna... Páté pokračování Pirátů z Karibiku vrací sérii zpět ke svým kořenům. Po odláfknutém Černovousovi z minulého dílu se na scéně konečně znovu objevuje silný záporák v podobě kapitána Salazara. Bohužel zbytek nových postav příliš nezaujme. Když si čtu tady na ČSFD popis k filmu, tak matně přemýšlím, kdo měla být ta "geniální a krásná astronomka". Já totiž viděl jen protivnou, přemoudřelou feministku, která jako jediná umí číst v jakési mapě, protože je žena. Ani syn Willa a Elizabeth Turnerových nebyl ničím zajimavý, je to takový ten snaživý mladíček, kterých jsou podobné dobrodružné filmy plné... Dále se mi nelíbila uměle našroubovaná lovestory a ani nečekané rodinné setkání po letech. Nevím, co je to teď za módu, že každý musí být synem nebo dcerou někoho významného... Naopak bych pochválil scénu se zombie-žraloky, ta byla super. Stejně tak se povedlo omlazení Jacka Sparrowa ve scénách z minulosti, mladší Johnny Depp vypadá docela uvěřitelně... Celkově vzato jsem byl poměrně spokojen, byť mám výhrady. Ale je to opět návrat k nějaké kvalitě po předchozím dílu, který považuji za propadák. ()

DiableBlanc

Po zpackaných Vlnách podivna znovu dobrý díl - i když tak či tak - na první dva díly nemá ...i když i tady dost pokulhával začátek, kde je Jack představen jako prostý opilec bez posádky, který i svůj nejcennější majetek vymění za flašku rumu ...následný přerod je pak takový ...rychlý a nereálný ()

Tarman

Jen taková technická. "Dobrá" strana měla na své straně měla Williama Turnera. Ze začátku ho dokázali přivolat. Proč ho nepřivolali i během honičky se Salazarem? Souboj nemrtvých s nemrtvými... No nic. ()

EDEN13

Smutné je, že by tenhle film mohl být o dost lepší. Už jsem ho viděla několikrát, z toho dokonce 2x v kině. A pamatuju si jak jsem z něj byla poprvé odvařená, protože je tam přece Will a jeho syn atd. No prostě jsem nechápala, jak může někdo říkat, že to zas taková hitparáda není... ted už to chápu. Zpočátku mě tak trochu zaslepila nostalgie, jak už to tak bývá a na film jsem se dívala s růžovejma brejlema....tahle recenze je už ale bez nich. Tenhle film zkrátka pokulhává ve všech možných směrech, ve kterých díly předchozí dominovaly. At už to jsou interakce mezi novými postavami, kterým prostě ty vztahy moc nevěříte..třeba vztah mezi Jackem a Henrym, nebo Henrym a Carinou, nebo Jackem a Carinou..zkrátka a dobře postavy, dělají jako kdyby byly všichni nejlepší přátelé, ale není to z toho filmu moc cítit...a přitom by to stačilo jen trochu dotáhnout do konce. Samotné nové postavy, které si mají získat vaše srdce, jsou narozdíl od těch ze čtvrtého dílu, nehorázně ploché. Jako jo někdo by mohl namítnout, že třeba takový Henri má na rozdíl od svých rodičů jen jeden film a tedy menší prostor....ale já nevím jak vy, ale já si Elizabeth, Jacka a Willa oblíbila už hned v tom prvním díle. Je prostě do nebe volající, že zrovna postava Henryho je strašně nijaká... jako jo je sice zásadový, odvážný a .... co je vlastně dalšího?  Carina na proti tomu je spíše ve většině času jen protivná a svým rádoby ostrým jazykem ze sebe chrlí hlášky, které vám moc vtipné nepřijdou...její postava má sice trochu lepší charakteristiku než Henry, ale opět není úspěšně a uvěřitelně dotažena do konce. No a když se díváte na 2 hodinový film, ve kterém vás dvě skoro hlavní postavy vůbec neoslovily....tak je to prostě kapánek nezáživná nuda. On celkově film jaksi pomalu, ale jistě ztrácí dech a vy sami ani nevíte jak k tomu vlastně došlo, ale víte to a cítíte to, obzvlášt když celou sérii jedete nonstop a máte to s čím porovnávat. Všechno působí tak trochu odfláknutě... a to včetně hudby, jejíž epické tony z předešlých dílů...tam zazní jen jakoby nic a strašně málo, akce je taky taková jaksi bezvýznamná, postavy se často plácají z místa na místo bez většího smyslu. Konec je už vyloženě překombinovaný, hlavně ta Henryho proměna, která  je strašný WTF a zbytečný efekt...konec zachranuje jen scéna s kotvou a obětování se kapitána Barbossy . Nemůžu úplně říct, že by to bylo nedůstojné možné ,, rozloučení" s touto pirátskou sérií. Jen mi přijde jako škoda, že z toho pirátského universa se dalo vytřískat ještě mnohem víc  a daleko originálnějšího. je to trochu takový plaváček mezi žraloky... a já jen doufám, že se pirátská série bud úplně komplet restartuje a nebo, že se vrátí Jack Sparow s velkou pompou a nějakým epickým příběhem. ()

Grindelwald

"Vykrást banku není legrace." Zatím poslední Piráti z Karibiku mě zklamali, i když po slabém díle Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna se to dalo čekat. Scénář, který napsal Jeff Nathanson je nepromyšlený a občas nedotáhnutý do konce, všichni herci podávali mizerné výkony a Johny Depp se také moc nepředvedl. Joachim Rønning a Espen Sandberg to rozhodně s režií neumí a snad jediná scéna, která mě aspoň trochu zaujala, je vyloupení banky. 1/10 ()

Giorgione odpad!

Mrtví už nemají co říct. Tak by se mohlo jmenovat páté pokračování Pirátů z Karibiku. Což je o to horší, že kormidla lodi této velkolepé série se nyní chopili úplně jiní kapitáni. V českém překladu by se pak film mohl jmenovat spíš Salazarův pád... Ještě před pár lety, kdy jsem to viděl poprvé v kině, bych dal dvě hvězdičky. Po pár dalších shlédnutích ovšem snižuji hodnocení a vysvětlím proč: Primárně proto, že nejde o samostatný blockbuster, ale o další díl Pirátů z Karibiku, podle čehož by to také mělo vypadat. Místo toho tu máme jen další nonsense, který viditelně ždíme oblíbenou značku a tvůrci nemají co říct, zvlášť když viditelně recyklují minulost (Thwaites+Scodelario jako nový Will a Elisabeth), případně překrucují celý příběh jen proto, aby zase neměli co říct (Jack a jeho kompas, Poseidonův trojzubec). Javier Bardem se jako Salazar snaží jak jen může, bohužel je však stejně jako všichni ostatní obětí neschopnosti nových kapitánů snímku. Samotný koncept jeho osobnosti není přitom vůbec špatný, jeho příběhový background by šel určitě rozvinout ještě zajímavěji, unikátní způsob jeho využití lodi na ničení svých nepřátel je rovněž cool, stejně jako oni "spálení námořníci" jeho posádky a stejně tak žraloci. Přijde mi škoda, že narozdíl od posádky Barbarossy nebo Davyho Jonese nemá Salazar jedinou zamapatovatelnou vedlejší postavu a vypadají jeden jak druhý. Stejnětak to, že nepracovali s magií, kdy Salazar mohl být úplně ideální černokněžník, který by pomocí černé magie znovuoživil mrtvé žraloky a použil je na své nepřátele. "Vzbuď se, zabijí Jacka." zazní ve filmu. Já bych k tomu dodal: "Ale ne, klidně spi dál, na něco takového totiž tvůrci nemají žádnou odvahu." směrem k divákům. Ostatně proč se po jedné z prvních scén s gilotinou o tohohle opilého ztroskotance vůbec bát? A to je ten problém, závěr pátého dílu patří kompletně k jednomu z nejhorších ever, včetně snad toho největšího ztrapnění antagonisty, kdy jeho pád je jakýmsi symbolem úpadku i jeho tvůrců. Což mi připomíná naprosto otřesné CGI, kdy na některých částech filmu vypadá i kdejaký starší film lépe než tohle. Ještě se vrátím k původnímu názvu filmu - proč? Jakou to má spojitost s obsahem? Přitom slova jako "mrtví už nic neprozradí" zazněla i v původní trilogii a tento díl na ni mohl krásně a smysluplně navázat a místo toho ji překrucuje. Barbarossa si takový osud vůbec nezasloužil a jako důkaz nedůstojnosti jeho osudu se tvůrci rovněž neostýchali ukázat to nejhorší z CGI. Přitom začátek snímku není špatný a i ten jinak naprosto růžový konec díky skvělé hudbě dokázal s člověkem citově pohnout. Vtípky o sextantu dokázaly pobavit, ale do série o pirátech se jednoduše nehodí (stejně tak ona svatba na jednom ostrově). Těžko popřít, jak noví kapitáni mají zajímavé nápady, stejně tak je ovšem nemožné nevidět, jak jejich potenciál totálně promrhali, a to je škoda. To se totiž neodpouští! I přes to, jak není možné se u filmu nudit jde o nonsense, který vybízí k dalšímu pokračování, a tím pádem k jen a jen dalšímu ždímání v dávných dobách důstojné značky, jakým Piráti z Karibiku byli. Proto je mi jasné, že moje "Už tu plavbu konečně ukončete, prosím!" nebude vyslyšeno a další a další plavby budou ještě horším kvalitativním ztroskotáním než tohle, a to už nyní Mrtví nemají co říct. () (méně) (více)

Belphegor

Salazarovu pomstu mám celkem rád, vlastně si jí pustím raději než Na vlnách podivna, kvalit prvních třech dílů ale nedosahuje. Honba za Poseidonovym trojzubcem je celkem zajímavý námět a nápadů tu je také dost. Například, jak Salazarova loď pohlcuje ostatní, samotný Salazar je velmi dobře ztvárněn, navíc Javier Bardem mu vtiskl nezapomenutelnou tvář. Posádka je tuze dobře vymyšlena, přesně takhle si představuji něco mrtvého a z jiného světa - klobouk dolů. Nové postavy Henryho a Cariny mi přijdou sympatické a filmu se celkem daří vystavět jejich příběh. Bohužel celá sága Pirátů se topí ve stokrát opakovaných klišé a s každým dílem je to víc a víc na oko, tento díl nevyjímaje. Nejvíc mě ale vadí samotný Jack Sparrow, a ačkoliv je to hlavní tahoun série a v pětce dostaneme flashback z jeho mladých let, který je podle mě zajímavý, jeho postava už je vyloženě otravná. Přijde mi, jakoby od třetího dílo přestala procházet jakýmkoliv rozvojem, možná by byl lepší vážnější Jack než takovýto otrava. Vtipy jsou v podstatě stejné po celou sérii a nenabízí téměř nic nového, to co fungovalo v prvních třech dilech, tady už nefunguje (snad jen pro někoho, kdo viděl 5 jako první ze všech dílů). Navíc to je hodněkrát na sílu. Co se týká epičnosti, není to taky žádná sláva, ale závěr vyloženě neurazí. Co je ovšem fajn, je návrat Blooma a Knightleyový. Piráti pět je prostě film, který není vyloženě špatně, je to ovšem škoda, protože takhle to je jen letní výplň do multiplexů a ždímání zaběhlé značky. ()

vimluk_CZ

Tak jsem dostal příležitost se opět podívat na nejnovější Jackovo dobrodružství a nutno podotknout, že se mi líbí čím dál méně. Disney poslední dobou ve většině svých filmů má tak očividně "fejkové" lokace, že ji mi z toho až nevolno... Ty sety a za nimi modré/zelené plátno je tam prostě enormně vidět. Samozřejmě, že jinak efekty, které jsou nejvíce na očích vypadají skvěle (slušnej budget na film.) Salazar jako padouch a scéna s gilotinou je snad to jediné, co se mi na filmu líbilo a zůstalo mi v paměti. Bylo holt hodně vidět, jak sami scénáristé neví, jak vlastně Jacka znovu uchopit - raději by ho už opravdu měli nechat a rozjet dobrodružství někoho nového. ()

K1K0

Piatá časť už ani neviem o čom to presne je či sú to ešte vôbec piráti. Príde mi to hrozne sci-fi hlavne ten nesmrteľný roztruseny kapitán a jeho posádka, jedine plus je že tam hra Johny Depp ako Jack Sparrow, dvaja pubertálny herci “Janko a Marienka”, pribeh je obstojny, viac tomu však nedávam. Jack sa vydá hľadať legendárny poseidonov trojzubec keď v tom mu cestu skríži kapitán Salazar a jeho posádka. ()

MrMartinTm

Aneb jeden z nejhorších způsobů, jak zakončit dlouholetou a všemi milovanou sérii. Salazarova pomsta je nádherná ukázka toho, jak vypadá film, na který se naprosto všichni vykašlali a odmítli při jeho tvoření zapojit špetku fantazie :D Jack Sparrow je v tomhle filmu nesnesitelnej, jeho postava ztratila jakoukoliv chytrost a bystrost a stal se z něj jenom otravný opilec, který ani není vtipný. Zbytek postav je totálně nezajímavých, s jedinou výjimkou, což je záporák Salazar, který hlavně díky hereckýmu výkonu Javiera Bardema, perfektnímu designu, efektům a výbornému španělskému přízvuku je jeden z nejlepších záporáků celé série. Samotný děj je hloupý, nezajímavý a nudný, akční scény prakticky vymizeli (Jack zde doslova bojuje za celý film tak na 10 vteřin) a nečekejte ani žádnou lodní bitvu. Jediné, co musím ocenit, je hudba, která je vynikající a troufám si říct, že je lepší než Zimmerův soundtrack z předchozích dílů. Jinak ale naprosto nezajímavý, hloupý a nelogický film, který pohřbil tuhle skvělou sérii. 4/10 ()

leafroller

Série Jacka Sparrowa je jediná pirátská série ve filmu a nejspíš proto je stále naživu. Nevím, jestli hodnotit film samotný nebo v kontextu s předchozími díly, tak zkusím obojí. Samotný film je samozřejmě velmi pěkné rodinné dílko, které kvalitou bez problémů převýší většinu současné produkce. V kontextu série sice nedosahuje kvality především prvního dílu (nemá takovou energii ani spád), ale určitě je lepší než ta křesťanská masírka dílu předchozího. Já jsem byl spokojen. ()

JohnDark

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales, Dobrodružný, USA 2017, R: Joachim Ronning, Espen Sandberg, H: Johnny Depp, Brenton Thwaites, Kaya Scodelario, Geoffrey Rush, Javier Bardem, Kevin R. McNally, Golshifteh Farahani, David Wenham, Stephen Graham, Orlando Bloom, Keira Knightley, Angus Barnett, Paul McCartney, 60% ()

janececek

Dodatečně snižuji hodnocení, nejprve jsem byl velmi shovívavý (neobjektivní) jako správnej fanoušek série, nicméně, časem se vždy názor vystříbří a já nemohu jinak, než být tentokrát kritický. Nejhorší na tom všem není paradoxně přehrávající Depp, ale příšerný scénář. Kurňafix, to ty mezery na papíře nikoho netrkly? Příběh Salazarovi pomsty (nechápu, jak mohli tvůrci svolit k tak tuctové alternativě) se absolutně rozpadá v nesrovnalostech a nebetyčných nesmyslech, které nelze ignorovat. Jak mohli zazdít původ Jackova kompasu? Proč je starej Turner najednou pokrytej chaluhama, když byla kletba Davida Jonese zlomená? Jak mohla Jackova posádka doplout Černou Perlu (nejrychlejší loď v Karibiku) na obyčejném člunu? Odkud Elizabeth na konci přišla? Z pralesa? Achjo. Působí to tak (a myslím, že to i tak trochu bylo), že scénáristi vůbec nepřemýšleli napříč celým filmem, když potřebovali přesunout postavy z bodu A do bodu B, prostě se tam najednou objevily a nikoho nedrásalo, odkud se tam vzaly. Divím se, že si tohle Eliot nepohlídal. No a to jsem se ještě nerozvášnil nad rádoby vtipnými hláškami, které jsou mnohdy až nevkusné. Tvůrci se zaměřili pouze na vizuál, který naopak divácký dojem sráží (ten můj). Na původních Pirátech jsem miloval dechberoucí scenérie, divokou přírodu a nekonečný oceán - ale reálné záběry! Tady namalovali snad úplně všechno a mě už to dneska vážně leze krkem. Na hercích je evidentní, že hrajou na prázdno a celé to vypadá hrozně nepřirozeně. Jasně, i taková dvojka s trojkou byly z velké části CGI, ale v žádném případě nebyly tak extrémně vyumělkované! Jak je možný, že dneska CGI vypadá hůř než před deseti lety? Kvantita. Zachránila pětku hudba? Kdeže. Absence Zimmera je až alarmující, tóny nového skladatele nechytají za srdce a nedokáží ani trochu podnítit emoce, ať už se jedná o strach nebo “humor“. Ještěže na konci použili původní soundtrack, ten jediný mi připomněl, že se dívám na piráty. Oči jsem zavíral i před některými střihy... Uch. A to už by stačilo, ne? Nestačilo! Oceňuji casting mladého Turnera, věřím, že přesně takhle by mohl jejich syn vypadat, ale pro pána Jána, co ta Scodelario? Netvrdím, že neumí hrát, ale k Thwaitesovi se zkrátka nehodí, to už je větší chemie i mezi mnou a toaletním papírem. Děs. Tleskám Rushovi, který si každou scénu krade sám pro sebe a víceméně jen díky němu to vždycky zhlédnu celé. Komplexně se jedná o neuvěřitelně nedočesaný koncept, který měl ohromný potenciál. ()

Upisdown

Jako věrný divák původní trilogie jsem už dozrál ke 4 dílu. Má chyby, ale dají se překousnout, asi. Ale tohle je extrém. Ted Elliott and Terry Rossio napsali původní trilogii a čtyřku. Filmy jsou pořád podobné. Na tomhle nesmyslu se již nepodíleli a film je úplně mimo. Změněný origin kompasu a post creditka z trojky. Z Jacka se stává nudné npcčko. Je úplně jiný, než kterého známe. Je z něj hlupák a je zde nuceně. Za většinu filmu nic neudělá a tak jsou tu představené 2 nové úplně ploché postavy. Carinu mám rád asi tak, jako Rey (Skywalker xdd). Nechci se ani rozepisovat o zrušení kletby o které zjevně všichni vědí a mohli ji zlomit už dávno. Barbossa je jediná dobrá postava. Už dosáhl svého pirátského primu a nemá již žádný dobrý motiv. Ale prostě tady je. Bardem není super záporák, asi na úrvoni Červnouse, ale jde to. Nelíbí se mi samostatný design jeho posádky, ale předvádí super výkon. Flashback na mladého Jacka je super do doby, než změní jeho origin s kompasem. Nezíská ho od Calypso, jak víme z dvojky. Asi ok do doby, než zjistíme, že díky kompasu má Jack štěstí a proto přežije všechny předešlé díly, dokud se ho nevzdá.  Jsem rád, že Zimmer stejně jako Williams u Star Wars zůstává a hudba je pořád super. Stejně tak jako návraty některých postav z původní trilogie. Sice se tu objeví, jako by se nic nestalo. Žádné vysvětlění toho, jak přežili útok Černovouse. Prostě tu jsou, ale aspoň něco. Je super vidět Kieru a Blooma, i když tak minutu. Chtěl jsem pátemu filmu po letech dát opět šanci. I přes to nadšení jsem si film neužil a přeskakoval ho. Nejlepší je asi prvních 10 minut. Žádné zbytečné dialogy, děj přímo strhne diváka + cameo Blooma. Mám rád tu část, kdy Bardem řekne "Dead men tell no tales!" a pak už jenom záběr na titulky "Salazarova pomsta" :D. Pak už je z filmu jenom obyčejná moderní disneyovka. (Jedna hvězda za postavy z původní trilogie + Will a Elizabeth. Druhá hvězda za Zimmera) ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017