V roce 2089 archeologové Elizabeth Shawová a Charlie Holloway objeví nástěnnou malbu v jeskyni ve Skotsku, která se podobá několika dalším malbám jiných kultur. Elisabeth a Charlie považují postavy na nich ztvárněné za Stvořitele lidí z jiných planet. Stárnoucí boháč Peter Weyland financuje výpravu vesmírné lodi Prometheus na vzdálenou planetu LV-223, z níž Stvořitelé údajně pocházejí. Na palubě cestuje skupina vědců, Weyland, velitelka mise Wickersová a android David. Prometheus přistane na opuštěné hornaté planetě, kterou posádka začne zkoumat. Naleznou zde válcovité nádoby, kamennou sochu humanoidní hlavy a neznámé bezhlavé tělo, o němž se domnívají, že patřilo jednomu ze Stvořitelů. Vědci najdou i další těla, což je přivede k domněnce, že Stvořitelé patrně již vymřeli. Členové posádky Millburn a Fifield se rozhodnou vrátit zpátky na loď, ale cestou se ztratí. Spustí se draslíková bouře, expedice musí být přerušena a posádka se vrací na loď. David tajně vezme jednu z nalezených nádob, v nichž se nachází tajemná tekutina. V lodní laboratoři je objevena shoda mezi DNA Stvořitelů a lidskou DNA. David zkoumá válce s tekutinou a její vzorek nepozorovaně přimíchá Charliemu do pití. Krátce poté se spolu Charlie a Elizabeth vyspí. Mezitím hadovité zvíře zaútočí na ztracené vědce Millburna a Fifielda. Millburn zemře a Fifielda pohltí temná tekutina. Při dalším průzkumu planety David objeví další tělo Stvořitele, tentokrát ovšem přežívajícího ve stázi, a spolu s ním i vesmírnou mapu, na které je zvýrazněna Země. Mezitím se u Charlieho projeví příznaky neznámého onemocnění a znetvoří mu obličej. Wickersová odmítne ho dále držet na palubě a upálí ho plamenometem. Testy ukážou, že Shawová je těhotná, ovšem v jejím těle je ukrytý mimozemský zárodek. Pomocí chirurgického robota se podaří zárodek z jejího břicha vyoperovat. Shawová poté zjistí, že Weyland se chce setkat s posledním žijícím Stvořitelem, aby ho zachránil před blížící se smrtí stářím... (TV Prima)

Sonnery

Mám dojem, že místní csfdkolegové nad Prométheusem masturbovali od prvního titulku v novinách a sami si ho přes tu ruční slast dopředu zidealizovali...To se stává často mladým teenagerům... Ale vždyť je to velkej kus povedený práce. Pro mě první film, u kterýho jsem litoval, že jsem nešel na 3D! Jednoznačný zážitek (to pro mě byla masturbace kdysi taky), ale stále mám neukojenou touhu po informacích... ()

Jordan

ridley scott je kráľ sci-fi, prometheus je nielen vynikajúce sci-fi, jeden z filmových vrcholov roku 2012 (minimálne na poli žánrového filmu, definitívne na poli hollywoodskej produkcie), je to strhujúca vizuálna bašta, ktorej nechýba napätie, mytológia, filozofia, presah, úžasný rytmus a tempo striedajúce akčné scény s tými atmosférickými, hororové s tými myšlienkovo vážnejšími, ktorá ponúka to najlepšie z toho, na čo sme nielen z ranej tvorby sci-fi mága scotta ale aj z celej série o alienoch zvyknutí, je to oveľa viac, než len zavŕšenie ságy, než len "prequel"; na directors cut (ktorý má byť vraj skoro o polhodinu dlhší!) sa už teraz teším, lebo ak toto má byť ešte lepšie, tak chcem byť toho svedkom! ()

Kudly4

Pokuď už zabrouzdám do vod Sci:Fi, chci vidět něco velkého. Velkolepého. Ohromujícího. Eee, tohle to nebylo ono.. i když mohlo bejt. Atmosféra + efekty (+ cisařský řez) nezapomenutelné. Jinak nic moc. ()

HoneyBunny

Ridley na spoustě detailů a scén dokazuje, že točit stále umí. Po prvním shlédnutí jsem ale nevěděla, co si o něm mám myslet, protože jsem samozřejmě měla určitá očekávání, která film nenaplnil. Ano, vizuálně film vypadá skvěle, ano, Fassbender má za androida Davida na kontě další skvělý herecký výkon, ale pak zase vidíte scénu, ve které se postavy chovají jako v teenagerské vyvražďovačce. Jako by ve filmu cosi chybělo. Jako by ho zlí studioví bossové sestřihali do jiné verze, než chtěl Ridley (ano, už se to ohrává). Ale po shlédnutí tohoto vysvětlujícího videa (http://www.youtube.com/watch?v=D7CChfYoO_I&feature=relmfu), které diskutuje mnohé body, které nás ve filmu mátly, uznávám, že na Prometheovi je toho víc, než se na první pohled znát. Druhému dílu se nebráním. ()

Anderton

Ďakujem všetkým, ktorí dali filmu tri a menej hviezdičiek a všetkým sklamaným recenzentom. Bol som vnútorne pripravený na sklamanie, ktoré sa chvalabohu nedostavilo. Scott je pán režisér a už od úvodu je jasné, že na atmosfére si dal tentokrát obzvlášť záležať a pohlcuje nás do svojho staronového magického sveta. Prometheus je v podstate remakom prvého xenomorfného filmu s jednou zápletkou navyše. Je to filozofické scifi reznuté hororom, rovnako ako prvý diel. Každá zo štyroch doterajších častí riešila nejaké filozofické úvahy, ktoré som k nim spomínal v komentároch a Prometheus v tom pokračuje. Ak je to niekomu málo a čakal Vesmírnu odyseu, nech si pozrie celú sériu znova a zaradí si tento film k nim. K technickej stránke je zbytočné sa vyjadrovať, jej dokonalosť bola samozrejmosťou dávno pred premiérou. Prometheus obsahuje niekoľko hustých napínavých scén, kraľuje im cisársky rez, kvôli ktorému odporúčam ísť do kina úplne každému. A teraz k toľko kritizovaným nezodpovedaným načrtnutým otázkam. Myslím, že pointa je samotné pokladanie si podobných otázok ohľadom našej existencie a stvorenia. Páči sa mi metafora s rodičovstvom a ukážka rozdielneho prístupu ľudí a androidov k podobným témam. Koniec koncov ani Kubrick vo svojom majstrštyku nechal veľa vecí nedopovedaných. Možno sa niektorých odpovedí dočkáme v DC (pre ktorý si šetrím chýbajúcu hviezdičku), možno v pokračovaní, ktoré naznačuje záver. možno by bolo najlepšie nechať niektoré otázky otvorené. A je to prequel k Votrelcovi, pokiaľ by niekto pochyboval. ()

giallo

Ridley Scott rozhodně nezklamal. Vizuálně podmanivý, příběhový zajímavý a atmosferický chladný, to je Prometheus. Rozhodně tenhle film se docení až s odstupem času, tak jako Ridleyho Blade Runner nebo Carpantrova Věc a už teď se velice těším na Director´s Cut. Píšu to nerad, ale asi raději bych viděl pokračování Vetřelce než jeho "prequel". Silné 4. PS: Viděno ve 3D, které vůbec nemuselo být. ()

Frajer42

Kupříkladu mně osobně se tohle dílko líbilo mnohem více než takový Vetřelec, ačkoli je to prakticky jeho kopie. Nutno podotknout, že vylepšená. Loďička se mi líbila. Posádka se mi líbila. Robotický zmrdek neměl chybičku. Naopak emzáci mě docela zklamali. 3D je více než fajn. Bohužel s narůstající stopáží se z filmu velmi pomaličku stává sračka. Špatné to nebylo ani náhodou, ale vzhledem k rozpočtu jsem si celkem odvážně dovolil čekat víc. 3* ()

AppleCore

Úvod v uvozovkách je spoiler, pakliže jste film neviděli, čtěte tam kde uvozovky končí: "Nejdříve nás stvořili a poté se nás pokusili zabít. Zasloužím si vědět proč!" Aneb nejgeniálnější náběh na zbrusu novou sérii, která ale asi nikdy nevznikne. Prometheus je pro mě dalším filmem, u kterého mi není jasný, proč se všichni vždy nechají strhnou většinou, aniž by si utvořili názor vlastní. U jinejch fláků je to ještě vcelku k pochopení, ale zde to prostě není náhoda (vážně bych chtěl vědět, jak by většina hodnotila, kdyby film místo smíšených recenzí disponoval samou chválou (a to i přes to, že by se jednalo o úplně stejný dílo) dal bych ruku do ohně za to, že by měl film cca 80%). Ono, na jednu stranu vážně film v jistý chvíli přestane dávat smysl (první polovina filmu se tváří filozoficky a zajímavě a vůbec úžasně, načež jí polovina druhá podrazí nohy zdánlivě nelogickým jednáním postav), na stranu druhou ovšem smyslů dává mnoho. Když připočtete perfektní atmosféru, skvělou hudbu, parádní efekty a v neposlední řadě několik zapamatování hodných momentů, nikdy vám z toho nemůže vzejít sračka o který tady básníte. Jde jen o to, kam až jste schopni zajít, abyste jste dostali odpovědi na své otázky. PS: zrod vetřelce neměl chybu! (Ačkoli dávám plnej počet, nebránil bych se extended cut verzi, která by měla alespoň o hodinu dýl) ()

Kothy

Bohužel trochu zklamání. Ridleymu Scottovi se nepovedlo úplně oživit své mistrovské dílo. Jako vizuálně je to super, ale logika trochu pokulhává... Nesmíte se na to dívat jako na prequel k Vetřelci. Pak je to dobrá sci-fi. Ale jinak je to slabší. Chybí tomu atmosféra. Prostě některé věci fakt nedávaly smysl. Třeba kolem těch Tvůrců mi to přišlo dost zmatené. Aspoň že je tam věčně krásná Charlize Theron. :) Jinak Dave byl ještě celkem sympatický. Hodně se mi líbil ten operační přístroj. "Stroj je určený pouze pro muže." ()

AllShallFall

Film měl grády, jako žádný jiný za poslední roky. Noomi Rapace je výborná herečka. Ten kdo ji přirovnal k Ripleyové, tak je debil, stejně tak jako ten, co to neustále srovnává s filmem Vetřelec. Tohle byla absolutně jiná úloha. Michael Fassbender mě nyní bezprostředně přesvědčil a svém hereckém talentu. Takhle chladně a absolutně dokáže herecky ladit málo...opravdu málo herců. No a co se týče příběhu? Ten byl úúúplně vynikající. Já se normálně rozplývám blahem. Tohle Ridleyho sci-fi mělo velký koule.Úplně mě to uzemnilo, že z toho sedim na prdeli ještě teď. Ten kdo v tom se snaží najít stejné pocity a emoce, tu hutnou atmosféru plnou strachu z neznámého, jako ve Vetřelci (1979) je naivní vůl. Absolutně teda nedával pozor, když Ridley Scott tvrdil, že zde bude přítomné pouze vetřelčí DNA. Což splnil. Jinak se film motá úplně na jiném levelu. Tento příběh je někde jinde. A ani se neodehrává na danné planetě, a o vetřelce jako takového, tam vůbec nešlo. Samozřejmě se ale odkaz na vetřelce zde nachází. Avšak pouze " odkaz ". O tom více napovídá záverečná scéna. Ridley Scott a Hans Rudolf Giger zde použili úplně originální motivy které vznikali v roce 1979 při tvorbě Vetřelce. To bylo velice působivé. Film měl velmi dobrodružný a napínavý nádech. Umíralo se v něm za pochopitelných okolností. A žádné bezhlavé vraždění, jak to tu bylo psáno. Odkazů na zmiňované vetřelce tam bylo skutečně pár. No zkrátka...kdo chce psa bíti, vždycky si hůl najde. Co se týče závěru filmu, tak film skončil zrovna tak, jak jsem si nemyslel že skončí:-) Mezi dějem Prométhea a Vetřelce ještě něco chybí. Space Jockey nebyl tam kde by ho asi každý očekával...že by otevřený konec na pokračování?...:-) necháme se překvapit:-) 100%. Jinak souhlasím s komentářem Xmildena. S tím Vetřelcem to vystihnul. Stejně tak jako komentář od adamo_znk. A určitě stojí za přečtení velmi objektivní recenze Toma Hardyho..................Dál musím dodat, že po druhém shlédnutí jsem dával větší pozor na často kritizovaný střih. No.....možná, že by to mohlo být lepší, ale mě to rozhodně požitek z filmu nezkazilo. Nevidím důvod, proč bych měl film hodnotit záporně jen proto, že tohle je podělaná kinoverze a je ostříhaná, když to důležité o co ve filmu šlo, tam bylo. Zkrátka jsem se ujistil, že je to vynikající film a těch 124 minut mi přišlo děsně krátkých:-) Chci víc!!! :-) A ještě takový malý dodatek na závěr. Ridley Scott otevřeně prohlásil, že už při natáčení Promethea počítal s dalším dílem. Prý se nechtěl hned v prvním díle setkat s bohem. Tudíž vysející otazníky nad dějem jsou účelové. V režiserské verzi je sice pár záběrů v hodnotách 20 minut, ale není tam žádné vysvětlení které každý od toho čeká. Zřejmě bude vše zodpovězeno v následujícím díle, který s největší pravděpodobností se bude jmenovat tak jak se Prometheus jmenoval původně a to "Paradise". Scottovo plán je udělat trilogii a scénarista zase potvrdil, že tak jako měl Prometheus dva syny, tak bude i film. Takže se máme na co těšit. Díky za to, že Prometheus vůbec vznikl!!! Alien Universe se nám hezky a kvalitně rozroste:-).............Dále musím svůj komentář rozvinout díky režisérské verzi. Musím dodat, že kinoverze je sračka a Director´s Cut je naprostý skvost. divák v kině byl šíleně ale opravdu šíleně ochuzen a podveden. Zde v DC máme možnost vidět více pojítek s vetřelcem. O dalších 100% lepší než kinoverze. () (méně) (více)

Spinosaurus odpad!

Tu máš odpad! Po shlédnutí celého filmu jsem dospěl k názoru, že Ridleymu se nelíbily předchozí AvP, a proto přichystal pro Vetřelce důstojný pohřeb za 130 milionů. Jsem velký fanda AvP mytologie a řeknu vám jedno. Radši si desetkrát za sebou pustím oboje AvP, kteří si na nic nehrají a jejich úkolem je bavit, než tohle cosi, co se tváří jako strašně důležitej film, ale ve skutečnosti je to přeplacený béčko. Tolik klišé ohledně situací, charakterů a šokujících scén jsem už dlouho neviděl. Navíc tam prakticky nic není! Pořád jsem čekal, až vyleze nějaká příšera z dílny H. R. Gigera a místo toho jsem dostal slizské cosi z hollywoodských béček. Když pominu figury alá zombie, tak se tady můžeme setkat s přerostlými žížalami. Ale hlavním padouchem je jakási chobotnice, nad jejímž působením doteraz kroutim hlavou. Když pominu naprosto nesmyslný způsob narození, tak nemá náhodou xenomorf získat podobu hostitele? Co to teda sakra bylo? Ještě trapnější byla ženská hostitelka, která po porodu se sešitým břichem zase běhá jako čiperka, jako by předtím neumírala. Další zajímavou postavou je paní Weylandová (zase klišé!), která na planetu přiletěla proto, aby až zemře její otec mohla zase odletět. No to mě podrž! To nemohla na smrt svého 100 letého otce čekat na Zemi? Proč tam sakra letěla? Jestli jsem byl doteďka schopen dát 3 hvězdičky, tak po závěru srážím na odpad. Tolik nesmyslů a sraček pohromadě jsem dlouho neviděl. Hlavní hrdinka si vezme mluvící hlavu robota, který umí kupodivu pilotovat mimozemskou loď a rozhodne se odletět na planetu mimozemšťanů. Chachachá! Jako by zapomněla, že před pár minutami jeden z nich vyvraždil celou posádku. Co jako čeká, že tam získá? Že se zeptá: "Dobrý den, proč nás chcete vyvraždit?" Tahle scéna poslala celý film do pekel. Ba ne, zapomněl jsem ještě na něco. Na konci naklade chobotnice vajíčka do našeho mimozemšťánka, ze kterého se nakonec vyklube ne-vetřelec. A to je jako všechno? Kde se objeví v lodi tisíce vajíček? Kde jsou mrtvoly mimozemšťanů? Proč ta planeta vypadá úplně jinak? Jediné co navazuje na Vetřelce je zanechaný vzkaz dívčiny, která odletěla na rande se zabijáky. Opravdu jeden kopanec pro fanouška AvP vedle druhého. Tento film prozatím v rámci AvP ignoruji. ()

dex2man

Prometheus je bezpochyby nejlepší sci-fi za poslední dekádu. Je to doslova science-fiction, tedy nikoliv futuristická military action s hromadou vetřelců, jak k mému překvapení mnoho popcornožroutů očekávalo. Kdo si to uvědomí, nemůže být zklamán. Jako prequel k Vetřelci funguje ve všech ohledech- odpovídá na nejdůležitější otázky a hemží se odkazy (osobně bych uvítal i více k Weyland corp.,technickému zázemí atd.), ale zároveň průběžně předkládá mnoho úvah a otázek nových, čímž opakovaně nutí k zamyšlení a otevírá prostor pro natočení sequelu. Tomu odpovídá i samotný závěr, který je v jistém smyslu novým začátkem místo epického finále. Jinak je zde epické ale téměř vše. Již úvodní scéna mi svou dokonalostí doslova vyrazila dech..přelet nad gigantickým vodopádem uprostřed temné sopečné krajiny a první seznámení s obřím nepozemským humanoidem dává vyniknout Scottově geniální kreativitě a preciznímu technickému zpracování, které nemá konkurenci, byt se mu pánové Cameron s Nolanem snaží občas přiblížit. Vyvolává pocit úžasu, příjemného mrazení a dokonalosti, nad kterou zůstává rozum stát. Ale takových scén je tu mnoho- přistání Prométhea, operační zákrok, kontakt tváří v tvář stvořiteli, bouře, srážka lodí...ano, je jich dostatek na to, abyste se zmíněných pocitů nezbavili po 120 minut a minimálně tyto scény si v duchu přehrávali stále dokola. Prométheus má ale další podstatnou devizu, kterou se může chlubit málokteré sci-fi..kvalitní až perfektní herecké obsazení. Zejména ve dvou případech. Fassbenderův android David je velmi rozpolcená "osobnost", chladný robot oddaně sloužící svému pánovi, pohrdající lidmi a schopný bez váhání ohrozit jejich životy. Perou se v něm arogance a nadřazenost v protipólu s jakousi touhou být člověkem, objevují se pocity, které možná nejsou naprogramované(?), viz.změna výrazu v obličeji, když je svým "otcem" Weylandem popisován jako pouhý robot nebo v závěru pud sebezáchovy. Je zde zmíněna korelace mezi stvořitelem člověkem- produktem androidem a "produktem" člověkem-stvořitelem bohem(?) či nadřazeným humanoidem(?), viz rozhovor Davida s Hollowayem. Fassbender vyjadřuje vše potřebné i s minimem mimiky. Exceluje i Noomi Rapace, která působí přirozeně, dává najevo strach i pokoru z neznámého přebíjené touhou po vědění a odpovědích pro vědce vlastní. S přehledem zvládla velmi náročnou scénu operace aniž by sklouzla k hysterickým výlevům. Jako poslední bych zmínil 3D. I s ním si Scott poradil (byt je to jeho premiéra) naprosto bezchybně. Není použito jako pouhé pozlátko, kdy občas narazíme na filmy s plochým obrazem a minimem přepálených, lacině působících efektů. Naopak je pevně zakomponováno do obrazu po celou stopáž, vše působí plasticky, většina hlavní akce se odehrává na plátně a rovnoměrně do negativního i pozitivního 3d prostoru vystupují nehybné předměty nebo části interiérů-např.Promethea. Tento přístup mi přijde vůbec nejlepší-postavy v detailu jsou velmi ostré, prostor za/před plátnem je vyvážený, ztrácí na ostrosti pozvolna, úměrně s hloubkou až jakoby do ztracena, což působí velmi přirozeně, nerušivě, ale skvěle dotváří iluzi prostoru. Samozřejmě nechybí ani výrazné efekty "do publika", kdy jsou např. chapadla výrazně před plátnem a na hranici plátna je obraz utápěn do pozadí. Několik dynamických průletových scén "do plátna" jako scéna s vodopády či průlet sondy tunelem. Co je ovšem hlavní (a měl jsem z toho obavy)- nato, že jde z podstaty o tmavý film, není zde jediný okamžik přetmavený:). I na tomto "detailu" si už spousta tvůrců vylámala zuby a 3D tak bylo spíše otravou než přínosem. Jak ze zmiňovaných důvodů ostrosti a světlosti, tak velikosti plátna posilujícího impozantní dojem 100%ně doporučuji IMAX. Ve výsledku tu máme na myšlenky bohaté sci-fi s dechberoucím audiovizuálním zpracováním, mnoha nezapomenutelnými scénami, minimálně ve dvou případech skvělými hereckými výkony, vlastní vesmír, spojení dvou mytologií a vydatný základ pro její další rozvoj... ptám se tedy kritiků, co víc byste ještě chtěli? () (méně) (více)

teutates

Kde bylo, tam bylo... Jakože vypraáavim jo, ehm... " Na velké, zelené, polozasnežené a zimné hoře stal ON (Tvůrce) pohleděl do nebes a následně na to vypil svůj poslední šálek Ice Tea pro ledově svěží chuť - a tak vznikl život! ". Náboženské "esa", jen těžko polykali danou atmosféru a začali si vypisovat na svých i-podech jaká nehoráznost se stala, vím to, neé že bych byl jeden z nich (díky bohu neée), no stalo se. Debaty do krve normálně o tom jak si to vysvětlit. Já osobně bych to nerád komentoval, protože na výuce náboženství sem nejspíš nikdy nebyl. No, ale k věci, nevím kurva, co sté všichni čekali, že dědeček Ridley natočí nebo předvede?! Jako náhle zasadil jakousi myšlenku do své dávno krvavé vesmírné odyseí, která je postavena na strachu všichni intelektu - ejakulanti začali dělat caviki. Všem se najednou nelibí dány novodobý prolog. Já neříkám, že to bylo boží (tvůrcovské), to nebylo! Taky sem ale nic nečekal, věděl sem, že se děda nehecne, a to i kdyby spolykal, nevím kolik povzbuzovačů… no min. nasadil brouka do břicha, protože dobré to bylo. 7/10 ()

swamp

Co si to ten Ridley asi myslel? :P První třetina zajímavě rozjetá epická sci-fi - zbylé dvě třetiny pouhé potácení se nekvalitním scénářem. Přišlo mi, že ani autor sám nechápe, co točí. Možná si vylepší jméno režisérským sestřihem na nějakém nosiči. Fassbender dokonalý!!! ()

Okara

Hrůza. Z toho, co jsem viděl, nejhorší Scottův počin. Jedna nekonečně dlouhá nuda s nulovým napětím vzbuzující pouze čirý nezájem. Trailer sliboval daleko víc, doufal jsem buď v temnou atmosféru nebo alespoň nějaké epické střety ala Bay. Vždyť potenciál k tomu byl ohromný, cizí, naprosto pustá planeta. Ovšem ne, nevyhnutelně očekávaný zvrat v podobě probuzení je oddalován nesnesitelně dlouho, čekání není prokládáno ani dějovými odbočkami ani nějakým humorným odlehčením. Navíc když jsou všichni herci nezajímaví a statičtí, tak mi bylo zcela jedno, jak vlastně dopadnou. No a závěr bída bídoucí, jediné co přináší, je půda pro pokračování, na které se ale s touto zkušeností rozhodně těšit nebudu. Nejlepší soundtrack z filmu 40% ()

Ant

Heh, nevím, co jste od toho všichni čekali. Trailery možná ve výsledku slibovaly nějaký filozofický přesah, ale pořád to měl být prequel k Vetřelci. A přesně to Prometheus je. Největší problém je asi scénář, který je prostě nedopečený a když má přijít největší tah na branku, tak polovina věcí přestane dávat smysl nebo se ztratí ve zmateném střihu. Postava Charlize Theron nakonec taky vyzněla úplně naprázdno. Rapace jsem viděla hrát poprvé a je vynikající. Fassbender mě místy skutečně děsil. Rafe Spall bavil jako vždy a jeho špičkování s Seanem "Micheletto" Harrisem jsou fajn odlehčením. Elba vyzařuje charisma v každém záběru. Ani Tom Hardy... teda Logan Marshall-Green se neztratil. Jo, potenciál to mělo mnohem větší, ale celý film je řádně epický, napínavý a hlavně zábavný. Víc ani od letního blockbusteru nepožaduju. ()

Geralt z Rivie

Moc se mi o tom ani nechce psát, protože není o čem, je to velké zklamání. Vynikla snad jenom jedna postava Davida, kterou perfektně ztvárnil Michael Fassbender a vlastně ještě jedna věc, co jsem si z kina zapamatoval a to byl dokonalý zadek Charlize Theron --- S odstupem 5 let kdy vidím Promethea podruhé, musím poupravit své kritické hodnocení a říct nebylo to až tak špatné. Je to ale díky tomu, že Promethea vnímám jako úvod k filmu Vetřelec: Covenant, kde se dočkáme skutečného vetřelce. ()

Campbell

Po hodně dlouhé době kvalitní scífko které má jen málo negativů. Vlastně jediný negativ který bych vytknul je ze začátku zdlouhavost, která občas vadila. Nicméně všechno ostatní je dokonalé. Efekty jsou úžasné akce ke konci přibývá, sympatičtí herci a ke konci taková béčková akce. Pro mě film není zklamání užíval jsem si ho více než dost. ()

predators

...prostě se vám dostane míň, než od toho čekáte! Asi tak bych to shrnul tento prequel Aliena! Bohužel trailery byly dobře namýchány a v podstatě do nás nabušily to nejlepší, co se v konečné plátěné produkci ocitne. Ale abych Promethea nezatratil, což si ani nezaslouží, tak někdy v polovině mi začaly střípky dávat smysl a na konci už jsem měl jasno...tady nejde jen o bezduché scifi, ale o promyšlený celek nejen tohoto jediného snímku. Jak někteří píší, TĚŠÍM SE na rozšířenou verzi, která půjde ještě více do hloubky! 80% ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

02.12.2021

Pro fanoušky filmaře Guillerma Del Tora (Tvář vody, Hellboy) není žádným tajemstvím, že jeho snem je natočit jednoho dne adaptaci knihy spisovatele H. P. Lovecrafta V horách šílenství. Jednou už k… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů