Dr. Ludsky

Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 51–58 min)

Kamera:

Martin Žiaran

Hudba:

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Vladimír Kobielský, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Dominika Kavaschová, Vanessa Biermannová, Ondřej Daniš, Tibor Vokoun, Róbert Jakab (více)

Epizody(10)

Pôvodný seriál televízie JOJ prináša medicínske príbehy úplne inak ako doteraz. Fiktívne príbehy o lekárskych pochybeniach či zlyhaniach sa v mnohých prípadoch inšpirovali skutočnými udalosťami. Tomáš Maštalír ako MUDr. Daniel Ludsky je odborník na diagnózy a zanedbanie lekárskej starostlivosti. Ako súdny znalec často spolupracuje s políciou. Dr. Ludsky nie je  hrdina, na akých sme zvyknutí – je inteligentný, nekompromisný, arogantný a netrpezlivý. Neznáša lajdáctvo a neschopnosť, takže medzi kolegami veľa priateľov nemá. Ale verí v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie. Ani v súkromí nie je veľmi šťastný. Je rozvedený a popri práci sa snaží nájsť si čas na svoju dospievajúcu dcéru. (TV JOJ)

zablaga

áno, samozrejme veľmi podobné House-ovi...aale Maštalír super, zábery super, príbeh ujde..tak prečo nie?:-)Na slovenský seriál veľmi sympatické..čo je mi nesympatické je bohužiaľ Ludského dcéra, ktorá nevie hrať! toľká škoda ()

Marek1991

Keď som počul názov, napadlo mi, čo za Poliaka to idú dávať do televízie a zistil som, že je to náš ekvivalent na zahraničné lekárske programy. Originálne mi to neprišlo, veď je to naša obdoba seriálu Dr. House, ale pozerať sa to dalo. ()

hous.enka

Serial je postaveny na slovenskem "Housovi". Libi se mi ale prostredi Bratislavy a hlasky Ludskyho. Co se mi naopak nelibi a pripada mi trapny, je ceskej dabing. Za A: proc dabujou slovenskej serial??? Jsme debilove, co nerozumej slovensky? A za B: stejne trapny je, ze hlavni postavu dabuje Martin Stropnicky, tedy daber House. Kdyz teda zavrete oci a budete poslouchat jen hlasy, muzete si myslet, ze koukate na House. Jinak zpracovani je dobre - na cesko-slovenske pomery. ()

frashmaker

Myslím si, že vsadit na parafrázi Dr. House nebylo až tak špatné. Zatím je to amatérské tápání, ale věřím, že se bude s každým dílem zlepšovat a že dojde na vychytání základních chyb, které z toho dělají poloamatérskou záležitost. Nemůžu však říci, že bych se nudil a občas mě i zajímá, jak to všechno dopadne.. Myslím, že je to pro bratia docela zajímavej pokus a já jej hodnotím ryze kladně... Snad to půjde nahoru! ()

Trakat

Viděl jsem první díl a víc jich nebude:) Do nebe volající vykrádaní House M.D., děsivý amatérský dabing TV Prima (proč proboha?) a všeobecná malost z tohoto seriálu dělá velmi zbytečný pokus. ()

Rosalinda

Dabovat slovenský seriál mi přijde jako nebetyčné zvěrstvo! A ještě větší přiblížení se k Housovi tímto dabingem a využitím hlasu Martina Stránského pro hlavní roli mi připadá jako naprostá zhůvěřilost. Navíc Hugh Laurie je narozdíl od Tomáše Maštalíra alespoň sympaťák. (S čímž asi Slovensko nesouhlasí, když pan Maštalír má ty OTO ceny.) Slabá, naprosto zbytečná napodobenina něčeho, co ve světě několik let úspěšně funguje, ale takto natočené to snad nemůže fungovat ani na Slovensku, natož u nás. Co takhle radši vymyslet něco originálního? S hodnocením počkám na shlédnutí více dílů, pokud to ovšem přežiji. Tak nie je to tak zlé. Příběhy jednotlivých dílů mi přijdou celkem zajímavé a ve slovenštině je seriál i docela koukatelný a začíná mě snad i bavit. Jen neee ten dabing, prosím. ()

JohnMiller

Na počudovanie pozeratelný slovenský seriál. Je mi príjemné sledovať nerodinný seriál ktorý nejde presne podľa šablóny a má zaujímavé charaktery. Nič svetoborné ale scenárista sa aspoň troška pohral. ()

jurama525

Nema hul, bolesti, nekulha, nema tym , nema vicodine . Proč nikdo nevěděl že DR House má tak rozdílného ake v nečem i baprosto stejného bratra? ()

kajas

Že vykrádají "House"? Mně osobně je to úplně jedno, myslím, že ze slovenské tvorby je tohle vrchol. Dabing mi tedy vůbec nevadil, protože bych slovenštině nerozuměla ani za mák, navíc mi jejich hlasy přijdou naprosto nezajímavé, kam se hrabou na Stránského. Titulní píseň se taky moc povedla. Ludsky je zkrátka frajer, který mě baví, škoda jen dějové linky s nemocným otcem. Samotný konec mě taky neoslovil, ale jinak dost slušné. ()

IceQueen

Všetky postavy sú permanentne napružené, bezdôvodne po sebe bliakajú a správajú sa podivne a nelogicky. Rádoby vtipné dialógy vyznievajú trápne a absolútne neadekvátne v danej situácii. Ludsky dostáva do držky už len za to, že sa objaví na obraze (čo z hľadiska diváka môže byť oprávnené, ale v rámci deja to nesedí). Možno bude ťažké tomu uveriť, ale máme aj horšie seriály, takže Ludsky to má za trasľavé dve. Update: Český dabing slovenského seriálu, určite dobre využité peniažky. No na druhej strane, včera som si zo zvedavosti pozrela kúsok prvého dielu a konštatujem, že ten dabing ubral našim hercom trochu afektovanosti, čo je celkom ku prospechu veci. ()

Beagle

Já nějak nevím. Po prvním díle jsem na rozpacích - inspirace Housem je tady zřejmá (tvůrci se tím asi ani netají), což by samo o sobě nebylo špatné. Ovšem to česko-slovenské prostředí mi k tomu nehraje, stejně jako dabing (podle mě nebyl nutný) a hlavně - medicínsky jsme zase někde na úrovni Ordinace v růžové zahradě. A není mi jasné, v jakém oboru je doktor Ludsky vlastně soudním znalcem? Odborníky na diagnózy jako takové tady u nás nemáme, je tedy patolog, nebo soudní lékař, nebo něco úplně jiného? Nevím nevím, jestli se z toho nakonec vážně vyklube "jen" slovenský House říznutý Ordinací, tak to bude tak za 2 hvězdy... ()

jhr

Celkem snesitelný a zábavný seriál a ve srovnání z produkcí našich domácích televizních stanic určitě lepší průměr. Jeho inspirace (to co vykrádá) je sice jasná ale zas tolik to nevadí, jen ten Český dabing je už trošku moc. ()

peiton

Ludsky či Dokonalý síce nie je žiadny doktor House,no nemožno mu uprieť svojskú charizmu.Okrem herca Tomáša Maštalíra boli hlavným ťahákom seriálu prepracované lekárske príbehy a dobre napísané dialogy,ktorým nechýbal humor.Na naše pomery tak vznikol seriál,ktorý príjemne prekvapil kvalitným filmovým spracovaním. ()

Dannysek4U

Pratele, v kontextu soudoby ceskoslovensky serialovy tvorby jde v podstate o zazrak. Plagiace, neplagiace. Pravda, ne kazdej dil je posviceni, ale i tak... tohle proste neni spatnej kus. ()

pufina odpad!

Ještě jednou uslyším porovnání s Dr. Housem a dotyčná osoba zažije můj hněv! Když jsem se o seriálu doslechla a ze všech stran to křičelo: ,,Slovensko má svého House." - skutečně jsem se jen smála a směju se do teď. Snaha napodobit Dr. House je tak neskutečně protivná (až to bolí) a dokonce bych řekla až ubohá. Slovensko nemá dost vlastních originálních nápadů a hle, je na světě pan diagnostik MUDr. Ludsky.. A teď vidím ještě jednu ostudu, tentokrát od nás - proboha, byla vážně potřeba nadabovat slovenský seriál? To jako opravdu dnešní lidi nerozumí ani slovo slovensky, že potřebují dabing? Nebo je to jen proto (a v tuhle možnost doufám spíš, abych se nemusela stydět), že když už je to česká televize, že i sebemenší prd musí být česky? Ať je to jak chce, nechápu proč dabing musel dělat Martin Stránský (pro neznalce dabér Dr. House) a ještě díky tomuhle, že člověk v tom slyší (,,českého") Gregoryho House, tak o to víc se mi to nelíbí.. A kdybych měla zavřít obě oči, tak můžu říct ještě jedno: Tomáš Maštalír se nezdá být jako špatný herec, ale potřeboval by si koupit od Hugha Laurieho pořádnou dávku originality a celkově té zajímavosti, kterou herci normálně mívají a kterou tady jaksi na něm postrádám.. A na úplný závěr ještě jedna poznámka pro ty, co si myslí, že House a Ludsky jsou dvě stejné postavy - pořiďte si dioptrie a při sledování se nerozptylujte! A přísahám, že jestli se tady najde fanoušek (který právě čte můj komentář), který sleduje House od úplného začátku jako já (a že je to už pěkných pár let) a příjde tomu dotyčnému a několikaletému milovníkovi House to, že jsou Daniel a Greg úplně stejní, tak ať mi napíše (abych zjistila v jakém vesmíru to žiju).. ()

vesper001

Ale kdepak, nesnaží se vypadat jako dr. House. To jsou ošklivé a zlé pomluvy. Dr. Ludsky jen mluví hlasem dr. House, obléká se jako on a snaží se chovat jako on. Jinak je tu spousta rozdílů. Letecké pohledy se například rozpadají do kostiček, Ludského kamarád není onkolog, ale policajt, a soundtrack stojí za houby. ()