Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Když se mladý a vzpurný detektiv společně se svým parťákem zapojí do vyšetřování masakru elitní jednotky policistů, brzy objeví stopy korupce ve vlastních řadách detroitské policejní jednotky... Ray Liotta přináší intenzívní a snad až elektrizující výkon v tomto výbušném snímku, který navazuje na kostrbatý městský thriller Streets Kings. Riotta si zahrál detroitského detektiva Martyho Kingstona, šéfa utajené protidrogové jednotky, jejíž členové jsou postupně systematicky masakrováni. Kvůli vyřešení případu musí Kingston spojit své síly s nafoukaným mladým detektivem z oddělení vražd (Shawn Hatosy). Ani jeden z nich ale není připravený na šokující výsledky utajeného pátrání, které vede k odhalení korupce – toto úžasné odhalení totiž oba muže vystaví odvetě za zradu a pomstu. (HBO Europe)

(více)

Recenze (30)

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Jednotku si veľmi už nepamätám, ale bolo to niečo o skorumpovaných fízloch, stále nachniapanom Reevsovi a drogách. Čo je ale dôležitejšie, malo to zápletku ktorá nebola tuctová a bolo to vysoko pozeratelné. Ako to už býva, dvojka málo kedy prekoná jednotku. SK2 ponúka instantnejší scenár, krimi, ktorú prekunute po prvej pol hodinke, thriler, ktorý sa vygradoval v poslednej desaťminútovke a celé to je akože podmaznuté dramatickým feelingom a "akčnými"prestrelkami. Ja osobne som celý čas fandil Liottovi. Jeho mladý kolega bol ešte namotivovaný zo školy a podnety mu dávala žena, narozdiel od Liottu, ktorú to robil z presvedčenia dlhé roky. Takže Mesto aut, aj keď doteraz nechápem ten podtitul jednotku neprekonalo, ale udržalo si ten videofilný štandart. 2 z 5 ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Videofilm snažící se volně navázat na kinofilm. Jde si však svou cestou a nikterak se nesnaží předchozí snímek nějak kopírovat. Vznikla obyčejná klidná krimoška, která však pouhým ponurým stínem vůbec nevyznívá. Jednoduchý, ale pevný příběh si drží atmosféru a nesnaží se z policistů vytvářet všemožné hrdiny. I zde je jistá lidskost znát. Ray Liotta ani zde nezklamal a svoji roli podal velmi dobře. I zde se drží tempo a o napětí není nouze. Ne, rozhodně se nejedná o špatný film. Je fakt, že 'Street kings' by se jmenovat nemusel, ale tak už to u videofilmů prostě bývá. ()

Reklama

tnp101 

všechny recenze uživatele

Pokud nebudu na film pohlížet jako na sequel, stačí říct, že je to hodně dementní snímek, který je sice celkem dobře obsazen, a však často velice nelogicky hloupé chování postav relativní zdařilost jejich výběru opětovně sráží dolů. Snažil jsem se nepřemýšlet, ale tomu rozhořčení nad těmi dementnostmi jsem se zkrátka neubránil. Děj je navíc díky svojí klišovitosti neskutečně předvídatelný, což by sice až tak nevadilo, ale tvůrci pravděpodobně mysleli, že divák ještě nikdy nic takového neviděl, takže třeba hrůzně natahovaná a nudná závěrečná scéna pro mě byla utrpěním. Alespoň potěší, že se natáčelo "Redkama", takže se na to v HDčku docela dobře kouká. ... Velice špatné a pokud máte nějaké sympatie k jedničce, ruce pryč! ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Po celkom dobrej jednotke prišiel jeden veľmi impotentný film na akúkoľvek akciu, poriadnu zmyselnú zápletku. Dokonca aj filmy ako Česť a sláva, Krajina policajtov, Expendables mi prídu omnoho lepšie. Nehovoriac už o L.A. - Utajené skutočnosti, či brazílske Tropa de Elite. Drogy, korupcia, peniaze, moc, občasná sláva, snaha prilepšiť si bez ohľadu na to, či je to správne a nehľadiac na druhých, ale v kútiku duše s veľkou falošnosťou sa správajúci špinaví policajti, to je častý jav a veľa filmov si na tom zakladá. Tu však zaujalo málo, dialógy a správanie možno zaujmú v anglosaskej kultúre, lebo je to také ich, humor, narážky, výbuch akcie po veľkom tichu, nude a kecoch a nielen akcie ale aj silných rečí a už ma unavuje, ako si musia dokazovať niečo tým, že pred každým slovom používajú nadávku. Z filmu si zapamätám snáď bezcitnú vraždu v hneve pri konci ako v prvom filme a úvodné titulky pri jazde autom a hudbu do toho, inak mierna imidžovka, celkovo však nič nové do tohto žánru, len ďalší film k hercom, ktorí chcú mať za sebou veľa kriminálnych akčných filmov. Tento film som musel veľakrát zastaviť, aby som bol schopný ho dopozerať, nemám záujem ho vidieť znova. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Ale jo, proč ne? Jde to úplně jinou cestou, než jednička, teda až na ty křivé poldy. Přídomek "Motor City/Město aut" je ale podle mě naprosto zavádějící, protože tam není o nic víc aut, než kdekoliv jinde (když však člověk, což jsem, trochu zapátrá, zjistí, že Motor City je přezdívka pro město Detroit, ve kterém se děj odehrává). Jasně, je vidět, že to leží pod úrovní velké hollywoodské produkce, ale na druhou stranu to ještě není totální sračka. Shawn Hatosy sice není žádnej extra talent, ale není moc okoukanej a do role mi celkem sedl. Veterán Ray Liotta, ten má tenhle typ rolí taky zmáknutej... no ale kromě těch dvou tam toho vlastně moc ke koukání není. Ten děj, kterej všichni víme, jak asi dopadne, moc originality nepobral, teda kromě maskota policejního psa. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Děj se odehrává ve městě Detroit, které je známo svým automobilovým průmyslem (výrobci aut Ford, Chrysler, General Motors). Podtitul filmu Motor City / Město aut odkazuje na jednu z přezdívek tohoto města. (Radiq)
  • Natáčelo se v americkém městě Detroit. (Terva)

Reklama

Reklama