Street Kings 2: Město aut

Králi ulice 2

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 88 min

• tnp101

Pokud nebudu na film pohlížet jako na sequel, stačí říct, že je to hodně dementní snímek, který je sice celkem dobře obsazen, a však často velice nelogicky hloupé chování postav relativní zdařilost jejich výběru opětovně sráží dolů. Snažil jsem se nepřemýšlet, ale tomu rozhořčení nad těmi dementnostmi jsem se zkrátka neubránil. Děj je navíc díky svojí klišovitosti neskutečně předvídatelný, což by sice až tak nevadilo, ale tvůrci pravděpodobně mysleli, že divák ještě nikdy nic takového neviděl, takže třeba hrůzně natahovaná a nudná závěrečná scéna pro mě byla utrpěním. Alespoň potěší, že se natáčelo "Redkama", takže se na to v HDčku docela dobře kouká. ... Velice špatné a pokud máte nějaké sympatie k jedničce, ruce pryč!(19.5.2011)

• Figusek

Bože bože. Čistě ze zvědavosti jsem šel do "druhého pokračování" Králů ulic a tvrdě jsem narazil! Film nemá s jedničkou absolutně nic společného, navíc vůbec nechápu podnázev "Město aut"? Proč kurva město aut? Prostě nevím. Jestli jsem viděl Liottu hrát někdy dobře (jakožto jo - Identita či Země policajtů mluví za vše), tak zde mi vystavuje veškeré jeho herecké nedostatky a hraje opravdu příšerně. O hrozivém obsazení okolo něj nemluvě. Fakt zklamání a nezachránilo by to ani, kdyby se nejednalo o "DVOJKU" Street Kings... 35%(28.1.2015)

• Johnny.ARN

Jednotku si veľmi už nepamätám, ale bolo to niečo o skorumpovaných fízloch, stále nachniapanom Reevsovi a drogách. Čo je ale dôležitejšie, malo to zápletku ktorá nebola tuctová a bolo to vysoko pozeratelné. Ako to už býva, dvojka málo kedy prekoná jednotku. SK2 ponúka instantnejší scenár, krimi, ktorú prekunute po prvej pol hodinke, thriler, ktorý sa vygradoval v poslednej desaťminútovke a celé to je akože podmaznuté dramatickým feelingom a "akčnými"prestrelkami. Ja osobne som celý čas fandil Liottovi. Jeho mladý kolega bol ešte namotivovaný zo školy a podnety mu dávala žena, narozdiel od Liottu, ktorú to robil z presvedčenia dlhé roky. Takže Mesto aut, aj keď doteraz nechápem ten podtitul jednotku neprekonalo, ale udržalo si ten videofilný štandart. 2 z 5(30.5.2014)

• Marek1991

Po celkom dobrej jednotke prišiel jeden veľmi impotentný film na akúkoľvek akciu, poriadnu zmyselnú zápletku. Dokonca aj filmy ako Česť a sláva, Krajina policajtov, Expendables mi prídu omnoho lepšie. Nehovoriac už o L.A. - Utajené skutočnosti, či brazílske Tropa de Elite. Drogy, korupcia, peniaze, moc, občasná sláva, snaha prilepšiť si bez ohľadu na to, či je to správne a nehľadiac na druhých, ale v kútiku duše s veľkou falošnosťou sa správajúci špinaví policajti, to je častý jav a veľa filmov si na tom zakladá. Tu však zaujalo málo, dialógy a správanie možno zaujmú v anglosaskej kultúre, lebo je to také ich, humor, narážky, výbuch akcie po veľkom tichu, nude a kecoch a nielen akcie ale aj silných rečí a už ma unavuje, ako si musia dokazovať niečo tým, že pred každým slovom používajú nadávku. Z filmu si zapamätám snáď bezcitnú vraždu v hneve pri konci ako v prvom filme a úvodné titulky pri jazde autom a hudbu do toho, inak mierna imidžovka, celkovo však nič nové do tohto žánru, len ďalší film k hercom, ktorí chcú mať za sebou veľa kriminálnych akčných filmov. Tento film som musel veľakrát zastaviť, aby som bol schopný ho dopozerať, nemám záujem ho vidieť znova.(30.6.2012)

Ani si nebudu číst místní komentáře, akorát by mi to zkazilo dojem. Protože já se s hodnocením 36% (resp. 37% po tom, co jsem dal 4 hvězdičky) naprosto neztotožňuji. Mě to přišlo jako fajnové krimi s dobrou kamerou, zvukem i příběhem. Stejně tak mi přišel v pohodě samotný Ray Liotta, kterého jsem si oblíbil díky GoodFellas (Mafiáni) a nemůžu říct, že je to špatný herec. A fakt, že přibral...no co, stárneme přece všichni a nemůžeme chtít, aby byl Ray takový hubený švihák jako v Mafiánech. Závěrem jen řeknu, že snímek Street Kings 2 nezklamal a na 90 minut dobře zabavil. 72%(30.3.2013)

• Ray Liotta

• - Natáčelo se v americkém městě Detroit. (Terva)