Street Kings 2: Město aut

Street Kings 2: Motor City

Králi ulice 2

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 88 min

Trochu mu odradilo místní hodnocení ale nakonec jsem zaťal zuby a šel do toho. Jednička se mi moc líbila a ač dvojka nenabízí tak známá herecká jména, doplatila především na to že je ocejchovaná video filmem a tím pádem béčkovou či céčkovou kvalitou. Je ale spousta snímků, které měli lepší scénář, vetší rozpočet a známější filmová esa a dopadli o dost hůř. Samozřejmě zůstávám u země a nehodlám tenhle snímek vynášet do nebes ale nakonec z toho bylo celkem příjemné překvapení a sem tam se objevila i docela dobrá myšlenka a nápad. Ray Liotta je určitě výborný herec ale z elity nám už vypadnul dávno a teď se furt, nejspíš kvůli penězům, potácí ve stínu své slávy a bere všechno co má aspoň minimální šanci uspět a pomoct mu tak znovuzrodit jeho uhasínající hvězdu. No snad mu to vyjde. Abych to dlouho neokecával....Pokračování o 2 možná 3 levely níž, ale furt to není tak špatné jak se na první pohled zdá a pokud holdujete kriminálkám a špinavým poldům určitě chybu neuděláte když to zkouknete... 6/10(28.5.2014)

Ani si nebudu číst místní komentáře, akorát by mi to zkazilo dojem. Protože já se s hodnocením 36% (resp. 37% po tom, co jsem dal 4 hvězdičky) naprosto neztotožňuji. Mě to přišlo jako fajnové krimi s dobrou kamerou, zvukem i příběhem. Stejně tak mi přišel v pohodě samotný Ray Liotta, kterého jsem si oblíbil díky GoodFellas (Mafiáni) a nemůžu říct, že je to špatný herec. A fakt, že přibral...no co, stárneme přece všichni a nemůžeme chtít, aby byl Ray takový hubený švihák jako v Mafiánech. Závěrem jen řeknu, že snímek Street Kings 2 nezklamal a na 90 minut dobře zabavil. 72%(30.3.2013)

• Marek1991

Po celkom dobrej jednotke prišiel jeden veľmi impotentný film na akúkoľvek akciu, poriadnu zmyselnú zápletku. Dokonca aj filmy ako Česť a sláva, Krajina policajtov, Expendables mi prídu omnoho lepšie. Nehovoriac už o L.A. - Utajené skutočnosti, či brazílske Tropa de Elite. Drogy, korupcia, peniaze, moc, občasná sláva, snaha prilepšiť si bez ohľadu na to, či je to správne a nehľadiac na druhých, ale v kútiku duše s veľkou falošnosťou sa správajúci špinaví policajti, to je častý jav a veľa filmov si na tom zakladá. Tu však zaujalo málo, dialógy a správanie možno zaujmú v anglosaskej kultúre, lebo je to také ich, humor, narážky, výbuch akcie po veľkom tichu, nude a kecoch a nielen akcie ale aj silných rečí a už ma unavuje, ako si musia dokazovať niečo tým, že pred každým slovom používajú nadávku. Z filmu si zapamätám snáď bezcitnú vraždu v hneve pri konci ako v prvom filme a úvodné titulky pri jazde autom a hudbu do toho, inak mierna imidžovka, celkovo však nič nové do tohto žánru, len ďalší film k hercom, ktorí chcú mať za sebou veľa kriminálnych akčných filmov. Tento film som musel veľakrát zastaviť, aby som bol schopný ho dopozerať, nemám záujem ho vidieť znova.(30.6.2012)

• tnp101

Pokud nebudu na film pohlížet jako na sequel, stačí říct, že je to hodně dementní snímek, který je sice celkem dobře obsazen, a však často velice nelogicky hloupé chování postav relativní zdařilost jejich výběru opětovně sráží dolů. Snažil jsem se nepřemýšlet, ale tomu rozhořčení nad těmi dementnostmi jsem se zkrátka neubránil. Děj je navíc díky svojí klišovitosti neskutečně předvídatelný, což by sice až tak nevadilo, ale tvůrci pravděpodobně mysleli, že divák ještě nikdy nic takového neviděl, takže třeba hrůzně natahovaná a nudná závěrečná scéna pro mě byla utrpěním. Alespoň potěší, že se natáčelo "Redkama", takže se na to v HDčku docela dobře kouká. ... Velice špatné a pokud máte nějaké sympatie k jedničce, ruce pryč!(19.5.2011)

• oje

Docela se divím, že se jim podařilo nalákat ještě vcelku známá herecká jména, protože je to fakt slabá policajtská dráma. Nějáká ta korupce a pár přestřelek tu je, zpravidla se ale drajvu předchozího dílu ani na míle neblíží. Vše se odvíjí od nudné policejní zápletky, impotentní režie potlačuje i to minimum rádoby akčních scén a zbytek už jsou jen šedé střípky z osobního a profesního života starýho páky Liotty a cucáka Hatosy. Mnohem lepším parťáckých filmem je například Training Day. Alternativa: Training Day, Pride and Glory, Brooklyn´s Finest, Harsh Times, We Own the Night.(15.4.2011)

• Ray Liotta

• - Natáčelo se v americkém městě Detroit. (Terva)