Street Kings 2: Město aut

Králi ulice 2

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 88 min

• oje

Docela se divím, že se jim podařilo nalákat ještě vcelku známá herecká jména, protože je to fakt slabá policajtská dráma. Nějáká ta korupce a pár přestřelek tu je, zpravidla se ale drajvu předchozího dílu ani na míle neblíží. Vše se odvíjí od nudné policejní zápletky, impotentní režie potlačuje i to minimum rádoby akčních scén a zbytek už jsou jen šedé střípky z osobního a profesního života starýho páky Liotty a cucáka Hatosy. Mnohem lepším parťáckých filmem je například Training Day. Alternativa: Training Day, Pride and Glory, Brooklyn´s Finest, Harsh Times, We Own the Night.(15.4.2011)

• Johnny.ARN

Jednotku si veľmi už nepamätám, ale bolo to niečo o skorumpovaných fízloch, stále nachniapanom Reevsovi a drogách. Čo je ale dôležitejšie, malo to zápletku ktorá nebola tuctová a bolo to vysoko pozeratelné. Ako to už býva, dvojka málo kedy prekoná jednotku. SK2 ponúka instantnejší scenár, krimi, ktorú prekunute po prvej pol hodinke, thriler, ktorý sa vygradoval v poslednej desaťminútovke a celé to je akože podmaznuté dramatickým feelingom a "akčnými"prestrelkami. Ja osobne som celý čas fandil Liottovi. Jeho mladý kolega bol ešte namotivovaný zo školy a podnety mu dávala žena, narozdiel od Liottu, ktorú to robil z presvedčenia dlhé roky. Takže Mesto aut, aj keď doteraz nechápem ten podtitul jednotku neprekonalo, ale udržalo si ten videofilný štandart. 2 z 5(30.5.2014)

Trochu mu odradilo místní hodnocení ale nakonec jsem zaťal zuby a šel do toho. Jednička se mi moc líbila a ač dvojka nenabízí tak známá herecká jména, doplatila především na to že je ocejchovaná video filmem a tím pádem béčkovou či céčkovou kvalitou. Je ale spousta snímků, které měli lepší scénář, vetší rozpočet a známější filmová esa a dopadli o dost hůř. Samozřejmě zůstávám u země a nehodlám tenhle snímek vynášet do nebes ale nakonec z toho bylo celkem příjemné překvapení a sem tam se objevila i docela dobrá myšlenka a nápad. Ray Liotta je určitě výborný herec ale z elity nám už vypadnul dávno a teď se furt, nejspíš kvůli penězům, potácí ve stínu své slávy a bere všechno co má aspoň minimální šanci uspět a pomoct mu tak znovuzrodit jeho uhasínající hvězdu. No snad mu to vyjde. Abych to dlouho neokecával....Pokračování o 2 možná 3 levely níž, ale furt to není tak špatné jak se na první pohled zdá a pokud holdujete kriminálkám a špinavým poldům určitě chybu neuděláte když to zkouknete... 6/10(28.5.2014)

• Dslike

Nemalo to podla mna so Street Kings nic spolocneho a dokonca ani s tym nazvom, vsetko to co ma ohurilo v jednotke ci uz herci, atmosfera a celkove pocity z filmu, tu nic nebolo, oproti jednotke je to slaby odvar a nieje to nic viac ako jednohubka ktoru si vsak budem pamatat len koli tomu nazvu a skvelej jednotke.(22.8.2011)

• Marek1991

Po celkom dobrej jednotke prišiel jeden veľmi impotentný film na akúkoľvek akciu, poriadnu zmyselnú zápletku. Dokonca aj filmy ako Česť a sláva, Krajina policajtov, Expendables mi prídu omnoho lepšie. Nehovoriac už o L.A. - Utajené skutočnosti, či brazílske Tropa de Elite. Drogy, korupcia, peniaze, moc, občasná sláva, snaha prilepšiť si bez ohľadu na to, či je to správne a nehľadiac na druhých, ale v kútiku duše s veľkou falošnosťou sa správajúci špinaví policajti, to je častý jav a veľa filmov si na tom zakladá. Tu však zaujalo málo, dialógy a správanie možno zaujmú v anglosaskej kultúre, lebo je to také ich, humor, narážky, výbuch akcie po veľkom tichu, nude a kecoch a nielen akcie ale aj silných rečí a už ma unavuje, ako si musia dokazovať niečo tým, že pred každým slovom používajú nadávku. Z filmu si zapamätám snáď bezcitnú vraždu v hneve pri konci ako v prvom filme a úvodné titulky pri jazde autom a hudbu do toho, inak mierna imidžovka, celkovo však nič nové do tohto žánru, len ďalší film k hercom, ktorí chcú mať za sebou veľa kriminálnych akčných filmov. Tento film som musel veľakrát zastaviť, aby som bol schopný ho dopozerať, nemám záujem ho vidieť znova.(30.6.2012)

• - Natáčelo se v americkém městě Detroit. (Terva)