poster

Silk (TV seriál)

Drama

Velká Británie, 2011 - 2014, 18 h (Minutáž: 18x60 min)

Hrají:

Maxine Peake, Rupert Penry-Jones, Alex Jennings, Amy Wren, Frances Barber, Tom Hughes, Natalie Dormer, Paul Hilton, Nina Sosanya, Ariyon Bakare, Owen Teale, John Light, Ryan Hayward, Sam Creed, Phil Davis, Simon Merrells, Indira Varma, Fenella Woolgar, Jessica Henwick, Ray Fearon, Jonathan Aris, Adrian Lukis, Paul Ready, Mark Lewis Jones, Miranda Raison, Laura Greenwood, Elliott Jordan, Emma Fielding, Shannon Tarbet, Alexander Arnold, David Rintoul, Alan McKenna, Calum Callaghan, Ace Bhatti, Lauren Crace, Sadie Shimmin, Mark Tandy, Theo Barklem-Biggs, Eleanor Matsuura, Michael Müller, Neil Stuke, Stewart Lockwood, Otto Farrant, David Bark-Jones, Adrian Schiller, Philip Bretherton, Paul Thornley, Morgan Watkins, Nick Hendrix, Claire Porter, Reece Noi, Finbar Lynch, Peter De Jersey, John Macmillan, Kemal Sylvester, Munir Khairdin, Greg Bennett, Ed Birch, Tim Chipping, Will Keen, Alan Bond, Andrew Scarborough, Georgina Beedle, Harry Hadden-Paton, Pip Torrens, Kobna Holdbrook-Smith, Shazad Latif, Jacqueline King, Jack Farthing, Jason Maza, Kaye Wragg, Dorian Lough, Brian Capron, Ade Oyefeso, Nicholas Jones, John Salthouse, Sian Brooke, Robin Soans, Nathaniel Martello-White, Mark Penfold, Rhashan Stone, Ian Mann, Tim McMullan, Jane Lucas, Peter Vaughan, Kerry Godliman, Aden Gillett, Rupert Wickham, Peter Wight, Adrian Dunbar, Penny Downie, Diana Quick, Simon Meacock, Prasanna Puwanarajah, Nick Fletcher, Lloyd Hutchinson, Elaine Claxton, Gerard Monaco, Jimmy Akingbola, Ryan Winsley

Producenti:

Matt Strevens

Střih:

Iain Erskine

Kostýmy:

Ray Holman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • brendik
  *****

  Silk je podle mě jeden z nejlepších právnických seriálů posledních let. V porovnání se seriálem Suits (též právnické prostředí, ale na americké půdě) je Silk pro mne více skutečný, postavy ze Silk stojí pevně s nohami na zemi a na nic si nehrají, kdežto Suits je sice lákavá, ale těžko uvěřitelná podívaná.(27.2.2013)

 • evapetra
  ****

  Velmi dobře, do hloubky povah propracované postavy právníků, figurky, z nichž žádná nevzbuzuje stoprocentní sympatie ani vyložený odpor. Jejich vzájemné soupeření a pošťuchování mě bavilo ještě o trošku více než samotné, do detailů rozebírané soudní případy. Třetí sérii považuji za nejpovedenější, kdyby seriál pokračoval, zřejmě bych udělila pětku.(21.9.2015)

 • noriaki
  *****

  Dřív jsem si myslel že Suits je právnický seriál, ale po Silk už si to nemyslím. Skutečný život je tady. Takže žádní američtí supermani, ale krev, dřina, slzy a pot. Tradiční devízou ostrovních dramat jsou výborně napsané a zahrané postavy. A platí to pochopitelně i tentokrát. Členové Shoe Lane, a vztahy mezi nimi, jsou často stejně zajímavé jako jejich případy. K tomu jedna věc. Scenáristé se drží zásady že práce advokátů je mnohem méně vzrušující než by se zdálo a ti tak spoustu času tráví u rutinních soudních stání, ve kterých nezáleží na výřečnosti a geniálním myšlení, ale na zkušenostech a pragmatismu. Vítězství a nebo prohry ale nejsou o nic menší, než u ostře sledovaných kauz. Britský soudní systém se svými tradicemi, zvláštnostmi a psanými i nepsanými pravidly má zvláštní kouzlo. Škoda jen že spoustu detailů zůstává i po dvou sériích nepřístupných.(8.6.2013)

 • zuzinka2
  *****

  Další z vynikajících britských seriálů, tento z právnického prostředí. Chvíli mi trvalo než jsem se zorientovala ve specifikách britského právního systému (např. mě docela překvapilo, že advokáti vystupují i jako státní zástupci u nás). V obou řadách můžeme sledovat činnosti celé kanceláře a především advokátů Marthy a Cliva a vedoucího kanceláře Billyho, jejichž vzájemné vztahy jsou v některých případech stejně zajímavé jako samotné případy, které řeší a jenž jsou příjemně různorodé. Obě zatím odvysílané řady si udržují vysokou kvalitu a nemůžu říct, která se mi líbila. Každopádně doufám, že se dočkáme i třetí série (a popř. dalších).(29.9.2012)

 • Ant
  *****

  Silk jsem začala sledovat jen kvůli zajímavému obsazení a čekala jsem vše, jen ne 5-hvězdičkový seriál. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala, jak to chodí v britském právu. Tahle anglická naškrobenost ale byla rozhodně závanem čerstvého vzduchu oproti americkým právním seriálům, kde všichni právníci působí jako rockové hvězdy. Scénárista se nesnaží vymýšlet případy plné vražd, spíše se soustředí na nenápadnější případy, které se u soudu řeší dnes a denně. Díky skvělé hudbě mají všechny díly rychlé tempo a diváka pomalu nenechají vydechnout. Seriálu se daří tvořit drama i mimo soudní dvůr a vztahy mezi postavami působí věrohodně. Výborní herci, inteligentní scénář, dynamická hudba = 5*. 2. řada: Je trochu jiná než ta první. Případy jsou závažnější a více se scénář soustředí na složité vztahy mezi Billym a jeho právníky. Nicméně většina případů je skvělá a mají lidský rozměr. Jen mi ten celý hlavní případ přišel moc zamotaný a nevěděla jsem, kdo hraje proti komu, ale to byl nakonec asi účel. Každopádně skvělá série pro Peake a Stukea. Další řada vypadá hodně zajímavě.(6.7.2011)

 • - K seriálu vznikl po jeho třetí televizní řadě i rádiový spin-off pro BBC Radio 4 nazvaný Silk: The Clerks' Room. Ten se na ploše tří cca pětačtyřicetiminutových epizod zaměřuje vždy na jednoho ze tří v seriálu samotném do značné míry opomíjených úředníků právní kanceláře. Zdroj: BBC (DaViD´82)

 • - Seriál byl v roce 2013 nominován na cenu BAFTA v kategorii nejlepší dramatický seriál. A v témže roce také získal cenu Writers' Guild of Great Britain ve stejné kategorii. (helianto)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace