Bylo, nebylo - Série 1 (série)

Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Rodinný

USA, 2011–2012, 16 h 20 min (Minutáž: 41–45 min)

Mark Isham

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Jared Gilmore, Robert Carlyle, Jamie Dornan, Raphael Sbarge, Tony Amendola, Lee Arenberg, Meghan Ory, Beverley Elliott, Anastasia Griffith, Keegan Connor Tracy, Eion Bailey, Michael Coleman, Faustino Di Bauda, Giancarlo Esposito, Alan Dale, Jessy Schram, Emilie de Ravin, Kristin Bauer van Straten, Catherine Lough Haggquist, C. Ernst Harth, David Anders, Tim Phillipps, Warren Christie, Ted Whittall, Keith Dallas, Peter Bryant, Jarod Joseph, Harry Groener, Carolyn Hennesy, Laura Bertram, Luke Camilleri, Gabrielle Rose, Alex Zahara, Brad Dourif, Ty Olsson, Dylan Schmid, Conner Dwelly, Dean White, Emma Caulfield Ford, Karley Scott Collins, Nicholas Lea, Quinn Lord, David Bloom, Geoff Gustafson, Richard Schiff, Eric Keenleyside, Sage Brocklebank, John DeSantis, Greyston Holt, Richard Ian Cox, Amy Acker, Jesse Hutch, Sebastian Stan, Ali Skovbye, Jennifer Koenig, Paul McGillion, Noah Bean, Barbara Hershey, Bailee Madison, Patti Allan, Matthew MacCaull, Robert Maillet, Damon Lindelof, David-Paul Grove, James Bamford, Jakob Davies, Darla Fay, Jeffrey Kaiser, Gabe Khouth, Mig Macario, Tom Pickett, Darren Dolynski, Tony Perez, Mark Gibbon, Amos Stern, Lucas Wolf, Natalie Gibson, Louise Hradsky, Jeff Mortensen, Tyrell Witherspoon, Michael Strusievici, Adam Young, Ian Butcher, Demord Dann, Scott Heindl, Tristan Jensen, Kam Kozak, Howard Siegel, Kate Bateman, Mark Gash, Jason Gale, Osmond L. Bramble, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Chris Shields, Ingrid Torrance, Aria Ostrander, Jim Shield, Paul Chevreau, Ken Kramer, Elizabeth McCarthy Meek, Michael Rinaldi, Bill Dow, Edward Foy, Scott E. Miller, Donald Adams, Roger Daltrey, Brodie Marples, Christina Gooding, Michael Roberds, Rick Dobran, Isaiah Lehtinen, Gerardo Barcala, Charles Zuckerman, Michasha Armstrong, Meghan Ory (a.z.), Beverley Elliott (a.z.), Lee Arenberg (a.z.), Faustino Di Bauda (a.z.), Michael Coleman (a.z.), Gabe Khouth (a.z.), David-Paul Grove (a.z.), Mig Macario (a.z.)

Once upon a time jsem si opravdu zamilovala. Moc mě baví seriálové verze jednotlivých pohádek, dva sympatičtí záporáci a snad nejvíc prolínání “reality” s “pohádkou”. Musím říct, že 1. série opravdu stojí za shlédnutí. Navíc velmi oceňuji i její zakončení. Divák se dočká konce a přitom dostane i pozvánku na další sérii.(4.9.2019)

Neuvěřitelný. Dneska jsou tomu dva roky, co jsem zasvětil kus mého života jednomu z nejdojemnějších a scénáristicky nejvyšperkovanějších seriálů. Paralely, které se Horowitzovi s Kitsisem podařily vytvořit napříč všemožnými pohádkovými světy, mě uchvacují dodnes. Seriál se samozřejmě během svého vývinu dosti proměnil, s úchvatným začátkem, kde se dalo pohrávat s pohádkovými příběhy všeho druhu, nelze nic srovnávat. Tenhle romanticky laděný fantasy skvost mi ovšem natolik přilnul hlavně během maratonů v lednu 2016 natolik, že u něho stanu až do jeho úplného skonu. Za přenádherný nájezd na jeden z nejsledovanějších seriálů v pradávném roce 2011 si to plně zaslouží. 10/10(21.12.2017)

Příjemný seriál se strukturou vyloženě jako LOST (současnost v tajemném izolovaném městečku Storybrooke prokládají flashbacky na předchozí život hrdinů v pohádkové říši, v každé epizodě věnované jiné postavě). Podobné jsou i neduhy: hlavní dějová linka se rozplétá velmi pomalu, neochotně a často končí ve slepých uličkách (užuž to vypadá na velký průlom, ale ten se těsně nekoná a vše se vrací do starých kolejí), navíc ji zašmodrchává spousta vedlejších motivů. Množství nepravděpodobných náhod, nelogických rozhodnutí, komplikovaných intrik a snadných řešení nebudu ani zmiňovat, jedná se přece o pohádku. :-)(8.6.2017)

Po pilotu rozpaky. Neočekával jsem od TV seriálu trikový nářez, ale po vizuální stránce působí pohádkové části hodně béčkově a lacině. Ovšem po příběhové linii mám pocit, že bych si s Emmou a dalšími mohl sednout. Doufám :) Pokračujeme... Pilot: 65% // Po první sérii jsem OUaT definitivně propadl. Na "osmdesátkový" vizuál a triky jsem si navykl a z počátečního opovržení se naopak stal jeden z nosných bodů atraktivity, ony laciné kulisy nemají chybu. Po delší době jsem narazil na seriál s výborným scénářem a skvěle budovanými zvraty a ani příliš nezaleží na tom, jak dobře se orientujete v klasických pohádkách. Největší předností seriálu však jsou životné a skvěle napsané postavy, kterým v začátcích určitě vévodí ty temné v podání Rampelníka/ Pan Gold a Zlé královny/ Starostka Regina Mills. Mojí nejoblíbenější postavou je prozatím Sněhurka a přes prozatimní minimum prostoru servírka Ruby alias Červená karkulka. Herecky jsem podlehl výtečnému Carlylemu, půvabné Goodwinové, uhrančivé a smrtící Oryové, každým dílem se lepšící Morrisonové a charismatickému Bailemu, ale své si odvádějí všichni, menší výtku mám snad jen k představiteli Krasoně. A ta Ishamova hudba...hmm. 1. série - 90%. Neočekávaná genialitka. No a... je načase přestat kecat, jedeme dál :) Zvlášť, když na mě v další sérii čeká má oblíbená Sarah Bolger coby (no, to zatím nevím)...(5.2.2016)

Jo, tak tohle vyprávění mě baví. Prominu i leckdy stupidní chování postav, kterýmu se nevyhne snad žádný seriál, protože tady je to vynahrazeno příjemnou atmosférou, pohádkovou hudbou, která se mi usadila v mysli, skvělým nápadem a hlavně se při vyprávění musíte držet ve střehu, aby jste si příběh z pohádkového světa poskládali. První série uběhla na sto prdů a hurá na druhou. Trošku se děsím těch sedmi, aby z toho nebyla zbytečně natahovaná žvejka.(29.7.2018)