Reklama

Reklama

Bylo, nebylo - Série 1

(série)
Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Rodinný
USA, (2011–2012), 16 h 20 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Hrají:

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Jared Gilmore, Robert Carlyle, Jamie Dornan, Raphael Sbarge, Tony Amendola, (více)
(další profese)

Epizody(22)

Recenze (9)

Streeper 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Byla jsem docela dost překvapená, vůbec jsem netušila, že se mi to bude takhle moc líbit. Líbí se mi, že se skoro každý díl věnuje jedné pohádkové postavě, také to vysvětlí hodně nejasností z pohádek, třeba mě vždycky nešlo do hlavy, proč Zlá královna nesnášela Sněhurku jen kvůli kráse a tady se to konečně vysvětlilo. ()

psychoJoa 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Once upon a time jsem si opravdu zamilovala. Moc mě baví seriálové verze jednotlivých pohádek, dva sympatičtí záporáci a snad nejvíc prolínání “reality” s “pohádkou”. Musím říct, že 1. série opravdu stojí za shlédnutí. Navíc velmi oceňuji i její zakončení. Divák se dočká konce a přitom dostane i pozvánku na další sérii. ()

Reklama

VanTom 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Příjemný seriál se strukturou vyloženě jako LOST (současnost v tajemném izolovaném městečku Storybrooke prokládají flashbacky na předchozí život hrdinů v pohádkové říši, v každé epizodě věnované jiné postavě). Podobné jsou i neduhy: hlavní dějová linka se rozplétá velmi pomalu, neochotně a často končí ve slepých uličkách (užuž to vypadá na velký průlom, ale ten se těsně nekoná a vše se vrací do starých kolejí), navíc ji zašmodrchává spousta vedlejších motivů. Množství nepravděpodobných náhod, nelogických rozhodnutí, komplikovaných intrik a snadných řešení nebudu ani zmiňovat, jedná se přece o pohádku. :-) ()

kajda.l 

všechny recenze uživatele

Po pilotu rozpaky. Neočekával jsem od TV seriálu trikový nářez, ale po vizuální stránce působí pohádkové části hodně béčkově a lacině. Ovšem po příběhové linii mám pocit, že bych si s Emmou a dalšími mohl sednout. Doufám :) Pokračujeme... Pilot: 65% // Po první sérii jsem OUaT definitivně propadl. Na "osmdesátkový" vizuál a triky jsem si navykl a z počátečního opovržení se naopak stal jeden z nosných bodů atraktivity, ony laciné kulisy nemají chybu. Po delší době jsem narazil na seriál s výborným scénářem a skvěle budovanými zvraty a ani příliš nezaleží na tom, jak dobře se orientujete v klasických pohádkách. Největší předností seriálu však jsou životné a skvěle napsané postavy, kterým v začátcích určitě vévodí ty temné v podání Rampelníka/ Pan Gold a Zlé královny/ Starostka Regina Mills. Mojí nejoblíbenější postavou je prozatím Sněhurka a přes prozatimní minimum prostoru servírka Ruby alias Červená karkulka. Herecky jsem podlehl výtečnému Carlylemu, půvabné Goodwinové, uhrančivé a smrtící Oryové, každým dílem se lepšící Morrisonové a charismatickému Bailemu, ale své si odvádějí všichni, menší výtku mám snad jen k představiteli Krasoně. A ta Ishamova hudba...hmm. 1. série - 90%. Neočekávaná genialitka. No a... je načase přestat kecat, jedeme dál :) Zvlášť, když na mě v další sérii čeká má oblíbená Sarah Bolger coby (no, to zatím nevím)... ()

Lachtaan 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Neuvěřitelný. Dneska jsou tomu dva roky, co jsem zasvětil kus mého života jednomu z nejdojemnějších a scénáristicky nejvyšperkovanějších seriálů. Paralely, které se Horowitzovi s Kitsisem podařily vytvořit napříč všemožnými pohádkovými světy, mě uchvacují dodnes. Seriál se samozřejmě během svého vývinu dosti proměnil, s úchvatným začátkem, kde se dalo pohrávat s pohádkovými příběhy všeho druhu, nelze nic srovnávat. Tenhle romanticky laděný fantasy skvost mi ovšem natolik přilnul hlavně během maratonů v lednu 2016 natolik, že u něho stanu až do jeho úplného skonu. Za přenádherný nájezd na jeden z nejsledovanějších seriálů v pradávném roce 2011 si to plně zaslouží. 10/10 ()

Galerie (290)

Reklama

Reklama