Tekken: Blood Vengeance

• Japonsko 鉄拳 ブラッド・ベンジェンス (více)

Anna Williams, jež pracuje pro G Corporation, pošle čínskou školačku Ling Xiaoyu jako špionku na střední školu do Kjóta, aby tam zjistila co nejvíce o studentovi jménem Shin Kamiya. Annina sestra Nina, která pracuje pro rivalskou korporaci Mishima Zaibatsu, však má o studenta také zájem a vyšle do stejné školy humanoidního robota Alisu Bosconovitch. Xiaoyu a Alisa se potkají a skamarádí hned první den, ani jedna z nich však netuší, že jsou ve škole ze stejného důvodu. (Raztubyl)

SeanLSD

Ak skutočne bolo úmyslom tvorcov čo najviac odlíšiť tento film od hraného TEKKENU z predchádzajúceho roku, nutno povedať, že boli úspešní - ale že by sa to dalo brať ako pozitívum ? Vznikla zlátanina obludne epických rozmerov, ktorá sa v prvej polovici tvári strašne chytro a záhadne, aby to vystriedala vo svojej šokujúcosti až nudnou apokalypsou. Pravda, animácia je pekná, ale dopláca na to, že takto už dnes vyzerajú aj hrané filmy - počítačovo, dokonale, presýtene, únavne. Vyplatí sa, ak chcete vidieť ako proti sebe v jednej hodine bojujú ľudia, roboti, mutanti, diabli aj démoni zeme, či čo to do riti na konci bolo, pričom vzhľadom k ich bojovým schopnostiam ťažko rozlíšiť čo je čo, a potom vnuk, otec aj dedo premieňajúci sa na všetko možné z predchádzajúceho v kataklyzmatickom zakončení rodinného sporu. Ale to všetko už poznáme... ()

Redi

Bohužel si vzali do rukou z Tekkena asi tu nejhorší látku (i když nemám tohle universum nijak nastudované), kde vypráví příběh prostřednictvím Xiaoyu (proč proboha) a z Tekkena tím pádem udělali typickou anime ultrainfantilní školní 'romance' capinu s uječenýma malýma holkama. Přesto jsem se tak nějak přes to dokázal přenést, jelikož to mělo i lepší chvilky, CGI animaci miluju, souboje byli na jedničku, ale tím nahuštěným koncem jsem byl přesvědčen, že taková vata si víc než podprůměr nezaslouží a ono to ještě nebyl úplný konec... na ten opravdový ultradementní konec teprve přišlo, a to potom už bylo vše jasné. Slušely by tomu takové CGI cca 30min. dlouhé episody jednotlivých postav, kde by si každý fanoušek přišel na své, jako se to povedlo s Mortal Kombat Legacy. ()

tnp101

Dějově je to sice dost prostomyslné (i když si to hraje na úplný opak), ale funkčnosti filmu nebrání. Díky té trhlosti jsem se příjemně bavil a příběh mi tak byl víceméně naprosto ukradený. Co jej totiž s přehledem zastiňuje, je kouzelný vizuál a akce epických rozměrů, která mi někdy sice celkem dost připomínala druhý a třetí Matrix, avšak přesto jsem se především v závěru nestačil divit - ono proč tu podobnost vlastně brát jako negativum, že? Čekal jsem nemastný neslaný doplněk ke hře a dostal svižně ubíhající bizardní akční popcornovku, kde není neznalost předlohy překážkou, resp. reakce neznalého člověka bude nejspíš o poznání pozitivnější, než v případě fanouška herní série. ()

VanTom

Absolutně nemyslitelné se stalo skutkem: Japonské CGI zfilmování bojovky Tekken vytvořené firmou, která vyvíjí samotnou hru, je ještě větším zklamáním než americká hraná verze!!! Jak proboha může být schválen scénář, který je téměř bez soubojů, bez většiny známých postav, bez Tekken turnaje a je hlavně o hašteření a sbližování dvou japonských školaček? Copak tohle chtějí fanoušci vidět? A závěrečný souboj je zase tak "over the top", že by se nehodil ani do Final Fantasy. Ale pokračování bych bral okamžitě, míň tekkenovské už být nemůže. Dvě hvězdičky za technické zpracování, takovýto CGI kabátek padne Tekkenu bezvýhradně. ()

iXtr3m3

Po technickej stránke skvelé, ale preboha, prečo tie WTF momenty ako napr. scény s pandou a podobne? Srať na predlohu, trošku súdnosti by to chcelo. Mohla to byť skvelá bojovka, takto je to slabšie ako jej hrané spracovanie. ()

TaanStari

*SPOILER ALERT* Tento komentář bude značně nesouvislý, spíš jen takové postřehy. Po posraném hraném Tekkenu jsem čekal nářez, ale říkám: zklamání. I když je Xiaoyu moje oblíbená postava v samotné hře, je to nudný charakter a celý film spolu s Alisou utáhne jen stěží. Bez Yoshimitsu, Paula, Kinga, Eddieho a Hwoaranga to prostě není ten pravý Tekken. Lei tam dostal jen cameo v SMS. Dále mi chybí ty "cool" postavy, jako třeba Bryan Fury, Raven, Lili nebo Craig Marduk. Naopak mi tam přebýval jakýsi Shin. Je opravdu nutné zavádět novou postavu? Děláte si srandu, že Lee a Ganryu (i když to nejsou nějak EXTRA důležité postavy) tam dělají jen posrané učitele? Proč tam sakra lítaj nějací no-name roboti místo Jacků? A ta Devil Gene proměna? Nedělejte mi prosím z Tekkena Final Fantasy. Více se nerovná lépe, kdokoliv to točil, koukej zapomenout na Michaela Baye! A co to mělo znamenat s tím obřím Mokujinem-Heihachim? Grafika vypadá dobře (lépe než v cutscénách z šestky) ale souboje vypadají strašně průměrně. I ve trojce byly dynamičtější. K tomu je jich strašně málo (zapomeňte na turnaj) a každý druhý záběr je zpomalovačka. A vůbec, kdy se to jako odehrává? Celkově je to pro mě, jako fanouška Tekkena, docela zklamání, ale nelituju, že jsem se na to podíval. 2.5* (taky mě zklamalo, že není verze s kombinovaným dabingem, jako to je ve hře, ale nakonec japonština nezní vůbec špatně, takže tohle vynechávám z celkového hodnocení) ()

Meteorista

Nevím, jak to je mezi fandy Tekkena. Ale jelikož já se téhle sérii moc nevěnuju (a díky tomu nejsem limitován nějakými očekáváními), musím uznat, že to byl pořádný nářez. Ultimátní nářez. Navíc krásně animovaný. A to nejen co se ženských postav týče. A posledních dvacet minut prostě musí každý fanda kung-fu mely milovat. Za tohle se nemusí tvůrci stydět ani v porovnání s mistrovskými kopy pana Norriseho. Vážně dobře odvedená práce a ideální snímek na odreagování. Každý si přitom přijde na své, protože film obsáhne jak akci, tak nějaké to řešení vztahů mezi hlavními postavami. Abych si užil zase jednou originál japonštiny, viděl jsem to v japonském znění. ()

godycz

ten kdo nevi, proc je ve filmu panda, by asi na to nemusel koukat...family triple fight, byl fajn, s tim CGI fakt delaji divy. je dobre, ze zachovali utoky a comba ze hry, bylo to autentictejsi. jo a chtel bych mit heihachiovi vlasy. ()

fr3ak

Jako fanouškouvi série se mi tento CGI počin velmi těžko hodnotí - na jednu stranu je tu výborný vizuál, na stranu druhou opět celkem nudný příběh, který je navíc plný nelogičností jako např postavy se objevují tam kde se to zrovna hodí a bez nějaké návaznosti, souboje také nebyly zrovna moc košer, snad krom toho finálního na kterém se mi líbilo že tam vlastně ani nebylo komu fandit :). Pak je tu velká absence herních charakterů z nichž mi nejvíc chyběla alespoň nějaká menší účast Jacka, místo kterého tam jsou takový neohrabaní roboti (fuj!). Takže další promarněná šance v hlavní roli s Alisou a Xiaoyu, která by mohla v příštím díle (pokud nějaký vznikne) hrát na vážnější notu. ()

Five By Five

Po vizuálnej stránke miestami naozaj nádherné, hlavne s tými dievčatkami sa vyhrali - radosť pozerať, lepšie ako živé... Nepochybujem teda, že nájsť dve pekné Japonky by nebolo ťažké, ale aby to aj zahrali?... O to viac, keď je jedna z nich android... Bohužiaľ je to to jediné, čo sa mi na filme naozaj páčilo... Pokojne mohli miesto bojov (okrem toho medzi nimi dvoma - ten stál zato) chovať na farme jablká, zo stromov oberať zajace a mne by to bolo jedno... Tá panda teda fakt niečo, ale po druhej polke to ani z ďaleka nebolo to najšialenejšie... Za prvú polovicu (bez tej úvodnej scény) 5*, za druhú 2*, koniec však ok - celkovo teda slabšie 4* ... Mimochodom, hru som nikdy nehral a vedel som akurát, že je to bojovka.... ()

Hapretor

Krásně animovaná, avšak neskutečně "filozoficko"-debilně ukecaná podívaná. Souboje jsou naprosto v pozadí a idiotské. Celkově tedy velmi nudné. ()

gumbo

Scénář jako z levné telenovely, dialogy jako z ještě levnější telenovely. Ani nadprůměrná animace (úplná špička to není) to nezachrání. Bojový film, kde divák nechápe motivaci postav bojovat je průser. 35% ()

John8

Konečně někdo pochopil že Tekken je o ikonách, a i když si hru zahrajete jen jednou, užíváte si každý kop který je ve filmu uštětřen, Robotka se zatím v sérii nevyskytla, ale skvěle zapadla, stejně jako Shinn, mrzí mě absence většiny charakterů. A ač je síla klanu Mishima velká.... to na konci bylo přeci jen trochu moc. Ale i tak, tohle je ta správná cesta! Blood vengance beru jako pokus, a povedený, jsem ochoten zapomenout na filmovou katastrofu. Už se těším na další film :) a doufám že tentokrát se dočkám více postav. ()

Clu

COME ON !!! Pokud vám k filmovému požitku nestačí ani dvojice kunfu holek (z nichž jedna je robot) unikající před střelbou na pandě která tryskem běží po vodě díky raketovému pohonu, tak už vás nepobaví nic. ()

LojZza

Ach jo. Kdyz uz konecne pochopi, ze kdyz se chci podivat na film podle bojovky, tak chci aby si tam lidi konstantne davali pres drzku. 3 souboje na celovecerni film je zoufale malo. Byt se na ne velmi hezky kouka. Ta vypln je vazne parodie na pribeh (a to jsem hral vsechny dily Tekkena, uz vidim jak si nekdo predlohy neznaly bude rikat "s cim to zase ty paka japonsky prisli.."), malo postav a zdlouhavej konec. na druhou stranu lidi pisou, ze animace je velmi pekna a v tomhle s nimi souhlasim. Ale je to dost malo. ()

Mik_e

Na Japoncích se mi líbí jedna věc. Pro svoje fanoušky videoher točej klidně prodělečný, přiblblý filmy s mentalitou a kvalitou dialogů tak někde mezi 12-13, roztomilým a naivním školáckým humorem, a bitkama, řádně epickýma, při kterých se zdemoluje půlka světa. No tak nějak to je animovaný Tekken v kostce. Film natočený pro fanoušky téhle série, jinak se na to podívá už patrně jen zarytý fanda anime. Mě osobně se líbilo, že postavy byly animovány ve stylu mého oblíbeného šestého dílu, jenže to neznalci řekne kulový. Takže vy ostatní si klidně hvězdu dvě uberte. ()

lord-artoo

Tekkena neznám a popravdě jsem celý film uvažoval, na co se to koukám a co se to tam vlastně děje. Po skončení vím stejné kulové jako na začátku. Nabízí se srovnání s Final Fantasy VII: Advent Children, která je rovněž založena na herní předloze a slouží rovněž fanouškům a nikomu jinému. Přestože FF čerpá z předlohy a navazuje na ni, nabízí svébytnou a pochopitelnou podívanou, která bije herním srdcem co do stylu i do hudby. U Tekkena nenacházím patřičnou samostatnost, souboje nejsou vlastní bojovce (zejména ty závěrečné) a zvuková stránka je zanedbatelné v oblasti hudby a iritující v oblasti dabingu (kdo pro Pána vybíral hlas pro Alisu???). Hvězda za ucházející animaci a souboje. ()