Šest výstřelů

• USA 6 Bullets (více)

Bývalý profesionálny vojak Samson Gaul (Jean-Claude Van Damme) sa špecializuje na pátranie po nezvestných deťoch. Po poslednej a, žiaľ, nevydarenej akcii, ktorá stála životy niekoľkých nevinných obetí, svoju kariéru ukončí a pracuje ako obyčajný predavač. Do Moldavska prichádza bývalý športovec MMA Andrew Fayden (Joe Flanigan) aj s rodinou, aby sa pripravil na zápas, ktorý by ho vrátil späť do najvyššej ligy majstrov bojových umení. Keď jeho dcéru z hotela unesú obchodníci s bielym mäsom, priatelia mu odporúčajú, aby sa obrátil s prosbou o pomoc na Samsona, bývalého žoldniera s bohatými skúsenosťami. Samson najskôr odmietne, pretože ho ťažia výčitky z posledného neúspechu, ale napokon prípad vezme a rozbieha pátraciu akciu. (TV JOJ)

ywo666

Priemrná Vandamovina. Synček zbytočný. Van Damme mohol mať aj lepšie súboje. Ale zas je to dosť drsné. Takže tak 2,5* A zaokrúhlim vyššie nech nemá depresie a nedá sa zas na drogy. ()

JohnSmith

To je těžký, když béčkovej, nebo spíš céčkovej, režisér natočí film o něčem,co tu už bylo a k tomu to nenatočí zrovna nejlíp. Hned mě napadlo skvělých 96 hodin, ale co se dá dělat. Teď se všechno točí v Rumunsku, to je pak taky dost znát. Ale na druhou stranu, poslední van Dammovi filmy jsou o poznání lepší, než co točil před lety. ()

Trustme

Odvážná stopáž pro vandammovku, kde 2 hodiny nevydrží v poklidu ani jeho skalní fanoušek sledovat záchranu dívky, která vypadá na pětatřicet, mafiány, kteří až příliš věří ostrahovým kamerám a dvojici rodičů, kterým se nedá věřit jejich mateřský cit ani odvaha... Po delší době obstojný Jean-Claude, který přesně pochopil typ filmové postavy, kterou by měl současně ztvárňovat - vysloužilý (bývalý) specialista (v jeho případě tedy legionář), který není úplně charakterně čistý, ale umí využít svých schopností pro dobrou věc. Trošku té psychologie (vyrovnání se z minulostí...ach to klišé) a proměna, návrat do akce, bez nechávání zla na živu. Režisér Barbar..ash, Barnabáš dokonce první půlhodinu nastoluje přívětivé podmínky pro to, abych nesundal ještě plakát s Van Dammem z garáže a mohl napsat, že tak nějak by mu to slušelo, kdyby se ubíral na konci kariéry a nebo začátku velkého návratu. Leč konec filmu se opět dostane do seagalovských kvalit pobaltsko-balkánských reálií a koloritu. Na tohle téma jsem tu už na ČSFD popsal desítky kilobytů, takže nezbývá než doufat, že akční film se již brzy přesune zas do jiné oblasti, kde bude ještě levněji a ještě ohavněji. A synek Kristopher je snad ještě větší neherec, než jeho táta před 20 lety. Chůzi a nohy do "O" mají však úplně stejný. ()

zdenny

Film na motivy "96 hodin". Kdyby se do toho nemotala politika, byl by můj zážitek silnější. S hodnocením jsem balancoval mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Vyhrálo vyšší hodnocení a to především ze dvou důvodů: 1) Jean-Claude i po tolika letech dokáže natočit i kvalitní akční film. 2) Vždy mě potěší, když je rozprášena banda zmrdů obchodující s bílým masem - alespon ve filmu. Samozřejmě byl film (hlavně v závěrečné fázi) poněkud přehnaný a někdy ne úplně logický. Přesto mě mile překvapil. PS: Když jsem sledoval jak Jean-Claude lahodně chlastá z celé lahve, měl jsem sto chutí zajet si pro láhev do obchodu. ()

NoFiction

Podívejte se na úvodních cca 10minut a pak to raději vypněte, jinak vás čeká strašně dlouhá a vleklá nuda se závěrečnou katastrofou. ()

Pedross800

Tož toto byla kvalitní řezničina a já si tohle čerstvý masíčko náležitě vychutnal! Úvodní nástup Jean-Clauda s nožem hoooodně, hooodně dobrej a hned bylo jasný, že tady se bude překvapivě servírovat kvalitní maso. A taky že jo. Navíc potěšil můj oblíbenej maník ze SG Atlantis, takže jo, já se bavil.Hodně koukatelná akční bejkovina. ()

upson

70% :-) JCVD se zbavil křeče a unaveného výrazu, herecky zdatný. Časem zrají jeho kreace jako dobré víno a je použitelný i do větších projektů :-) do budoucna se na něj velmi těším :-) avšak snímku uškodila jak prdelácká lokace východního bloku tak především herci z této rodné hroudy, kteří byli opravdu toporní a samotná rodinka Faydenů také nebourala žebříčky popularity :- / ale je to přeci jen Béčková vlna tudíž se toto musí zákonitě odpustit :-) ()

kenkaku

Předesílá že "na Van Dammovku" tohoto tisíciletí je to nadstandard. Vážně mě nijak neuráží produkce z Rumunska (nebo odkud to bylo), jeden si dokonce připadá že tam každou chvilku vyběhne se samopalem Vašut jak je to vypadá "domácky". Takže výprava žádná tragedie. Děj je ale ultra tuctová akčňárna podle příručky takže i vykecání pointy nikomu zážitek nepokazí. JCVD tam hraje se synátorem a dokonce má ve filmu JCVD roli jeho otce... fakt nekecám. Takže pro znalce drobná třešnička na dortu. V jedné scéně si jako prohlíží rodinné album které je jeho skutečné rodinné album (ne že bych ho někdy viděl, ale Gladys Portugues - manželka JCVD - ještě poznám když ji vidím). Takže bez předsudků celkem v pořádku film. Prostě dám jako fanda JCVD hvězdy 4, pokud ho někdo nijak extra nebere hned si jednu hvězdu sundejte (ten kdo ho doslova nesnáší si prosím vás ten film ani nepouštějte, to snad zdůrazňovat nemusím). ()

sedm.1

Tak bohužel, ale Šest výstřelů se van Dammovi vážně nepovedlo. A hlavní příčinu tohoto nezdaru bych přitom viděl vlastně v podstatě dost nenápadném ohledu, který je ale zároveň pro tento typ filmů i docela hodně podstatný. A to v neskutečně dlouhé stopáži. 114 minut je totiž na tak jednoduchoučký, přímočarý, béčkový výplach vážně neskutečně dlouhých a tak se nemohlo samozřejmě stát nic jiného, než že se ve výsledku ze Šesti výstřelů stala jedna šíleně natahovaná nuda, tvořena zcela zbytečnými a nesmyslnými scénami, které zbavili film jakéhokoliv spádu, zajímavosti a zábavnosti. Když pak k tomu ještě přidám docela otráveně a nezúčastněně působícího Jean-Clauda, což mě zamrzelo snad ještě víc, není prakticky jediný důvod, proč tento film pochválit. Akce není také moc a ani není nijak zvlášť zvládnutá, či nasnímaná, zápletka by se pak ještě dala snést, ale její zpracování je těžce pod čarou, atmosféra se svezla s ultralevnou produkcí a bohužel to nezachránil ani syrově stylizovaný vizuál, který nejednou tomuto druhu filmů vytrhl trn z paty, ovšem zde prostě nezafungoval. Šest výstřelů mě zkrátka vůbec nebavilo a pro mě se jedná o jeden z nejslabších van Dammových filmů vůbec. ()

LuciusWlk

Jeden z lepších Van Dammových snímků posledních let. Bohužel se jedná o čistokrevnou béčkovou produkci a to mě mrzí nejvíc. Ne béčko jako takové. Ale prostě fakt a není to jen Van Dammův případ, že tahouni Americké filmové produkce let devadesátých, jsou nemilosrdně odsunuti na druhou kolej a točí takovéto sračky. ()

vitekpe

Becka nemusi byt za kazdou cenu uveritelna. Zaroven jsou vetsinou plna ruznych klise, at uz v dialozich nebo v pribehu. Nejinak je tomu i zde, v teto variaci na 96 hodin. :))) ()

klukluka

Naše staré kamarády nehodíme do smetí... Byli bychom sami proti sobě. JCVD se totiž občas zadaří kápnout na šikovnej mančaft a výsledek pak může být poměrně zajímavej, třeba jako v případě Šesti výstřelů. Proč se to tak jmenovalo, na to bych odpovědět neuměl, ale že se mi to líbilo, to vím poměrně jistě. Jasně, nesmí se u toho moc přemýšlet - kam se třeba uklízejí mrtvoly z řeznictví, jak to, že se už mafiáni v malým Moldavsku řezníka nepokusili buď podchytit, nebo sejmout, případně je potřeba přimhouřit oči nad prkotinami typu, že má mafiánovo ferrari stejnou espézetku jako zápasníkův taxík - CAA 147. Ale celkově to šlapalo pěkně, možná právě díky tomu, že si tady nikdo moc nelámal hlavu s drobnostma, a to máme my starší pánové rádi, na to si nás JCVD 30 let systematicky školí. ()

666Carnage

Neni to úplně nějhorší béčko s JCVD, Trh s bílym masem je furt v hledáčku filmařů a tenhle docela ušel. V 90. letech by tenhle film ale měl lepší ohlas a možná i kameru. Ale koukatelné to bylo 55% ()

iXtr3m3

Taká slušná Van Dammova kreácia na Taken. Celkom slušná a drsná akcia, jediné, čo mi tam trošku vadilo, tak úloha Joea Flanigana. Mám ho rád, keďže to bola jedna z hlavných úloh v mojom fan svete Stargate konkrétne Stargate Atlantis, ale on a MMA zápasník? Nemal som ani vtedy ani teraz chuť, vygoogliť si, či "niečo" neovláda, ale nesedelo mi to k nemu. Inak celkom fajn, čo tomu uškodilo, ako obvykle reálie, v ktorých sa to všetko odohráva. ()

Hanys_

Zase jsem k tomu přistupoval, že budu rád když se dodívám a překvapivě fain thriller ve stylu 96 hodin. JVCD jako člověk, který nastupuje, když už si policie neví rady je dost přesvědčivý, ta jeho role je už přizpůsobena věku, takže se jen nebojuje, ale i střílí a navíc je tady plno technických "udělátek", které sice někdy jdou proti logice (pár sekund po vstupu do budovy už je v křesle sputaný padouch, navíc v pasti jak od Jigsawa), ale v rámci zábavy fungují. 5.5/10 ()

ondrula

Začínám mít dojem, že Van Damme začíná na starý kolena dělat poměrně solidní filmy. Když to srovnám třeba s takovým Lundgrenem nebo Norrisem, tak je to comeback více než solidní. Van Damme se myslím shlédl v trendech moderních akčňáků a uvědomil si, že atraktivní akční scénu lze udělat díky nápaditý choreografii a nemusí tedy neustále vykopávat nožkama jak kobyla. Úvodní scéna tak kupříkladu patří k tomu nejlepšímu, co jsem v poslední době viděl. Zbytek filmu stál za to hlavně díky Van Dammovu herectví, které se v něm kupodivu odkudsi vynořilo v nečekaný kvalitě a jeho zběsilosti a katarze stojí za to. Druhá půlka filmu svou laciností už dost svědčí o tom, že se to natáčelo někde ve Východním bloku (soudě dle hnusnosti exteriérů Slovensko či Rumunsko). O nízkým rozpočtu svědčí i nedotažená logika některých scén (např. když Rusové spolu mluví anglicky nebo skutečnost, že otec unesený holky je zápasník MMA, aby se mohl ve filmu taky efektivně porvat aj.), ale v zásadě spokojenost. ()