poster

Hvězdy stříbrného plátna (TV seriál)

 • Velká Británie

  Stars of the Silver Screen

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 13x50 min

 • Mikino00
  ***

  Viděl jsem všechny díly a musím říct, že mi to přijde velmi obecné a ze života jsou vybrány pouze základní okamžiky, mnoho toho chybí, na druhou stranu za 40 minut to nejde stihnout všechno. Je to děláno hodně subjektivně z pohledu skupinky lidí, která tam mluví. Jen mě zarazilo, že se nedostalo na hvězdy jako Bogart, Grant, Cooper, Wayne atd.(19.7.2012)

 • Babous
  ****

  Velmi dobrá série dokumentů, která běží na Viasat History. Každý díl se zabývá jednou legendou filmového průmyslu: zatím to byla Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor, Marlon Brando a Frank Sinatra. Většinu věcí už jsem sice o rozebíraných hvězdách věděl, ale všechno to podkreslují ukázky z jejich filmů, o nichž jsem ani nevěděl, že natočili. Výtku mám pouze k dabovaným ukázkám, které podle mě zabíjí důvod vložených klipů - divákovi nejde o to pochopit děj, ale chce slyšet hercův/hereččin hlas.(24.1.2012)

 • vito_s
  ****

  Díl o Marlonu Brandovi byl zajímavý, přednesl to podstatné, ikdyž například jeho skvělý výkon ve filmu The Appaloosa (1966) zůstal nezmíněn, snaha o to nakouknout do skutečné povahy velkého Marlona byla patrná, dost slušné. Jinak souhlas, dabování ukázkových scén je zločinné a stopáž je na nějakou hlubší sondu omezující. Dokument přesto potěší.(4.12.2012)

 • Mirokukii
  *****

  Elizabeth Taylor: Hvězdná kráska, která žila svůj život na plno s nebývalou vášní. Audrey Hepburn: Jedinečná andělská bytost. Clark Gable: Král Hollywoodu co tílko nenosí.(24.7.2014)

 • Martin741
  *****

  Zatial vyborny dokument o niektorych hercoch, ktorich uznavam /Brando, Taylor, Stewart, Hepburn ....../ a rad si ich pozriem. Potom su tu herci/herecky, ktorych osobne nemusim /Norma Jean a.k.a. Marilyn Monroe, Gene Kelly ...../ a tieto partie mienim ignorovat. 90 %(29.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace