poster

Lilyhammer (TV seriál)

Krimi / Komedie / Drama

Norsko / USA, 2012 - 2014, 18 h 1 min (Minutáž: 24x45 min)

Hudba:

Frans Bak

Hrají:

Steven Van Zandt, Trond Fausa Aurvåg, Steinar Sagen, Marian Saastad Ottesen, Tommy Karlsen, Fridtjov Såheim, Robert Skjærstad, Nils Jørgen Kaalstad, Henriette Steenstrup, Finn Schau, Tim Ahern, Ida Elise Broch, Jakob Oftebro, Sven Nordin, Kyrre Hellum, Kyrre Haugen Sydness, Alan Ford, Henrik Mestad, Rhys Coiro, Paul Kaye, Eira Stuedahl, Thomas Grube, Marika Enstad, Rolf Kristian Larsen, Gisken Armand, Marte Christensen, Baard Owe, Erik Madsen, Jon Øigarden, Dalia Micheleviciute, Marius Repsys, Petrus A. Christensen, Amy Beth Hayes, Sigmund Sæverud, Tony Pitts, Amit Shah, Viktoria Winge, Laila Goody, Frank Kjosås, Eivind Sander, Stig Henrik Hoff, Andrius Ziurauskas, Michael Badalucco, Tony Sirico, Arthur Berning, Ewa Fröling, Johannes Brost, Joachim Rafaelsen, David Sakurai, Mikkel Bratt Silset, Ågot Sendstad, Reidar Sørensen, Anna Bache-Wiig, Bruce Springsteen, Juliet Aubrey, Gard B. Eidsvold, Jay Benedict, Sverre Porsanger, Miriam Sogn, Jan Gunnar Røise, Trond Brænne, Bjarne Hjelde, Parker Sawyers, Edward Schultheiss, Gary U.S. Bonds, Trond Høvik, Erik Aleksander Schjerven, Henrik Rafaelsen, Henrik Horge, Brett Azar, Mads Sjøgård Pettersen, Jørgen Langhelle, Bjarte Tjøstheim, Ingolf Karinen, Ingjerd Egeberg, Ingrid Olava, Tone Beate Mostraum, Maria Bock, Ingar Helge Gimle, Anders T. Andersen, Silje Breivik, Kristofer Hivju, Marianne Mørk Larsen, Oddrun Valestrand, Hannah Karine Giske, Hassan Brijany, Julia Wanda, Lennart Jähkel, Björn Karlsson, Nils-Fredrik Tveter, Niklas Gundersen, Bjørn Sundquist, Bjørn Moan, Kristine Rui Slettebakken, Jarl E. Goli, Julia Schacht, Rune Temte, Jørn Bjørn Fuller Gee, Felipe Simas, Hans Erik Dyvik Husby, Eduardo Semerjian, Jon Arne Arnseth, Antonio Pitanga, Sampda Sharma, André Eriksen, Jesper Malm, Glenn André Kaada, Valentina Alexeeva, Anders Sanzén, Tomas Solli, Hanne Gjerstad Henrichsen, Sajid Malik, Nina Andreassen, Øystein Røger, Julian Lara Asperheim, Siren Jørgensen, Torunn Lødemel Stokkeland, Susann Bugge Kambestad, Vidar Magnussen, Anders Mordal, Kikki Stormo, Gine Cornelia Pedersen, Arnhild Litleré, Cathrine Hoel Hansen, Porfirio Gutierrez, Sverre Horge, Melina Tranulis, Dag Håvard Engebråten, Thomas Chr. Hansen, Ingebjørg Buen, Maria Mørkrid, Tuva Hølmebakk, Iselin Shumba Skjævesland, Tom-Tom Jørgensen, Anne Krigsvoll, Per Vidar Anfinnsen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Clear
  *****

  Seriálu Lilyhammer se podařilo vytvořit něco jedinečného. Steven Van Zandt válí a i když to není vyloženě kladná postava, fandíte mu ve zaťatými pěstmi. Není to čisté drama, kriminálka ani komedie, od každého se tam najde trošku. Je protkaný norskými prvky a překrásnými zasněženými scenériemi a rustikální hudbou, ale také italsko-americkými mafiánskými hláškami. Ostatní postavy také nezůstávají pozadu, možná v prvních pár dílech kraluje hlavně "Frank", ale pak se ukážou i ostatní. Troufám si tvrdit, že u tohoto seriálu si každý přijde na své a nemůže se nelíbit.(26.11.2013)

 • DonBraso
  ****

  1 série.Parádní norská komedie s Giovannim,kterýho hraje excelentně Zandt.První díl je silná rozkoukávačka a nejhorším hříchem je,že Frank se naučí za 10 minut seriálu perfektně norsky,což pořád nemůžu vymazat z hlavy.Myslím si,že by tam šlo udělat hodně pár srandovních scén,než to takhle totálně zabít.Ale je to vážně jenom kaňka nad tímhle velikánem.Ostatní vedlejší postavy jsou naprosto dokonalý,jsou nezvykle norsky primitivní a každý ví,že jakmile se objeví na plátně,přesně můžem čekat jak se zachovají.Giovanni vyřeší naprosto vše s přehledem a mít takového mecenáše je radost pohledět.Kriminální vložka se jemně pohybuje v relevanci celý série,ale je spíš na útlumu,takže si spíše člověk dopřává komediálních vložek,které nejsou možná některé na zasmání,ale nejsou trapné a závěrečné "fuck" na více způsobů je prostě na správném místě.(27.1.2014)

 • bllm
  ****

  Steven Van Zandt se pro tuhle roli narodil, ty ksichty co pořád dělá, držení těla, pohyby - výborný. A za zmínku stojí i některé místní postavičky, samozřejmě Torgeir, kterýho si člověk chtěnechtě zamiluje, Arne, kterej řekne v průměru tak 3 slova na epizodu a hlavně Jan - knírek, prasečí očka a ujeťáckej smích. Celkem nápaditá, vtipná, veskrze příjemná záležitost.(15.6.2016)

 • vozralec
  ****

  Hodnocení první série: Povedený seriál. Někomu nemusí sedět, ale mně ano. Vtipné momenty z norského prostředí. Steven "fuck" Van Zandt parádní. Hodnocení druhé série: Více akce, humoru atd. Prostě paráda. Některé situace naprosto bombastické. Výborní zejména Frank, Torgeir a Jan. Hodnocení třetí série: Stále na úrovni. Některé případy lehce přitažené za vlasy, ale to vůbec nevadí, hlavní je zábava. Jan vynikající. Škoda ho. Pozor na mléčného úchyla. Asi teď bude populární kšiltovka s nápisem "I ♥ Girls".(12.10.2013)

 • Mlle
  ****

  Dear nephew, the most wonderful thing has happened here in the cold North. I finally found some friends. They don’t like black people and they sure don’t like homosexuals, but they just can’t help themselves: they love Balotelli. Humor, se kterým si rozumím. Není to sice enigmatická smršť Červeného trpaslíka a pravda je, že čím hlouběji se do sněhu norského maloměsta propadáme, tím víc místy vtip ve scénkách skřípe, někde trapnost humor spolehlivě poráží, některé díly jsou slabší, jiné lepší, celkově vzato jde ale o příjemný poločerný humor, který generuje konstantně dobrou náladu. Násilí se objevuje jen jako výlučně okrajový doplněk a drží se díky bohu před hranicí samoúčelnosti. Baví mě tu všechny postavy, ztvárněné s vyváženou mírou drobné či větší nadsázky, a snad i proto, že Norsko trochu znám, užívám si komicky zachyceného střetu kultur norského sklonu ke kolektivistickému, hyperkorektivnímu socialismu s tradičními hodnotami, i vtipně pojatého tématu imigrantů, v němž autoři rozhodně „loupají ten banán ze správné strany.“ Sympatická postava Stevena van Zandta je jistě nenahraditelnou ústřední devizou celého seriálu, ale skvělý je i Fridtjov Såheim, Paul Kaye a další.(7.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace