Na začátku baseballové sezóny 1946 se majitel týmu brooklynských Dodgers Branch Rickey rozhodne podepsat smlouvu s Jackie Robinsonem, velmi talentovaným černošským sportovcem. Jackie je na zkušenou poslán na farmu Dodgers - Montreal Royals, aby předvedl svůj um. Rickey Jackieho varuje, že mu sice dobře zaplatí, ale že se musí připravit na nemístné rasové narážky, a to nejen od diváků, ale i od soupeřů. Když Jackie cítí podporu majitele týmu, nabídku přijímá. Záhy se ožení a po skvělém úvodu sezóny v Montrealu je nominován k Dodgers. Robinson je tam vystaven nepokrytému rasismu ze všech stran. Díky své ohromné odvaze a talentu si postupně získává svými výkony nejen spoluhráče, ale i fanoušky a také úctu soupeřů. (TV Nova)

Mrkvič

Hodně jednoduchý snímek s hodně silným příběhem. Takže to ve výsledku funguje. Moc hezky se mi koukalo na scény s Harrisonem Fordem, který tu ztvárnil majitele klubu, který byl asi dost svůj. Ale ta jeho figurka je moc fajn. Většina scén je taková předvídatelná a v kontrastu s vážností předlohy docela nemastná neslaná. Takže víceméně silnější a povedená je až ke konci s obejmutím od Pee Wee Reese nebo kohoto. A abych nežral, tak kradení mety bylo také vždy zajímavé :) ()

venison

Další černoušek během strastiplné cesty za vítězstvím a slávou.. Na "Zrození šampiona" málo citlivě zachyceno, na "Černobílý svět" málo citlivé, na "Ten nejlepší" moc měkké.. Nevýrazné drama s příliš dlouho stopáží.. Herci mi nepomohli se do příběhu ponořit a děj byl plytký bez výraznějších dějových zvratů.. Jedinou opravdu precizně zahranou roli si střihl Harrison Ford (většinou mi přijde, že nehraje, jen se tváří, ale tady odvedl opravdu výraznou práci).. Hodně povedený dokument.. ()

Bobik9

Poctivý film, kterému se dá jen těžko něco vytknout. Skutečný příběh o boření rasových bariér. Hezky natočené. Brian Hengeland zkrátka umí (Tajemná řeka, Příběh rytíře). Boseman je na vzestupu a asi ho budu vídat čím dál častěji, což mi vadit nebude. Ford byl výborný, to on vždycky a příjemným zpestřením byl John C. McGinley. Není to nic strhujícího, ale alespoň se tvůrci nesnažili nic moc přibarvovat a dokážu si představit, že to takhle skutečně bylo. Naprosto v pořádku odvedená práce. ()

terunka003

..prostě černoši jsou nejlepší a všichni kdo se na ně špatně podívaj jsou rasisti a nenávistní běloši a nemaj je rádi a blablabla furt stejný a dokola. Jsem zvědavá co se začne točit za filmy až budou mít Amíci zase bílýho prezidenta, nedej bůh že to bude Hillary.. ()

Pavlínka9

Po letech odkládání jsem ten film tedy pustila :D Zcela nečekaně bohužel ve chvíli, kdy nás opustil jeho hlavní představitel - Boseman. Roky jsem ho tu měla připravený. A je to super film. Boseman je fantastický, atmosféra napjatá, pokud ten příběh neznáte a v čele Ford, kterému motýlek moc slušel :) Já stojím na straně černochů, tudíž mě může vždycky urvat, když tam vidím takové - za mě "skopové hlavy", které provokují..no nic, to je jiné téma :) Je to fajne :) Sice baseballu nerozumím a vždy si říkám proč získali bod a proč ne - ale moc hezky se na to kouká :) ()

drake31

Je tam baseball, je to z obdobia 40. rokov minulého storočia a je to podľa skutočnosti JUST GIMME MORE. Skvelo natočená športová dráma, o tom ako to bolo ťažké pre černochov sa dostať do MBL, ktorej nechýba nič čo by ste od podobného filmu čakali a čo ste videli už v každom jednom podobnom, ale podobné príbehy nikdy neomrzia zvlášť ak majú tú potrebnú silu udržať pozornosť diváka na celé dve hodiny. Ostáva mi len skonštatovať že som si to náramne užil. 4* ()

Sany33

Po veľmi dlhej dobe mi pri filme ušla aj nijaká tá slzička ale však asi sa niet čomu čudovať. Dráma zo športového prostredia navyše očami černošskej komunity v USA je dosť silné sústo na drámu. Našťastie Helgelandovi sa podarilo do 2 hodín dostať emocionálny zážitok na veľmi vysokej úrovni. Ja osobne milujem šport vo všetkých podobách a filmy s touto tématikou rovnako. Dokonca si trúfam povedať že pôjde o jednu z najlepších ak nie najlepšiu drámu vo svojej kategórií za rok 2013 a za mňa len skromných 98%. ()

Pump

Mám tato sportovní dramata vystavěná na utrpení afroameričanů velmi rád. Harrison Ford hraje neuvěřitelně a i kdyby jen kvůli němu tak tento film má smysl vidět. Zajímavý pohled na postavu Jacka Roosevelta "Jackie" Robinsona s několika ohlédnutími se do minulosti, které je lepší než na Evropě 2.... Opravdu zajímavý člověk ten Branch Rickey. ()

hroubek

Vím, že se budu opakovat, ale co mám dělat, když je to pravda. Na tenhle snímek jsem se opravdu moc těšil hned po prvním traileru. Nejsem žádný velký fanoušek baseballu a jeho historii neznám, přesto si mě trailery svoji retro stylizací a zápletkou získaly, takovým způsobem, jakým jsem ani nečekal. A totéž by se dalo říci i o samotném filmu. A může za to režisér a scénárista v jedné osobě. Brian Helgeland má dost talentu a zkušeností, a když se podívate na jeho filmografii a scénáře, na kterých pracoval, tak si uvědomíte, že to není žádný začátečník. Příběh, který chce vyprávět má pevně v rukou a postupně ho rozvíjí. Nikam nespěchá a i ty nejkýčovitější momenty prodává jako něco běžného. A co se týče baseballu, tak ten vypadá v jejich podání krásně. Chadwick Boseman byl pro mě velká neznámá, jeho jméno jsem nikdy neviděl, přesto musím říci, že jeho Jackie Robinson skvěle zahraný. Boseman nádherně ztvárnil Robinsonův vnitřní boj a v jeho tvaři je vidět neuvěřitelná bolest a hněv, když slyší urážky. Harrison Ford je opět na koni a skvěle se baví. Jeho postava má nejvíce energie na plátně a hláškuje jako zamlada. A pozadu nejsou aní herci ve vedlejších rolí jako Christopher Meloni, Alan Tudyk, Lucas Black či jediná výrazná žena filmu Nicole Beharie. Co se týče baseballu, tak je ve filmu moc dobře prodán a i neznalce může výrazně bavit. Scény z baseballu jsou rychlé, dravé a mají spád a několikrát výrazně překvapí. Jedinou chybou tohoto snímku je to, že je v něm pro neznalce až moc informací, které ho občas zbytečně matou, ale pro informované to musí být naprostá slast. Snímek 42 je nádherný film o baseballu, i když oně nakonec tolik nejde, spíše je to příběh muže, který byl vystaven zkoušce a uspěl a já takovéhle příběhy mám moc rád. A proto nemohu jinak, než jen doporučit, jelikož film několikrát překvapí a na nic si nehraje. PS: Závěrečné poznatky k hráčům jsou parádní tečkou toho snímku. ()

Mishqo

Dej troška šablónovitý a americky sentimentálny ale aj tak stále môžem tento film považovať za seriózny. Mám rád sentiment keď ho nie je príliš, a obzvlášť v spojitosti s rasistickou tematikou. Film nielen pre fanúšikov baseballu. (Nakoľko ja ním nie som tiež a film sa mi celkom páčil :) ) Nie tak úplne presvedčivých 4*. ()

fefee

Pomalý a príjemný životopisno-športový filmík s protirasistickým posolstvom ktorý určite neurazí ale väčšinu ani nedojme. ()

Killda

Čekal jsem sice víc osobitý a dramatičtější přístup k Robinsonově postavě, ale i tak to byl velký filmový zážitek. ()

Stasz

Magic negro, který se dostane do popředí házení a odpalkovávání modrého pomeranče do xichtů američanů na tribunách. Jinak pěkný film s tématem sport + rasismus... asi jako většina filmů o barevných sportovcích. ()

Hollohlaway

Kvalitně natočená věc z historie baseballu. Dobré herecké výkony, a produkce na úrovni. Sice je to i s nutným patosem ale velice příjemně to zavede do počátků pro mne naštěstí ne neznámé hry. ()

Maynard.

Na film o baseballu je to málo baseballový, na film o rasizmu je to málo rasistický. Tak já nevím co s tím :o). Obě dvě témata patřej mezi moje hodně oblíbený. Bejsbolových filmů je jako šafránu, proto sem rád za každej, kterej sem ještě neviděl. Zatím tomuto žánru kraluje Přirozený talent s Redfordem, tenhle kousek se jen tak nepřekoná. Co se týče rasismu v USA, tak to je už zfilmovaný mnohokrát. Ale ani v tomhle ohledu není tenhle film kdoví jak vypovídající. Černoši to na jihu budou mít dycky těžký, o tom žádná. Ale díky statečným lidem jako byl Robinson o něco lehčí. Muselo to bejt stejněk peklo hrát s někým (i se spoluhráčema), který ti dávaj jasně najevo, že seš něco míň.. Robinson nepodlehl, za což palec nahoru. Celkově má ale film pomalý tempo a žádný srdcervoucí a nervodroucí zápichy. Takže pro mě průměr. ()

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let