Sword Art Online

• Japonsko Sôdo Âto Onrain (více)
Japonsko, (2012–2020), 37 h 59 min (Minutáž: 23–48 min)

Režie:

Jošijuki Fudžiwara, Tomohiko Itó, Manabu Ono, Takaši Sakuma (více)

Předloha:

Reki Kawahara (kniha)

Kóiči Jamadera, Takehito Kojasu, Ken Narita, Tomokazu Seki, Jošicugu Macuoka, Natalie Hoover, Cherami Leigh, Ajahi Takagaki, Tóru Ókawa, Terujuki Tanzawa (více)

Série(4) / Epizody(96)

Monoxid

Přestala jsem se koukat po 13. dílu. Jinak bych musela to hodnocení hodně, hooodně snižovat. Tak za ten dobrý začátek... ()

MikyAff

První polovina dílů je naprosto famózní podívaná a je mi celkem líto, že takových dílů není víc. Fakticky mě tahle myšlenka o virtuálním fantasy světě bavila a ráda bych ho i prozkoumala více do hloubky, ale nebylo mi přáno. Na druhou stranu, kdyby z toho byl až moc dlouhý seriál, veškeré kouzlo by se vytratilo. Navíc je to celé příjemně propracované a už po chvilce si řeknete, že tuhle technologii chcete taky a za parťáka nechcete nikoho jiného, než Kirita, protože to je zaručeně ta nejlepší postava celého seriálu. ()

ravalah

To je tak neskutecne sladky, az je to nudny. Dokoukal jsem to s vypetim vsech sil, ale po cely serial jsem si neodpustil spoustu sarkastickych a detinskych poznamek. Nema to zadny napad nebo pointu, ktera by vas dostala, nema to uzasny scenar, nema to prehledne a pekne boje. I ta romantika je takova nedotazena, i kdyz chapu, ze trinactky z ni budou mit vlhky sny. A i kdyz je tam primo hektolitr slz, neni to vubec smutny nebo dojemny. Pro me je to naprosty a sedy prumer, kdy si na to pristi rok ani nevzpomenu, ze jsem to videl. Pred tim jsem videl novejsi verzi FMA a tohle se s nim nemuze ani v nejmensim rovnat. ()

Kicune

Je rok 2022, téměř blízká budoucnost. Děcka i dospělí nadále hrají hry – MMO hry, které se ovšem posunuly do roviny virtuální reality. Nasaďte si helmu, ponořte se do fantasy světa a hrajte si na hrdiny. Kdo by to nechtěl minimálně zkusit? „Zábava“ ovšem začíná tehdy, kdy z tohoto virtuálního světa nemůžete zpátky… Hra na hrdiny se mění na hru o přežití. Kirito je jedním z těch, kdo si tu helmu nasadí, a je taky tím, kdo nepropadne zoufalství. Kirito hledá cestu a bojuje až do samého konce. Příběh osamoceného a hledajícího hlavně sebe sama hrdiny se časem mění stejně jako jeho pohled na svět, kdy Kirito poznává dívku a je z toho romance jako hrom. Boj o přežití se stává o to intenzivnější, pokud je na světě někdo, za koho chcete položit svůj život. Je vidět, že tvůrci nás nechtěli unudit klasickým levelováním, ‚farmením‘ apod. a zaměřili děj na milníky, které naše hrdiny vedou k zásadním rozhodnutím. Mimo jiné hráče RPG nebo MMO her potěší propracované detaily a možnosti světa SAO. Anime skvěle šlape až do „finálního“ 14 dílu plného satisfakce a pocitu, že jste viděli zatím nejlepší seriál posledních pár sezon. Poté se ovšem náhle změní v něco, co jste vůbec nečekali. Vážnost, humor i jakási vyzrálost celé série se přemění v nelogičnost, trapnost a infantilnost, což o to víc bije do očí v porovnání s předchozími 14 díly. Je nepochopitelné, co tvůrce vedlo k tomu, aby „druhou části“ celé SAO zabili. Ovšem pokud zjistíte, že stejní tvůrci stáli u vzniku Death Note, pak tušíte, kde je zakopaný pes. Všem doporučuji vidět pouze prvních 14 dílů SAO (za 5 hvězdiček) a nekazit si skvělý zážitek dalšími (2 hvězdičky). Celkem tedy 70% a rozpaky. ()

Andrew_Deer

Hodnocení budu upravovat podle postupu příběhem. Kirito Kirigaya je obyčejný hráč. Stane se jedním z tisíce beta testerů novinky "Sword Art Online," která nakonec vydá pouze 10 000 kopií. Hra funguje přes jakýsi nervegear, který si oskenuje hráčovo tělo a pak promítá hráči do mysli průběh klasické MMO hry. Očividně akorát funguje jinak, nepotřebuje klávesnici ani myš, proste používá hráčovy myšlenky. Úžasné, nemyslíte? Vše se ale zvrtne ve chvíli, kdy hráči zjišťují, že byli ve hře zavřeni a jakkoli se pokusí dostat ven, s vyjímkou dokončení hry, znamená smrt. Protože je Kirito betatester, má výhodu - informace jsou moc - zná veškeré bezpečné cesty, vyzná se v dungeonech. Zkrátka ví, jak se dostat na vrchol co nejrychleji. Pomůže mu to? --- 15.7. - Čím dál víc se mně to trefuje do vkusu! --- 23.7. Cítím se dost hloupě, když v MMO hrách umřu a znovu ožiju nebo mě oživí někdo jiný. Připadám si natolik šílený, že bych si SAO i zahrál. XXXXXXXXXXXXX Konečné hodnocení: Moc pěkné, nechá vás to přemýšlet, jak to skončí, bohužel díly, které neseznamovaly s prostředím SAO a ALO za nic moc nestály, animace byla v pozdější fázi průměrná, škoda toho, a do určité doby se nic nového nestalo. Přesto ale 4* za pěkně zpracovaný nápad, ač to mohlo být lepší. ()

Torako.chan

Pravděpodobně jako hráčka onlinových her na to budu mít trochu jiný pohled než lidé, kteří je nehrají. Zasazení do herního světa mi bylo hned zezačátku sympatické. Pozorně jsem sledovala, jak se tvůrcům podařilo vystihnout hierarchii online světa a myslím, že to bylo dost povedené. Hrubci jako beta testeři (tzv. uber ppl xD ), kteří se opravdu nezabývají slabšími hráči a jedou si své, a slabý playeři, kteří si jen prostě chtějí trochu zahrát. Ano, tak to opravdu chodí. Má to trochu nádech reálné budoucnosti MMORPG a možná i jiných her. Věřím, že "helmičky" v blízké budoucnosti opravdu vyměníme za konzole nebo tak něco. Propojení online světa s reálným tak úzce jak tomu je v SAO byl trošku náraz do zdi pro tvůrce. Jako hráč, který se spíš řadí mezi solo playery vím, že v MMORPG se jako solo player moc daleko nedostanete. Pokud by bylo anime postaveno čistě na tom, že to Kirito chce dohrát sám 14. díl by byl posledním a nedopadlo by to dobře. Mimoto, zlomový 14. díl anime odsuzuje k záhubě. Přenese se do méně zajímavého prostředí, mezi méně zajímavé postavy. A hlavně, to jak Kirito ze všeho doslova zázrakem vyvázne či zvítězí bylo docela k smíchu. Tím však nechci SAO nějak zhanit, bylo to vcelku dobré anime s dobrou animací, jen některé malé nesrovnalosti mě donutili ubrat jednu hvězdu. A závěrem, moc jsem se nasmála na svůj vlastní účet, když jsem si představila, že by se to odehrálo ve hře, kterou hraji. Dlouho bych tam nepřežila.. xDD ()

Fordzy

SAO mě naprosto pohltilo prvními dvěma díly, které považuji za masterpiece a nasledně mě ozbrojilo neexistující logikou postav a jejich idiotským chováním v dílech následujících a náhlým stupidním useknutím původně zajímavé zápletky v polovině série, která byla nahrazená zápletkou s strašně plochým a úchylným záporákem. Ani romantická linka mezi hlavním hrdinou Kiritem a Asunou mě nijak nezaujala. Osobně můžu vyzdvihnout skvělé souboje, kresbu a dechberoucí hudbu od mé oblíbené skladatelky Yuki Kajiury. 40% ()

Milano33

"I'd rather stay the way I am until the last moment. Even if a monster beats me and I die. I won't lose to this game or this world, no matter what." Sword Art Online je vrámci anime komunity notoricky známy pojem, ktorý zohral významnú úlohu pri utváraní žánru Isekai (a z menšej časti aj LitRPG), čo sa animovanej tvorby týka, samozrejme nemám na mysli mangu. Avšak aj napriek svojmu kruciálnemu významu a dopadu, ktorý ešte do dnešných dní vplýva na mnohé anime kúsky, sa v konečnom dôsledku jedná o celkom zvláštny a kontroverzný fenomén, ktorý sa stáva pomerne častým terčom vyhrotených debát. Keď mám pravdu povedať, tak ma trošku nepríjemne udivuje, aký obrovský hate sa zniesol práve na toto anime, i keď na druhú stranu chápem jeho odporcov, aj sa čiastočne prikláňam k poniektorým vecným a racionálne podloženým argumentom - tie však v konečnom dôsledku nijak neformujú môj finálny názor na ono dielo. Verím, že bohate stačí len zopár epizód (prvé 2) tohoto anime počinu a bude vám viac-menej jasné, na čom ste... či je SAO určené práve vašim očiam - buď si ho okamžite zamilujete alebo v opačnom prípade ho budete nadosmrti preklínať, vážne si nemyslím, že je niečo medzitým. Ja našťastie spadám do tej prvej kategórie a prinajmenšom (nielen) prvá séria ma svojim spracovaním neskutočne očarila. SAO prichádza s velice osviežujúcim, nevšedným nápadom, ktorý kombinuje aspekty videohier s anime šablónami. Myšlienka je to v tomto ohľade rozhodne pozoruhodná a len pri premyslení na to, akými rôznymi smermi by mohlo dôjsť k jej samotnej realizácií, pociťujem mierne závrate. Len sa priznajte, neboli by ste aspoň trošilinku zvedavý, keby ste mohli vidieť na vlastné oči, ako by vyzeral na obrazovkách esenciálny herný prežitok, v ktorom sú postavy nielenže nútené sa podriadiť, ale takisto si i osvojiť osobitné herné mechaniky? No neznie to zaujímavo. Nevravte mi, že nie. Z tohoto námetu jednoducho srší takmer nekonečný potenciál a v čisto teoretickej rovine takýto koncept prináša neobmedzené možnosti. Sword Art Online sa s týmto konceptom a videohernou tématikou popasuje vcelku slušne, konieckoncov, keď to zúžime iba na základnú premisu, ktorá rozpráva príbeh o 10-tisícov hráčov prenesených do virtuálnej reality, kde si náhle všetci uvedomia, že v nastaveniach hry chýba funkcia „log-out“, a tak proti svojej vôle zostávajú uväznení vo vnútri vražednej videohry (kde smrť v hre znamená smrť aj v reálnom živote) a jediná ponúkaná cesta úniku je hru dohrať až do zdarného konca, čiže dokončiť všetkých 100 levelov v Aincrade; tak už len tá z tohoto nápadu vytrieskala to pomyselné maximum. Ďalším veľmi silným a pozitívnym indikátorom toho, prečo SAO tak nápadne pripomína herné konvencie, je jeho samotný tvorca, ktorý vskutku viac ako scenáristom je vášnivým hráčom videohier, a je to na tomto projekte veľmi cítiť. K jeho scenáristickým schopnostiam sa radšej nechcem vyjadrovať, pretože ono to fakt nie je o tom, ako je to napísané (a áno, príbeh samotný je miestami deravý, nie úplne dotiahnutý do konca a plný nelogickostí), ale ako je to podané. Zážitok je to o to viac pocitový, extenzívny, tvorca/-ovia sa snažia zachytiť a následne nám divákom predať jednotlivé herné výjavy - zhmotniť ich na našich obrazovkách... intenzívne navodzujú pocit, ako keby sme v ten daný moment hrali nejakú MMORPG hru. Tento jedinečný feeling, ktorý som pri sledovaní Sword Artu pociťoval na vlastnú kožu, je z tohoto hľadiska skutočne nezameniteľný. Takýto prístup od tvorcov je mi skrátka velice sympatický. Každopádne, najväčší kameň úrazu v prípade SAOa nastáva práve v tom, aké veľké očakávania od neho ľudia vo skutočnosti majú. A nejde ani vyslovene o mieru hype, ako skôr o iluzívny dojem a predpojaté predstavy, ktoré môžu byť na míle vzdialené od reálnej skutočnosti. Už teraz vopred viem povedať, že to, ako je toto anime poňaté, zaručene nesadne každému - obzvlášť fanúšikom akčných videohier. Hoci Sword Art Online disponuje hromadou akčných scén, ktoré stavajú na herných základoch, a takisto vo veľkom vsádza na najrozličnejšie herné mechanizmy, questy, XP úlohy, levelovanie, dungeony, miestnosti s bossmi, či dokonca klany a guildy, tak v svojom princípe tieto atribúty plnia funkciu pozlátka, je to iba korenie, ktoré vylepšuje chuť z celkového pôžitku. Ale pokiaľ budete od tohoto anime vyžadovať výhradne akciu a príbeh čisto akčného rázu, tak SAO vás neskôr sklame, pretože táto show skutočno není (iba) o tom. Podstatne viac sa príbeh sústredí na charaktery, na ich vývoj, povahu a vzťahy, aké medzi nimi panujú. Je tu veľa romantických, ľúbostných chvíľ, i trochu toho harémovania, a v neposlednom rade podnetných momentov, ktoré vzbudzujú neuveriteľné spektrum emócií. Románik medzi Kiritom a Asunou je neskutočne roztomilý a vtipný, opäť niekomu môže prísť až príliš moc naivný a teenegerovský, ale čo iného asi tak čakať od teenegerov, ktorí sami nevedia, čo si jeden k druhému môžu vlastne dovoliť. No a vidieť Kirita a Asunu sa vzájomne dopĺňať počas priebehu bojových sekvencií bolo proste božie. Každopádne, aj napriek výdatne epickej akčnej stránke som predsa len mal na Sword Artu najradšej tie hrejivé chvíľky, intímne momentíky, kedy sa prakticky (zdanlivo) nič nedialo. Tu by som chcel predovšetkým poukázať na tie komornejšie epizódky (napr. varenie, pobyt na chatke), kedy sa síce príbeh príliš neposunul dopredu, to sa však nedá povedať o postavách, ktoré počas ich trvania charakterovo rástli, pretvárali sa a rozvíjali svoje vzťahy. Ach, s akou radosťou a blahom spomínam na našu milovanú idylickú rodinku: mama Asuna, papa Kirito a dcérka Yui... zbožňujem ich! No dobre a teraz osobitne k postavám seriálu, miernych spoilerov sa však nevyvarujem špecificky v prípade ústredného protagonistu série, Kirigaya Kazuta. Tiež známy pod prezývkou Kirito, ktorý na prvý dojem pôsobí dosť záhadne a temne, avšak čím viac času s ním strávime, tým väčší dobrák sa z neho stáva. Hlavnému hrdinovi seriálu Kiritovi je vyčítané naozaj všeličo.... že nie je nejak zvlášť dobre prekreslený... že je nudný... že je overpowered a k tomu ešte nezaslúžene (jediný z celého Aincradu disponuje schopnosťou narábať s dvoma mečmi súčasne, keďže sa osvedčil ako najlepší šermiar v hre)... či to, že bez žiadnych väčších pričiň, než skrátka preto, že je milý k ostatným, sa začnú okolo neho zhlukovať doňho zaľúbené ženské postavičky - jednoducho a stručne povedané harém. Skutočnosť je však podľa môjho názoru veľmi subjektívna a môj pohľad na vec sa v základoch diametrálne odlišuje od iných. Osobne to vidím tak, že Kiritov charakter mnohí skrátka nepochopili, nakoľko je omnoho komplexnejší, než mu býva zväčša prisudzované. Za prvé, nie je to žiadny dobrák od kosti, jeho charakter sa v súlade s časom strávenom v hernom prostredí nepretržite vyvíja a mení, i jeho postoje a názory sa primárne odvíjajú a formujú paralelne s tým, aké nové skúsenosti nadobúda. Jeho dôvody boli od počiatku Aincradského incidentu často sebecké a išlo mu v prvom rade o vlastný krk. Prvý zlomový okamih v jeho osobnosti nastane až vtedy, keď na seba vezme pozíciu Beatera, čím sústredí všetok hate a zášť na seba, aby tým ochránil ostatných beta testerov pred diskrimináciu. V tu chvíľu sa z neho stane sólista, ktorý sa nie s príslušnou láskou a dôverou paktuje so zvyšnými hráčmi. Lenže táto jeho sólo pozícia stavia do roviny nebezpečia jeho spoluhráčov, zvlášť keď pred nimi začne skrývať svoju skutočnú silu. A až keď kvôli jeho chybám začnú umierať okolitý hráči, tak ho akútne zasiahne ťaživý pocit viny, čo sa zažne odrážať aj na jeho skutkov - totižto sa prestane starať len o sám seba a začne sa zastávať slabých a nevinných. V každom prípade, ten hlavný dôvod, prečo dať Sword Artu šancu, je postava Asuny ♥. Rusovláska Yuuki Asuna mi bola od samotné začiatku neskutočne sympatická, je pohľadná, milá, láskavá a očarujúca. Aj ich dcérka Yui má veľmi zlatulinký hlások. I Kiritova mladšia sestra Suguha a.k.a. Leafa je tiež veľmi svieža a dobrosrdečná postava. Asada Shino a.k.a. Sinon zase oplývala velice zaujímavou, ale smutne krutou minulosťou a jej psychické stavy boli viac než len pôsobivé. Alice Zuberg je naprosto božská, cool a badass postava, ktorú mám snáď spolu s Asunou vôbec najradšej. Jo a Alice je nesmierne rozkošná, keď sa hnevá alebo červená. K mojím obľúbenkyňam tiež patrí Konno Yuuki, najlepšia šermiarka v ALO (ALfheim Online)!... i Yuna a Quinella. Eugeoa som mal taktiež hodne rád. Klein, Lisbeth, Silica boli tiež fajn. Čo sa žánrového zaradenia Sword Artu týka, tak áno, je to isekai, ale keby som sa mal držať toho viac tradičnejšieho žánrového rozdelenie, tak musím povedať, že anime SAO osciluje na hranici sci-fi a fantasy. Počas doby pozeranie som pokladal za mimoriadne fascinujúce, ako najrozličnejšie aspekty oboch zmienených žánrov presakujú do príbehových árch a zápletiek, niekedy sa dej viacej sústredil na virtuálnu realitu, či AI (Artificial intelligence), inokedy zas na Sword & Sorcery propriety. Aj prostredie sa pomerne frekventovane obmieňalo, raz išlo o fantasy stredovek, inokedy zas o dieselpunk, či cyberunk, a pokračovanie Alicizationu zase predznamenáva kozmický vek, čiže space operu. Na tejto anime show bolo vážne senzačné, akým spôsobom bola každá séria, ba dokonca každý arc, iný a jedinečný. Nová séria vždycky v preklade znamenala nový otvorený svet nepredaných možností, a ruka v ruke s tým i ďalší výnimočný a nezameniteľné zážitok. V súvislosti s týmito rozmanitými virtuálnymi podmienkami som neprestával byť zakaždým fascinovaný iluzívnym dojmom reality. Sword Art Online svojim myšlienkovým presahom nespočetnekrát sa pokúsil odzrkadliť spoločnosť i sociálne pomery vrámci nej. Totižto väčšina príbehových oblúkov sa sústredí práve na problematiku virtuálnej reality a dáva do kontrastu realitu s VR, no a v neskoršej fázy (narážam na film Ordinal Scale) sa do toho ešte pripletie aj AR. Naanimované je toto anime nadmieru podmanivo, neobyčajne sa mi páči ten art style a grafika. Hudobnú zložku, jej jednotlivé motívy a podkresy, by som bol schopný ospevovať donekonečna. Pokiaľ mať rád Sword Art Online nevyhnutne znamená zatvoriť sa do svojej autistickej bubliny a žiť na fantazijnom obláčiku, tak tento údel s veľkou radosťou a ochotou podstúpim, pretože som mojej láske k SAO jednoducho prepadol. Milujem ten svet, milujem ten príbeh, milujem tie postavy, milujem na tom naprosto všetko, so všetkými pozitívami a negatívami. Na záver tu nechcem robiť žiadne predčasné prehlásenia, že ide o najlepšie anime, aké som kedy v živote videl, i keď kľudne by som aj mohol,... zatiaľ je na to ešte z mojej strany priskoro, nakoľko s anime ešte len začínam, takže nemám s týmto druhom média dostatočné skúsenosti, takže si nechám toto vyhlásenie radšej na neskôr, hoci to tak v tomto momente reálne pociťujem. Najobľúbenejšie postavy: Asuna, Alice, Sinon, Kirito, Eugeo, Yui, Suguha, Yuuki, Yuna, Quinella a Bercouli . Najobľúbejšie arcy: 1. Aincrad, 2. Mother's Rosario, 3. Ordinal Scale, 4. Fairy Dance, 5. Alicization, 6. Phantom Bullet, 7. Alicization – War of Underworld Part 2, 8. Alicization – War of Underworld Part 1, 9. Arc Calibur. TOP openingy: 1. Crossing Fields, 2. RESISTER, 3. ADAMAS, 4. Resolution, 5. Innocence, 6. Ignite, 7. Courage, 8. ANIMA. TOP endingy: 1. Unlasting, 2. Iris, 3. Forget-me-not, 4. Yume Sekai, 5. Overfly, 6. Shirushi, 7. Starter, 8. No More Time Machine, 9. I will... Best Song: Niji no Kanata ni ...a na koniec menší bonus venovaný Yune. () (méně) (více)

Darik

Mno, první část seriálu mě velmi bavila a zaujala, takže do 14 dílu je to za 5*. Jenže pak to začalo jít pomalu z kopce až k závěru, který mě sice nějak nezklamal, ale ani neohromil, takže od 15 dílu dále dávám slabší 3*. Celkově dobré, dobrý hudební doprovod, sympatické postavy takže za mě 75%. ()

Marys

Anime, na ktoré sa dá veľmi jednoducho namotať. Hlavný mužský hrdina, hlavná ženská hrdinka, do toho nejaké tie "backup bitches" ktoré jej nevadia. Prvá séria bola najzaujímavejšia, ale aj tie ďalšie mali čo-to do seba. Zhltli sme to celkom rýchlo. ()

Gucak

Pro mě jako pro hráče bylo toto anime povinností. Myšlenka hry kterou hrajete sami za sebe je skvělá. Rád bych jí zažil, ale prosím bez té druhé strany mince. Ta spočívá v tom, že když umřete ve hře umřete i v realitě. Welcome to the new Hunger Games ! O příběh je postaráno. A ta hudba co je použita při bojích :3 ! HUSINA ! I openingy jsou skvělé. Hlavně od Eir Aoi - Ignite. Poslouchám do teď. Doporučuji. 5*. Oblíbené postavy : Asuna, Kirito ()

Warlukyn

dokoukáno a je to fakt paráda, jenom mě nasral konec, kterej byl udělanej stylem "jako můžem to ukončit, ale my to necháme pokračovat na další serii"....takovej pěknej konec to byl a udělaj hned be continued.... ()

HDeer

Hlavným problémom Sword Art Online je rozsiahlosť, pre ktorú poväčšine sledujeme príbeh cez ústrižky jednotlivých kapitol odohrávajúcich sa v hrade Aincrad, čím narúša určitú plynulosť a nie celkom využíva svoj obrovský potenciál. Avšak, bolo by chybou sa nechať odradiť! Popri minimálnemu prenikaniu do psychológie postáv (okrem Kirita a neskôr aj Asuny) sa vám predstaví dokonale rozmanitý dav charakterov, ktorí vynahradí všetky drobné nedostatky zápletky ako napríklad romantická dovolenka uprostred životy-berúceho zdolávania vrcholný kôl, vrátane žalostne slabej hudobnej stránky seriálu. Toto nadšenie trvá zhruba po štrnástu epizódu, kde do seriálu vstupuje mierne preriedená zostava, pokračujúca v mierne degradujúcom dizajne postáv, oproti predošlému svetu - taktiež zavrhujúc drastickú ideológiu. A napokon, vidieť, kde sa autor inšpiroval, nielen vyobrazením čierneho šermiara s veľkým mečom, sprevádzaného drobným elfom, no i finálnou scénou, kde Sugou znásilňuje Asunu - ide jednoznačne o seriál Berserk. Po štrnástu epizódu 4* ()

massdonfel

Po dlouhé době jsem se odhodlal podívat na tohle „oslavované" anime. Anime se odehrává ve světě VRMMORPG – Virtuál Reality Massively multiplayer online role-playing game. Přes speciální zařízení se připojíte do imaginárního světa,kde ovládáte svou postavu tak jak reálně tělo. U anime bývají často problémové první episody, ale zde to bylo opravdu dobré už od začátku. Prvních 7 dílů bylo skvělých, v tuto chvíli jsem si říkal. Možná jsem našel 3. anime kterému dam 10/10, bylo to plná akce, skvělých nápadů, zajímavých postav, plné emocí a můžu říci geniálního příběhu boje o přežití. Bohužel jsem se mýlil od té doby se podstata anime dost změnila a začínal se z toho stávat romantický příběh a to ještě dost nepovedený. Nejhorší, ale je to, že vedlejší postavy naprosto ztratí význam.Po ukončení první části jsem byl ještě spokojen a byla to taková 7/10. Jenže to bohužel nebyl konec. Přidal se nový děj o záchranu své vyvolené. To by ani nebylo špatné, ale to provedení? Proboha! Hlavní Záporák byl tady hrozný, asi to tak bylo schválně, aby se člověk o Asuru bál, bohužel to nedávalo žádný mysl, + To co se tam dělo ohledně sestry hlavního hrdiny mě úplně dožralo. Tato druhá zápletka byla o ničem. Na posledních asi 5 dílů jsem se dodíval jen z principu. Nakonec 50% a to jen díky skvělé hudbě a animaci.. ()

char_t

95% za první půlku, 65% za druhou. První část nabízí originální prostředí i příběh, a rozhodně stojí za zhlédnutí. Potěší hlavně perfektně vyvážený poměr akce, dialogů, vztahů... Druhá část trochu vypadá jako na poslední chvíli domyšlený příběh ("Oukej, zní to dobře, ale můžete ještě přidat deset dílů, ať to není moc krátký?"), a veškerá hloubka je ta tam, ale celá tahle nastavená kaše naštěstí netrvá dost dlouho, aby stihla zničit celkový dobrý pocit. Ale druhé sezóny se trochu bojím :-) ()

ptsd

MMORPG ve které když zemře váš avatar zemřete i vy? Zde to funguje dokonale. Animace je povedená stejně tak i soundtrack, který naprosto sedí k dané scéně. Vše se točí kolem Kirita, nejsilnějšího hráče a jeho milované Asuny při snaze uniknout z virtuálního světa do reálného. Postav se v anime vyskytuje spousta, ale nedostávají tolik prostoru, nechybí dějové zvraty, romance, akce i smutnější chvíle. Za mě kandidát na nejlepší anime roku 2012. ()