Temný případ - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2015, 8 h 23 min (Minutáž: 56–86 min)

Tvůrci:

Nic Pizzolatto

Kamera:

Nigel Bluck

Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Ritchie Coster, David Morse, Christopher James Baker, Ronnie Gene Blevins (více)

Epizody(8)

Temný případ se vrací na HBO s novým hereckým obsazením i novou kauzou, jež se odvíjí na pozadí vyprahlé kalifornské krajiny. Bizarní vražda svede dohromady tři policisty a zločince, kteří se ve snaze najít pravdu a vykoupení musí vymotat z pavučiny konspirace a zrady. Colin Farrell ztvárňuje postavu kompromitovaného detektiva Raye Velcora z fiktivního průmyslového městečka Vinci poblíž Los Angeles, který zároveň stojí na opačných stranách zákona. Vince Vaughn se představí v roli kariérního kriminálníka Franka Semyona, jemuž hrozí, že ztratí vybudované impérium, když nečekaná vražda obchodního partnera převrátí jeho plány na poctivé podnikání naruby. Pokud jde o korupční praktiky, nejbližším spojencem Franka je jeho morálně rozpolcená žena, bývalá herečka Jordan (Kelly Reillyová). Rachel McAdamsová hraje nekompromisní šerifku Ani Bezzeridesovou, jejíž rázná povaha a netradiční etika jí často staví proti systému. Ve hře je také válečný veterán a důstojník kalifornské dálniční hlídky s problematickou minulostí Paul Woodrugh v podání Taylora Kitsche. Ten objeví místo činu vraždy, což spustí vyšetřování zahrnující tři odlišné policejní týmy, několik kriminálních konspirací a miliardy dolarů. (HBO Europe)

lemonova

Prvá séria: kompaktnejší prípad, v ktorom som sa menej strácala a to z každého uhla pohľadu.. pre mňa 4,5* .. Druhá séria má u mňa zatiaľ silných tri a pol... páčilo sa mi, že šlo o niečo úplne iné, ale asi to potrebujem vidieť znova, aby som všetko dokázala vstrebať. :) ()

Blaogranas

O parnník horší než první série, ale na ty 3* to vytáhl hlavně předposlední díl. Poslední mě zase dost zklamal. Celkově mi vlastně bylo úplně jedno, kdo jaký zločin spáchal, což u detektivního seriálu není zrovna dobrá vizitka. ()

Hpatrik

Druhá série má čtyři nesmírně zajímavé postavy, na které je radost se koukat, jejich snažení však podráží velmi plytký příběh, jehož vyvrcholením v poslední episodě vyplují na povrch jeho "nedokonalosti". Přitom to začíná velmi zajímavě, a celé první čtyři episody, včetně její adrenalinové přestřelky, byly téměř dokonalé. V druhé polovině série už to jde jen z kopce, a to včetně té závěrečné, ve které dělají postavy věci, které nedávají smysl, která se snaží být tím očekávaným velkolepým zakončením za každou cenu, ale nemá se čeho chytit, z čeho čerpat. Jinak atmosféra korupcí prolezlého, gangstery podřízeného, špinavého Los Angeles je opět mimořádná. Celá série je i přesto velký nadprůměr, a bylo by chyba si ji nechat ujít! 4*. ()

Kingjiri

Ani první série mě uplně nechadchla, ale měla aspoň určitou míru napětí a zajímavou atmosféru. Druhá série je uplně jiná a znatelně horší. Čtyři hlavní postavy v ní otevíraj svoje třináctý komnaty, takže se řeší neplodnost, pravost otcovství, boj o dítě po rozvodu, sexuální harašení a zneužívání nebo tajená homosexualita. A jen tak mimochodem se na pozadí řeší jeden případ. Pořádně mě bavila jenom poslední epizoda, jinak bída s nouzí v podobě přehledky smutnejch pohledů, telenoveláckejch zápletek, patetickejch dialogů a chaotickýho scénáře. ()

DAPDO

Z druhé série Temného případu se vytratila mysterioznost těch sérií ostatních, zato přibylo daleko víc akce. První tři díly jsou místy i trošku zmatek a musel jsem si některý scény a dialogy pustit znova, protože těch jmen a postav bylo až moc, ale od dalšího dílu až do konce se kvalita vyšvihla zase do červenejch čísel. I když hodnotím druhou sérii jako nejslabší ze všech tří, za propracovaný scénář a jak jinak za super výběr herců si prostě nezaslouží horší hodnocení než čtyři hvězdy. 70%. ()

BaruM

Ano, druhá série je trochu něco jiného než jsem čekala po zhlédnutí té první. Ale! Atmosféra na mě dopadala stejně hustě jako u první části, a když vezmu v potaz, jaké hrůzostrašné věci se točí a nazývá se to detektivním žánrem, tak tohle stojí za smeknutí kloboučku. ()

Durgas

Nečakal som, že by sa to priblížilo ku geniálnej jednotke (čo sa samozrejme nestalo), preto som spokojný. Možno až príliš zapletený dej a nedobre zvládnutý koniec, ale inak stále veľmi solídne. Scény s prestrelkou a boháčskou párty nezabudnuteľne brutálne. ()

Mouchal

Co k tomu říct? Byla to bída. Asi nikdo nečekal s tak zkušenými herci a s tak atraktivní režií takový propadák. Jako jo, ono to svoje momenty má (hlavně tedy ve finále), ale bylo toho prostě hrozně málo. Přitom co se týče jednotlivých věcí (kamera, vynikající hudební skladby, bezkonkurenční herci) je True Detective 2 stále skvělým počinem. Ale v čem totálně selhal byla rozvláčnost celého případu, který mimochodem stál za starou bačkoru. Přehršel postav, kdy v každé epizodě vystřelí alespoň 5 jmen, který jste v životě neslyšeli a hlavně se opravdu často dostavovala nuda! Je to jako mít v ruce velkou jahodu. Už jste ji kdysi měli a hrozně vám chutnala a tu co teď držíte vypadá taky moc lahodně (krásná červené barva, velikost a ta vůně...mmm). Bohužel pak se do ní s velkou chutí zakousnete a zjistíte, že je v celém vnitřku naprosto zkažená a radši ji zahodíte. Takhle nějak funguje druhý temný případ. Navíc se nemůžu zbavit pocitu, že je tam tolik nepotřebných scén (i při pouhých 8 epizodách!), že by z toho tvůrci mohli udělat po nějakým zdařilým střihu hezký dvouhodinový filmík, který by podle mě urazil jen málokoho. Takhle bohužel promarněná šance a čumím s otevřenou tlamou, že je zde True Detective vyobrazen jako 9. nejlepší seriál. Opravdu ne lidičky, vzpamatujte se a uvědomte si, jak nadhodnocený to vlastně je. 60% ()

waska

Druhá sezona je stejně tak perfektní jako ta předešlá. Je trošku složitější, je tady více postav, tudíž i více příběhu, jsou tu mocenské boje vedené touhou po penězích, orientace v příběhu je proto o to těžší, ale nic tomu neubírá na kvalitě. Pokud jsem v předchozí sérii tvrdil, že výkon ústřední dvojice byl dokonalý, tady musím říct, že byl vynikající prakticky celý čtyřlístek. Že bude Colin Farrel coby zkorumpovaný detektiv vynikající jsem ani nepochyboval, ale že Vince Vaughn coby "mafián s dobrý srdcem" bude skvělý, mě příjemně překvapilo. Rachel McAdams je k sežrání a je vidět, že umí vystřihnout i nekompromisního detektiva a ne jen slaďoučké romantické postavy. A i to dřevo Taylor Kitsch vypadá, že umí hrát. Závěr se dal tak trochu čekat, ale to nic neubírá na kvalitě seriálu. Ty záběry na průmyslové čtvrtě a dálnice mě dostávaly. ()

Demonic189

Zatiaľ je za mnou tretia časť a prepad oproti "jedničke" je značný. Príbeh nič moc, dej sa neuveriteľne vlečie, stále sa iba tliacha a bla bla bla. Herci? Ehm...tu asi tlači topánka najviac. Teda v charakteroch. Až na stroskotaného opilca Colina tu totiž nie je komu fandiť. Vince je totálne O NIČOM a dejová linka jedno wtf. Rachel nesympatická frigida až beda a Taylor taký ťuťmačik, ktorý vlastne nikoho nezaujíma. Zlatá "jednička"... EPIC: po poslednej časti znižujem na 2 hviezdičky. Druhá seria je jednoducho otras (a ten koniec, UFFF!!) ()

haWranka

Druhá série není o nic horší než ta první. Jen je prostě úplně jiná. Postavy jsou jiné, děj je jiný, atmosféra je jiná... Ale hodnotit méně než 5* nemůžu. Sice jsem nebyla už tak spokojená, ale pořád jde o klenot mezi seriály. ()

lakart

Po prvních třech dílech jsem byl velmi na rozpacích a chtěl přestat se sledováním. Naštěstí jsem pustil i čtvrtý díl a ten ve mně vzbudil obrovské nadšení a touhu vědět, jak to všechno dopadne. Od té doby jsem se nadchl pro postavy, zápletku a zpětně jsem si uvědomil, jak skvělé byly i ty první tři epizody. Tentokrát, oproti první sezóně, se tvůrci pustili do zcela jiných vod a myslím, že se jim to vyplatilo. Zápletka je velmi složitá a pomalu dávkovaná. Postavy jsou prokreslovány ve všech epizodách a opět si nemůžete být ničím jisti až do velkého finále. I přes počáteční zklamání se jedná o nadprůměrný filmový zážitek. Navíc musím ocenit výkony Vince Vaughna a Colina Farrella, které jsou mimořádné. První sezóna zůstává nepřekonána, ale ani druhá se nemá za co stydět. 90% ()

Bernyz

Druhá série pro mě začala být zajímavá až někdy okolo třetího dílu. Oproti jedničce je zde více postav, a tak jsem se trochu ztrácel, ale nakonec mě seriál pohltil a musel jsem si dát maraton - což vzhledem k poslednímu dílu, který má hodinu a půl byla docela slušná noční směna. Konec ale určitě lepší a propracovanější jak v první sérii. Těším se na třetí řadu. ()

bearmeedek

Ha, ha. Je mi k smíchu to neustálé srovnávání s první řadou. Žádná první ani druhá řada neexistuje! Jen stejný autor. „Druhá série“ má název Temný případ jen z obchodního hlediska, aby přilákala všechny spokojené diváky z prvního případu. U jiného názvu by stejného autora mohlo evidovat méně diváků. Následkem toho ale má druhá série nižší hodnocení. Dobrá rada je, nedívat se na dvojku hned po jedničce. Nechat trochu vyprchat dojmy. Já jsem to trochu přehnal – víc než rok. A viděl jsem výbornou kriminálku, kde je samozřejmě jiné město, jiní detektivové i ostatní postavy a zcela jiné téma – mafie prorostlá do nejvyšších kruhů. První tři epizody si sice koledovaly o strop 80%, ale čtyřka to nakopnula a do konce spousta akce, napětí, strachu. Jen úvodní znělka se nepovedla. Na jedničku neměla a mě se prostě nelíbila. To „jiné“ obsazení hlavních postav rovněž výborné. Stejně jako první sérii jsem to dal ve dvou dnech. U avizované trojky mě trochu straší v hlavní roli černoch. Není to rasistický pohled. Jen na ně u nás nejsme zvyklí jako na běžnou součást života. Druhá série rovněž za 100%. ()

GTS_PUNK

Po tom, čo si v prvej série seriálu True Detective dvojica Matthew McConaughey a Woody Harrelson podmanila takmer všetkých divákov, ktorí túto sériu zhliadli, je logické, že podobnú kvalitu bude divák očakávať aj v sérii druhej. Ako to však už, bohužiaľ, s diváckymi očakávaniami pri seriáloch či filmoch býva, veľké očakávania prinášajú mnohokrát aj pomerne veľké sklamania. A ako už je zrejme zo začiatku tohto skromného komentára jasné, takýmto sklamaním je aj druhá séria True Detective. Pri seriáloch, obzvlášť potom pri druhých sériách, je vždy veľmi ťažké hodnotiť ich ako samostatný celok a neporovnávať ich s predchádzajúcou sériou. Niekedy, ako aj v tomto prípade, je to však pomerne náročné, keďže ich kvalita je diametrálne odlišná. A to aj napriek tomu, že druhá séria žiadnym spôsobom nenadväzuje na dejovú líniu tej prvej. Vôbec v ničom. Nové je herecké obsadenie, nová je výprava, nová je dejová zápletka. Na prvý pohľad žiaden problém, forma akéhosi osvieženia a očakávania, čo všetko tá novota prinesie. Na druhý pohľad, po zhliadnutí, si divák povie, že toto nie je to pravé orechové. Prečo? Nuž, práve kvôli tomu všetkému, čo je v druhej sérii nové. Aby sme to zobrali pekne za radom - nové herecké obsadenie. Oproti prvej sérii sa tu stretáva ešte silnejšia herecká zostava, ale podobne ako je tomu v športe, ani tu veľké mená nezaručujú veľké výsledky. Divák si ani k jednej nedokáže v ôsmich dieloch poriadne nájsť cestu, pričom na charizmu akú ponúkajú Matthew McConaughey a Woody Harrelson v prvej sérii môže hneď zabudnúť. Hoci postavy nie sú vyložene nezaujímavé, na diváka nedokážu správne zapôsobiť. To isté sa dá povedať aj o dejovej línii a príbehu, ktorý druhá séria ponúka. Vyložený "prepadák" neponúka, ale akosi sa stráca vo vodách priemernosti, čo je možno ešte horšie. Hlavná zápletka sa točí okolo špinavostí na najvyšších miestach správy fiktívneho kalifornského mesta Vinci, ku ktorej sa neskôr nabaľujú ďalšie a ďalšie menšie zápletky, ktoré sú pre dej takmer nepodstatné a zbytočne ho navyše komplikujú. To, čo práve v prípade iných seriálov môže fungovať, práve tu dokonale zlyháva. Diváka z tohto celkového priemerného seriálového zážitku dokáže vytrhnúť zrejme iba skvelý, alternatívne ladený soundtrack, pričom najmä pomalé gitarové skladby Lery Lynn stoja za to. True Detective - Season 2 v sparnom kalifornskom kabátiku sa, bohužiaľ, nechytá na svojho louisianského predchodcu ani v jednom jedinom smere. Snaha sa tvorcom aj hercom zďaleka nemá uprieť, ale každý vie, že nie vždy dokážu veci fungovať tak, ako by si to predstavovala jedna či druhá strana. To, či sú s výsledkom svojej práce spokojní tvorcovia nevedno. Druhá strana, diváci, však spokojná určite byť nemôže. Kvalita, ktorá je od HBO očakávateľná, neprichádza. Namiesto pútavej, dramatickej a skvelo napísanej minisérie, je to iba veľmi priemerná kriminálka s hviezdnym hereckým obsadením, ktoré však zďaleka nehviezdi. Ak ste práve dopozerali prvú sériu True Detective, druhú pokojne vynechajte. Podobný zážitok a kvalitu v nej totižto nenájdete. () (méně) (více)

Toochman

Namlsán původní (první) sérií jsem dospěl ke zklamaní a dvojku jsem dokoukal v marné naději na nějaké zajímavé rozuzlení. Atmosféra mě tentokrát nepohltila, nepovedla se. Postavy a jejich dialogy mě nejen neoslovovaly, dokonce nudily a působily trapně, uměle, nelogicky. Tam kde první série excelovala, druhá zcela selhávala. Ačkoli Farrell a Vaugh předvádí svůj vysoký standard, sérii zachránit nedokázali. ()