Reklama

Reklama

Star Wars: Poslední z Jediů

  • Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů od studia Lucasfilm pokračuje sága rodu Skywalkerů. Postavy předchozího filmu Star Wars: Síla se probouzí spolu s legendárními hrdiny galaxie prožívají strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti. (Falcon)

Diskuze

anomandaris

anomandaris (hodnocení, recenze)

Eodeon

Moc pěkné to zkousis Bobiku, možná máme v tom podceňování dalsi společnou věc, na které by se dal budovat vztah.😻🤗

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

anomandaris

podceňuješ míru škodolibé radosti, kterou mi naše společné učené disputace přinášejí... to mě málem ranilo. a já myslel, jaké jsme si nevybudovali intimní pouto :) no a co ty a tvé pocity. svěř se. pět měsíců trollování už to bude a cítíš nějaký pokrok, nebo ses z toho strašlivého zážitku při sledování jednoho filmíku ještě pořád nevzpamatoval? na jak dlouhé léčení z onoho traumatu to tak ještě vidíš? a má vůbec po zhlédnutí filmu ještě tvůj život nějaký smysl?

na příspěvěk reagoval anomandaris

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

anomandaris

a jak jinak by ses nazval? měl bys mi být naopak vděčný, že jsem to popsal tak eufemisticky. jiný člověk by na mém místě řekl, že jsi naprostý pomatenec, který by v zájmu bezpečnosti občanů měl být nejspíš někde pod zámkem. ty známky duševní poruchy jsou zkrátka až moc výrazné. normální člověk se podívá na film, co se mu nelíbí, navzteká se, vyleje srdéčko do komentáře a hodí to za hlavu. jen úplný magor tráví ještě půl roku po premiéře čas na diskuzích systematickým urážením každého, kdo náhodou necítil úplně stejné pocity jako ty. uvidíš sám, až se o téhle své aktivitě svěříš svému cvokaři, že ti hned zvedne dávku.

na příspěvěk reagoval anomandaris

anomandaris

anomandaris (hodnocení, recenze)

Eodeon

O ukrivdenem nerdovi píše člověk, co tu sedí 24/7 a spamuje všechny negativní komentáře na tenhle film jako malý rozmazleny harant, to fakt nevymyslis...

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Gladiator15

tvůj úmysl chápu, ale no pokud máš čas ty cance poslouchat, tak to tak až tak busy nebudeš. já měl dost vůle nato, abych dokonce i kliknul na odkaz, což je fáze, ke které se nejspíš většina lidí nedopracuje, ale vůle vzala za své v momentě, když jsem viděl délku videa. proklikal jsem a pokaždé litanie, citečky, dojmologie, čili přesný opak toho, co jsi anoncoval. nemůžeš po někom chtít, aby do toho investoval víc. velmi podrobný článek o takových dvaceti tisících znacích bych měl přečtený za polovinu té doby a navíc bych měl větší záruku, že to nebude skrz naskrz vycpané rétorickou vatou a nebude to tak povrchní, jak je praxí u drtivé většiny YT videí. čili to jen říkám, aby bylo zřejmé, proč si myslím, že na tomhle základě tu diskuzi určitě nerozproudíš (pokud tu vůbec ještě zůstal někdo ochotný diskutovat... nevidím tu z posledních dnů ani jediného a sebe započítat také nemohu). tohle fakt není sociální síť jako twitter, kam se hodí odkaz, tag a smajlík a howgh.

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Eodeon

Tri odstavce som tu dal už asi 5x. Nikdy na nich nikto nezareagoval, takže asi tak.

Nikto po tebe nechce aby si si pozeral nejaké videá, to je len taký bonus keby mal niekto záujem, Sú totiž ľudia, ktorí to vedia vysvetliť a podať lepšie a ísť viac do hĺbky, ja na to nemám čas.

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Gladiator15

to není. to ti také nepředkládám k řešení. to máš jen takovou zpětnou vazbu, aby ses tolik nedivil, že ani tvým slovům z druhé strany skoro nikdo nedopřává sluchu. ono vůbec, chtít po někom, aby zabil tři čtvrtě hodinu posloucháním litanií plných vaty, když jádro věci by se dozajista dalo shrnout do max tří odstavců, je samo o sobě kvalitní způsob, jak zabít potenciální diskuzi, i kdyby pojednávané argumenty byly nakrásně dobré.

na příspěvěk reagoval Gladiator15

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

anomandaris

já si celou dobu říkal, že v tomhle festivalu překrucování a demagogie už chybíš jen ty a vida ho. nj, vrána k vráně, že :) a ano, ovšem, převedení tématu z osobních citečků ukřivděného nerda na kvalitu argumentace je přeci typický red herring. však co taky může být závažnější věc na světě, než afekty labilního trolla, tak nějak to myslíš? :) tak víš co, pověz nám všem ještě jednou, potisícíprvní, jak se ti při sledování filmu zbořil celý svět. co ty víš, třeba se ti v tvé agónii tentokrát krapet uleví, puso.

na příspěvěk reagoval anomandaris

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Gladiator15

tak to jsem musel přehlédnout, utkvěly mi jen asi tři příspěvky ve smyslu 'dohledejte si to všechno v bezedné studnici hluboké moudrosti zvané Youtube'.

na příspěvěk reagoval Gladiator15

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Eodeon

Nie, nie je. Preto som sa tu stále rozpisoval, prečo si myslím, že je to samoúčelné a prečo to na mňa vôbec nefungovalo. 

na příspěvěk reagoval Eodeon

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Někomu něco přijde samoúčelné, někomu ne a bere to jako dekonstrukci. Obojí je možná do jisté míry extrémní, a možná i proto se nikdo nechce ustoupit. Zbytečná diskuze.

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Gladiator15

aneb když argument odporuje předsudku, je ignorován coby "hlúpa racionalizácia".

 

hm, tak si tu povídej sám se sebou. jde ti to skvěle.

na příspěvěk reagoval Gladiator15

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Eodeon

A ja ti hovorím že samoúčelné to je. Je to tam vidieť úplne jasne a zretelne a nie som sám, kto na to poukazuje.  A nikto ma z omylu nevyviedol, nikto tu totiž nikdy nedal argument, bola tu len hlúpa racionalizácia, čo som oprávnene zmietol zo stolu. O nejakom vyvedení z omylu si veselo snívaj ďalej. 

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Gladiator15

no pokud se snažíš vší rétorickou silou prosadit přesvědčení, že cosi, co má zřejmý účel, je podle tebe "samoúčelné", navíc přestože jsi již byl vyveden z omylu a nedbal toho, pak je to učebnicový příklad demagogie. snad tedy jedině s tím rozdílem, že demagogie má být alespoň trochu přesvědčivá. toto není.

 

tu přítomní reagují úměrně tvým argumentům. to se ti celou dobu snažím říct. proč by měli investovat čas a intelekt do seriózní diskuze, když k ní svými slovy nevybízíš? no a tak se omezují na sarkastické výpady. to není čemu se divit. to je jen o tom, že jak se do lesa volá..

na příspěvěk reagoval Gladiator15

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Eodeon

A ano, s argumentáciou máš pravdu, tej kvalitnej sa tu človek nedočká. Len tu  číta,  že v Disney predsa nie sú takí blbci, aby film takto zpackali, to je totiž argumentácia tu prítomných. Takže asi tak. 

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Eodeon

 Vždy svoje argumenty opieram o nejaký reálny základ, inak by som tu ani nebol. O demagogii nemôže byť ani reč. To je zas len nejaké tvoje zdanie. 

na příspěvěk reagoval Eodeon

Uživatel Gladiator15 smazal svůj příspěvek.

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Gladiator15

film jako takový je nejkomplexnější a nejsofistikovanější forma umění vůbec, a proto ani příliš nezáleží na konkrétním projevu, protože analýza jakéhokoliv z nich, má-li přinést hodnotný výsledek, se musí opírat o alespoň nějakou úroveň fundovanosti.

 

a je třeba velmi veselé představovat si, že kdejaký pisálek je tím pádem automaticky expertem na všechno, co byť jen vzdáleně budí iluzi, že to souvisí. nezlob se, ale tohle nelze než smést se stolu rovnou na hromádku k těm předchozím demagogiím. a zrovna my tady bychom měli vědět lépe, protože právě v česky, respektive slovensky psané kritice najdeme řadu odstrašujících příkladů, které jasně dokazují, že i populární spisovatel může být na poli filmové kritiky negramotným břídilem.

 

mě do toho netahej, já se s tebou nebavím o filmech, ale o úrovni argumentace. diskuzní fauly jsou tu samozřejmě naprosto běžné a každý se jich občas dopustí, ale tentokrát zkrátka hladina demagogie podle mě překročila mez slušnosti. ostatní se o tom s tebou také zjevně bavit nechtějí a jen reagují na "kvalitu" argumentace, ale div se jim, když jsi hluchý k tomu, co si myslí oni. to je jasné, že každý vnímá film jinak. vždy to tak platí. ale pro diskuzi je podstatné, jestli člověk napřed posoudí film podle nějakých jasných měřítek a kritérií a pak podle toho zformuluje názor.... anebo jestli si při sledování smotá nějaký dojmologický chrchel a pak po diskuzích a Youtubech hledá nikoliv argumenty, ale záminky, jak si ho legitimizovat jakýmsi závojem racionality. a já mám pocit, že je tu dost lidí z té druhé skupiny a to je také důvod, proč prostě slyší a vidí jen to, co potvrzuje nějakou předpojatost, se kterou už do diskuze přišli.

 

diskuze spočívá ale v zájmu o odlišný názor. a také v předpokladu, že nikdo z nás neví všechno a opačný názor může ten náš doplnit, upřesnit nebo opravit. nutnou podmínkou při vstupu do diskuze je tedy jednak ochota naslouchat a jednak ochota ustoupit ze své pozice, budou-li slova oponentů dost pádná.

 

teda v ideálním případě. samozřejmě, diskuze na ČSFD ukazují povětšinou spíš pravý opak. honiče ega a proroky jediné vlastní pravdy - té jejich. ale k téhle sebrance snad nikdo patřit nechceme, ne? zato nám ten jeden nepříjemný zážitek z filmu snad nestojí :)

na příspěvěk reagoval Gladiator15, Gladiator15, Gladiator15

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Eodeon

Na rozbor Star Wars nepotrebuješ fundovaného odborníka, veď to nie sú žiadne zložité artové filmy predsa. Niektorí z tých ľudí, čo som sem dávnejšie dával sú spisovatelia, takže tam asi nejaka znalosť bude. 

Argument že čo sa mi hodí a čo nehodí do krámku, by sa rovnako dal aplikovať aj na teba aj ostatných.  Žeby tá selekcia argumentov bola spôsobená tým, že každý ten film vníma inak?

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Gladiator15

to byla právě právě pointa, že se o tom bavit nemíníš a přesto jako kdyby ses o to naoko snažil. ty programově ignoruješ jakýkoliv argument, který se ti nehodí do krámu. jako by prostě nezazněl. to se pak není možné hnout z místa ani o píď.

 

co se analýz týče, nevylučuji, že by se snad na YT i nějaký ten solidní rozbor filmu najít mohl, ale nejspíše ne tohoto a rozhodně jsem přesvědčený, že je to jedno z posledních míst na internetu, kde by se tamní přispěvatelé vyjadřovali k filmům převážně fundovaně. zkrátka "filmový rozbor na Youtube" je až na mimořádně vzácné výjimky protimluv. a se na ten protimluv odkazuješ snad v každém tématu, na které přijde řeč. abych tak řekl, opakovaný diskuzní faul přestává být vtipem.

na příspěvěk reagoval Gladiator15

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Eodeon

Nie nemajú, a tom sa fakt baviť nemienim, toto sa tu rozoberalo už asi na sto stránok. A ako píšem na youtube toho máš dosť a sú to výborne analýzy.

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Gladiator15

tak teď si ale sáhni do svědomí, protože tohle je taková demagogie, že i Anonýmandys by se cítil zahanben. všechny příklady podvracení diváckých očekávání, včetně těch, které jmenuješ, mají zde mnohokrát zopakovaná, velmi dobrá a imho víceméně evidentní zdůvodnění.

 

a máš velmi veselou představu o tom, co je "hluboké", i o tom, co je to ten jakože "rozbor".

na příspěvěk reagoval Gladiator15

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

mm13

Ale kde. Vôbec by som nenadával ak by to bolo natočené lepšie. Zas nie som hardcore SW fanda aby som mal nejaké prehnané nároky. Ty tomu hovoríš smiešne výčitky, ja to považujem za dosť dôležité. Luke bol na filme tá najlepšia vec, takže viac scén s ním, hlavne tie emočné, nemohli nič pokaziť. Ale tie zmazané scény som videl až dnes, to je proste špička ľadovca. Môžme mať na film rôzne predstavy, ale to že sa tam zopár veci posralo, je podľa mňa objektívny fakt.

Napríklad tá oslavovaná subverzia, ktorá má akože vysvetľovať genialitu toho filmu. Tak opäť môžem zájsť k marvelu, pretože Infinity War, spravilo takú subverziu, že Rian sa môže s tou svojou strčiť do prdele.

https://www.youtube.com/watch?v=d7RLo6Bf6ts&t=869s tu máš na to aj fajn video.

Proste nemôžeš podvraciať očakávania z čírej samoúčelnosti ako to je v TJL. Prečo Luke zahodil meč za seba a navyše takým komickým spôsobom? No lebo to kurva nikto nečakal. Prečo sú rodičia Rey nikto? No lebo to kurva nikto nečakal. Prečo je snoke nikto a skape tak ako skape? No lebo to kurva nikto nečakal. Lacné. Za každým tým twistom vidím hlavu Riana a nad ňou bublinku, hahaha, mám vás. Proste celé je to len zlý vtip.

Potom sa pozri na subverziu v IW a tam máš podobné príklady, s tým rozdielom, že fungujú jak naratívne, tak v rámci motivácií postáv. Fakt do detailu to tu rozoberať nebudem, je na to kopec rozborov na youtube.

 

Potom je tu akože dekonštruckia SW, aká bola v empire strikes back, lenže s tým zase nemôžem súhlasiť, lebo na konci filmu sme zase u klasických archetypov,  dobrá Rey a zlý Kylo, atď. Proste aby ten film dekonštruoval zažité mechanizmy, tak to by musela Rey prijať Kylovu ruku a pridať sa na jeho stranu. Veď to tam aj sám hovorí, let the past go, kill it if you have to, lenže ona sa mu na to vysere.  Yoda by musel fakticky zničiť tie knihy, nie len akože. A Luke sa mal vysrať na ich pomoc. Potom by som si povedal, ok tak tento režisér má gule, že sa odvážil na takéto niečo. A som kurva zvedavý na ďalší film.

Ale fakt sa tu zbytočne rozpisujem, na youtube sú hodiny a hodiny hlbokých analýz toho všetkého.

na příspěvěk reagoval Eodeon

Související novinky

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (více)

Reklama

Reklama