Star Wars: Poslední z Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)

AndySvk

Pre mladych to bude uzas (new trilogy) Pre starsich to je v pohode (prequels) Pre tych co zas videli stare diely v kine to uz nebude ono ()

PyroCitron

Přiznávám se, jsem opravdu nadšený. Příběh klape a jde dopředu, vždy když máte pocit že je v mrtvém bodě, nabere nové obrátky. Rey i Finn si mě tady získali o něco víc než v minulém filmu, z uplakaného Kylo Rena je opravdová svině, i když pořád se nemůže rovnat Sithům. Skvělý je Luke v podání Marka Hamilla, z mladého optimisty se stává starý nevrlý děda. Film má i svá negativa, jako trochu zbytečná dějová linka s Finnem a Rose, pár nelogických momentů a Snoke je velké zklamání. Ale co je hlavní, měl jsem u toho podobný pocit jako u původních Star Wars. Pro mě druhý nejlepší díl po Epizodě V. 90% ()

OndrejKW

[SPOILERY] Jsem fanoušek hvězdných válek už nějakou dobu, ale tohle byl pro mě další krok vedle. První hodinu filmu jsem se nudil.. nechápu jaký má význam tam dávat tolik zbytečných dialogů. Tohle se prostě nikam neposunulo a přišlo mi to jako bych se díval na vynechané scény z dílu VII Síla se probouzí. Bombardování ve vesmíru je super a celou dobu čekáte, kdy starý Luke Skywalker ukáže svou pravou sílu a ono nic. Závěrečná scéna mě hodně zklamala, protože já byl úplně napjatej u souboje se světelnými meči mezi Lukem a Kylo Renem a nakonec se dozvím, že ten duel přeruší to, že Luke prostě zmizí jako duch a žádnej souboj se nebude konat. Škoda, na to sem se těšil a oni nám to takhle zkazí...Celý začátek Rey přemlouvá nabručenýho a arogantní Lukea k tomu, aby jim pomohl a když na to dojde tak zmizí a toť vše.. Je vidět, že to už není George Lucas. ()

Richmond

Popravde ani neviem kde začať. Musím povedať, že slabšie ako pominulé epizódy. Všetky tie dejové zvraty ma rozčulovali. Niekedy akoby sa len tak umelo snažilo Disney nechávať tých hercov, tak ich postavy udržovalo nažive. A to sa mi nepáčilo. Musím však podotknúť, že vedia kedy majú spustiť Williamsovu hudbu. Úžasné niekedy ma až chytili zimomriavky. To som považoval ako veľké plus. Ďalej ma nadchli niektoré rozhodnutia tých hrdinov v deji to spôsobilo menší chaos no vo mne to evokovalo taký divný pocit neviem to popísať. Iba ako som povedal bolo trápne dívať sa na tie postavy ako prežívajú nemožné a tie dovysvetlivky (nenávidím to). Oceňujem, že tam boli aj referencie na minulé epizódy. Koniec bol však dychberúci. Napriek tomu, že to bol filmový a emocionálny zážitok ako sa patrí, prikloním sa ku 4 hviezdam (hlavne kvôli tým ustavičným zvratom). Takisto neoceňujem, že vo filme boli tzv. "Wtf" momenty, ktoré by nedokázali vysvetliť ani tvorcovia. Ale opakujem filmový zážitok ako sa patrí. 80% 4* ()

CptDirty

Star Wars: Poslední z Jediů je prostě úžasný film. Je to jízda od začátku do konce. Osmý díl je plný vtipných momentů, slz, zvratů, skvělých dialogů a výtečných hereců. CGI se taky velmi povedlo, tedy až na jedno škobrtnutí. Hudba je, jako obvykle velmi dobrá. Pokud jste se zajímali o všechny různé predikce a odhady co se bude v 8.dílu dít, tak budete určitě překvapeni a možná i trochu zklamáni, proto rozumím, že se to některým fanouškům nemusí zase tak líbit, ale pokud je tohle cesta, kam se bude Star Wars do budoucna vyvíjet, tak za mě je to dobrý směr. ()

Lazy87

No úplně nadšený jsem z toho nebyl, ale konečně tam byly světelné meče a Jediové. To bylo, myslím, milé. Ale ten Luke mě už trochu sral. ()

Bublushka

Po zhlédnutí filmu jsem se však nedokázala ubránit smíšeným pocitům. Film byl skvělý, opět Star-Warsky jak mají být, ale něco mi tam chybělo. Celkově mi už od prvních minut filmu přišlo vše takové jiné, jakobych přišla domů po dlouhé době a hodně se tam změnilo. Furt je to domov, ale už jiný. A v tomto duchu probíhal celý tento díl. I tak jsem seděla zařezaná do sedadla a hltala jednu scénu za druhou, které měly v sobě tolik napětí a etiky a citů. Vše však podkreslovala jakási smutná atmosféra. Troufla bych si říct, že tenhle díl Star-wars je tím nejsmutnějších ze všech. Všechno totiž působilo zoufale a beznadějně. Rebelů zbyla jen hrstka, z hrdinného Luka se stala bábovka, která přestává věřit v smysl Jediů a síly jako takové. A film se táhl v tomto duchu až do konce. Někdo právě toto vytýká filmu a chápu to- ztratilo se totiž takové to nadšení známé v předchozích dílech, kdy rebelové byli ti hodní, co se snažili zachránit svět a být Jedi bylo něco úžasného a ovládání síly dar a ctnost. Teď jakoby to vše upadlo a z rebelů se stala zoufalá hrstka lidí, kteří se snaží o znovu nastolení dobra, ale moc jim to nejde. Ale to právě myslím byl ta trochu účel tohoto dílu- vyvolat v divákovi ten beznadějný pocit jaký teď panuje všude a to se povedlo. Já to nepovažuji za slabinu, ale je to jeden z důvodů proč jsem nevěděla, co si, po zhlédnutí, o filmu myslet. Pak se zde nabízí otázka hlavní hrdinky Rey, která se nikdy předtím nesetkala se sílou a náhle jí ovládá jak několik let cvičený Jedi- já si myslím, že je o tom, že má na to zkrátka talent- ale že jí to vše šlo nějak snadno, je pravda. Celkově mi přišlo, že na to, že film je prý nejdelší ze Star-warsek rozjel moc linií a příběhů a nestíhal je všechny rozvést, tak je trochu zrychlil. Někdy na můj v kus hrdinům šly věci až moc jako po másle, ale zas kdyby to tak nebylo, film by trval o dost déle. Celkově mi ale ani nepřišlo, že film trval dvě a půl hodiny, neuvěřitelně utekl a řekl toho přitom tolik, i když trochu zrychleně. Taky si říkám, že do posledního dílu toho rozjeli až moc a bojím se podobného problému zbytečného zrychlení nějakých zásadních scén. Ve filmu bylo tolik částí, které se daly lépe rozvést, ale nebyl pro ně prostor. Což je škoda. Třeba zrovna část Rey a Luka byla hodně slabá a to byla škoda. A film mi udělal v hlavě taky velký zmatek. Nedokážu si totiž vysvětlit ono "zhmotňování" postav skrz sílu někde jinde, kde mohou hýbat věcmi a sami jsou hmotní, přitom ale nejdou zabít a skutečně jsou někde jinde. Vzhledem k tomu, že si to nepamatuji nikde v přechozích dílech mě to dost mate- je to fakt zvrat a super schopnosti ale přijde mi to furt dost divné a trochu nelogické a prostě tak trochu vycucané z prstu, aby to fungovalo. Nevím, jestli je vhodné v nové trilogii vytvořit novou schopnost síly, ale fungovalo to, tak proč ne. I samotné vyvrcholení ságy ve mně vyvolalo spoustu otázek a chaosu, ale to byl možná i účel tvůrců. Jako dost povedenou považuji část propojení Kylo Rena a Rey- to bylo fakt dobře udělané a doufám, že se to více rozvine i v dalším díle protože vztah těchto dvou je opravdu zvláštní, ale logický. Jsou svými protiklady, které se k sobě ale dokonale hodí. A to by možná mohlo být konečné vyvrcholení celé ságy- ale necháme to na tvůrcích. Celkově bych tedy film zhodnotila jako povedený, ale dosti zmatečný. Myslím si, že si na sebe toho vzal moc a neměl prostor na rozuzlení, což v některých částech bylo na škodu. Žádná scéna však nebyla vyloženě špatná a všechny postavy byly podané skvěle a i ty nové nebyly nijak navíc. Oceňuji i povedené zvraty, z nichž část byla opravdu nečekaná a mile mě překvapila. Nové Star-warsky se dle mého povedly, ale něco jim chybělo. I tak jsem z kina odcházela nadšená, protože to opět byly Star-warsky jak mají být. A myslím, že zrovna tenhle díl je ten typ filmů, který je potřeba vidět víckrát aby ho člověk správně pochopil. () (méně) (více)

malahradna

dávam tomu 4 a štvrť hviezdičky. Podľa môjho názoru mierny posun k lepšiemu. Bol som zaujímavý, ako sa vyvynie vzťah Rey a Kylo a celkom ma to prekvapilo. Čo mi trochu vadilo bol ten príliš infantilný typ humoru a v niektorých chvíľach mi to prišlo až rušivé. Ale pokiaľ ide o akciu, tá bola skvelá, vypilovaná a niektoré scény si budem pamätať určite dlho. Dočkal som sa niekoľkých prekvapení, pribudli niektoré úplne nepodstatné postavy, ktoré mohli vynechať a hlavne príbeh sa posunul celkom dobrým, aj keď asi očakávaným smerom. Myslím, že v tomto roku ide celkovo o jeden z tých lepších filmov a zo žánru komiks/sci-fi asi o naj v tomto roku. ()

Naty94

Film je tak napěchovaný dějem, až to bylo chvílemi na mě zbytečně přeplácané. Přesto tento díl jistě stojí za zhlédnutí a věřím, že si postupem času najde své místo v srdcích fanoušků, kteří nejsou na takové tempo a zvraty zvyklí. Adam Driver podal naprosto špičkový výkon. Konečně se dá Kylo Ren brát trochu vážně. Třešničkou na dortu je pro mě neuvěřitelně dojemná skladba Johna Williamse nesoucí název The Spark. ()

Ricky.Bobby

Po dvou letech od epizody 7 tu máme díl který se za sebe nemusí stydět a v mnoha ohledech předčil svého předchůdce. O CGI se zmiňovat nebudu jelikož bylo na vysoké úrovni a postavy ? No jak která, třeba Kylo Ren se mi konečně zamlouval a jednou by z něho mohl být skvělý zástupce Temné strany, které jsem vždy tak nějak fandil. Rey se mi líbila už v prvním díle a zde to není jinak, Finn je tu zbytečný a jeho dějová linka je tu spíš pro potěchu mladších diváků. Leia si hraje to své. Ale kdo mě opravdu překvapil byl Luke Skywalker, asi mě fanoušci ukamenují ale já ho nikdy neměl rád, byl takový moc naivní a i herecky to nebylo zrovna to pravé. Ale zde se mi líbil, takový správný morous. A kdo mě zklamal byl Snoke, člověk by čekal že si z postavou pohrají lépe, ale né. Ten to měl za sebou dřív než sem ho stačil lépe poznat. Dějově se možná taky mohlo zapracovat ale špatný to rozhodně nebylo. Ale i přes délku 150 minut film nenudí a jede v docela slušném tempu. 8,5/10 P.s. : řekne mi už prosím někdo, čí je ta Rey dcera ? Já čekal celou dobu ze se to dozvím a ono nic ()

Nawaki

Spoiler alert: Nové Star Wars úspěšně vzali všechno, co bylo špatně s Episodou VII a posouvají to na novou úroveň špatnosti. Stejně jako Episoda VII ničí vše, co budovala původní trilogie, tak episoda VIII ničí to málo, co vybudovala episoda VII. Celý film víceméně popisuje cca 24 hodin po posledním díle. Důležité postavy umírají naprosto neceremoniálně, nebo přežívají i smrtelné události. Celá zápletka filmu je obrovský plot hole... Nejhorší ze všeho je absence jakéhokoliv Worlbuildingu. I prequels, jakkoliv nejsou populární, masivně rozšířili svět SW. Episody VII a VIII nepřinesli NIC nového. V episodě VIII ukázali přesně 1!!! novou planetu o které jsem se dozvěděli následující: Jsou tam kasína... Oproti episodě VII je alespoň mnohem lepší Soundrack (už jen proto, že zaznívají staré osvědčené sklatby), bohužel to naprosto nedokáže zachránit mizerný pocit, který jsem si z filmu odnesl... ()

tXtX

Čo ja viem.. asi fajn. Určite lepšie ako Force Awakens. Neiritovalo ma tu prakticky nič. Aj keď mi niektoré postavy pripadali dosť zbytočné (Fin a to šikmooké dievčatko.. ) k ostatnému nemám žiadne extra výhrady. To, že tu bolo omnoho menej digitálnej akcie ako v predchádzajúcich častiach absolútne vítam, aspoň dostala priestor atmosféra, emócie a rozhovory.. 80% (Yoda!!!) ()

perteus

Poté, co minulý díl byl obviněn z pouhého remaku epizody IV, tu máme díl, který se opravdu nebojí jít trochu svou vlastní cestou. I když určitě se objeví pár hlasů, že je to zase remake epizody V. Celkově je film pěkný. Nenudil jsem se u něj a nesledoval hodinky, kdy už skončí. Ten čas prostě utekl, protože se opravdu pořád něco dělo. Film má nicméně, pro mě, dvě zásadní vady na kráse a pár drobností. Aniž bych úplně spoileroval, tak jsou to linky Lei a Snoka. Hlavně Lea byla velké WTF. Dost lidí to tu už zmínilo a upřímně tohle nerozdýchal v sále snad nikdo. Přesněji, nevěřili jsme, jestli si z nás nedělá někdo prdel. Ale budiž. Pokud jde o Snoka, tak to je doslova zvednutý prostředníček a pak, aby to bylo jasné, dáni si prsty na nos a křičení hlasité "Tůdle nůdle". Menší vada je pak příběhová linka Finna. Asi hodně lidí se shodne, že být vystřižená, tak by se toho moc asi nestalo. Za mě velké díky, i když taky dost lidí na to bude nadávat, je linka Luka a hlavně závěrečný souboj. Tady měl režisér opravdu koule a nutno říci, pro mě to byl lepší souboj, než Anakin proti Obi Wanovi. Je to ale jen můj skromný osobní názor. ()

mareknovAk

Úžasné!!! Pokud jste fanoušek Star wars a chcete sedět celý film s vykulenýma očima a otevřenou pusou, doporučuji se na tento film podívat. Je zde řada vysvětlení, ale i různých nečekaných zvratů. Nestačí vidět jednou. ()

corwin78

Na začátek je potřeba říci, že E8 je lepší než E7, sice ani tento film se nevyhnul pár WTF momentům, ale často vám na ně dá zapomenout. BB8 mi k srdci asi nikdy nepřiroste, ale ostatní nové charaktery už tak netlačí na pilu, aby se vám vetřeli do přízně, jako nástupci staré gardy, což je pozitivní a jsou mi tak o něco sympatičtější. Také si občas připadáte jako na konci nějaké série Hry o trůny a to přidává šťávu, protože ani heroes si nemohou být ničím jistí, zkrátka některé zvraty jsou skutečně neočekávané, už si myslíte, aha, americká pohádka, teď to bude tak a tak, ale chyba lávky. A to je dobré. Někdo tvrdí, že už si říkal, že by to mohlo skončit (film má dvě a půl hodiny a jsou to nejdelší SW), ale já si spíš říkal, ať to ještě nekončí. ()

Moco

Pro mě byl snímek do jisté míry rozloučením s herečkou Carrie Fisherovou (princezna Leia), která zemřela 27. prosince minulého roku. Také filmoví tvůrci jí na konci věnovali „Rozloučení s naší princeznou“ . O příběhu toho mnoho neprozradím. Snad jen to, že nejprve jsem chtěl režiséra Johnsona poprosit, aby ho zakončil o třicet minut dříve, což by vytvořilo dobrý výchozí bod pro navázání na další pokračování. Nakonec mi ale došlo, že tvůrce pokračování legendární ságy chtěl přece jenom zajít ještě dál a uzavřít celou jednu velkou kapitolu. Také Sith Kylo Ren opakovaně zmiňuje silnou potřebu skončit se vším, co bylo, a začít znovu, jakoby tlumočil záměr George Lucase, vlastně nyní už Riana Johnsona, kterému byly svěřeny scénář i režie... ()

Vrbson

Čekal jsem trochu větší pozemní akci, ale nevadí. Jinak staronová garda to opět rozjela - Rey, Poe, Finn, Skywalker, Leia, Severus Snape junior, BB-8 a další. Zajímavé bylo zpracování kasina. ()

Oxytocin odpad!

Kombinace věčně se opakujícího remaku navazuje i v této pokračující části (Snoke jako Palpatine, stále se omílající myšlenka dobra v duši jedince na straně Temné síly k jeho převrácení ... a spousty dalšího) a už to pomalu začíná být trapné ( jako smrt či nesmrt princezny Organy). To opravdu není v tom Hollywoodu někdo, kdo dokáže navázat na solidní základy a udělá příběh, z kterého se posadíme na prdel? Jestli se ještě jednou natočí film jako tento, tak přestanu na série chodit do kina. Stejně mám pocit, že jenom za titulek Star wars je okamžitě minimálně 3 hvězdy. ()

lukas.pukas.

Tak k mé recenzi , nejsem uplný fanda do SW ale rád se kouknu . Takže předchozí díl byla opravdu pakárna se spousty chybami , tek že si to přečtěte už si nepamatuji co jsem psal .Ale ale píšu tet recenzi na SW8 tak pojdme na to. Aj se mi to docela líbilo , nebylo to zase takové hrozne , chybička by se našla a ne jedna ale je to přece jenom film pro děcka a pro dospělé děti , ale přece to ten OBI VAN(dam) KENAN nemohl říct těm obojařum "haj lidi sem jenom iluze odpoutám jeho pozornost a vy mezitím utečete zadem "a nebo to neveděl a čakal že se jím někdo ozve na pomoc , nevím a proto tento díl není zase tak špatná protože chyby které tam sou můžou být vyvráceny :-) Jinak v tomto díle se už až moc hodně trapně snažili co nejvíce se přiblížit originálu z 80sátek , zase mi to tak moc nevadilo ale ten zelený alf miytr joda nebo jak už bykl trapný jak při otvírání pusy se mu pohybovala pulka obyčeje aby šlo vidět že je z gumy .Docela mi tam chyběla kvalitní bitka se světelnými meči vše co tam bylo bylo takové až moc syrové , ale to si myslím že bylo učelově chtěli poukázat že to jsou ještě děcka které vůbec umění jedy , takže zase dobře , psál jsme že to není tak špatné . Jinak zápletku by vymyslelo osmi leté dítě , takže saze dobře . Sečteno podtrženo pro fandy SW to určitě nebude sklání a i pro fandy filmu jako jsem já to bude pěkné podívání které mě nezklamalo .Jo a líbila se mi postava Frankiho čtiřprstaka :-) ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu